Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dovolenkový kočík, ktorý prežije aj pieskovú pláž

Zodpovedané
17. máj 2019

Ahoj.

Potrebujem, prosím, poradiť kočík, ktorý zaberie malo miesta, dá sa dať do úplného ľahu a je použiteľný do piesku 🙂 Ideme na dovolenku, malá bude mať 9 mesiacov, ideme autom... A keďže mám aj ďalšie deti, potrebujem kočík na fungovanie aj pri mori - na pláži.

Ahoj!

Rada by som začala tým, že žiadny kočík - a tie malé a kompatkné ešte menej - nie sú vhodné na jazdenie v piesku. Piesok nielenže sťažuje jazdu (a to veľmi podstatne), ale aj zachádza do spojov a kĺbov a celkovo oslabuje materiál. Takže je možné (aj keď nie isté), že ti potom, minimálne krátkodobo, môže kočík škrípať a vrzotať a tak podobne. Je to jednoducho pliaga, pre každý kočík, stroj, mechanizmus. 🙂 Preto američania vymysleli niečo také vtipné, ako vidíš dole na obrázku - to ten piesok aj reálne dá 😇

Pokračovala by som teda tým, že - áno, existujú kočíky, s ktorými piesok prejdeš jednoduchšie, pretože sa dajú prerobiť na dočanú “dvojkolku” - napríklad Cybex Priam, Bugaboo Cameleon či Fox… ale to je šialená investícia na dovolenkové použitie, plus zasa podčiarkujem, že je to myslené ako dočaný prechod a nie celodenné premávanie sa po piesku (keď tak, len zaparkovanie kočíka tam)… A nie sú ani také skladné…

Skôr, čo by som riešila ja, je sústredenie sa na malý, skladný a praktický kočík, ktorý nestojí úplný majland, a na výkon v piesku, ktorý bude v každom prípade boj, sa až tak nezameriavala. Ako silným tlačením prejdeš asi s každým, no vždy to bude vyzerať tak, že sa niekam dostaneš a kočík na dlhšiu dobu zaparkuješ. Teda, hovorím o pieskovej pláži… 🙂 Kvôli väčším kolesám a polohovaniu do ľahu by som zvážila GB Qbit+ alebo EasyGo Minima Plus. Pre celkovú kompaktnosť a aj neskôršie praktické využitie zasa Baby Jogger City Mini Zip alebo lacnejší Baby Monsters Kuki. Ultra nízka váha zasa vyhráva u Chicco Ohlala.

Z golfáčov, najmä pre cenu, by som zasa asi brala Koalstra Simba T4 - ale tu budeš potrebovať nejakú slnečnú clonu. Z väčších, kvôli kolesám, hoc i bazárový, Maclaren Techno XLR.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.