Ako zabaviť dieťa pri mori?

mala_claire
17. jún 2017

AHojte baby. Ideme s malým na dovolenku k moru, má už rok aj pol. Dajte nejake tipy na zábavu na pláži. A niečo iné, ako stavať hrady z piesku. 🙂

lenicka6697
19. jún 2017

@elizita ahoj, prepac ale to uz kvoli comu? Mam takych rodicov, zijem pod ich strechou tak ich musim pocuvat, respektovat.

lenicka6697
19. jún 2017

@vroni mame zakupene stupliky do usi aj tu specialnu celenku, uz dlho

elizita
19. jún 2017

@mala_claire my sme zbierali aj sisky do kocika, cakali a kyvali vlaciku, hrali sa na detskom ihrisku, skakala do vody z nafukovacky.. ale najviac sa zabavila s kamienkami a kyblikom, tiez naberala vodu do kyblika a polievala najprv nas, potom seba 🙂 uz aj vystatie rady na kornutok je pre take dieta zaujimave

lenicka6697
19. jún 2017

@taami byvam u nich, kupuju stravu, ano. Ja samozrejme tiez kupujem domov potraviny... aj malemu oblecenie

lenicka6697
19. jún 2017

@dai nie su jeho porucnici (i ked sa tak obcas spravaju). A mam 30 rokov

taami
19. jún 2017

@lenicka6697
A nerozmýšľala si o tom osamostatniť sa aj so synom a žiť si svoj život po svojom bez toho aby ta niekto dirigoval?

lenicka6697
19. jún 2017

@dai kebyze taku kamaratku mam .... mam rodicovsky prispevok, bravam maleho na jedno denne vylety, mame hodne kontrol po lekaroch no na prirodu je vzdy cas pokial nie je maly chory

0silvia0
19. jún 2017

@lenicka6697 dievča, ty sa musíš osamostatniť a čo najskôr. Aj priateľ býva u tvojich rodičov? Tvoji rodičia majú na teba nezdravý vplyv. Ty si matka, tvoji rodičia nemajú nárok ti organizovať život a čo môžeš a nemôžeš so svojim dieťaťom robiť. Ty to nevidíš, žiješ v tom odjakživa, ale ver, je to choré!

lenicka6697
19. jún 2017

@taami uz davno no z coho budem platit najomne a vsetko ostatne? Od januara 2015 som bola takmer bez prijmu, mala som do 100 eur mesacne. Rodicovsky mam schvaleny od aprila tohto roku do konca roka, v januari 2018 posledny. Syn ma zdravotne problemy, kazdu chvilu je chory, chodime po roznych ambulanciach. Kiez by som si mohla najst aspon brigadu na 3 hodiny denne. V skolke je zatial 4 hodiny denne pokial je zdravy. Chcela som brigadovat aj na nocne napr.v Tescu no moja mama nie je ochotna byt pri malom v noci, ked spi

vroni
19. jún 2017

@lenicka6697, respektovat rodicov ano, pocuvat nie. Si dospela, svojpravna osoba a nie druhy pes (aj ked to tak evidentne vidis). Rodicia pomahaju tebe, ty im, to je fajn, ale respekt musi byt vzajomny, nie jednostranny. Proste si matka a co sa dietata tyka, je tvoje slovo zakon. Rodicia maju pravo mat narok, povedat ti ho, diskutovat o nom, ale rozhodnutie je vyhradne na tebe. Ono za par rokov si to vsimne aj tvoje dieta a bude sa k tebe chovat presne tak isto - ako k slabomyselnej hlupani bez akychkolvek prav. A to by si asi nerada...

lenicka6697
19. jún 2017

@0silvia0 priatel byva u svojej mamy s este mladsimi surodencami. My sme aj uvazovali nad vlastnym byvanim no nevyslo by nam to, spolu by sme mali prijem cca. 500 eur ak pripocitam ten jeho. S dietatom by sme potrebovali mesacne viac ak by sme mali viest domacnost

lenicka6697
19. jún 2017

Uz to prosim nerozoberajme, predsa tato tema je o niecom inom a nie o mojom zivote. Prosim to staci. Dakujem.

0silvia0
19. jún 2017

@lenicka6697 keď pôjdeš do práce, príjem sa zvýši. Či to bude o rok, o dva. Určite si postupne plánuj osamostatnenie sa, vzťah tvojich rodičov k tebe nie je v poriadku.

kaja73
19. jún 2017

@lenicka6697 30 r zena sa necha takto komandovat?? som myslela za mas max 22r...ozaj je to nezdrave ako ti riadia zivot..a nie nemaju pravo ti zakazovat ist s malym na vylet napriklad...ani ked s nimi zijes. Ked su pri mori tak sa vies postarat o maleho aj sama? A na vylete nie?
tvoji rodicia su diktatorske typy podla toho co pises..cim skor sa osamostatni lebo nikdy nebudes svojpravana..alebo ti to teda vyhovuje,ale potom nerad druhym ze je zle brat male dieta k moru,len preto ze teba nebrali...

dai
19. jún 2017

@lenicka6697 tvoj priatel je otec, musi zacat robit a ty tiez - keby mas 18 tak som ticho ale 30?☹

katkakovac
19. jún 2017

@lenicka6697 je mi luto, ze nemozes svoje dieta vziat k moru. A predpokladam, ze sama si tam nikdy nebola. Takze pravdepodobne nedokazes posudit, ci je to pre dieta dobre alebo nie. Ako astmatik a alergik odmala viem, ake to je pre zdravie dietata prospesne. Ja tam nepotrebujem ziadne lieky. Syn ma nabeh na alergiu a casto mava laryngytidy. Odporucanie od mojej imunologicky-75rocnej ostrielanej odbornicky znelo: chodte k moru. Prvy krat sme cestovali na tenerife, mal 8 mesiacov. Predtym bol trochu chory, tam mu nic nebolo. Natierali sme ho opalovacim kremom a pocas najvacsich horucav spal na izbe. Ked mal 1,5 roka isli sme na kretu. Tam sa cele dni macal v bazene, hral sa v piesku, nic mu nebolo. Maka som pohotovostnu lekarnicku keby nieco. Inak ma kazdy hotel svojho lekara, takze no problem. Inak mojnsyn dostal rotavirus v nakupnom centre, v tych gulickach na hranie. Deti nemozes neustale chranit a nikam ich nebrat, lebo... V ramci moznosti treba detom umoznit spoznavat svet a ludi a cestovat. Nasi tiez nemali vela penazi ale bravali nas do velkej fatry na chatu aspon 3x do roka. Od 1,5 roka sme chodili vlakom, cesta 4 hodiny mininalne. Velmi nam to pomohlo zdravotne. O ostatnych vyhodach ani nehovorim.

jasminet
19. jún 2017

@lenicka6697 alergik, astmatik, problem s dychanim - prave na to je idealne chorvatsko... a mimochodom - utopit sa ti moze v kupeloch v bojniciach, spalit u babky pod ceresnou a upal moze dostat aj na ihrisku za barakom... ze take nebolo volakedy, cestovat s detmi? prd makovy - do bulharska nas rodicia hrkali starou embeckou, 30 hodinova cesta cisteho casu a jak dobre tam bolo 😀

yanni
19. jún 2017

@jasminet hihi embeckou. Aj my tak. A to bol este luxus. Najlepsi boli ti, co ako 5 clenna rodina do Jugosky na trabante. Juuuuuj, tym muselo byt teplucko v tom auticku 😉

kaja73
19. jún 2017

@yanni my sme sli 3 krat pocas mojho detstva do juhosky, 2 krat az za Ciernu horu...to este neboli ale dialnice,poctivo sme to supali serpentinami fiatom ,ktoremu sa pokazilo chladenie motora.... zistili sme ze menej sa prehrieva ked sme si kurili v aute..takze vonku 35 a my so zapnutym kurenim s nohami cez okno..ale o rok sme sli aj tak znovu...a zas az za Ciernu horu...paradne casy

yanni
19. jún 2017

😂
Aj mysme tak. Len my sme mali 100 a potom uz 120. A v Rumunsku sme uz boli letecky. V polovici 80tych rokov, to este brat nebol na svete. Ledva mi rodicia vybavili dolozku, neviem, ci si komunisticka vrchnost nemyslela, ze chceme niekde zdrhnut.
Ja som mala rada tabory. Sranda riadna. Hlavne, ked uz som bola starsia, tak 8+.

katkakovac
19. jún 2017

@mala_claire my sme boli na krete z 1,5 rocnym synom. Zabavu si robil sam. Lozil po lehatkach, hral sa z jednym nemeckym dievcatkom. Najvacsia zabava bol lad v pohariku. Kupili sme take detske koliesko a zobrali sme ho kusok na more. Inak tam bolo ihrisko, ale to ho moc nebralo. Kopec casu travil v bazene. Mali sme bezny rezim, takze nam to dost preletelo tie dni. Vecer sme ho po veceri posadili do kary a isli sme pozriet do mesta. Tam sa mu pacilo, obzeral sa a pekne sedel. Zalezi aj od povahy dietata. Moje deti sa radi predvadzaju, takze sa najviac bavia, ked sa na nich niekto pozera a mozu vymyslat. Syn v lietadle chodil zobrat jedlo, vzdy nieco priniesol a utekal za dalsou obetou😂

jasminet
19. jún 2017

@yanni
my sme striedali bulharsko a juhosku, rozne miesta - veru aj s babkou sme chodili - nasi, babka a my 2 deti - oblozeni lehatkami, nafulovany kufor a na hraniciach vsetko vylozit, nechat skontrolovat colnikmi, nalozit a sup dalej...

a teda k teme - v mori sme sa hrabali cele dni, kybel, lopatka, musle, na brehu nam mama citala knihy, kreslili sme, prechadzali sa... teraz uz je vymozenosti pri mori kopec - ihriska, dalsie deti (vtedy sme opustene plaze vyhladavali s nasimi aby sa mohli "nudit", napustit maly bazenik vodou pod slnecnikom a tam sa hrabkat...mame 3 deti a hry mimo more som veru nikdy neriesila. maximalne na izbu beriem lego detom.

radusiq
19. jún 2017

@lenicka6697 vies ze ked si prvykrat napisala ako je nevhodne a nebezpecne ist s malym dietatom k moru, napadlo ma ze si nemohla byt a absolutne nemas sajn ako to pri mori alebo v zahranici vyzera. Ako deti sme boli chorlave a nasa detska lekarka prosila mojich rodicov aby nasetrili a vzali nas k moru, ze to pomoze najviac. Teraz byvam necelu hodinku od mora a za 10 rokov v primorskej krajine som nebola tak chora aby som potrebovala ist k lekarovi, a segra to iste.

@mala_claire okrem klasika formiciek, a kopania dier moj miluje rockpooling od malinka (neviem ako to prelozit) - ked je odliv chodit s kyblikom a sietkou po tych mlackach co ostanu, najma pri skalach a molach a hladat co vyplavilo more - male rybky, musle, kraby, krevety, kusky koralu...hodiny a hodiny zabavy pre nas. Maly rad zachranuje rybky (videl v rozpravke ze ked rybka ostane takto uviaznuta ze to nie je dobre) tak vzdy ked nejaku najdeme vylovime a odnesieme do mora 🙂
A na fb som videla super napad - zobrat na plaz kupelnovy zaves a pri deke vykopat jamu, vylozit tym zavesom, doniest vodu a mas "bazenik" s dietatom hned pri sebe

katarinamarkova
19. jún 2017

@mala_claire
ako zabaviť dieťa pri mori? sadnúť si na pláž a pozorovať dieťa ako sa hrá 🙂 zobrať ho do vody 🙂 postaviť s ním hrad z piesku 🙂 🙂 zábava na pol dňa vybavená. zvyšok sa preje, prespí 🙂

katarinamarkova
19. jún 2017

@lenicka6697
prepáč, ja mám len jednu otázočku: ako môžeš posudzovať niečo, čo si vlastne nikdy nevidela, nezažila, neokúsila, nespoznala....len si o tom niečo počula.
?
pobyt s dieťaťom pri mori sa rizikami ničím nelíši od dovlenky na slovensku, či od pobytu na vlastnej záhrade. vlastne áno, jednou vecou, morský vzduch a podnebie. super vec na alergie, dýchanie, imunitu.

katarinamarkova
19. jún 2017

@lenicka6697
?
ale veď psa ti hocktorý sused nakrmi, ak je to pes čo býva vonku. ak je to bytový psík tak neverím tomu že raz za x rokov ti ho niekto na pár dní nepostráži.
?
tvoji rodičia nedovolia? PREčO?? a vôbec, čo s tým majú tvoji rodičia??

katarinamarkova
19. jún 2017

@lenicka6697 vysvetlíš mi pojem ,,stipulky v uškách,,?
ďakujem

katarinamarkova
19. jún 2017

@lenicka6697 už som to našla.
Ono ale existuje aj xy pomôcok do vody pre takéto detičky.
A nezamyslela si sa napr. nad tým, že jeho problém s uškami mohol byť menší resp. nulový keby od malička dýchal práve morský vzduch? možno áno, možno nie, to len tak na zamyslenie.

lenicka6697
20. jún 2017

@katarinamarkova bol to stary 15 rocny psik a byvame na byte. Nikto z okolia by nam ju nechodil vencit, mala problem s klbami.

Co sa tyka dovolenky pri mori od narodenia syna nas od toho odhovaraju prave lekari, ze je to nevhodne kedze kazde 2-3 tyzdne maly ochorie. Na slnku dlho nevydrzi, ani nie 15 minut a je mu nevolno, mava zo slnka solerne dermatididy, kozna zistila alergiu na slnko. Ani ona dopororucuje ist k moru, ked je moc horuco, co bude aj dnes ma byt doma, vonku by mu bolo hned na odpadnutie, este ho do toho boli brusko a zvracal.

Na tie uska mame specialnu celenku aj stuple no skratka moji rodicia aj ja sa bojime brat ho co i len na kupalisko, vyslovene mam od nich zakazane ho tam brat ked su, budu prec. Aj oni ho maju problem pri bazene ustrazit, je to velmi zive dieta, nebude sa hrat kam ho posadis, na sekundu sa otocis a je niekde inde, odbieha. Raz sa v obchode schoval tak, ze sme ho hladali vyse pol hodiny, co potom pri mori? Tu treba mat oci aj na chrbte, je velmi hyperaktivny

vevesh
20. jún 2017

@lenicka6697 hladas vyhovorky ako sa vsetko neda....kto chce, hlada sposoby ako sa da😉 je mnoho sposobov , ako ho zobrat k moru aj napriek alergii na slnko a dalsim tazkostiam, ktore ma....
a pri kazdom dietati treba mat oci na stopkach a vpredu aj vzadu takpovediac, ziadne ti nebude stat ako mu povies ( vsak su to deti a nie vojaci....) je pravda, ze pri niektorych detoch treba mat aj pohybovy senzor, ale vsak ako matka by si mala automaticky reagovat, ak mas take dieta ( viem o com hovorim, mam take doma....)