Môže byť dieťa v lete cez obed vonku, keď je v chládku?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka má 2 roky a každý rok riešim tú istú dilemu.

Môže byť dieťa v lete cez obed vonku, keď je v chládku?

Ideme na dovolenku a neviem, či máme cez obed vrátiť sa z pláže na izbu si pospať, alebo či ju môžem dať späť aj na pláži za predpokladu, že bude celý čas v chládku pod slnečníkom s UPF 50. Opaľovací krém s faktorom 50+ je samozrejmosťou u nás.

Veľa som o tom už čítala, ale všade sa píše iba, že by dieťa nemalo byť na slnku. Z toho mi vyplýva, že na chládku môže.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, že môže. Treba dbať na dobrý pitný režim, nakoľko je samozrejme vonku teplejšie a viac sa tým pádom môže potiť. Ostatné presned ako ste napísali - ochrana, chládok.

Užite si dovolenku pri mori ❤️

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas