Dovolenka pri mori - sama s krpcom 2015

diorissima
1. máj 2015

Ahojte kocky neviete mi poradit z vasich skusenosti destinaciu a dobry hotel kde sre boli same s dietatom? Pripadne nejaka kocka co sa chysta na jun?

mawka
1. máj 2015

ahoj, bola som sama s malym, ked mal 4 v tunise, ale prerabaju hotel a sama by som tam uz s dietatom nesla. to mi bud vtedy preplo alebo som to nedomyslela. minule sme boli v bulharsku, sice nebola som s nimi sama, ale pohodovy hotel rodinny, kopec deti a teda tam by som v pohode sla aj sama s detmi, citila som sa tam bezpecne a decka tam mali priamo v hoteli aquapark. slnecne pobrezie, hotel kotva. sli sme tyzden pred sezonou a bolo tam skvele. nebol tam natresk, vsetko slapalo. v sezone uz asi nestihacky, tak boli referencie vselijake, ja nemozem ani pol slova povedat. od recepcnych cez jedlo, izby, sluzby, dostupnost, vsetko fajn 🙂

diorissima
autor
1. máj 2015

Dakujem za tip ;) hladam nieco bezpecne nemam ideu putovat krajinou ;) iba si klasika oddychbut more dobry hotel

mawka
2. máj 2015

@diorissima no tak skus tu kotvu. ale asi fakt je lepsie ist tyzden pred sezonou alebo posledny sezonny tyzden. lebo v recenziach sa kopec ludi zhodlo, ze je lepsie mimo. inak my ked sme odchadzali, tak sa zacali valit vo velkom dovolenkari, to tam muselo byt riadne prepchate potom. my sme mali klud, lehatka boli vzdy. inak more sme si velmi neuzili lebo ved decka nadsene z aquaparku, to ich fascinovalo viac nez more. sak chapes, smykacky, atrakcie, to je pre decka. nedaleko boli kolotoce, vlacikom vyletnym do stareo nesebaru, to mesto som si zamilovala. mali sme polpenziu, vediet, ze bulharsko je take lacne, tak dame len ranajky a prestravujeme sa po restikach. velmi chutne varia a lacno. a je to krajina taka skoro ako nasa. dibry luft tam je, vela zelene. chorvatsko mi pride strasne drahe. tunis tak tam mas samu pustatinu a otravnych arabov, aj ked hotel komplex bol pekny, all inclusive, ale strasne sucho a vysoke teploty a nikde nic. tam slnecne pobrezie plne kaviarni, obchodikov, atrakcii, stale sa tam nieco dialo. vela som odkladala bulharsko, vzdy som si hovorila, ze to tam bude take zaostale a nic moc a pridala som sa k nadsencom 🙂 tento rok nam nevyjde dovca, ale rada pojdem opakovane do bg. aj kamoska velka cestovatelka pobehala kadeco a hovorila, ze v obycajnom bulharsku jej bolo lepsie ako v exkluzivnych egyptskych a tunskych hoteloch. navyse lietadlom je tam clovek za hodinu a pol a velmi expresne vybavenie na letisku, som normalne ze zirala.

diorissima
autor
2. máj 2015

Dakujem pekne si zlatucka ;) Ja som premyslala jun taliansko grecko spanielsko len sa obavam tej samoty aby sa nic nestalo....

voskovka
2. máj 2015

@diorissima ja som bola trikrat po sebe sama s dvomi chalanmi v chorvatsku.boli sme v biograde na moru.Bolo super zvladli sme to,cesta super,v pohode som to odsoferovala.a bez navigacky 🙂 Netreba sa obavat.

diorissima
autor
2. máj 2015

To fakt? Ty si aka sikula 🙂 takze kocky myslite ze v dobrom hoteli v europe sa netreba obavat? Ste zlate dakujem

mawka
2. máj 2015

@voskovka lebo my zenske sme schopne a v pohode 🙂 nas netreba podcenovat 😀 ale fakt mi stacila ta dovca s malym v tunise. mal 4 roky vtedy. sice prezili sme bez ujmy, ale oci som mala aj na zadku. a arabi hned zachytili, ze som sama s deckom, otravovali. a ja blbana som sa este vybrala do midounu na trh sama s deckom. ja som iny dobrodruh. ale jak ma zacali otravovat a lakat do obchodikov a stankov, ale sme s malym prasili prec 😀

@diorissima v europe to mas de facto bezpecne. hlavne ked su to rodinne hotely, kde je viac rodicov, deti, ze sa skamaratite, aj deti. je to fajn. nemas sa coho obavat.

voskovka
2. máj 2015

@diorissima pre mna je soferovanie zavislost.takze nem problem ist kamkolvek 🙂 aj tento rok ideme.Muz zacina spekulovat ze nevie ci sa bude dat koli robote,tak mu vravim prdim na to idem sama aj s malou aj s chalanmi 🙂 Nas druhy syn je alergik a slaba astma tak hlavne koli nemu.Lebo mu to pomaha.
Niekedy je to trosku od drzku ked ten chce ist tam a ten tam ale da sa to zosuladit. 🙂 urcite nerozmyslaj a chod potom budes banovat ze si nesla.

voskovka
2. máj 2015

@mawka ano a napr. v chorvatsku je plno slovakov.... ved s nami na plazi bolo minimalne 50slovakov..... a bolo aj s kym pokecat :-P

mawka
2. máj 2015

@voskovka chorvatsko je na alergie a ekzemy uzasne. velmi som tam chcela, ale do hotela, len hotely v chorvatsku boli dost drahe, preto som zvolila BG. a presne, co tam po chlapoch, boze oni nez sa rozhybu a ci pojdu a ci vybavia hento a toto, sadneme do auta a ideme. co, pohoda 🙂 tiez milujem dlhe jazdy. minule som dva krat sla do de 500 tam a 500 nasaz v ten isty den na otocku, okolie chytalo zavrate, ze to je vela a dlho a bla bla bla, ale proste pre mna je to relax, uzivam si dlhe jazdy. okolie to nechape 😀

voskovka
2. máj 2015

@mawka tak tak. a kto je ina krvna skupina nepochopi.Ja milujem dovolenky a rozhodnutia zo dna na den.Vtedy je to adrenalin jak hova..o 🙂 lebo clovek musi pobalit,nachystat chytro a jedeme 🙂 no stress no nie???

mawka
2. máj 2015

@voskovka hlavne v europskych destinaciach clovek pokupi uplne v pohode co treba, ked aj nieco chyba. tiez nechapem to stresovanie zbytocne. ja minuly rok vediet, ze v bg bude obchod na obchode a take lacne, neberiem nic, len maly kufor a ostatne by som dokupila tam. nabuduce budem mudrejsia. sme sa trtusili s dvomi kuframi jak blbi. a hned vedla hotela obchod na obchode, lekarne, potraviny, odevy, doplnky, drogerka, no proste vsetko a za lepsie ceny nez u nas.

malabiba
2. máj 2015

@diorissima ak si vyberieš európsku destináciu a dovolenku z cestovky s dobrými recenziami bude to v pohode....ide vždy viac hostí s SVK, pridelia vám delegáta, všetko je zabezpečené....cestovali sme s deťmi aj sami a bolo fajn a musím napísať, že práve vtedy sa nám viac prihovárali a vždy sme si našli dovolenkových kamarátov 🙂

diorissima
autor
2. máj 2015

super kocky dakujem za dodanie odvahy ;) ja milujem cestovanie len odkedy sa mi narodila krpata tak za nu premyslam vo vsetkom a chcem aby bola v bezpeci ;)

l3yla
2. máj 2015

@diorissima v EU sa niet čoho báť... skús Taliansko , Bulharsko ,Grécko lietadlom ,cesta kratučká ,príjemná klíma, krásne prostredie a príroda 🙂 určite choď ..🙂

diorissima
autor
2. máj 2015

praveze to vidim bud na turecko alebo rhodos pretoze musim ist zaciatkom juna takze asi tieto destinacie mi odporucaju kvoli teplu

nuna1
2. máj 2015

Ja by som sa mozno aj pridala, tiez nemam s kym ist.. 🙂

diorissima
autor
2. máj 2015

Turecko, grecko dobry hotel jun?

malabiba
3. máj 2015

@diorissima toho je veľa, podľa toho kde presne - Rodos - maminky odporučia Lindos Princes, Kréta - Mikri Poli, Turecko v Side, Lare, Kemeri akýkoľvek hotel 4* a viac - treba len pozrieť recenzie, vzdialenosť od pláže, porovnať ceny....akurát v Turecku treba počítať s otravnými predavačmi v obchodíkoch pri rezortoch 🙂

lion13
6. máj 2015

@nuna1
@diorissima dievčatá ja by som takisto niekam veľmi rada vypadla, sme s dcerou samé dve ....

diorissima
autor
6. máj 2015

Lion nemozes uz v juny? Ja idem hned na zaciatku

lion13
6. máj 2015

@diorissima ahoj, akurat pred chvilou som docitala celé fórum a tam si pisala, že jun. Nie vtedy nie mame v praci celozavodnu az v july....a mozem sa spytať čo si vybrala a ako to vychádza cenovo? Ja co som zatial zistovala, tak nezavisle od toho kolko ma dieta rokov pokial nejdu 2plne platiace osoby tak to dieta plati plnu taxu...

kaktusik007
6. máj 2015

@diorissima
@lion13
@nuna1 baby ale to nie je vobec zly napad dohodnut sa kolektivne konovo 😀 😀 😀 😀
@voskovka
@mawka

mawka
6. máj 2015

@kaktusik007 to si viem predstavit to Koňo Komando 😀 😀

kaktusik007
6. máj 2015

@mawka a co.. ja s mojimi certami sama odvahu nenaberiem... ak by nas slo viac, bolo by to ine 🙂
soferovat si tiez na dlhu vzdialenost trufam, akurat rodicia by to rozdychavali..... a proste bola by som si istejsia 🙂

diorissima
autor
6. máj 2015

Lion skus ist cez tui alebo gulet oni ponukaju aj pre jednu osobu a priplatok xa dieta min o 30 percent lacnejsie ako nase cestovky ... a napokon aj tak maju rakuske cestovky vzdy lepsie ponuky a izby pre svojich...

nuna1
6. máj 2015

@lion13
@kaktusik007 baby ja som za, ja už som tu minulý rok skúšala niekoho nahovoriť, no nepodarilo sa 😀

lion13
6. máj 2015

@kaktusik007
@mawka
@nuna1
@voskovka
no ja by som velmi rada niekam, a takisto som toho nazoru že keby nás ide viac bolo by lepšie, aj deti by sa spolu lepšie pohrali. Baby neviem aké staré deti máte moja certica má 3roky

lion13
6. máj 2015

@diorissima aha vidíš to ma nenapadlo vdaka za typ 😉

voskovka
6. máj 2015

@lion13 ja mam takmer 8r a 6r a Lilka najmensia bude mat v juli rok.