Dieťa pri mori - režim a opaľovacie prípravky (i na pery)

30. okt 2021

Ahojte, syn má 4 roky a čaká nás prvá spoločná dovolenka pri mori, preto sa chcem opýtať, aký režim ste s deťmi na dovolenke pri mori mali - kvôli slniečku. Jasné, že ho natriem 50tkou, nebudem ho smažiť len na slnku, bude mať aj klobúk na hlave a cez obed budeme na hoteli medzi 11 a 15/16 hodinou. Len proste dieťa na pláži nebude sedieť len pod slnečníkom. Mám aj zakúpené plavky s UV ochranou, no keď sa mi v tom okúpa, v mokrom ho v tom nenechám. Čiže zaujíma ma, ako ste to mali vy - v akom čase a koľko hodín ste boli na pláži, ako často ste dieťa natierali krémom na opaľovanie za deň a či ste dieťaťu dávali aj balzám na pery s SPF faktorom? Ďakujem. Elen

nikpa
30. okt 2021

Natierala som ho viackrát za deň aj keď som mala vodeodolný krém, asi pre svoj lepší pocit. Inak sme bývali vždy na mieste kde bol chládok aj slnko pri mori, dalo sa to, mali sme pri pláži stromy. Teda malý s mužom sa sústredili väčšinou na chládku a ja som ležala poblíž na slnku. Oblečenie s UV filtrom sa mi neosvedčilo presne preto čo si písala, nechcela som ho nechať v tom mokrom, zle sa to vyzliekalo a on bol z toho nervózny keď som ho hore dole obliekala a vyzliekal. Bol teda vo vode len v plavkách a keď vyšiel z vody dala som mu obyčajne bavlnene tričko a plavky sa uschli na ňom, klobúk na hlave bola samozrejmosť. Okolo 11h do cca 14h sme boli v hoteli, malý ešte spával a obedovali sme. Režim sme mali skoro rovnaký ako doma akurat večer chodil neskôr spať. Ale aj keď som sa snažila aby nedostal úpal, bohužiaľ posledný deň nám dostal teploty a vracal, deň predtým sme boli na výlete, tam sa ten pohyb na slnku tak nedal ovplyvniť ako pri vode kde je aj chládok. Takže pozor aj na toto, výlety v teple počas dňa s deťmi nie sú moc dobrý nápad.

lienka9
31. okt 2021

Casovo zhruba ako si pisala s tym pobytom,mozno aj trocha viac pri vode..Ak sa da, budte v tieni.ale jasne ze vo vode sa to neda.tak mat najlepsie tie plavky co si pisala,vodeodolny krem a mala som taky klobuk do vody aj so zapinanim aby mu nepadol.ked vysiel z vody a ked nemal plavky dala som mu len obyc tricko, slipky a zas natrela. hotovo.zas tvoj uz nieje taky maly ;) uzite si dovcu

bubinko1506
31. okt 2021

Ahoj, s nasimi chodievame k moru od ich 10 mesiacov. Vzdy vyhladavame plaze, na ktorych je prirodny tien. Deti natieram 50tkou, vo vode maju klasicke plavky a na hlave siltovku aj s ochranou krku. Natieram viackrat denne, cez obed uz nespia - to sme v chladku pod stromami, citame si rozpravku alebo sa hraju s loptou pri deke. Vela casu travime vo vode. Na vylety si vyberame oblacny chladnejsi den, a ideme skor rano, kym je prijemne.