Dovolenka pri mori s 1,5 ročným hyperaktívnym dieťaťom. Áno či nie?

cayrez
9. máj 2012

Ahojte kocky, otvaram tuto diskusiu, pretoze by som chcela ziskat nazory, alebo aj rady, ci skusenosti. Mam jeden a pol rocneho syna a zvazujeme s muzom, ci ist s nim na dovolenku k moru, alebo nie. Aky je podla vas naj vek, kedy uz mozme ist? Je lepsie pockat, kym trochu podrastie? Ak ste boli s tak malym dietatom pri mori, podelte sa o svoju skusenost. Ist lietadlom, ci autom? Na ako dlho ist k moru? Ako vase deti znasali cestu?
Dakujem. :o}

kburgerin
9. máj 2012

no mi sme isli so synom ked mal 1 a pol roka autom do grecka k sestre lebo tam byva a celu cestu prespal tak pohode a to bolo vyse 13OO km

cayrez
autor
9. máj 2012

@kburgerin kolko hodin ste cestovali? A aj po SVK na cestach vam tak dobre znasa cestovanie? Vzdy pospi? Isli ste na noc, predpokladam, ci nie?

kburgerin
9. máj 2012

ano n a noc sme isli a cestovali sme 17 hodin a vy kde chcete ist ale do mora sa bal ist

hoogy
9. máj 2012

@cayrez ahoj my sme isli so synom ked mal 13m. do talianska asi 11 hodin a zvladol to uplne v pohode len na konci dna uz nechcel sedacku ani vidiet. nebolo nic take ze sme museli vela krat stat alebo co. ako je pravda ze asi mesiac pred tym sme isli 6 hodinovu cestu. takze on je zvyknuty cestovat v aute. mame v aute dvd prehravac, rozne detske pesnickove CD. a vela chrumkaciek 😅 isli sme cez den.

majus10
9. máj 2012

ahoj, malý mal 15 mesiacov keď sme leteli 4,5 hodiny, potom hodina cesty autobusom, ale bolo to super, vydržal, stále spomína more 😵

vendulka80
9. máj 2012

@cayrez Ja som sa tiez bala, my sme isli minuly rok autom a dcerka mala 2 roky, bala som sa, ako zaspi v aute a ci obsedi. Je zvyknuta na cestu autom a nastastie jej nebyva zle. Isli sme na noc, malu som okupala, dala do pyzamka a sup do sedacky. Vyrazili sme okolo 22 hod a zaspala az po hodine lebo sa stale kukala, ze preco ide v pyzamku do auta 🙂 Trosku sa sice mrvila lebo v sedacke spat tiez nie je bohvieco ale spinkala. Isli sme okolo 1200km. Pre istotu som kupila v lekarni homeopatikum, ktore sa dava pred cestovanim(nazov si nepamatam) ale nepotrebovala som ho. Autom sme boli pani svojho casu, ziadny zhon, idealne pre male dieta. 🙂

katren
9. máj 2012

@cayrez ja som chcela ist ako mala DOminika pol roka.....mm vtedy namietal, ze o rok....o rok sme mali Miska, takze zas nic a tento rok som sa nedala odbit ze nabuduci, hoci budem v 6-tom mesiaci, ale ideme....bo keby sme stale ze kvoli detom nie, tak sa tam nedostaneme.....ideme do Chorvatska s karavanom 😉 takze nic nas nebude obmedzovat a limitovat terminmi 😉
Ale keby bolo na mne, tak uz v januari objednam letenky a ideme letecky.... 😉

mummy01
9. máj 2012

@cayrez my sme tiez boli s dcerkou ked mala 2 roky autom do chorvatska a aj sme leteli do Londyna.No ked mam porovnat tak radsej ist autom niekde blizko,taliansko ci chorvatsko.K moru sme vyrazali o 22 hod.,mala zaspala o polnoci a o 4 rano uz bola hore.Ale bola pokojna,robili sme prestavky a dokopy sme cestovali 14 hodin.Ked sme leteli bol to vecsi stres,cakanie v rade na letisku,kym sme sa malodili do lietka,potom meskanie lietadla a neskutocne dlha rada na pasovu kontrolu a dalsie 2 hodiny v autobuse 😒 Let bol pre nas stresujucejsi.Ale musis vyhodnotit podla svojho dietatka ci cestovanie zvlada v pohode,lebo s neposednym dietatom co nerado cestuje by som sa na taku dlhu cestu nevybrala.Moj syn ledva zvladol cestu do Bojnic takze s nim by som tak daleko urcite nesla,on je mala stihacka 😀

tea333
9. máj 2012

@cayrez my sme boli 2x letecky. prvykrat mal syncek 7,5 mesiaca a leteli sme na Kanarske v jari.je tam prijemne a nie horuco, ani preludnene.boli sme na mesiac, kvoli ekzemu.let bol v pohode, maly si aj pospal, dalo sa to zvladnut.druhu dovolenku sme absolvovali ked mal 12,5 mesiaca, tiez skoro mesiac na Sardinii v septembri.omnoho viac sme si to uzili, kupanie, plaz aj prechadzky. teraz by to bolo uplne super, ale cakame dalsieho mimcaka 🙂
odporucam letecky, nejaky kratsi let.na sardiniu to bolo cca 1,5 hodiny a bolo to uplne v pohodicke, z cesty sme neboli unaveni. ubytko sme vzdy mali samostatne, byt, s kuchynou a vstetkym potrebnym. samozrejme sme leteli priamo, ziadne transfery, presuny, najlepsie pozicat auto, da sa aj lacno. my sme zobrali aj autosedacku - vajicko na prvu dovolenku.
odporucam radsej viac dni pri mori, deti nemaju radi stale zmeny hore dolu

karinkaeich
9. máj 2012

ahoj, neviem, kde sa chystate ist. no my mame 20 mes. synceka a tiez sme zaciatkom roka riesili podobnu dilemu. nakoniec sme sa rozhodli pre chorvatsko automist niekde letecky sme zavrhli, lebo sa nieco moze pokaslat a ostaneme trcat v nezname aj s umrncanym a nervnym malym. autom sme tam cca za 9 hodin, chystame sa ist na noc, verim, ze vacsiu cast cesty prespi. s papanim tam tiez nebude problem ako napr.v turecku, kde je uplne vsekto ine a hladat nieco podobne nasmu by bolo asi dost obtiazne. navyse 1,5 rocne dieta sa ti uz vie aj co-to samo prehrat a povedat. cize moj nazor chodte, kym sa da 🙂

didulka85
9. máj 2012

My sme boli v Tatrach, ked dcera nemala 2 mesiace. Vtedy bolo najlepsie, lebo sa len dojcila a nemusela som sa starat o jedlo. K moru sme isli ked este nemala rok. Isli sme letecky do Grecka. Cesta bola super, transfery rychle... Pobyt perfektny. Muz si moc neoddychol, bol stale v strese, ze si niekde ublizi.
Boli tam aj s pol rocnym dietatom a tiez vyzerali spokojne.

milena123
9. máj 2012

ahoj,my sme s malym prvykrat cestovali ked mal 3 mesiace to sme sli na sr autom priblizne 10hod.(zijem v zahranici)a zvladol to v pohode,a letecky sme sli ked mal 1r.na Kanarske ostrovy a to sme mu vzali do lietadla autosedacku a celu cestu vnej prespal aj ked sme sli naspet,dalo sa to zvladnut len pozor na slniecko vela natierat a pit tekutiny.Teraz ideme vyskusat snim dlhsiu cestu lietadlom ma 4r.,doteraz sme sli tak max.5hod. autom som sa nebala ist snim dlhsie lebo si mozes urobit ako chces prestavku, tak dufam ze to zvladneme 🙂

k_a_j_k_a
9. máj 2012

Ahoj. Odpoved je ANO, ANO, ANO :D. Treba si oddychnut 🙂 My sme s prvou dcerkou boli prvykrat pri mori, ked mala 9mesiacov. Bolo super, isli sme autom, celu cestu spinkala, obcas sme zastavili, nakojili a isli sme dalej. Boli sme na severe chorvatska. Minuly rok sme boli uz s oboma dcerkami (2,5 a 1r). Rok predtym som nechcela ist, lebo mladsia je julova a ist v septembri s dvojmesacnym babatkom sa mi zdalo prehnane. Ale keby ma min. 4 mesiace, tak ideme 🙂 Tiez bolo ok, tentokrat sme boli autom na severe talianska. Ja by som sa nebranila ist ani lietadlom, skor ma strach MM. Tak zatial chodime autom. A ideme aj tento rok 🙂. Ale pri tak malych detoch to chce kuchynku a od cca troch rokov moze byt aj all inclusive. Na polpenziu by som s detmi nesla.

ichbinich
9. máj 2012

My sme boli prvy krat v Taliansku, ked mal syn pol roka, autom. Cesta bez problemov, ked sa zobudil alebo mu bolo dlho, ostali sme stat, pochodili sme si, odychli a sli dalej. Vtedy este z plaze moc nemal, ale ked bol vacsi, nevedel sa vyhrat. Kadzy rok sme niekde na PIESKOVEJ plazi. V Chorvatsku sme boli na strkovej, to je o nicom, nevhodne pre deti.
Tvoj syn bude mat rok a pol, to bol moj vo vytrzeni, ked sme sli do pieskoviska a na plazi bol prestastny. Chodili sme skakat do mora, veeelmi sa mu pacilo.
Toho roku ideme zas, do Bibione, kde je este krajsi piesok ako sme mali minuly rok, a s kamaratkou a jej rodinou, do campingu do plne zariadenych karavanov-mobile homes. My pojdeme v aute a "nastahujeme" sa do karavanov, mame aj gril a terasu, uz sa tesim.

Leteli sme prvy krat, ked mal 13 mesiacov. Absolutne bez problemov, bol cely bez seba, najradsej by siel kapitanovi na kolena 😀 Leteli sme potom este raz, ked mal 22 mesiacov, zase bez problemov.

To je jedno, kde a ako, ale hlavne na pieskovu plaz. Tam sa naozaj moze pekne hrat a je to aj ovela prijemnejsie vhcadzat do vody s dietatom v naruci po hladkom piesku ako po neprijemnom strku.

cayrez
autor
9. máj 2012

Babulky, dakujem vam velmi pekne za nazory a opisane skusenosti, ci aj rady. Urcite to spolocne zvazime. Premyslame ci vobec ist na tu dovolenku, ci si stihneme aj my za ten tyzden pri mori oddychnut, alebo budeme len stresovani tym, ci si maly niekde neublizi a budeme vkuse striehnut nan.
Dalsia vec je, ze casto cestujeme {raz do mesiaca} na vychod k svokrovcom. Mame to len 2 hodiny cesty, ale maly pokial nespi, nevydrzi ani polhodinu v autosedacke sediet pokojne. Najradsej by z nej vyskocil a pobehoval po celom aute. Kedze je priputany, odvdaci sa nam krikom alebo az placom. Snazim sa ho zabavat roznymi hrami, ale je to len chvilkove. maximum, co vydrzi v sedacke byt pokojny, je asi 30 minut, ked ho zaujme okolita krajina. Syn je hyperaktivny a vecne musi nieco vymyslat. Preto som myslela, ze by to mohlo byt fajn ist letecky, no tie transfery a cakanie na pasovu kontrolu ma nenapadlo.. to by bol asi krik.
Nuz a k vyberu tej plaze. Drobec sa rad hra na piesku, no velmi rad ho rozhadzuje kade tade. A u svokrovcov si nasiel zalubu v kamienkoch. Uklada si ich do vedierka a potom vysypa. Nema problem sa zahrat s kamienkami, ci strkom. A ja by som radsej volila kamenistu plaz s cirou vodou, kde vidim, kam stupam. 😀

inka070707
9. máj 2012

My sme boli minuly rok v Grecku, syn mal pol roka a bola to uplne super dovolenka, ziadne dlhe prestoje sme nemali, praveze to bolo o moc rychlejsie ako cesta do Chorvatska. Jasne, ze si treba vybrat hotel co najblizsie k letisku. My preferujeme lety pocas dna, hotel s all inclusive, samozrejme baby friendly, na plazi a cim blizsie k letisku. Tento rok sa chystame do Turecka, uz sa nevieme dockat a verim, ze bude opat vsetko ok 😉 Syn mava ekzemy a more mu super pomaha. Deticky sa pri mori vedia krasne pohrat, tak len smelo do toho 🙂

luala
10. máj 2012

Urcite ano, my sme boli prvykrat ked mala dcera 6 mesiacov v chorvatsku autom, nasledne na to sme sli este o mesiac raz... Dalsie leto ked mala v juni 16 mesiacov, sme isli letecky do egypta, mala som svokru ako pomoc, takze takisto v pohode a potom v auguste sme absolvovali este aj turecko na 8 dni, vsetko ok... myslim, ze sa to da v pohode zvladnut, ak nebudes sama v strese, ale budes pokojna, aj dietatko bude v pohode... Teraz ma dcera pomaly 2,5 roka, ale sme asi v nejakom obdobi vzdoru a neposluchania, neposedi ani sekundu, obcas sa hodi o zem a zuri, takze tento rok nemam odvahu niekam ist... Ale ked bola malicka, bolo to fajn 😎

aliza
10. máj 2012

@cayrez my sme isli so synom do Turecka minule leto, mal 10-11 mesiacov a nebol s nim ziaden problem, v lietadle bol sice nekludny, stale sme ho nosili na rukach, ale potom 3-hodinovu cestu busom do hotela zvladol super, takisto cely pobyt, cely den boli s dcerou vo vode, spaval v kociku v chladku, jedol jedla z dietneho bufetu, vela ovocia a bol uplne bezproblemovy, uzival si to a my tiez. Tento rok ideme znovu.

cayrez
autor
10. máj 2012

@luala no ved prave o to ide.. nas maly je riadny cert a vobec neposlucha, vsade musi byt, je hyperaktivny a casto mam dost z neho uz o 20,00 som unavena ako kon. Neobsedi a casto sa mi hadze o zem, ked sa mu nepaci nieco, alebo mu nieco nechcem dat, alebo ho niekam nechcem pustit. Na zaklade tohto zrejme nikam nepojdeme.

zeleny_cajik
10. máj 2012

Jasne, ze ano! Kuk moj fotoblog, clanky 🙂

cayrez
autor
10. máj 2012

Kocky este jedna velka otazka. Myslite, ze tak malym detom {myslim do jedneho roka} nevadia tie vysoke teploty? Mne sa totiz stalo, ze vlani maly dostal horucky prave vtedy, ked boli snad najvyssie teploty tu u nas na SVK {bolo okolo 34stupnov} a to som s nim bola doma, v chladku, von sme chodili az podvecer, ked sa trochu ochladilo.

gucz
10. máj 2012

@cayrez deti znášajú teplo lepšie ako dospelí, ale samozrejme od tej 10.00 do 15,30 by som bola v apartmáne, alebo niekde v tieni, určite nie na pláži.

cayrez
autor
10. máj 2012

@gucz to som tak robila aj vlani doma a aj tak dostal horucky. Mal dostatok tekutin, vsetko ako obycajne.

och
10. máj 2012

@cayrez ja som bola s malou v Turecku keď mala 18 mesiacov, zvládla všetko v pohode, na normálnom letisku pri pasovkách ťa pustia do predu s dieťaťom, niekde majú dokonca vyhradený check-in pre rodiny, to že máš byť pred letom 2 hodiny na letisku noooo o tom potom, vždy sa dá prísť neskôr 😉 let bol úžasný cca 2 hodiny, veľmi sa jej páčilo, cestu späť celú prespala, aj transfer z letiska do rezortu (vyše hodiny) bol OK, keďže nemusela sedieť v autosedačke, pozerala von oknom, alebo sme si kreslili na tej tabuľke čo sa zmazáva, alebo čo som kúpila nové hračky tak s tým sa zabávala, pobyt bol super aj v bazéne aj v mori, medzi 11.00 a 15.00 sme boli schované, ale to bol obed a aj tak sme šli spinkať na izbu
ja len doporučujem dovolenku, človek si oddýchne už len z toho dôvodu, že nemusí variť, upratovať, kupovať jedlo, umývať riad ale 100% sa venuje drobcovi a je to velikááá sranda v piesku pri mori alebo na tobogáne 😉
netreba sa báť, deti vedia prekvapiť 😉 len im treba veriť že to zvládnu a treba byť v pohode, bo tie potvory sú veľmi senzibilné na naše nálady 😉

zuzana32
10. máj 2012

@cayrez - s 15 mesačným synom sme boli v Buharsku vlakom, t.j. 2 dni vo vlaku - pohoda a 14 dní pri mori 😵 s 15 mesačnou dcérou sme leteli do Tunisu na 15 dní super.
Kľudne by som si to opäť zopakovala aj s takými malými deťmi.
Ja určite odporúčam 😵 😵 😵

gucz
10. máj 2012

@cayrez horúčku mal asi z nejakej virózy, to sa stáva, nemusí to byť z tepla... a ako píšeš, horúčku môže mať aj doma...
My ideme tento rok k moru, obe deti mám bledučké blonďavé, tak budeme chodiť k vode a na slniečko ráno a potom neskôr poobede, verím že to bude úplne ok

awalancha3
14. máj 2012

my sme boli so 6 mesacnou na Korzike ( autom 10 hodin v noci a 4 hod trajekt) a bolo super... v juni, nikde nikoho, bazen skoro len pre nas.... ci bolo puludnie alebo hoci kedy ked nespala, sme boli vonku, ani sa nespalila, ani nebola nepokoojna, okrem klobucika sme ju nejako moc nezakryvali, ruky a nohy mala hole.... tam aj prvy krat prespala celu noc...a odvtedy klop klop spinka 12 hodin bez prerusenia doteraz (az na zubkove noci)......a naucila sa tam sediet .... bola to skvela dovolenka, tento rok ma rok a pol a idem do Loparu na Rab, nech sa mala vyblazni v plytcine a vybeha.....
Poznamka: ked som videla ako nemky vlacia mesacne a dvojmecacne deti k moru, tak otazka zakladatelky mi pride taka dost naivna... ale beriem, preto som aj solidne a seriozne odpovedala...

awalancha3
14. máj 2012

pridavam fotky toho nasho jasidla spred roka na korzike... datumy na foto su niekde zle nastavene, bolo to v juni 2011

resetka
14. máj 2012

ahoj, my sme boli s 4 mesacnym a potom ked mal 1 rok a 4 mesiace v chorvatsku. Isli sme autom. Vyrazili sme vecer a dosli sme rano o 7 na trajekt. Sli sme na rab. Najhorsie to bolo vecer, lebo sa nudil v sedacke, kym zaspal, pomohli tycinky 🙂 Potom sme ani nevedeli, ze ho mame, spal celu cestu az do rana. Zvladol to lepsie ako my 🙂 Rab je super, lebo su tam pieskove plaze, sme si to uzili, plytka voda....chodili sme do zatok, kde bolo minimum ludi, pomohol nam velmi nosic na maleho. Bola to super dovolenka. A ta rok pred tym, ked mal 4 mesiace este lepsia, lebo sa este nepretacal, takze bol v bezpeci na plazi... odporucam! Cez obed sme ani nechodili na hotel, lebo sme vystihli nie priliz horuce dni, ale mali sme zo sebou priedusny stan a porisili to borovice.

zuzana581
14. máj 2012

@cayrez určite choďte. S malým chodíme od troch mesiacov a zvláda to v pohode aj dcéra. Boli sme zatial len cca 700 km od domu. Chodíme autom na noc. Robíme prestávky.. Uplná pohoda..