Dovolenka pri mori s ročným bábom. Aké to bolo?

stastnevydatam
16. aug 2011

Ahojte maminky, leto a dovolenky su v plnom prude, a preto sa chcem spytat na vase skusenosti - dovolenku pri mori s babatkami, prezitie letu, ci im nezalahlo v uskach a tak... skusenosti, postrehy, rady...dakujeeem

michaela.g
16. aug 2011

Ahoj, zatial sme to este neabsolvovali, nasa je este moc malinka, ale uz sa tesim na buduci rok urcite pojdeme. Citala som ze pri vzlietani je dobre ak mala nieco pije, alebo dudluje, potom vraj nemaju problemy 😉 , ale zatial je to len teoria...

monca111
16. aug 2011

ahoj, my sme boli prvy krat na dovolenke ked mala nasa dcerka 3 mesiace lietadlom. lietali sme dost casto aj po tom.ked lietadlo startuje a pristava vzdy ju kojim, aby prehltala. nemala som s nou ziadny problem, ani raz neplackala. Na plaz sme s nou chodili neskoro popoludni.more sa jej pacilo. boli sme aj tento rok pri mri ked mala 13 mesiacov a vsetko bolo uplne v pohode. aj s jedlom aj s letom . z mora sa isla zblaznit, tak sme zazili velmi zabavnu dovolenku. netreba sa bat.deti su prispobive.

stastnevydatam
autor
16. aug 2011

@monca111 a ako to bolo pred letom s kocikom? a pocas letu si mala malinku v naruci? obsedela ti, alebo si sa tam s nou mohla prechadzat?

zuj
16. aug 2011

My sme boli 1x na dovolenke s dcerkou minuly rok ked mala necelych 6 mesiacov - letecky. Kedze to uz viem porovnat s tymto rokom, minuly rok to zvladla uplne super 🙂 Pri vzlietnuti alebo pristavani som jej dala dudlik a pacilo sa jej aj v mori, aj ked nebolo najteplejsie ☹ Z mojej skusenosti treba dat pozor na pitny rezim, malu som vtedy vylucne kojila a nedavala som ani vodicku, ale pila ovela castejsie a po dvojtyzdnovej dovolenke mala skoro o kilo viac, co ale pripisujem tomu, ze bola smadna...inak na letisku mas kocik stale so sebou az kym nenastupujes do lietadla, okrem pristavania a pri vzlietnuti ked musis byt priputana (aj s dietatom) sa mozes samozrejme pohybovat po lietadle...nasa mala vykukala spoza sedadla na ostatnych ludi a zabavala ich 😀 Tiez si myslim, ze deti su v tomto velmi prisposobive, netreba sa toho nejako zvlast obavat 🙂

stastnevydatam
autor
17. aug 2011

@zuj dakujem,asi to tie malicke babonka znasaju lepsie ako my maminky...toho pitneho rezimu sa asi najviac bojim, mala ma 14 mesiacov, pocas dna kojim 2-3 krat, ale vodicku ju nevieme naucit pit...a v cestovkach nas postrasili, ze taketo babatka z toho tepla koncia na infuziach.. 😖 .a v niektorych krajinach ani ta voda v bazenoch neni bezpecna...lepsie bude asi len to more..aj s tym kocikom si ma upkojila, raz som videla rodicov a kocik mali zabaleny v takej folii...tak som si nevedela predstavit ako tu letnu cast budem zabalovat..som premyslala nad kupou golf.kocika,ale teraz sa mi to zda zbytocne., sak to lietadlo prenesie 😉 .a kam ste leteli? 🙂

mirka285
17. aug 2011

@stastnevydatam lenze do lietadla si mozes zobrat prave iba ten golfovy kocik,normalny kocik mozes dat iba ako batozinu...

stastnevydatam
autor
17. aug 2011

@mirka285 to fakt??? teda normalna letna cat sa neda dat inak ako batozina...no dakujem za info, by sme boli potom asi soknuti... 😎

mirka285
17. aug 2011

@stastnevydatam a niektore letecke spolocnosti aj golfac daju medzi batozinu...zalezi aj od toho,ci je ich viac v tom lete alebo len jeden...ak je jeden,vacsinou si ho daju k sebe letusky,takze po vystupeni ho mas hned k dispozicii..

fiorela
17. aug 2011

@stastnevydatam my sme leteli minulý rok s dvoma synmi 17-mesačným a 5-mesačným a mali sme rodinný kočík, s ktorým sme išli až k lietadlu. Pred lietadlom sa detičky vyberú, kočík zložíš a zoberie ti ho obsluha, ktorá nakladá batožinu priamo do lietadla - kočíky idú posledné a prvé sa vykladajú. V cieľovej krajine si ho ale väčšinou vyberáš spolu s batožinou. Niekde dávajú kočíky aj pri vystupovaní z lietadla. Zabalené kočíky s batožinou si dávajú ľudia iba preto, aby im ich pri preprave nezničili, čo nám bolo v podstate jedno, nemienila som deti nosiť na rukách až do odletu...

maminkamiminka
17. aug 2011

jaj tak toho sa j ja obavan, aj my onedlho letime na dovolenku

estterka
17. aug 2011

@mirka285
@stastnevydatam akykolvek koci si mozes vziat lietadlu 😉 lietam casto. jediny rozdiel je,zo batozina co odovzdas pri fakturacii dojde na voziku k lietadlu a kocik nechas pred lietadlom a vlozia ho nakoniec k ostatnym kufrom. a po pristati trebakonzultovat s letuskou,vacsinou vybavi,ze kocik ti nechaju pri vychode. ja kocik balim do priesvitneho sacku na smeti pred lietadlo. podla mna vacsia sanca,ze sa znici,ak ho pustim naraz s kframi.

stastnevydatam
autor
18. aug 2011

@estterka dakujem za stranku, citam od zaciatku, su tam dobre rady 🙂

estterka
18. aug 2011

@stastnevydatam ja som tam pred prvym letom riesila cestu do detailov,ked si to precitas,budes pripravena 😉 ak mas nejake otazke,kludne mi napis,poradim rada.

zuj
23. aug 2011

@stastnevydatam Nemas zaco 🙂 ...boli sme v Chorvatsku, letenky mali vtedy za super cenu, tak sme nevahali 🙂 Inak je jedno aky kocik mas so sebou, my sme aj kvoli tomu kupovali golfac, ale ludia mali v pohode aj sportaky od klasickych kocikov, foliou ti staci obalit len konstrukciu resp. tie casti, ktore by ti mohli ohrkat, skratka ked si chces kocik nechat az do odletu so sebou len ti na check-ine nalepia na neho nalepku a mas ho so sebou alebo ho na check-ine odovzdas medzi ostatnu batozinu, ale skor by som si ho nechala so sebou, pretoze kociky sa nakladaju az posledne (nechas ho pri lietadle) a tak je mensia sanca, ze sa ti poskodi. Ziaden strach, myslim, ze cestovanie a dovolenka s mensim dietatom, ak je navyse vylucne kojene, je to jednoduchsie, nemusis riesit ziadnu detsku stravu... Pokial ti mala nechce ziadnu vodicku, skus nejaky ovocny cajik pripadne zriedeny dzus, lepsie ako by mal byt dehydrovana, ale to zistis aj podla intenzizy kojenia, mne mala pila ovela castejsie ako doma, po navrate sa to opat vratilo do normalu. Moj trik na pitie je skusit dat pit dietatku z pohara so slamkou, mozno bude trosku trvat kym si na to zvykne, ale detom sa taketo "novinky" v porovnani s flasou pacia a vacsinou zaberu 🙂

stastnevydatam
autor
5. sep 2011

maminky, dakujem za rady, letime uz v stredu.. ale mala od vcera je nejaka umrncana, uplackana a neni vo svojej kozi...asi nam idu zubky.. :(( chudatenko... no, som zvedava na let.. v cestovke mi povedala, ze moze mat len 200 ml vodicky, ale to sa mi zda malo... skusim zobrat viac.. a ze ani papat nemozem brat.. tak to sa mi zda brutal... ale sak maminky pisali, ze brali papat.. tak co ste napr. zobrali, jogurtik? alebo v nejakej plastovej dozicke? a co lyzicka?

skolara
5. sep 2011

@stastnevydatam to je blbost pre dieta mozes brat vsetko podla potreby. Jedlo a napoje. 😉

stastnevydatam
autor
5. sep 2011

@skolara sak aj mne sa to zdalo cudne, sak skusenosti mamiciek boli ine.. a aby dieta skoro 3 hodky nic nejedlo... hm, som si hovorila, sak prinajhorsom to tam vyhodim...

stastnevydatam
autor
6. sep 2011

a ozaj, vcera vecer volali z cestovoky cez ktoru mame dovolenku, ze kocik MUSIM odovzdat pri chec-ine... tak to mi uz pride upne mimo.. co keby mam malicke mimco, tak ho budem drzat este vyse hodky na rukach? a cudujeme sa, ze nase aero su zrusene... som zvedava, zajtra uz letime... 😉

estterka
5. okt 2011

@stastnevydatam no ja neviem,uz to mate sice za sebou,za rok,co ma mala sme leteli minimalne 10krat a nikdy som nezazila pri ziadnej spolocnosti,ze musis kocik odovzdat pri checkine,vzdy ho vsetci ostatni s nami nechavali pri schodoch lietadla a odtial ho personal nalozil do lietadla a teraz som letela vcera z blavy,preniesla som cez kontrolu asi 2 litre vody a asi 8 vyziv a plus plno jedla netekuteho.

monca111
27. okt 2011

@stastnevydatam
no tak ake to bolo s tym cestovanim,urcite v pohode. precitala som si tu vselijake scenare, mozno aj vymysly...ani mne sa nestalo, zeby mi niekto prikazal vylozit dieta na check in a zlozit kocik .vzdy sme isli az k lietadlu.aj ked bola mala malinka a kocik bol z dvoch casti , vanicky a konstrukcie. a to som dokonca cestovala sama. velmi vela ludi mi hned ponukalo pomoc bez pytania. nejednalo sa o personal, ale cestujucich. aj ked sme prechadzali cez kontrolu na viedensko letisku. dali mi vylozit vsetko , zlozit kocik , vyzut som sa musela, ochranka nastupila pomohla , dlhsie to trvalo kym sme to z tych pasov poodkladali, ale v poho. netreba sa stresovat. s tekutinami to iste.pre dieta sa moze prenasat vsetko..najmenej "problemov" mi robili na milanskom letisku. zakyvkali malej spytali sa ako sa vola a bolo .
🙂

stastnevydatam
autor
27. okt 2011

ahojte, ano este ze som nedala na reci v CK a to ze kocik musime pri check ine odovzdat...kupili sme lahsiu buginku, bolo to uplne vpohodke, len nalepili nejake somarinky na kocik a potom sme ho odovzdavali az pri lietadle.. ale poviem vam, klobuk dole, ked idu maminky same.. to si neviem predstavit.. kontrola jedla, pitia absolutne nic.. nemali sme dokonca ani vodu ze len 100 ml, ako mi na letisku jedna mamina hovorila, ze to mala v instrukciach... aj cesta naspat bola ok, v Grecku nic nekontrolovali ( najhorsie bolo hadam len to meskanie kvoli strajku)
v nasom pripade aj let bol uplne skvely, mala ani nezamrncala..( aj ked dost deticiek plackaloooo )
takze maminy, nebojte sa, drzim palce!!!!

lenkaa222
8. jan 2012

neviem či ešte niekto bude reagovať na tuto temu..ale ako ste to zvladali potom už na dovolenke..ste tu opisovali väčšinou len cestu lietadlom...ako more?? ako ste sa pri bábatku striedali alebo ako to valstne cele fungovalo??

hannah82
8. jan 2012

@lenkaa222 ahoj, a co konkretne chces vediet? 🙂 co sa tyka mora a plaze - tesila som sa ako sa malinka bude tesit z "nekonecneho pieskoviska" a z vodicky a podobne, ako vacsina deticiek, ale teda "milo" nas prekvapila. ked som ju polozila na piesok, neskutocne jej vadil, stale sa oprasovala a nechcela sediet ani chodit ani lozit, strasne jej vadil. nebodaj ked som ju postavila na piesok bosu... a do mora ani za nic, len co sme sa k nemu priblizili chytila sa ako kliestik a nechcela sa ani namocit. dokonca ani detsky nafukovaci bazenik jej nebol po voli...vtedy mala rok, syncek 6 rokov. inak je to kludne dobre dietatko, takze az na tieto "detajly" to s nou bola maximalna pohodicka. rezim mala ten isty ako doma (vtedy este spavala dvakrat za den, aj ked vela deti ma uz len jeden poobedny spanok). takze sme tu jej haluz s morom a plazou riesili prechadzkami v kociku popri plazi, alebo sa hrala na lehatku s hrackami. ale vacsina deticiek je naozaj hepi z letnej dovolenky, prehraju sa s pieskom alebo kamienkami, miluju vodu. som zvedava ako to bude na najblizsej dovolenke. a co by som ti este? take klasicke veci ako opalovaci krem faktor nad 50, klobucik/satka, pitny rezim, jedlo najlepsie prinesene z domu, my pre istotu berieme pre takeho krpca aj vodu z domu (teda zalezi ci ides autom alebo nie). a ziadne exoticke destinacie. nezabudnut na lekarnicku...atdatd