Dovolenka pri mori 2013

kikina84
30. nov 2012

tak..toto sa mi este nestalo..šetrili sme s mužom ako blázni celý rok,aby sme po sto rokoch mohli ísť na nejakú dovolenku a teraz majú super ceny aj zlavy aj neviem čo všetko..a ja neviem za 1200e najst ziadnu normalnu dovolenku pre nas..Vidim ze za tie roky to islo pekne hore vsetko a to som si myslela ze zozeniem perfiš dovolenku za 1000e a teraz vidim ze v tejto cene ponujaku same odpady a hrozne zle recenzie ludia pisu na vsetko..nestastna som..nakoniec vidim ze nikam nepojdeme,lebo silou mocou nechcem vyhodit peniaze,ked to nebude stat za to..Maminy ak mate nejaky typ poradte kde ste boli s detmi za posledny rok-dva,kde bolo krásne more ciste,s piesocnato plazou a nejake aktivity pre deti v okoli..delfinaria,zoo,alebo hocico ine co deti bavi..nasa mala je strasne hyperaktivna a ona musi v kuse vyvijat aktivitu..Ani ma tak nezaujima hotel a strava,ako okolie..niesme narocny..ale pre nas je aj tento peniaz fakt vela a nerada by som ich vlozila na nejakú šmejd dovolenku..Prosím dajte nejaké typy..velmi pekne dakujem 🙂

sissy27
30. nov 2012

@kikina84 teraz sa na to vykašli, počkaj do leta na last minute - to sú lepšie ceny...teraz sa to veľmi neoplatí, nevieš čo bude o týždeň a nie ešte o viac ako pol roka...a za ten čas môžete ešte čosi našetriť... recenzie sú tiež také všelijaké - napr. ja som na hotel v egypte, kde my sme sa cítili ako v raji, bez jediného problému, našla také recenzie, že čítať ich predtým tak tam nejdem... väčšinou to píšu ľudia, ktorí len vyhľadávajú negatíva, robia z komára somára a nikdy im nič nebude dosť dobré - keď aj strava aj ubytko je špičkové, tak je zas more moc slané, voda príliš mokrá a slnko príliš svieti...

zaneta08
30. nov 2012

my sme boli v Turecku - Alanya, hotel Monart, veľmi sa nám tam páčilo, kupovali sme ho ako last minute a šli sme dvaja dospelí+12 ročná dcéra a 1 ročný synček, stálo nás to okolo 1500 eur na 11 dní na prelome júl/august. Ja by som tiež počkala na last minuty, pretože vidíš, čo všetko sa vo svete deje a možno o pol roka nebude vybratá destinácia bezpečná, viď Grécko, Egypt atď. A čo som preverovala v cestovke, tak ak máš poistenie, tak ti vrátia peniaze až vtedy, ak ministerstvo ZV označí krajinu ako nebezpečnú (neviem presne ale je to tretí stupeň) a pri nepokojoch v Egypte vydali len varovanie 🙂 .

slniecko41
30. nov 2012

doporučujem počkať, ale tých 1000 Eur pre celú rodinku je dosť málo, my chodíme len na AI, kôli deťom....doporučujem Maltu, Sardíniu, Turecko, Sicília....vynikajúca strava a hlavne rozmanitá....celkom fajn je aj Grécko, ale tam je biednejší výber stravy a nápojov, väčšinou ani žiadne ovocie okrem hrozna, melón sem tam.....čo im rastie v záhrade......Afriku ako Egypt, Tunis atď. by som s menšími deťmi nedoporučovala.....

reluska
30. nov 2012

@slniecko41 strava nezáleží od krajiny,ale od htl. siete ....

vafinka
30. nov 2012

ja ti vrelo doporucujem bulharsko, super, krasne more, mali sme fakt dobry hotel a kvalitna strava, boli sme v hoteli Amfora, na slnecnom pobrezi, a bolo tam kopec deticiek, asi viac ako dospelych, a co sme ocenili najviac, hotel prakticky hned na plazi, vcelku ok izby , tak sme sa mali za malo penazi ako v raji

soldi
30. nov 2012

@kikina84 tiez by som odporucala pockat na last minute 🙂 my sme tak boli v lete na ibize, hotel priamo na plazi, svedske stoly na ranajky aj vecere, animatori, detske ihriska, bazen, opatrovanie pre deti 2x2 hodiny denne, kazdy vecer program, aj cez den, vsetko pravdaze uz zahrnute v cene, boli sme 12 dni a vyslo nas to aj s poistenim 1 000 eur. 🙂
boli sme cez fishera.

vafinka
30. nov 2012

a co vravis na cestovku fisher? boli ste spokojny so sluzbami?

slniecko41
30. nov 2012

@reluska to nie je úplne pravda, bola som v Grécku niekoľko krát a to podotýkam vždy AI a v hoteloch 4 -hviezdičkových a viac, strava v Grécku vždy o ničom, nedá sa to porovnať v hociktorom hoteli vyššej kategórie napr. na Sardínii, Sicílii.....

reluska
30. nov 2012

rovnako viac krát Grécko, 5 hviezdový htl. a nikdy problém, naopak Talianko raz a nikdy viac, záleží od htl. siete, ked Grécko, tak Aldemar :o)

soldi
30. nov 2012

@vafinka ak to bolo na mna, tak ano 🙂 odvoz z letiska do hotela bol taxikom, takze priama cesta bez zastavok- 50km to bolo. delegatka mala urcene hodiny, kedy bola v hoteli, okrem toho bola stale na telefone, aj ked my sme to vobec nepotrebovali vyuzit 🙂 vsetko bolo vybavene tak, ako malo byt, aj ta cena super, takze skutocne z nasej strany 100% spokojnost 🙂

vafinka
30. nov 2012

no ja som pozerala tiez fischera tie ceny sa mi zdali byt strasne nizke, ale za taxik ste ale neplatili, dufam, ved tota ma mat cestovka zabezpecene, tansfer. mna hodne zaujali hotely co ponukali v danych destinaciach

soldi
30. nov 2012

@vafinka nie, neplatili sme vobec nic navyse. len cestovke tych 1 000 eur a vsetko ostatne bolo v cene 🙂
hotel bol tiez super, na izbe klima, kopa sluzieb navyse, svedske stoly vratane ovocia a sladkosti, ked sme si zobrali jablko alebo ine ovocie na izbu, tak im to nevadilo 🙂 pravdaze som sa opytala, ci mozem 🙂
jedna animatorka bola dokonca slovenka 🙂

vafinka
30. nov 2012

@soldi tak potom musim uznat, ze to ste vymakli fakt dobre, ja som ju pozerala uz davnejsie al esom sa bala. no ak by nam to vydalo buduci rok niekam na dovcu, tak neviem co by som zvolila, aj ked uz svoje predstavy mam, tak pockam, co budu mat nove v ponuke

soldi
30. nov 2012

@vafinka ja som to tu vtedy aj zistovala, ci je fisher spolahlivy. my sme to mali tak, ze v pondelok kamoska napisala, ze ibiza je super pre deti, tak som len tak pozerala net a nasla som ibizu od fishera. to bolo v pondelok vecer. v utorok rano som tam volala, v stredu som to zaplatila osobne v ziline (tiez som z pb) vo stvrtok som mala promocie a vpiatok rano sme uz boli na ibize, bola to ta najlepsia dovolenka zatial, tento rok pojdeme isto znova, ale chceme ist na jar niekam, akurat neviem zatial kam, asi to tiez budeme riesit last minute 🙂

zuzx
30. nov 2012

Ja odporucam rakuske a nemecke cestovky, rozhodne nie slovenske. Ovela lacnejsie (myslim rozdiel par stoviek eur) a sluzby neporovnatelne, kedze rakuski ci nemecki turisti su daleko narocnejsi ako slovaci.

soldi
30. nov 2012

@zuzx ano, to je tiez pravda, nasi chodia vzdy cez nemecke cestovky. ale co s tym ,ked po nemecky neviem povedat ani prd 😒

zuzx
30. nov 2012

@soldi a co anglictina? Ja som po nemecky tiez nevedela, ale bookovala som cez cesku studentagency.cz a dalej som komunikovala len v anglictine, myslim uz na mieste. Ale vlastne ani nebolo treba, lebo hotel v ktorom sme boli bol plny slovakov 😀 Myslim ako zamestnancov - vsetci casnici, barmani, animatori, recepcne, vsetko to boli slovaci 😀 Boli sme na Malte. Toto sme boli prvy raz cez cestovku, inak chodievame len na vlastnu past.

vafinka
30. nov 2012

@soldi to bolas rychlovka, to poznam, ja zatial len premyslam, ale neviem ci to vyjde. tak dufam, ze ano

vafinka
30. nov 2012

@zuzx a ktore su dobre nemecke a rakuske cestovky,

soldi
30. nov 2012

@zuzx tak popozeram aj tak, dik za tip 🙂 anglictina nie je problem, ani rustina, akurat ta nemcina mi nejde cez usta 😀

zuzx
30. nov 2012

@vafinka netusim, ja ani neviem cez aku sme isli, tusim fti. Ako pisem vyssie, bookovala som cez studentagency.cz, kde su ponuky vsetkych cestoviek pohromade. Ale myslim ze to mas uplne jedno.

vafinka
30. nov 2012

@zuzx no veru, vdaka za tip, ja to presmirujem a uvidim, co mi brnkne do nosa 😀

kikina84
autor
30. nov 2012

@zaneta08 egypt,tunisko,turecko..tam asi treba aj pas vsak?ci?

zaneta08
1. dec 2012

áno, treba pas, my sme vybavili aj pre malého, pre istotu, lebo boli protichodné informácie, či môže byť zapísaný v pase rodiča alebo nie, v Turecku po vystúpení z lietadla si kupuješ vízum a to bez pasu nejde.

iwqe
19. dec 2012

Ahojte, a to vsetci chodite len cez cestovky??? My uz niekolko rokov chodime sukromne( taliasko, rakusko, chorvatsko, grecko, rakusko aj australia...) a vzdy velka spokojnost velmi dobte ceny a vzdy vsetko podla dohody vo vacsine pripadou neplatite dopredu nic, takze ak nastane nejaky problem ( chore deti...) jednoducho to zrusite. Treba sice rezervovat dopredu aj pol roka ale inac super

dai
19. dec 2012

@kikina84 hm... pre celu rodinu 1000 euro je strasne malo. to by som sa asi vykaslala na cestovku , pozerala krajiny ako chorvatsko ci bulharsko, ubytovanie v apartmanoch kde si mozes aj sama varit... aj taka dovolenka moze byt fajn - staci si vybrat obdobie a miesto a rezervovat si vcas...
moja skusenost je ze ked ides cez cestovku s detmi tak si treba brat skor first moment ako last minute - ten si moze dovolit dvojica ale teda riskovat to s detmi... neviem. cez fm su zlavy niekedy vyssie ako last minute q hlavne si mozete vyberat - ako miesto tak aj hotel a aj typ ubytovania...

baklik
19. dec 2012

@iwqe veru, ja tiez uz niekolko rokov chodim bez cestovky. bola som tak na Malte, Mallorce, v Chorvatsku, na lyzovacke na ladovcoch v Rakusku a veru vyjde ma to aj o polovicu menej v porovnani s tym, co pytaju CK. u mna CK je ako posledna volba, aj ked... teraz, ked uz mame maleho, sa to mozno zmeni, pretoze mam v plane dovolenku s odletom zo Sliaca, ktory mame nedaleko, aby to bolo pre maleho co najmenej narocne.... nerad dlho vysedava a caka.

baklik
19. dec 2012

@kikina84 skus autom Chorvatsko alebo - my sme boli predvlani na Mallorke. leteli sme s Ryanair a hotel som nasla cez net, bol situovany priamo pri plazi, sami anglicania, okrem nas iba jeden slovensky par s malou dcerkou. mali sme polpenziu, bohaty vyber jedal, vyletov ako aj atrakcii pre deti je tam dost. boli sme na 7 noci a vyslo to na osobu tusim len 400 eur!!! uplne vazne... cez CK vychadzali taketo zajazdy 800 eur/os.
dva roky predtym to bola zas Malta, odlet vybaveny cez CKM s Malta Air, hotel nebol priamo pri plazi, ale nam to nevadilo a vyslo nas to vtedy dokopy na 12tis Sk/os. s polpenziu s bohatym vyberom formou bufetovych stolov. cca 2 tyzdne predtym CK ponukala presne ten isty hotel v tom istom termine s polpenziou za 23tis. Sk/os. ako last minute!!!
no nevykasli sa potom na CK....

baklik
19. dec 2012

a najlacnejsie zajazdy su v juni a v septembri, pritom na juhu je v tom obdobi dostatocne teplo na dovolenku. tym vyberom terminu usetris tiez dost penazi

iwqe
19. dec 2012

My chodievame posledne roky vlete do talianka(ku Pescare) nasla som tam jeden privat hned na plazi za 250€/ tyzden cena je viac nez dobra. Sice si varime sami, ale mne osobne to vyhovuje pretoze nase deti strasne vymyslaju s jedlom. Plaz perfektna same deti, takze na zaciatku dovolenky vsetky hracky nanosim na plaz a po dvoch tyzdnoch ich len nahadzem do auta ziadne kazdodenne nosenie na plaz a z plaze nikto tam nic neukradne velka vyhoda oproti chorvadsku. A hlavne obrovska prazdna plaz a malinka voda. S malimi detmi vynikajuce.