Apartmánová vila v Lignane alebo Bibione pre 2 rodiny s deťmi

janula17
9. feb 2015

Ahojte, v snahe uniknut zimnej depke sme zacali planovat letnu dovolenku este s jednou rodinkou s mensimi detmi. Hladam referencie na konkretne apartmanove domy, kde ste boli spokojni, blizko k plazi ale zaroven v pesej vzdialenosti k centru diania - deti uz su bez kocikov, ale nohy este kratke 🙂 Malo by to mat zahradku alebo spolocnu terasu, kde mozeme vecer spolocne posediet ked uz deti budu spat... Dakujem za vsetky prispevky 🙂

mimik79
16. feb 2015

@ernuska296 pokukaj tu www.topholiday.sk
my chodime cez nich

cibka1
24. mar 2015

@ernuska296 ja som tiež veľa hľadala, ak vieš po anglicky/nemecky, daj si do google "agenzia lignano" alebo "angezia bibione" a preklikávaj jednu po druhej. Majú tam spústu apartmánov, víl... my sme boli minulý rok v bibione "villagio azzurro", ceny prijateľné, ubytovanie síce menšie, ale dalo sa. Síce 500m od mora, ale priamo v centre, ciže sme mali celú promenádu na skor a obrovskou výhodou bol bazén, ktorý sme mali asi 20 metrov od apartmánu, čiže ak sa nám nechcelo k moru, išli sme do bazéna.. Asi preto ti to dávajú tak draho, lebo pokryješ 1,5 týždňa, tak ti dajú zaplatiť už celý turnus, lebo pol týždňa nevykryjú. Ja som hľadala ubytovanie od stredy, kvôli práci a iba v jednej jedinej agentúre mali také ubytovanie. Je to v lignane, ideme tiež dve rodiny a každá máme svoj apartmán.

sorciera24
24. mar 2015

@ernuska296 http://www.lignano.com/qualizza/english/villa_q... velmi pekna vilka, so zahradou, dlhymi ballkonmi, samostatne apartmany pre 4 alebo 6os.....a vyborne ceny....trosku dalej od plaze (350mcca.)...jaaj, si chcela na 10dni....no Taliani maju turnusy od soboty do soboty....cize 8dni....jedine ten topholiday na SR ponuka tych 11dni...ale tak predrazene, ze za tu cenu mas cez TAlianov min. 2 tyzdne...

beazpk
24. mar 2015

Bola som cez tuto agenturu, ktoru spominate, 3 krat na dovolenke. A raz cez taliansku agenturu. Po prve, veru to NEMA predrazene. Cena je za 11 dni, nie za 7. Po druhe, apartman SAMA vycisti (so svojim timom), co znamena, ze bude CISTY. V ponuke ma tie najlepsie a najluxusnejsie apartmany. Majitelka je VZDY po ruke, keby sa nieco stalo. Ponuka vylety, na ktorych sama je.

Len raz som si povedala, ze pojdeme na take miesto, ktore tato cestovka neponuka. Miesto bolo fajn. Iba apartman smrdel ako na stanicnych zachodoch. Prach a pod stolom omrvinky.

Dobre si rozmyslite do coho investujete.

trstany
27. mar 2015

@beazpk ahojček to myslíš tu lignano.ag.co vlastne je všetko v cene neviem sa tam vysomáriť 🙂 ..

beazpk
27. mar 2015

Myslím agentúru TOP HOLIDAY: Myslím, že sa oplatí. Majiteľka nám vždy trpezlivo odpovedala na všetky otázky pred začiatkom pobytu, ukázala apartmán, darovala farebnú mapku, kde boli vyznačené potraviny, atrakcie, povedala o cenách - kde je najlacnejšie, ako zjednávať na trhu...

Cez taliansku agenciu v Lignane sa s nami nikto nemaznal, dali do rúk kľúče a sami sme si mali hľadať v Lignane apartmán. Už nikdy viac by som tak nešla, najmä s malými deťmi nie. Všetky apartmány v celom Lignane fungujú tak, že si ľudia po sebe sami umývajú. A kto by to robil poriadne, keď odchádza, že? Nikto to po nás nekotroloval. Tak ako sme kľúče dostali, tak sme ich odovzdali. Kúpeľňa smrdela na celý apartmán, počas spánku mi to vadilo najviac. Každý sa vy... do sprchy, ktorá nemala žiadnu vaničku, iba dlažbu na zemi. Všetko bolo mokré, ťažko sa to tam sušilo, baktérie mali svoj krásny domov.

Tá Slovenka z Topholiday (prisahám, že nie som ani rodina, ani províziu nemám) vyberá také apartmány, aké sú na úrovni slovenských podmienok. A čo je najväčší bonus, vždy tam voňalo. Má tam partiu žienušiek, ktoré apartmán dajú po slovensky do poriadku.

V cene je iba pobyt. Ale to všade - v každej talianskej agencii je v cene iba pobyt.. Ak je bazén, tak aj bazén je v cene. My sme boli (nespokojní) v La Meridiana. Ale more v tej lokalite (Riviera) je krajšie, s menším počtom rias, s menším počtom ľudí. Veľmi sa mi páči lokalita Riviera, ale ten apartmán spôsobil, že Lignano u nás skončilo.

sorciera24
27. mar 2015

@beazpk ja mam napr. uplne opacnu skusenost.... k nam Taliani boli velmi mili a ochotni, co sme potrebovali, vybavili,.....a nikdy nam kupelka nesmrdela! nikdy!..... zalezi od apartmanu asi....
a to, ze toto je CK znamena, ze je tam delegat, co je jasne,. ze sa mu musi priplatit....a ma sa ti az tie penaize venovat...ked objednavas cez it agenturu, tam je ajsne, ze delegat nie je...to je snad jasne....
neviem, ja som napr. porovnala vilu Renzu, kt. ponuka a je o 150E predrazena....oproti IT majitelom....a piesok v posteli som mala i pri nich...tym ich samozrejme neociernujem...aj len, ze ja uz by som inak ako cez IT aj s amlym detmi nesla....ale zas, kto potrebuje delegata, tak ench si navyse priplati....to beriem.....
PS.: Inak su aj agentury, kde si mozes zapaltit za upratanie apt.
ja napr. aj tak doverujem eln sebe a apartman si na zaciatku upracem tak ci tak, nech by tam prisla neviem aka spickova upratovaica sluzba 😉

trstany
27. mar 2015

@trstany tak ja teraz už vôbec neviem čo mam robiť....

trstany
27. mar 2015

@beazpk no super ani ta stránka mi nejde otvoriť.... 😀

beazpk
28. mar 2015

Toto je agentura nasej osvedcenej slovenskej cestovky: http://www.topholiday.sk/
A aby ste si nemysleli, ze som s cestovkou spriatelena (akoze po tych troch krasnych a spokojnych dovolenkach by som to mohla napisat), napisem aj cestovku, cez ktoru sme isli naposledy: www.ludor.sk

Maju ovela vacsi vyber roznych ubytovani, aj hotely. Hotely v Lignane (asi ako v celom Taliansku) su vsak drahe. Pre nasu stvorclennu rodinu vychadzala dovolenka v lignanskom hoteli so stravou asi ako letecky do Turecka. Preto sme vzdy napokon ostali v apartmane.

V Lignane sa da najest aj v niekolkych pobreznych "vyvarovniach" - restauraciach. Tiez tam su take lacnejsie pizzerie. Take bufetove. Potom ta cena nebola az taka vysoka. Nam ale najviac vyhovovali potraviny. Maju tam bozske melony a broskyne, nektarinky (cez sezonu, my sme chodievali v juli). Za ceny ako u nas, casto lacnejsie (o trosku). Je tam aj LIDL, a bajecny aquapark, do ktoreho odporucam zajst pocas tyzdna, nie cez vikend ci v piatok - vtedy je tam plno ludi, asi hlavne dovolenkujucich Talianov.

Pre deti je Lignano krasne miesto. Piesok a take teple more, ze sme v nom mohli trcat v kuse cele hodiny.

Len si dobre zvazte do akeho ubytovania investujete. Pretoze nasa posledna dovolenka bola pre mna utrpenie. Ako v kuchyni, tak v kupelni. Pokial sa vsak pripravite, ze nejdete do luxusu, prenesiete sa cez to a sustredite sa hlavne na okolie, bude sa vam pacit.

beazpk
28. mar 2015

Este som chcela, ze minuly rok boli v LUDORe ochotni nam dovolenku rozdelit. Chcela som ist na 10 dni (aspon jeden den sa vyhnut sobote, lebo uprimne, v sobotu tam je zapcha na tri hodiny aj tam aj spat), a tak som dostala moznost zohnat este jednu rodinku, co by isla do toho isteho apartmanu, v termine za nas alebo po nas, a rozdelili by nam tri tyzdne na 10 a 11 dni. Aj tak sa da.

summerlili
28. mar 2015

Na začiatku na predchádzajúcej stránke som dávala tipy kde sme boli my. Boli sme VŽDY cez taliansku agentúru, roky cez tú istú. Kľúče sme dostali od úplne totálne vyupratovaného apartmánu čistučkého že až. A nikdy sme neplatili za upratovanie.
Samozrejme, pri odchode sme upratali ako sme vedeli a odovzdali kľúče. Po nás nabehla upratovacia "čata" a dali to do pucu. Preto sme mali nárok na kľúče až poobede o 15.00.
Takže predchádzajúce info nie sú úplné - sú agentúry kde máte v normálnej cene aj uprataný apartmán.
Lignano bolo pre nás keď sme mali ešte prťavé deti to naj miesto na svete 🙂

jaanna
28. mar 2015

ahoj, ja odporucam napriamo si objednat app....http://www.villaggio-mareblu.com/.....je to v Bibione Pineda...cez piniovy lesik prejdes ku plazi, v arealy su detske preliezky, smykacky a dva bazeny....

beazpk
29. mar 2015

Summerlili, ale ako ist na istotu?

summerlili
30. mar 2015

Nuž, myslím, že istota nie je nikdy pri dovolenke.
Viem, že tá (myslím piešťanská) agentúra má dobré meno a páčil sa mi aj ich prístup, len ja som nevidela dôvod objednávať si cez nich keď som bola spokojná s talianskou agentúrou so skvelým menom a prístupom. A autom som išla tak či tak, takže dopravu som nepotrebovala ani raz.
A to čo tá slovenská pýta za 10/11 dní by som dostala 14 dní cez taliansku.
Preto som dala doporučenie len na tú jednu, pretože sme boli prostredníctvom nich už 4x a išli by sme kedykoľvek aj neskôr, až na to, že môj muž už chcel zmeniť destináciu (aj tak sme zostali v Talinasku, len sme Lignano vymenili za Sicíliu).
Prístup tejto agentúry bol úžasný (od okamžitého vymenenia nami rozbitých predných sklenených dverí od apartmánu v dosť neskorých večerných hodinách až po ani neviem čo. Jednoducho, bola to tá najlepšia skúsenosť akú sme mali s Talianmi.

maruska22
30. mar 2015

@summerlili ahoj..prosim ta, ako sa platí dopredu záloha za apartmány? pozerala som tu agneturu, na ktoru si dávala link a velmi sa mi tam niektoré ubytovania pozdávaju 🙂 este sme v Taliansku neboli..my furt len chorvástko na blind...tak tot je pre mna nová skusenosť 🙂

summerlili
31. mar 2015

Pokiaľ nič nezmenili, platili sme 30 % dopredu na ich účet a potom zvyšok priamo pri ubytovaní v agentúre. Zvyšok buď kartou, v hotovosti alebo kombináciou.
Ale napr. kamarátka, ktorá si našla ubytko tesne pred -- cca 1 týždeň pred začiatkom dovolenky, už zálohu neplatila a platila až všetko tam.
Keď Ťa niečo zaujme, napíš čo a ak si spomeniem, môžem "okritizovať" 🙂

kbeata
1. apr 2015

@sorciera24 ahoj,minuly rok si mi poradila ohladom objednavania dovol.priamo cez agenturu,a bolo super,tento rok ideme tiez...uz mi aj mailom posielaju ponuky 🙂
inac ja som im pisala v anglictine,a ony odpisali po cesky 😉 ,v apartmane bolo cisto,nikto nas nekontroloval,ani zalohu nebolo treba davat
a hlavne dakujem,tusim som sa ti ani nestihla vtedy podakovat 🙂

sorciera24
2. apr 2015

@kbeata nemas za co, som rada, ze sa pacilo....odporucam nieco s cim som bola spokojna, my chodime tiez uz len cez IT agenturu;)

summerlili
2. apr 2015

@sorciera24 Ak môžem vedieť, ktorá to bola agentúra ? A kde ? Len pre zaujímavosť 🙂 .

sorciera24
3. apr 2015

@summerlili my sme boli cez 2....a to: http://www.marinablu.it/
a http://www.abitarelignano.it/
s oboma velka spokojnost 🙂

summerlili
4. apr 2015

@sorciera24 obidve poznám. Sú dosť veľké a majú veľmi slušné renomé. Tak už máme dokopy 3 talianske agentúry pôsobiace v Lignane, ktoré ponúkajú kvalitné slušné ubytovanie. 🙂
Tak som sa navnadila touto témou, že by som hneď išla aj toto leto.

janula17
autor
23. jún 2015

ahojte kočky, tak uz sa nam to blizi 🙂 nakoniec sme si zajednali toto Vila Serena - za 470eur, je to ta vilka obrasteny brectanom. Sme dve rodinky, je to oplotene takze vecer mozeme posediet, kusok od promenady a hadam nie daleko od mora. Narocni nie sme, boli sme v taliansku uz viac krat, takze necakame nejaky luxus, sklamani urcite nebudeme 🙂 Napriek dazdivemu pocasiu u nas sa uz velmi tesim a dufam, ze sa to za tie 2 tyzdne a nieco este vyblazni 🙂
http://www.agenziaarena.it/en/affitti/?ricerca[...

janula17
autor
23. jún 2015

este sa chcem spytat, neviete ako je najlepsie zajednat plazovy servis? Ci na mieste, ci cez nejaku stranku, alebo priamo cez agenturu? Aby sa nam uslo miesto vedla seba a nepreplatili sme nejako...

kbeata
23. jún 2015

@janula17 🙂 ,my kusok od vas,11.7.,len nech pocasie vyjde 🙂 ,my mame apartnam,zabudla som nazov teraz,len podla mapy pozeram,co si dala link...my sme si to nase pozerali aj cez googl mapu,pozerali sme ulicky,nazvy...
ten plazovy servis slnecnik,lehatko asi priamo na plazi zakupit,ak nie je v cene apartmanu,minuly rok sme boli kusok od verejnej plazi,inac vtedy nebolo dobre pocasie,slnko nepieklo,ani lehatka neboli obsadene

kbeata
23. jún 2015

@janula17 a minule sme si pozicali bicykle,aj s detskou sedackou,a pochodili sme nimi celu cast,mali sme ich tusim na 3 dni,odparkovane pri ubytku

janula17
autor
23. jún 2015

@kbeata aj my ideme od 11.7 🙂 ako si ty zajednavala? vy mate plazovy servis v cene?

kbeata
23. jún 2015

@janula17 ja som za pomoci sorciera 24/poradila,dala linky/,priamo napisala na tal.stranku,iba tak jednoducho cez prekladac a minuly rok mi nato odpisala z agentury Česka 😉 ,a tento rok tiez jednou vetou,zaplatili sme 1/3 a poslali nase udaje,zatial sa neozvala,asi da este nejake instrukcie 🙂
minuly rok nechceli od nas ani zalohu,ked sme odchadzali vratili sme len kluce,tusim to bola ta ista,co idete vy cez nu
inac mate dobru cenu 🙂 ,my ideme tiez este s jednym,ale bezdetnym parom,my mame syna,skoro 5 rocneho,je to apartman,2 samostatne izby,kuchyna s obyvackou,cca 630 e.

kbeata
23. jún 2015

@janula17 zabudla som,plazovy servis nie je v cene,musim to pozreit este raz poriadne,nie ze prideme,a nic 😀

janula17
autor
23. jún 2015

@kbeata a ktora presne vilka je to? velmi ma to zaujima, nech to porovnam 🙂 a kedy si zajednavala, ja uz vo februari....
my mame dobru cenu to ano, ale je tam len jedna izba so 4postelami a kuchyna, malicke, takze preto taka dobra cena. Ale tak hadam bude stacit, vyskusame, radsej tych 150eur minieme a budeme si uzivat, co sme tym usetrili 🙂
a museli ste si aj upratat apartman pri odchode vsak? toto ma najviac mata, lebo minule muz s detmi odisiel na 2 hodiny a ja som musela vsetko sama balit a drhnut cely byt, to sme mali o izbu viac a teda na konci som bola zmorena ako kon a oni si prisli oddychnuti z prechadzky 😀