Dovolenka pri mori - letecky 2022

jajka0211
1. mar 2022

Ahojte.. chcem s opýtať na Váš názor, aj keď si myslím, že vlastne odpoveď nevie nikto....
S partnerom a deťmi sme neboli pri mori 8 rokov.. Keď sme konečne chceli ísť, prišla korona... v januári tohto roku sme sa rozhodli, že konečne ideme... vybrali sme si zájazd do Turecka, zaplatili zálohu 400 eur a do 1.4.2022 máme doplatiť ďalšiu časť dovolenky s tým, že do 31.03.2022 môžeme dovolenku bez udania dôvodu zrušiť a peniaze nám budú vrátené.... Lenže teraz sa bojíme čo bude, či to zaplatiť, či to radšej zrušiť?? Môj partner je veľmi opatrný, myslím, že skôr by to zrušil...ale ja sa tam strašne teším, každý deň som sa vytešovala, že deti uvidia more, že poletia lietadlom.. nechcem dovolenku rušiť ☹ Čo myslíte, aká bude v lete situácia? ja viem, že to vlastne nikto nevie, ale každý má nejaký svoj názor.. aký názor máte Vy? Ja viem že naša dovolenka je najmenší problém zo všetkých.....ale tak veľmi som sa tešila ☹ ďakujem ❤

marse
1. mar 2022

tiež mame rezervovanú dovolenku do Turecka... moj muz a deti zase ano ideme, ze to nemám rušiť.
ja som si dala termín do 25.3 podla situácie a podla toho sa rozhodnem či zvysnu sumu vyplatim alebo nie.
zatial nerusim, verim, že sa dohodnu a nase lietadlo sa zdvihne a my si uzijeme zaslužený oddych

jajka0211
autor
1. mar 2022

@marse presne takto to ja vnimam, ďakujem ❤ 🙏

oliali
1. mar 2022

@jajka0211 v lete by mal byt klud, aj minule leto sa dalo cestovat. My mame tiez zaplatenu dovolenku na leto ale ku kazdej dovolenke si priplacame 100 % storno poistkuaj s covid poistenim keby sme nemohli kvoli korone alebo inej chorobe odletiet. S detmi clovek nikdy nevie, nemusi to byt len korona.

jajka0211
autor
1. mar 2022

@oliali aj my máme všetky možné poistky, ale ja sa teraz bojím vojny, nie corony 🙂

oliali
1. mar 2022

@jajka0211 ach tak, no tak to by hadam mohla tiez pokryt poistka

jajka0211
autor
1. mar 2022

@oliali no, idem si asi prečítať aj tie najmenšie písmenka na zmluve...

marci77
1. mar 2022

tazko povedat, co bude v lete .....ale nam sa osvedcilo na poslednu chvilu kupit nejake ubytko na severe Talianska, deti to tam miluju, my tiez, sme zo zapadneho Slovenska, sme tam za 6hodin po dialnici......a aj ak by deti v priebehu dovolenky ochoreli, lahko sa da vratit domov .....tak my s malymi detmi takto .....sever Chorvatska alebo Talianska je fajn, more priezracne nie je, ale atmosfera uzasna

h2
1. mar 2022

@jajka0211 Zrušila by som to. Keď sa bude dať, vždy sa dá ísť na last minute.

baskustek
1. mar 2022

My chceme ísť, ale vždy chodíme na last minute, tak aj teraz to tak vidím, vzhľadom na situáciu. Takto dopredu by som dovolenku neplatila, človek nevie, čo bude o týťdeň, nie o 3 mesiace...

katkaseiner
1. mar 2022

Ja verim ze sa toto ukludni. Este mas teoreticky do konca mesiaca 'cas' sa rozhodnut... Ja verim ze toto pustosenie skonci skor.

zuzanka.zuzu
1. mar 2022

🙄 normálne sa lieta, aj cez koronu sa lietalo... ja neviem či len tu na koňovi je nejaká zvláštna skupina úzkostlivých indivíduí ale toto už nie je normálne, furt je to tu v stave "udržujte paniku", som znechutená

pataja
1. mar 2022

@h2 tento rok Last minute necakajte, sesternica pracuje v cestovnom ruchu, doba sa zmenila, ani chartrovych letov nie je toľko ako bývalo, veľa cestoviek ma bezplatné zrušenie do určitého termínu

missdiva
1. mar 2022

@jajka0211 kamoska ide tento tyzden na dovolenku a aj par inych ludi vo velmi blizkej dobe co poznam. Takze ludia normalne teraz cestuju ale leto je daleko...
Ja by som to zrusila a kupila si to v poslednej chvili v lete. Ja od korony kupujem vsetko na poslednu chvilu, clovek nikdy nevie, mozu zmenit podmienky vstupu do krajiny kvoli covidu, moze sa zhorsit situacia s ukrajinou atd.
Cize na dovolenku na sto pro niekam pojdeme ale vsetko budem bookovat tak 2tyzdne predtym. Vyjde to aj tak cca rovnako draho, pokial nemusis v praci hlasit dovolenku pol roka predom nevidim dovod si to kupovat tak skoro.

h2
1. mar 2022

@pataja Ja nečakám, tohto roku sa určite nikam nechystám. Budem rada, keď budeme môcť zostať v bezpečí doma. ☹️

petamich
1. mar 2022

vacsina cestoviek ma v zmluve vis mayor - ktorym pripadny vojnovy stav je 🤷‍♀️ rovnako ako pandemia, len teda teraz sa uz chrania a covid cestovky vynali, prvu vlnu sme doplatili tiez a o tyzden nam vratili peniaze lebo Dominikanska zavrela hranice

kazdopadne my na dovolenku ideme, tiez budeme doplacat o chvilu znacnu sumu, kedze berieme aj svokrovcov ale ratam s tym, ze do toho Turecka pojdeme

petamich
1. mar 2022

@missdiva toto ale zial nemozes praktizovat ak vas ide viac, last minute ponuky su stavane pre 2 osoby vacsinou 🙂 ale ano keby sme sami dvaja tiez to tak spravime

jajka0211
autor
1. mar 2022

@petamich aha, to si v zmluve pozriem. dakujem ❤

petamich
1. mar 2022

@jajka0211 ak nemas spytaj sa 🙂 my sme to mali aj pred covidom - lebo pandemia a mame aj teraz

ale verim, ze na tu dovolenku konecne pojdeme ❤️

missdiva
1. mar 2022

@petamich my chodievame styria (tento rok v lete asi pojdeme siesti) a vzdy uplne vpohoo. Ale teda my si vzdy kupujeme letenky priamo od leteckej spolocnosti a hotel z bookingu.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
1. mar 2022

pockaj do cca 25teho a uvidis, zrusila by som to ak sa situacia nebude ukludnovat. Zabookujete last minute, alebo najdete taku dovcu, kde bude storno zadara aj neskor.

petamich
1. mar 2022

@athom tak to si teda nemyslim, tyzden pred odletom je storno poplatok vo vyske 100% a to sme sa teda nacestovali dost aj cez cestovky domace aj zahranicne a aj na vlastnu past, urcite aj autorke cast vratia podla toho kedy urobi to storno ale tyzden pred odletom, to je trosku nadnesene

pripajam aj VPP Karatago https://www.kartago.sk/download/onlinekatalog/l...

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
1. mar 2022

@athom nie urcite to tak dva tyzdne dozadu nefungovalo 🙂 dva tyzdne pred odletom byvalo okolo 75% storno vo vacsine CK, s ktorymi som kedy prisla do styku - napr. Kartago ma na stranke VPP aj zo zimy 2021 a leta 2021 a tiez ma 14 dni pred odletom 80% = oproti letu 2022 z pohladu storno poplatkov nemenili nic

cestovka nie je konecny prijemca platby - storno poplatok ma letecka spolocnost a aj hotel samotny a ti si naozaj nemozu dovolit, aby im ludia "beztrestne" rusili zajazdy menej ako min. 2-3 mesiace pred odletom - zoberme si ako priklad turecky hotel, kde su stovky izieb, ak by im polovica takto zrusila, ved vyjdu na psi tridsiatok

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
1. mar 2022

@athom jasne nehadam sa 🙂 zasa cez vsetky cestovne kancelarie som na dovolenke nebola

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikinka007
1. mar 2022

@jajka0211 Turecko je podľa môjho názoru dosť odvážna destinácia, je to krajina najviac navstevovana Rusmi a môže to byť problém. Alebo práve naopak, keď Rusi nepôjdu na dovolenky, Turci znížia ceny aj pre ostatných Európanov. Ktovie?

mia018
1. mar 2022

Máme zaplatenú dovolenku do Turecka a vôbec neuvažujeme nad tým, že by sme ju zrušili alebo si vybavili inú krajinu

ksebejka
1. mar 2022

@jajka0211 a čo keby ste išli teraz ? Sú predsa destinácie kde je teplo a dá sa užiť leto aj teraz