Išli by ste do Chorvátska autom bez klimatizácie?

zuzanaca
23. júl 2010

Poprosím o Váš názor, alebo skúsenosti, aké máte s cestou autom bez klimatizácie do chorvátska 🙂 . Áno, alebo nie? Ďakujem.

andrea142
23. júl 2010

@zuzanaca : áno ale tiež sa prikľáňam názoru ,že večer. my sme boli v taliansku cesta tam bolo super odchádzali sme po 24:00. cesta naspať des sme išli cez deň hoci máme klímu v aute bola zapnutá len párkrát na niekoľko min. kvôli malej . je to blbé ak je v aute 20 stupňov a vystúpiš von a tam 35 stupňov

sevzuz
23. júl 2010

ano aj ideme na noc tam a snad aj spat, dame na auto folie aby tak nepieklo, ale klimu vo vseobecnosti neznasam dobre ani ja ani manzel preto sme si zamerne kupovali auto bez klimy. minule sme isli s kamoskou v aute a ta mala klimu a teda lukasko to znasal tiez velmi zle. 😖

reisi
23. júl 2010

nie, nesla...i ked klimu pouzivame velmi obmedzene ale pri dlhych trasach je nevyhnutna.

bellablonde
23. júl 2010

plus treba uvazovat o pravidelnom cisteni klimatizacie,
tiez nie je ziadna vyhra mat zapnutu klimu, ak su v nej dajmetomu dvojrocne nanosy a vdychovat to celu cestu

ja by som volila urcite auto s klimou a nastavila by som si nejaku rozumnu znesitelnu teplotu
neriskovala by som bolesti hlavy, hrdla, soplik...

yesno22
23. júl 2010

... po vlastnej skusenosti asi nie. A to sme isli 4 dospely ludia, lenze ostali sme skoro 3hod trcat v zapche na same poludnie...mali sme dost vody na pitie, aj v rozprasovaci....no aj tak to bolo dost zle 😒 ... tohto roku sme isli aj s malym, klima samozrejme nesla cely cas, a hoci teplotny rozdiel medzi vonkajsou a vnutornou teplotou sme mali minimalny, aj tak to bolo super a cesta sa dala zvladnut v pohode bez prilisneho potenia sa 🙂

modra1
23. júl 2010

Boli sme - minulý rok so 4-ročných dieťaťom a ja som bola v polovici tehu. Z BA sme šli skoro ráno, na Istrii sme boli okolo obeda, normálne sa dalo. Cestou späť to bolo trošku horšie (pre mňa, malý mal v paži a spal) na začiatku, lebo sme vyrážali až pred obedom, ale v Rakúsku pršalo, takže pohodička.

romanelka2
23. júl 2010

😒 Určite nie je to zabijak pre dospelich a nie este pre dieta !!! Aj ked neuznavam klimu ma to vselijake nasledky ale na taku dlhsiu cestu je dobra 😉

lucula73
23. júl 2010

záleží aj od toho,ako ďaleko idete a aj kolko rokov má dieťa 🙂 ..možno niekde na Istriu by sa dalo 😒

My sme boli bez klímy ,keď mala dcérka 2 roky a bolo to otrasné......šli sme až pod Makarsku,samé zápchy na dialnici,vtedy boli tie tunely prvý raz otvorené a len v jednom smere,aj potom po zídení z dialnice a cesta nám trvala 17 hodín,malá mi tak plakala posledné asi dve tri hodiny,uvarená,upečená,proste sa nedalo nič robiť,len čakať v kolone...vtedy som si povedala nikdy viac 😠 ...a tiež klímu veľmi neuznávam,ale v tom to prípade by som ju použila 😉

adka12
23. júl 2010

zuzanaca, my sme išli bez klímu k Splitu a pohodááá. cestovali sme v noci a nebol problém. vrátli sme sa pred 2 týždňami.
A nech sa na mňa nikto nenahnevá, ale dakedy nebola žiadna klíma a cestovali sme. Sú to len nové vymoženosti a zhýčkanosť ľudí, ktorí sú dorobkaní a bez klímy by nešli. Tak nech nejdu a sedia doma na riti... ďalej nekomentujem...

bodka13
23. júl 2010

Išla by som 🙂
....máme auto bez klímy a cestu do Chorvátska sme už zvládli 3x...chodíme až dolu na Makarskú-OmišDuće,Igrane
..cestujeme na noc...na oknách máme fólie,potraviny a lieky sú v chladničkách,prestávky si robíme podľa potreby
...niekde som čítala,že pre deti klíma nie je vôbec vhodná....máme klímu v robote a mám z nej zdravotné problémy 😒

czechzuzanaba
23. júl 2010

Jeli jsme Felicii pres Spanelsko az na Gibraltar bez klimy a zpet a uzili sme si to. Ale to jsme teda jeste nemeli deti....

Taky si ale myslim, ze treba rozpalena Bratislava tento tyden byla v aute horsi, nez cesta pri mori...Bala bych se akorat tech zacp, takze bych jela radsi v noci a hlavne ne v sobotu rano...ale spis treba od stredy do stredy. 🙂

miskinadamko
23. júl 2010

urcite nie, a hlavne nie s malymi detmi, a predsa klimatizacia sa da nastavit tak aby nefukala priamo na ludi, a ked sa zapne vnutorne prudenie tak ide skor o to ze v aute je menej teplo a je tam prijemne nemusi tam byt predsa zima a vyfukovat ludi, takze nechapem niektore prispevky ze je nezdrava a podobne, ked sa spravne nastavi tak sluzi tak ako ma....
dalsia vec je ze sa moze po ceste vselico stat, pokazene auto, kolony atd, takze je sice pekne naplanovat si cestu na noc ale nie vzdy to tak aj vide a neviem a ani si nechcem predstavit chudence deti ani sofera niekde na dialnici v kolone pri 28stupnoch....
ale je to kazdeho osobna vec, a na jeho zvazeni ako sa rozhodne, to bol iba moj nazor 😉 🙂

rebeca_1
24. júl 2010

Do Chorvatska autom by som nesla a uz vobec nie bez klimatizacie.

burina111
24. júl 2010

my sme boli pred dvoma rokmi autom bez klimatizácie s 9mesačným chlapčekom. išli sme večer zo slovenska a cestovali v noci. v pohode sme to prežili s prestávakami skôr kôli papaniu 😉

anezena
24. júl 2010

my sme boli minuly rok v chorvatsku v polke jula, totaaal horucavy a vypadla nam klima asi den pred dovolenkou, radio, CD prehravac - nieco s elektrikou. nebol cas to dat opavit. odchadzali sme vecer o 8 z TT a po ceste som musela este prikurovat. isli sme po dialnici cez madarsko a potom celu cestu v chorvatsku po dialnici az do splitu a nebolo v noci nejako extra teplo. takze v pohodke sme prezili. 😉 😉

samasa
24. júl 2010

určite nie.... Klimatizácia je výborná prevencia užehu... treba nastavit na 21-22 stupnov a pit vela vody... neriskovala by som s detmi 20km kolonu niekde na dialnici 😝 😝 😝 a samozrejme pred cestou ju nechat skontrolovat .... so zanesenou klímou by som tiež necestovala nikam...

markiza
24. júl 2010

uplna blbost nastavit 21-22 stupnov v aute ak vonku je 30-35 😲 😲 maximalny teplotny rozdiel by mal byt 5 stupnov ak nechcete skodit sami sebe.

...ak je cesta dobre naplanovana da sa dobre cestovat aj bez klimy 😉

bihan
24. júl 2010

Normálne čumím, koľko ľudí si už nedokáže predstaviť cestu v aute bez klímy 😝 Žila som v krajine, kde v polroka teplota cez deň neklesla pod 38 stupňov a klímu sme zapínali len keď to bolo naozaj nevyhnutné (čiže v zápche na poludnie).

Dobre pripravená cesta sa dá určite bez problémov zvládnuť aj bez klímy.

mirka285
24. júl 2010

donedavna nemalo klimu pomaly kazde druhe auto..sa ti divim ze to tu vobec riesis respektive pytas sa na nazor,je jasne, ze sa najdu ludia ktori budu za a ktori proti...moja rada urob si podla seba 😉

bzuco
24. júl 2010

boli sme v chorv. autom pred 4 rokmi, vtedy sme klímu nemali a ani nám ju nebolo treba...šli sme nocou - vyrážali sme o 7 večer
takže môj názor - ano, išla by som

aero
25. júl 2010

tiež sa pridám, určite by som cestovala autom bez klímy, ako tu píše väčšina dievčat vyraziť okolo siedmej večer
myslím,že úplná pohoda, vôbec by som sa nezaťažovala klímou 😉
ešťe keby ste mali tmavé folie na sklách - bolo by super 😎

weiya
25. júl 2010

Nie,neisla by som...

janinah
25. júl 2010

išla, mám tréning z pracoviska-operačná sála bez klímy 34-35 st.

henikav
25. júl 2010

cele roky sme chodili bez klimatizacie, starym autom bez nejakych komfortov a sli sme v pohode, ale ak sa bojis horucavy, chodte na noc, bude chladnejsie, ved to nie je zase az tak daleko. Urobite si trosku prievan otvorene okna a vela pitia a za odmenu si uzijete krasne pobrezie a ciru vodu 😉

vroni
25. júl 2010

Podla mna zavisi od toho, ako znasate teplo. Ja teda zle a do auta bez klimy na cestu dlhsiu ako par kilometrov by ma nedostali ani parom volov 😎
A 38 stupnov stabilne je lahsie znesitelne ako miestne 20 stupnove skoky v pocasi a vnutrozemska klima (nie v aute) k tomu.

maca793
27. júl 2010

ja by šla len s klímou a najradšej v noci 😀

molka
27. júl 2010

Ja som tiež prekvapená, ako sme za tých pár rokov strašne spohodlneli. My sme boli kedysi v bývalej Juhoslávii na starej škodovke a úplná pohoda. Nerobme z detí nejaké cintľavky, ak sa dodrží pitný režim, deti sa veľmi ľahko dokážu prispôsobiť teplu. Doteraz klímu nemáme, boli sme aj v Chorvátsku, aj v Taliansku a bez problémov. Ja si neviem predstaviť, že by niekto zostal doma len preto, že nemá v aute klímu. Kvôli takej hlúposti prísť o zážitok z dovolenky?
Veď sa dá cestovať v noci - je chladno, cesty sú prázde, deti spia...

kubaka
27. júl 2010

já nejdu autem bez klimošky ani za město - stačí na nákup a teče z nás. Takže ani omylem.
a mimochodem, na trhu je přenosná miniklimatizace do auta - je to prcek za 1000 kč, momentálně zcela vyprodaný, ale snad ještě v létě bude k dostání. Vyrábí to jedna firma v Německu. Aspoň něco...Najdete na internetu.

mirko
12. aug 2010

baby moje, ist s autom bez klimy(teda s nefunkcou klimou, ktoru nam robili pred dovolenkou a vraveli ze pojde, no hold smola) do Bulharska s dvoma detmi 26 hodin TO je zaberak 😉

janinna11
12. aug 2010

Autom bez klimy by som nesla ani par km do obchodu... Dnes je to standard, tie teplotne rekordy namerane v aute su na mrtvicu...