Dovolenka pri mori s ročným bábom

janulka57
29. jan 2013

Ahojte. Mám ročné bábo a v lete by sme chceli ísť na dovolnku k moru... Môže sa ísť s takým malým??? Jedny mi hovorili, že áno, iný zas nie, že ,mám počkať... 😒

luciaalex
29. jan 2013

A preco by sa nemohlo? Moj 11 mesacny syn letel 10 hodin k moru. Nasa najlepsia dovolenka. Mozes aj cakat ale ozes si aj uzit uzasnu dovolenku smalym dietatkom

katy1979
29. jan 2013

samozrejme ze ano. prve krocky pri mori su krasne. Tie deti su v tom veku uzasne zvedave a vykulene zo vsetkeho.

lujza123
29. jan 2013

@janulka57 more je super uziju si ho aj take malicke deti, je to ale len a len na tebe ako sa rozhodnes.
Isto ti tu napisu baby ktore chodia na dovolenky aj s par mesacnym babom a najdu sa aj take co v tom vidia riziko a nesli by ani s 10 rocnym

Hlavne dobre zvazte destinaciu, dlzku pobytu a sposob dopravy. Mozno najjednoduchsie je ist lietadlo par hodin, alebo autom, tam ale pozor na dlzku cesty, radsej chodte blizsie, napriklad chorvatsko, vecer vyrazit rano ste tam babo cestu prespi. Dalej by som asi nesla, alebo len v pripade ze si date niekde den prestavku

Pozor na teplotne rozdiely, cestovat vo februari s - 5 stupnov na kanare kde je 30 nieje moc dobry napad. Taktiez pri stredozemnom mori byvaju velke horucavy cca jul do polky augusta...pocas obeda a najvacsieho tepla sa drzat v tieni a chladku

Nezabudnut pripoistenie, necestovat s chorym alebo prave ockovanym babetkom. Pokial neovladate nejaky svetovy jazyk a nieste moc zbehly cestovatelia radsej volit zajazd cez cestovku s delegatom. Ten by vam vedel pomoct pri pripadnych zdravotnych problemoch

kristiii
29. jan 2013

@janulka57 to máš tak, maminy ktoré chodia s malými detičkami k moru ti napíšu že jasné a tie čo to odkladajú ti napíšu že nie..Ja osobne by som s ročným dietkom nešla ale zas nikomu to neberiem, ani to neodsudzujem..inak akurát včera bolo v telke aké robia cest.kancelárie výhodné zájazdy-pre deti do 2 rokov zdarma, a všetci doktori čo sa k tomu vyjadrili tak boli proti, najskor vraj od 2 rokov..

irriss
29. jan 2013

@janulka57
Ja bydlim u more, skoro na plazi..nevidim duvod proc NE..moje deti jsou doslova odkojene na plazi 😉

jankagun
29. jan 2013

ahoj,my sme isli minuly rok s nasou malou k moru a mala presne 1rok,isli sme autom do chorvatska a bolo super,cestou sme si spravili len dve prestavku na papanie,inak celu cestu prespala...ale napr.lietadlom by som este nesla s takym malym babom a takisto nie napr.do Egypta a takychto pribuznych krajin. 🙂

luciana789
29. jan 2013

ahoj, my sme boli minulý rok s našim malým, mal rok a dva mesiace, letecky na kréte a bola to úplne super dovolenka,boli sme aj so starými rodičmi, na piesku sa vyšantil, bol to malý hotelík a všetci ho tam zbožňovali, let prebehol úplne bez problémov, trval dve hodiny, celý ho prespal, zaspal hneď ako sme si sadli do lietadla a zobudil sa tesne pred pristávaním, ale niektoré deti celý let preplakali, záleží od dieťaťa, ja by som autom neišla, je to úmorné aj pre dospelého, nie pre dieťa toľko hodín cesty, a čo sa týka toho v telke, doktori sú doktori, mám na nich svoj názor, to že poradne niektorí odfláknu, to ich nezaujíma ale do telky budú mudrovať, čo je pre deti dobré a čo zlé, nie všetci sú samozrejme takí (mám zlú skúsenosť) ☹ @janulka57

adriana84
29. jan 2013

jasne,ze ano 🙂 my sme chodili s dcerkou kazdy rok...1.krat mala ani nie rok a s malym tiez sme boli min.rok 1.krat ,mal 10.mesiacov....kazda dovolenka s detmi bola uzasna,nastasite sme neriesili ziadny vazny problem...takze smelo do toho 🙂

pitik
29. jan 2013

my sme vlani boli v auguste s malym, mal presne rok, kedze mam aj starsie deti, tak sa musime prisposobovat aj im. hladala som nieco nie moc daleko, boli sme na Kose, hotel all inclusiv, maly uz papal prikrmy, dalo sa tam nakombinovat, plus nejake zasoby z domu a rodinnu izbu, aby sa mohol vyspinkat cez denm a zase ostatni v noci, kedze sa budieval este v noci, pretoze bol kojeny. a inak uplne v pohode, boli tam pieskove ciste a nie moc velke plaze, pozvolny vstup do mora, malicky este nechodil, ale prestvornozkoval celu plaz 🙂. dokonca aj lietadlo celkom dobre zvladol, kedze som ho este kojila, so strednym sme boli, ked mal cca 15 mesiacov, uz som ho nekojila a let bol teda narocny aj pre mna, aj pre okolie 😉

didda139
29. jan 2013

@janulka57 ahoj my sme boli ked mala mala 10mesiacov a v pohode..Isli sme autom v noci,mala celu cestu v klude prespala 🙂 Mala sa kupala aj v mori,velmi sa jej to pacilo,mali sme dom hned pri plazi takze to bolo super 🙂

zuzu32
31. jan 2013

ja som tiez za. ma to len vyhody, nevyhody by som ani nenasla. Boli sme s malym v Chorvatsku ked mal 13 mesiacov a bola to super dovolenka. Cestovali sme autom a skvelo to zvladol. Nemohli sme ho dostat z vody von, tak sa vytesoval. Takze ja urcite odporucam.

zuzin78
10. mar 2013

@janulka57 ahoj jasne ze mozes . Moja mladsia dcerka Zara bola v Chorvatsku ked mala 4 mesiace , super dovolenka , starsia sa kupala v mori a ja som s nou bola zatial v stane , a potom naopak . Hlavne natierat opalovacim kremom vyse 30 faktor. , vela pit , a bude super dovolenka , aj minuly rok sme boli v Chorvatsku a cesta ok 7 -8 hodin cesta v noci , zvladli to deti super . My chodime kym su deti male len do Puly , je tam krasne , ciste more a nie je to daleko od Slovenska 🙂))

sharlotta
10. mar 2013

@janulka57 my sme boli, ked mala mala 6 mesiacov a aj minuly rok, ked mala rok a pol. V pohode mozes ist, pokial pojdes do civilizovanej krajiny, kde je pitna voda a dodrziavaju hygienu 😉

ivka1985
10. mar 2013

Moj maly mal 5 mesiacov ked sme boli v Turecku a bolo nam super. Let zvladol na jednicku a cely pobyt tiez. 🙂