icon

Nosíte počas dovolenky klobúk a slnečné okuliare?

Včera o 13:29

Ahojte prosím vás nosíte na dovolenke niečo na hlave alebo na očiach? Je to nutné? Tie čo nenosíte dostali ste niekedy úpal? Nepoznám nikoho kto si zakrýva hlavu ale zároveň nikoho s upalom

anonym_8195a4
Včera o 13:31

@anonym_autor bud pokryvka hlavy alebo mokre vlasy z vody chodila som sa umyselne cela potopit aby som nemala upal

avatar
maddie1711
Včera o 13:32

Ja nosím okuliare vždy (mám dioptrie) s klipom alebo slnečné dioptricke. Na hlave nosím hlavne na pláži šiltovku alebo klobúk, nie kvoli úpalu ale kvoli tieneniu tvare aby som predchádzala pigmentovým skvrnam na ktoré som náchylná. Pri mori trávime 2 mesiace a nikto z nás úpal nemal (dúfam že ani nebudeme mat)

anonym_3e4272
Včera o 13:33

@anonym_autor kde na dovolenke? V Egypte, Norsku, Prahe? Zalezi od pocasia, teploty, slnka...

avatar
maca1984
Včera o 13:34

Na pláži nič. Som často v mori, šnorchlujem. Keď ideme na loď a sedím na slnku tak šiltovku. Slnečné okuliare mám hlavne na prechádzku, na presun z pláže do reštaurácie...

avatar
motylik2559
Včera o 13:36

@anonym_autor Ahoj, prepac, ze to napisem tak priamo, ale co ti pomoze, ked dostanes tu odpovede? Kazdy ma iny organizmus a kazdy znasa horka inak🤷‍♀️ Jasne,ze aj upal mozes dostat, ak sa budes prepekat na slnku, alebo pocas dna budes na slnku...Ved to dava logiku, ci? Zatial upal nemas, vsak? - ked sa takuto zakladnu vec pytas😁 Preventivne pouzivaj urcite siltovku/klobuk, v 40tkach vonku ti organizmus aspon za to malo podakuje. Nezabudni sa natierat spf, aj to je v lete potrebne...a vela vody pi.

avatar
thereisabear
Včera o 13:38

Slnečné okuliare mám vždy, šiltovku ani klobúk nenosím nikdy. Snažím sa byť veľa v tieni.

avatar
zuzidr
Včera o 13:39

@anonym_autor nepoznáš nikoho kto si zakrýva hlavu? ani kto mal úpal? to máš veľmi malý okruh ľudí okolo seba. Ja na dovolenke pri mory, mám väčšinu dňa klobúk na hlave, nakoľko by ma večer bolela hlava, aj úpla som mala viac krát v živote...môj muž nikdy nenosí čiapku a úpal ešte nemal...ke´d sedíš na pláži, nevidíš okolo seba ľudí s pokrývkou hlavy?

anonym_93c84a
Včera o 13:44

ja by som normalne chcela vidiet autora tejto otazky, lebo taky hlupy nikto nemoze byt
neverim, ze sa toto niekto naozaj musi pytat na koniku

avatar
katkaseiner
Včera o 13:50

Ja na dovolenke pouzivam aj siltovku (na poznavacke teraz v Turnisku som mala) aj okuliare. Pri bazene a pri mori len obcas - ale okuliare skor nie, neznasam sa opalit podla okuliarov

anonym_ab60b1
Včera o 13:59

ľudia osprostievajú ako vidím

avatar
ariannazara
Včera o 14:04

Nosim to aj doma po dvore nielen na dovolenke

avatar
glorikarebeka
Včera o 14:18

Bez slnečných okuliarov veru nejdem nikde

avatar
pr85
Včera o 14:26

@anonym_autor klobúk alebo šiltovku.Inac by sa mi spálila plesinka.

avatar
kkovacovak
Včera o 14:36

No hlavne máte chaos v tom čo je vlastne úpal. Úpal nevzniká toho že vám slnko pečie na hlavu, to je jedna vec. Takže nie, pred upalom vás pokrievka hlavy nechráni. A druha vec...áno nosím minimálne stále klobúk alebo šiltovku. Aby mi nepieklo slnko na hlavu a primárne preto aby mi slnko neopalovalo tvár.

avatar
abbey1
Včera o 14:46

@anonym_autor Nie, neznášam na hlave klobúk či čiapku a ani okuliare. Mne to proste vadí. Ak v zime radšej bez čiapky.

anonym_2fe32d
Včera o 15:16

Ako kedy, okuliare takmer vôbec, klobúk sa na priamom slnku snažím, hlavne ako ochranu pred opálením tváre, keďže ma rýchlo chytí do červena...úpal aj úžeh som už mala, práve pred úžehom je pokrývka hlavy dôležitou ochranou a najhoršie ako mi kedy zo slnka bolo, bolo po výlete na lodi, kam som si práve zabudla zobrať klobúk

avatar
tenerifka
Včera o 15:42

Slnecne okuliare nosim po cely rok (Kanarske ostrovy), pokryvku hlavy typu klobuk aleboo satka len vynimocne, ked som napriklad na Maldivoch a idem na plaz cez obed v momente najvacsich horucav, tu na ostrove ale naozaj vynimocne

anonym_85bdc4
Včera o 18:52

Na dovolenke nosim vzdy klobuk a vacsinou aj slnecne okuliare a ak je to mozne, som co najviac v tieni, opalovanie doslova neznasam.

avatar
nekonecna_katastrofa
Včera o 19:06

@anonym_autor slnečné okuliare nosím od jari do jesene, aj v zime keď svieti slnko. Klobúk v lete keď som dlhšie na slnku (výlet, záhrada, more, na horách šiltovka).

avatar
michaela329
Včera o 19:16

@anonym_autor nosím klobúky, šiltovky a okuliare - a mám 41 rokov a nemám vrásky. Má to viacero výhod.

avatar
ria_sprout
Včera o 19:16

Okuliare nosievam, klobúk ani nič iné na hlave nikdy. Síce sa mi klobuk veľmi páči, ja v tom vyzerám ako debil. Úpal som mala len raz v živote, keď som bola dieťa a bola som v tábore na kúpalisku - boli sme tam celý deň na slnku a celá som sa spálila. Ale ako dospelá nikdy, keď mi slnko vadi, vyhladam tieň.

avatar
euka210
Včera o 19:57

@anonym_autor slnecne okuliare a siltovka. Mna hned "chyti" a to nemusim byt ani na dovolenke...staci v zahrade do 12h v lete.

avatar
simsalabim
Včera o 20:22

@anonym_autor v slnecnom pocasi nosim klobuk / siltovku a slnecne okuliare. Je jedno, ci v Grecku alebo Skotsku. Ako dieta som zazila viac upalov a uzehov - nic prijemne.