Dovolenka s dvojročným dieťaťom

buba7
6. jún 2018

Maminky, ktoré ste cestovali,, konkrétne leteli s 2 ročným dieťaťom ako to dieťatko zvládalo? Vedelo vydržať sedieť v lietadle, neplakalo, nebálo sa ?? A čo pri vzlete,, to zalahnutie v ušiach, dá sa tomu nejak predísť? Počula som niečo, že kojené dieťa by malo akurát pri vzlete papať, ale neviem, či je to pravda 😊 chystáme sa budúci rok na dovolenku lietadlom a už teraz mám z toho strach 🙄😃
Ďakujem za každý názor 😉

bucko555
6. jún 2018

@buba7 Skorej by som sa bála ci vydrzí čakat na leticku pred odletom

annamari4
6. jún 2018

Je to veľmi individuálne naša letela už ako 4mesacna,a potom aj staršia.raz v pohode, inokedy prespala ťažko povedať, ale lieta veľa ľudí s maličkými deťmi,občas to zvládnu lepšie ako dospelí 😁

andre28
6. jún 2018

My letime za dva týždne z jednoročnymi dvojičkami...tiež sa trochu obávam ako to prebehne...či nebudu mať strach s toľkych ludi pohromade...ale v nosičoch su v bezpeči,tak snaď to zvladneme...môžem ťi napisať keď sa vratime🏖

sisa0818
6. jún 2018

Áno malo by papať , aj dospeli keď idu sa odporúča žuť zubačka alebo mat cukrík kvôli tlaku v ušiach 🙂

bluka2
6. jún 2018

Ked budes v pohode ty, bude aj dieta a ano, prsnik je super pri odlete aj pristavani. A nejaka nova hracka. Tie farebne papiere s nudzovymi vychodmi tiez vedia zaujat

anonymka11
6. jún 2018

Ahoj tak my sme boli na dovolenke a 2 ročnou dcérkou letecky pred letom to bolo ok tam sa hrala v deckom kútiku v lietadle tiež celkom fajn pozerala som von oknom potom som ju niečím zabavila ale aj plakala není to také ľahké pre to dieťa a cesta späť tá bola horšia tam dosť dlho plakala cesta späť ju už tak nebavila ale neviem aké máte dieťa vy naša teda bola dosť náročná takže ani na dovolenke som si moc neodychla skôr to bola len zmena prostredia teraz má už 3 a vidím ten rozdiel keď mala dva a teraz teraz ideme opäť ale uz za ten rok je úplne iná samostatnejsia šikovnejšia vyspelejšie takže viem si porovnať to aká bola a aká je a kebyže mám ísť znovu tak minulý rok nejdem aj tento ale každé dieťa je iné a sama musis usúdiť aké je to vaše 😉

simsalabim
6. jún 2018

@buba7 osobne v ceste lietadlom nevidim nic traumatizujuce, napr. v porovnani s cestou autobusom. Praveze si myslim, ze sa 2rocnemu ta cesta lietadlom bude velmi pacit. Starosti by som si - rok dopredu! - snad robila iba pri lete do Australie.... Cukrik, zuvacka, sedadlo pri okne, nejaka nova hracka a knizka a je to v pohode. S letom s detmi sme nikdy nemali problem, mozno je to aj o nastaveni cloveka, ci caks pohromu alebo nie. Plac (nie mojho dietata) som zazila iba raz pri odlete v noci pred polnocou - asi bolo to dietatko uz velmi unavene.

elzena2
6. jún 2018

Vela zavisi od toho, ako sa podari napasovat let na jeho rezim a dlzky letu. Niektore deti cely let prespia, ak to je v case ich spanku, ine nevedia v novom prostredi zaspat a revu tak, ze ich neupokojis nicim, lebo su unavene - napr. moj syn. Leteli sme vzdy do dvoch hodin vramci Europy, Najlepsie to bolo s polrocnym, pretoze este tolko nevymyslal a dal sa oblbnut kazdym novym podnetom a umlcat mliekom. Rocny sa po ceste tam prehral a jedol, po ceste spat uz bol ku koncu unaveny a cele lietadlo na nas zazeralo (hoci sme ho naschval pred letom uspali skor v nosici, nech sa vyspi a je v lietadle culy). Ked mat 1 rok a tristvrte, tak bol najvacsi problem to, ze nechcel byt priputany a kedze boli turbulencie, tak sme nemohli chodit po ulicke. Tak sa neustale vrtel, nereval, ale bolo to narocne - stale vymyslat nejaku zabavu, kedze uz rychlo nieco zjedol (nebabral sa 10 minut s jednym kuskom rozka), kojeny nebol a pohyb bol obmedzeny. Plus stale striehnut, aby neotravoval ostatnych a nehybal sedadlom pred sebou.
Raz som letela sama a jedna mamicka tam dala dietatu tablet s rozpravkami, sice nahlas, bez sluchadiel, takze sme to poculi vsetci, ale dieta (asi 3 rocne) cely let ani nemuklo. Takze aj to je moznost.
Nikdy sme nemali problem na letisku, s cakanim, kontrolami, nudou alebo ze by mal strach z lietadla a vela ludi.

verca888
6. jún 2018

kazde dieta to znasa inak, ja som lietala kedysi dost casto a videla som deticky, ktore prakticky cely let prespali a videla som take, ktore ho skoro cely preplakali, ked ste este neleteli tak je tazko to zistit dopredu

martinka13
6. jún 2018

U nás to bolo pri oboch v pohode. Zvolili sme vždy krátke lety cca 2-3 hodiny. A hlavne nikdy nelietame v noci....

dzupi898
6. jún 2018

to zvládnete neboj sa ty nič. skôr to čakanie na letisku bude také, že mu dá asi zabrať ako samotný let

siska53
6. jún 2018

@buba7 mala mala 2,5r. A zvladla..let trval 2,5h.

elzena2
6. jún 2018

@siska53 deti zvladnu vzdy nejako :D Ale co spolucestujuci a ci to rodicom stoji za to...

siska53
6. jún 2018

@elzena2 nasa bola v pohode..

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danbud
6. jún 2018

Bezproblemov netreba sa hlavne báť...chodíme od 1roku malého každý rok...a vidím že je dobre že chodíme boli deti čo mali 7-8a šli prvý krát a boli hrozné vystresované ...treba pribaliť hračky,pastelky a bude super dovolenka🏝

buba7
autor
6. jún 2018

@andre28 jasné môžeš 😉 ďakujem 😊

buba7
autor
6. jún 2018

@didaa pôjdeme aj so svokrovcami takže si myslím, že bude čas aj na oddychovanie keďže nám zoberú malú 😉👍🏽

buba7
autor
6. jún 2018

@didaa môžem vedieť dôvod prečo ?? 🤔

buba7
autor
6. jún 2018

@siska53 a kam ste leteli??

buba7
autor
6. jún 2018

@dzupi898 mali by tam byť nejaké detské kútiky, alebo?

buba7
autor
6. jún 2018

@bluka2 snáď budem kojit ešte o rok,, ale ak nie, čo dať tak malému dieťaťu? Žuvačku, cukrík asi ešte nie, či??

dandelion94
6. jún 2018

nehnevaj sa na mňa, ale rok dopredu sa stresovať ? zbytočne vystresuješ seba, dieťa, manžela a aj svokrovcov.
čo ak by ste ešte počas toho roka vyskúšali niekam letieť, v rámci EU , kde let trvá tak max dve hodinky, aby ste si odskúšali čo ako s dieťaťom na letisku, ako sa bude správať v lietadle .

yanni
6. jún 2018

@buba7 No nic mu nedas. My lietame od narodenia (dcera bude mat tri roky). Prve dva roky sme sedeli v lietadle minimalne raz za mesiac. NIKDY sim dietatu nic nepchala do ust. Ked bola miminko pocas 7 hodinoveho letu bolo pravdaze treba aj nakojit ale extra kojenie ci neskor nejake zutie niecoho koli startu, to vobec nebolo treba. Dcera je zyvknuta, vie co "sa patri" a nikdy v lietadle nevyvadzala. Posledny let bol minuly tyzden, ale pre nas velmi kratky, nieco cez 2 hodiny a uplna pohodicka.

Pohladaj si tu diskusie na tuto temu. je ich tu neurekom. tam sa dozvies vselico.

simsalabim
6. jún 2018

@didaa pri mori deti ziju, nie je toxicke, nechapem, naco cakat az bude mat 3 roky. Ci sa na dovolenke da oddychnut s dietatom - zalezi od dietata, my sme s mladsou boli, ked mala 10 tyzdnov a skvele sme si oddychli. Pre niekoho je oddych vypadnut zo stereotypu, nevarit, nenakupovat, nezehlit....

hettinka
6. jún 2018

To ROK dopredu riešiš? Bohvie, čo bude o rok, či vôbec budeš kojiť, ako sa dieťa znení. Rieš to, keď zo bude aktuálne.
Inak, my cestujeme od 3 mes s dieťaťom, ale postupne predlzujeme trasy, testovali sme, čo dieťa zvládne, zvykali na to, že musí niekde aj posedieť atd. V16 mes. prvá dovca pri mori v HR, 12 hodín v aute a pohoda.

buba7
autor
6. jún 2018

@dandelion94 veď my aj budeme letieť len 2-2,5 hodiny👍🏽 nejdeme na druhý koniec zemegule 😁, ale keď človek ide do neznámeho tak chce počuť názory tých, ktorí to už majú za sebou 😉

buba7
autor
6. jún 2018

@hettinka no áno rok dopredu 😉 to neznamená, že to teraz budem riešiť každý deň. Jednoducho som sa opýtala na názor a tým to končí 😉 keď to už bude aktuálnejšie tak to budem riešiť inak, teraz som si chcela vypočuť názory a skúsenosti 👍🏽

buba7
autor
6. jún 2018

@yanni ja som sa pýtala, či jej niečo dať pri vzlete a pristávaní aby jej nezalahlo v ušiach 👍🏽😉 predsa len dieťa nieje na to zvyknuté a ak sú nejaké zaručene rady ako tomu predísť tak si ich rada prečítam 😉