K moru s bábom

nikalea
20. jan 2012

Ahojte žienky....chcela by som sa spýtaať na Váš názor na dovolenku pri mori s malinkým babom...Moja Leuška ma teraz skoro 2 mesiace a v lete by sme s ňou chceli ísť k moru...Máte niejaké typy kam ...alebo niečo odskúšané a boli ste spokojné....ďašia vec rozhodujeme sa či ísť letecky alebo autom ..?

heln
20. jan 2012

skôr by som riešila chorvátsko, alebo podobné destinácie, je tam čisto a aj more je čisté, napríklad istria je dosť blízko a volila by som menší hotel, kvôli kľudu.
afriku, napríklad tunisko by som zavrhla, tam neudržiavajú čisté pláže, more je špinavšie, aj hygiena, bežné sú hnačky a s kvalitou vody je problém, čo je pri malom bábu dosť dôležité.
letecky treba zvážiť, malé bábo môže mať problém so zmenou tlaku v lietadle a celú cestu preplakať, autom môžete zastaviť, kde budete potrebovať.

riag
20. jan 2012

Ahoj,ja som urcite za. 🙂 Letecky a europska destinacia...napr Grecko....My sme boli s malym na Lodi,ale na to ta asi teraz po tej nehode Costa Conkordia neukecam 😉 Ked mal rok boli sme v Egypte...Urcite si nieco vyberiete.Inak teraz ma napadly aj Kanarske ostrovy,tie su take pokojnejsie...

mirka907
20. jan 2012

@nikalea My sme boli na 10 mesiacov ked zacinala chodit v Taliansku autom..www.rosapinetasud.it a velmi sa nam pacilo a neskor na 12 mesiacov ked uz chodila na Krete hotel Delfina Beach a maximalne odporucam...vyborne jedlo, fajn personal, AI aj na plazi, klima na izbe, ziadna rusna cesta v blizkosti a ani hlucne animacie....znami s malym dietatom tam boli tiez o par mesiacov po nas a velmi si pochvalovali..
Mala je hyperaktivna a mam pocit ze lepsie zvladla cestu autom,ktoru skoro celu prespala, kedze sme sli v noci

lucikan
20. jan 2012

@nikalea my sme boli minuly rok s drobcom ked mal 7 mesiacov v Turecku. Isli sme na zaciatku juna kvoli teplotam a to bolo fajn, uz vtedy to bolo na hrane. Par dni bolo aj cez 30. Dali sme uplne luxusny all inclusive, aby tam fakt nebolo nic co by sme mohli ofrflat. A veru ani nebolo, bolo to dokonale (co je teda aj to co mi inak nevyhovuje, myslim tie all inclusivy, ale holt s dietatom je to fakt pohodlne). Dolezite je aby ste mali moznost vela tiena cez den, lebo s takym mimcom na priamom slnku ee. Let je podla mna lepsi ako autom, aj ked to auto ma velku vyhodu - cokolvek sa stane, nebude dobre, pobalite a pojdete domov. Mora a hlavne mokreho piesku sa drobec bal, takze na mori nakoniec vobec nezalezalo. My sme kupili doma taky mini nafukovaci bazenik, zobrali si ho tam a donho sme drobcovi davali vodicku a tam trochu clapotal. Bolo super, odporucam si ist s niekam oddychnut. 🙂

mirka907
20. jan 2012

este dodam, v lietadle som z nej bola na prasky 😠 akoze obsediet nehrozilo....cesta domov bola ozaj otrasna

lubina
20. jan 2012

My s detmi cestujeme vela.Aj lietame aj autom, ale coraz viac sa mi paci to auto, mozes si zobrat kolko veci chces a co vsetko potrebujes a ides kedy chces a ti to vyhovuje. A dietatko vydrzi vo vajicku, ved to sme si koniec koncov bravali aj na cestu lietadlo. S malym by som odporucala mozno aj Taliansko -Le Caorle, rodinny dovolenkovy rezort, super a nie je to daleko. Je to sever Talianska, vlani sme tam boli v polovici augusta, ale bolo horuco, tak by som sla s miminom mozno aj neskor, zaciatkom sept. a to bude zasa trochu starsie 😉

nikalea
autor
20. jan 2012

dakujem za rady ..tiez volim bud chorvatsko alebo taliansko mala ma trosku ekzem taky kojenecky ta chceme to preliecit .......trosku sa bojim toho lietadla ze celu cestu preplace no ved uvidime ako to bude v lete ale zatial znasa cestu autom v pohode stale v nom zaspi hehe

bridget
20. jan 2012

Ako riesite stravovanie takych malych deticiek na dovolenke? Aj ked mate all inclusive, to davate uz detom papat , to co ponuka hotel, alebo...? Toto je jedna z veci, ktora mna od takejto dovolenky odradza, doma varim, viem, co je, nesolim... ale co s dovolenkou?

mirka907
20. jan 2012

@bridget ked sme boli na AI prvykrat dcerka mala 12 mesiacov a jedla hlavne ich polievky, ovocie, zeleninu, jogurty...sem tam nieco co mi, inac som mala kopec prikrmov...ovocnych aj zeleninovych, mlieko...minuly rok (necele dva roky) jedla co mi...prikrmy som nemala ziadne a ani mlieko (sme na kravskom)

mirka285
20. jan 2012

@nikalea ja urcite odporucam,morsky vzduch len prospeje...ci autom alebo letecky si musis zvazit sama,podla toho ake mas dieta...moja neobsedi v aute ani pol hodinu,takze mna by na dovolenku autom nedostal nikto..ale kazde dieta je ine,takze uvidis podla seba...a ja osobne by som nesla v strede sezony ked su najvacsie horucavy a vsade kopec ludi,volila by som asi september..

nikalea
autor
21. jan 2012

@mirka285 bojim sa ze bude zle pocasie uz tak neskor -.....chcem sa vyhnut dovolenkovemu osialu ale neviem ci nechytime zle pocasie uz

abbey1
21. jan 2012

@nikalea My vždy chodíme prelom augusta a septembra a neviem si vynachváliť. Nikdy sme nechytili zlé počasie, more je prehriate, ceny lepšie a domáci takí kľudnejší.Asi sa tešia na oddych. 😉

nikalea
autor
21. jan 2012

@abbey1 asi ano a kam chodite ?

abbey1
21. jan 2012

@nikalea Španielsko, Bulharsko, Chorvátsko, ... 😉 čo je dobré a za slušnú cenu v ponuke.

mirka285
21. jan 2012

@nikalea my sme boli v polke septembra na Rhodose a pocasie bola idealne..podla mna sa toho nemusis bat,posledne roky je naozaj aj v septembri super pocko...

nikalea
autor
25. jan 2012

no ved to ze to pocasie je niejake divne ved aj teraz mi v Trnave mame katastrofalnu zimu ziaden sneh ......abbey1 ..vsetci ma prehovaraju na chorvatsko lebo ze tam je pre deti naj more ...bola som tam asi 14 krat uz ale neviem raz som bola v taliansku na sardinii a nezabudnutelne ....

emily84
27. okt 2012

ahojte, my ideme na Maltu o par dni, Emily ma 4.5 mesiaca. Uz sme s nou cestovali autom z UK na SK ked mala 2 mesiace, no letecky to bude prvy krat.
Moze ist take male babo do mora? Samozrejme ju tam nechcem velmi celu ponorit, len tak trosku nozicky, no neuskodi slana voda na pokozku?