Chorvátsko 2020 a Covid 19

renika222
28. máj 2020

Ísť či neísť do Chorvátska, kvôli covid 19?

pininka1
28. máj 2020

Ja som včera písala že neprídeme majiteľke, ale ozaj s tazkym srdcom. Nebojím sa ničoho len toho nášho matelka že si niečo zasa zmyslí a kým prídeme z dovolenky tak pôjdeme buď do karanteny, alebo vymyslí niečo iné. Tak radšej až o rok.

kvetinka75
28. máj 2020

My tento rok zostvame na Slovensku.

mmoonna
28. máj 2020

My sme to zrušili minulý týždeň. Bojím sa hlavne tej cesty, že niekde uviazneme, no a s dvomi divochmi v aute, to by bola môj koniec.

janaakt
28. máj 2020

Mali sme ist do Chorvatska v maji, to sme samozrejme zrusili a potom sme chceli ist v auguste, no to sme taktiez zrusili. Hoci Chorvatsko nie je velmi zasiahnuta krajina, po otvoreni hranic sa tam nahrnie polka Europy, kedze Taliansko a Spanielsko nebudu tento rok asi top destinaciou, a v tejto situacii nepotrebujem dovolenkovat s tisicmi ludi z celej Europy.

lenuliatko84
28. máj 2020

Zrusila som.mali sme ist v juli,celu zálohu nam vratili.

lenuliatko84
28. máj 2020

@pininka1 pan matovic robi tlmoci kruzovy stab najlepsie ako vie.len vdaka nik sme tam kde sme co sa covid tyka.tak neviem co mas za problem.robia to najlepsie z celeho sveta.vsetci ich chvalia len trapna slovac by ich najradsej na pranier poslala

pininka1
28. máj 2020

@lenuliatko84 že savel nevie čo robí Pavel. Samozrejme že suhlasim s opatreniami ktoré sa robí na začiatku, ale teraz keď je toho minimum my stále nie a nie normálne uvoľniť podmienky. Úplne protichodné riešenia, o nástupe deti do školy ani nehovorím. Jeden deň tak, druhý zas inak. A hlavne na všetko len odporúčania. A zato kde sme si môže tá trápna slovač sama, pretože je disciplinovaná. Aj inde mali také podmienky a dooadli oveľa horsie. A aj ja budem musieť ostať na OCR, pretože keď vystojim radu pred školkou, môžem sa ísť postaviť do rady so synom pred školu a moje deti v práci v škole budú preslapovat pred budovou, lebo ja to do práce nestihnem. Nehovoriac o rodičoch čo chodia do roboty na 7 alebo dokonca na 6tu. Nemusím ani Sulika ale v tomto ma pravdu, že je čas konecne fungovať normálne pri týchto číslach.

luccija
28. máj 2020

@pininka1 čítala si, že v Ba testovali namatkovo učiteľov a koľko bolo pozitívnych a to je len jedna mestská cast?mali sa testovať všetci učitelia na celom SR celá táto sranda sa za chvíľu zase skončí tak ako v ČR už zatvárajú mnohé skolky u nás to bude podobne
K otázke áno asi koncom augusta by sme išli, ale niekde do zastrcenej dediny na ostrov tento rok ozeliem hotel so stravou a pôjdeme niekde na privat

abbey1
28. máj 2020

@luccija A koľko z tých pracovníkov v školstve má zdravotné problémy? To budeme testovať teraz všetkých pracovníkov školstva a neotvorí je školy nikdy? Aké predavačky a pracovníkov vo výrobe nebudeme testovať, lebo jednoducho obchody, hlavne potraviny, zatvorené nemôžu byť pol roka ako školy?
Koľko sa ešte chcete báť a schovávať sa pred normálnym životom?

janinah
28. máj 2020

@abbey1 koľko bude treba.....a prečo? lebo mám zdravý sedliacky rozum,pud sebazáchovy,zodpovednosť voči mojej rodine a strach o mojich rodičov 80tnikov.....teda žiadne Chorvátsko,ani keby pre mňa došli na zlatom koči a núkali všetko zadarmo...podporím slovenských ubytovávateľov,s radosťou....

lintu
29. máj 2020

Nie, tento rok žiadna zahraničná dovolenka. V tých väčších destináciách sa ľudia začnú rýchlo miešať a ktovie, čo to ešte prinesie.

@luccija to nie je len o učiteľoch, ale aj o potenciálne nakazených ostatných pracovníkoch, rodičoch a deťoch. Zavliecť to tam môže ktokoľvek. Pretestovať by nás museli všetkých.

nini1010
29. máj 2020

V ziadnom pripade mi za tie rizika more nestoji.Vystriedat si tam covidka ani nientak s domacimi ako s turistami z inym krajin...No urcite!Navyse,na Slovensku mame krasne wellnes hotely,horske hotely,Tatry...je kam sa vybrat,viacere sme uz pochodili,takze je kde si uzit dovolenku.My urcite do zahranicia nepojdeme.

soldi
29. máj 2020

mame zaplatenu dovolenku na konci augusta v ita. prenajaty cely dom. urcite sa tam budem citit bezpecnejsie nez v preplnenych a predrazenych slovenskych ubytovaniach!
chceli sme ist teraz s detmi na dva dni na horsku chatu a ze 600 eur za dve noci??? len ubytovanie. a mimo sezony. slovaci nenazrani 🙄

janinah
29. máj 2020

@soldi nasla som chatu 70 eur na noc 3spalne 9 ludi..slusne vybavenie aj poloha ...teda vec nazoru co je predrazene a kde je bezpecne

pininka1
29. máj 2020

@luccija áno čítala som to ale všetci tí ľudia majú svoje rodiny a tie môžu mať svoje ďalšie rodiny. Ak boli infekčni, reso prekonali infekciu tak je jasné, že vírus sa správa inak v rôznom tele, nie každý má prejavy a nie každý sa musi nakaziť. Sama som zvedavá čo bude keď sa otvoria školy, ja som bola proti, hlavne pre škôlky, kde sa ťažko dodržia štandardy, hlavne ak robíš s autistami. Teším sa na pondelok, keď má uvidia so štítom na hlave, aký to bude cirkus.

pininka1
29. máj 2020

@soldi ja som čítala na jednej stránke že aké zľavy na slovenské dovolenky, a keď som zadala nasu 5 členmi rodinu na tri dni, tak mi vyšla suma 900 eur a viac, bez stravy, tak dik no.

soldi
29. máj 2020

@janinah posli mi link prosim Ta. dakujem. to som ozaj zvedava

luccija
29. máj 2020

@pininka1 že je dovolenka na Slovensku predrazena je fakt.Tak, ale asi ľudia platia, keď mozu mať také ceny

matkahelka
29. máj 2020

@renika222 urcite ano. a ak sa tam dostaneme, budeme tam min.3tyzdne. urcite sa tam budem citit rovnako bezpecne ako niekde v tatrach, kde ked sa otvoria hranice bude tiez kopec cudzincov.

lenuliatko84
29. máj 2020

@pininka1 na sk fungovat normalne ok,ale nepustat si sem zahranicie

lenuliatko84
29. máj 2020

@soldi fuha dufam este ze na severe a pridete so suvenirom

soldi
29. máj 2020

@lenuliatko84 nie, v strede ita a v meste kde nemali ziadnych nakazenych. ale aj keby to bolo na severe tak to nejako neriesim, skor ci neskor s tym prideme do kontaktu vsetci

matkahelka
29. máj 2020

@lenuliatko84 asi tyzden dozadu bola v spravach reportaz, kde nejaky sef zdruzenia tatranskych hotelov vravel, ze tatry pri zatvorenych hraniciach "umru", kedze len cca 30 percent klientov su slovaci, zvysok zahranicie.

zuzkalujza
29. máj 2020

Určite neísť, inak to tu máme zase. Tak isto na SK nepustiť zahraničných turistov. Pekne by sme si my mali teraz podporiť našu ekonomiku a tráviť dovolenky na SK a nie zbytočne riskovať cestu do zahraničia!!! Ja by som to normálne zakázala na tento rok a hotovo. Snáď každý jeden človek prežije aj bez mora. Tu buďme doma, podporme Slovenský turizmus a bude dobre pre všetkých.

matkahelka
29. máj 2020

@lenuliatko84 ty v kazdej skupine z tej korony robis taku paniku, akoby to bol mor - ze kazdy kto to dostane, na to hned umrie

abbey1
29. máj 2020

@lenuliatko84 Bola by si prekvapená koľko ľudí aj so severu Talianska chodilo hore dolu na Slovensko počas celej epidémie. Ale to nevadí však? Lebo Tom ti na joj a Markíze nepovedali.

lenuliatko84
29. máj 2020

@abbey1 nepozeram joj ani markizu.vela kamaratok zije na severe talianska aji jedna nesla domov. A vsetci zodpovedni isli do karanteny,cigani nesli a maju zavrete cele dediny

lenuliatko84
29. máj 2020

@matkahelka ja ircite nie.neviem ako ty ale viem ze to nie je len taka choroba.ale mne je jedno chodte kde chcete a ked kvoly vam pride opat druha vlna tak sedte opat doma na riti

lenuliatko84
29. máj 2020

@matkahelka tak ked ludia nepojdu do HR nech idu do tatier a zachrania ich🙃

eliska13
29. máj 2020

@matkahelka nech nepreháňaju minulý rok boli Tatry na prasknutie.Teraz všetci čo chceli ísť k moru pôjdu niekde na SK a tak či tak prídu Česi, Poliaci podľa toho ako ich vláda podporí domáci turizmus.Ja som písala do penziónu kde sme boli minulý rok o polovicu zdvihli cenu😊vedia, že ľudia prídu tak či tak.Za morom mi bude ľúto, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjdeme a to som tento rok chcela okruznu jazdu po IT😂