Kto cestuje budúci týždeň do Chorvátska?

xtremme
14. aug 2020

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto buduci tyzden cestuje do oblasti Zadarskej - Dalmatskej župy?
Pytam sa , ti co vycestujete, aky mate postoj vzhľadom k dnešným vyhlaseniam nasej vlady..
My mame apartman zajednany a zaplateny uz od januára, tak pojdeme.

luccy89
15. aug 2020

@makova333 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Prepac, ale ty a tvoja rodina nechodite do prace? Nemate tam cudzincov? Kolegov co cestuju kade tade pracovne? Nechodis do Tesca, kde mozes stretnut XY ludi, kt prave prisli odniekal alebo maju na navseteve rodinu zo zahranicia? A uvedomujes si, ze neexistuje len Chorvatsko? Vies napr kolko vela rodin je aktualne v Grecku? Podla toho co pises, zijete s tvojou rodinou v bubline🤷‍♀️ A vsetci ostatni vas idu nakazit🙏

@xtremme my ideme buduci tyzden😊 dufam, sa uz nic nezmeni. Roky chodime do mini dedinky k jednej pani. Tam aj bez korony je koniec sveta😃 takze nemam z toho nejaku obavu. Cestou nebudeme chodit na wcka na benzinky a je vybavene😃

xtremme
autor
16. aug 2020

@luccy89 asi tak. Ja zvažujem vyslovene kvoli mensej dcerke, ma dva roky, iba preto vaham.. Idete s detickami?

canerko
16. aug 2020

Po vcerajsom sviatku,a aj statnom obavam sa ze cislo znova poskoci lebo kostoly boli natrieskany veriacim.tu kde niektore rusko.Ked sme isli z navstevy tak strasne plno malych deti rodicia vodili zo sebou na kolotoce a stanky.Obavam sa ze ak cislo este poskoci ze nacionalny stozer prinese vacsie opatrenia ako doteraz.

veronikaszabova
16. aug 2020

@canerko prosim ta, to su take uvahy 🙈 take uz tu bolo na Velku noc --- vsetci kricali, ze po VN tu budeme mat dalsie Taliansko. A prd.
Co maju byt vsetci v bubline? Preco by nemohli deti na kolotoce?

Ty sedis cele leto doma?

simka8
16. aug 2020

@hettinka presne tak to už ako keby bolo Chorvátsko jediná krajina odkiaľ chodia ľudia chorí a tu na SR preplnené zoo,kúpaliská a tie Tatry ani nevravím a národnosti tiež rôzne ako aj v HR ...rozum zastáva nad logikou niektorých ľudí

niikoletka
16. aug 2020

@tslobik presne tak ľudia sú strašne ovplyvnení a normálne bláznivi ja už nemám ani silu niekomu niečo hovoriť..

canerko
16. aug 2020

@veronikaszabova ja zijem v Chorvatsku a hadam viem lepsie od teba ako je to tu.

veronikaszabova
16. aug 2020

@canerko ja pisem o Slovensku

canerko
16. aug 2020

@veronikaszabova za druhe kolko trva inkubacna doba?Mozno akurat infikovany cudzinci prijdu na dovolenku bez nejakych vyraznych simptomov a potom sa doma to rozbehne.Ak sa nemilim tak inkubacna doba je 7-14 dni.Samozrejme vsade inak povedia.

canerko
16. aug 2020

@veronikaszabova V Chorvatsku je zakazane zoskupenie viac ako 100 ludi,na svadbach max 80.Tak kolko je ludi a deti pokope na jednom prosteni?Ja som bola pri mori ale vybrala som si ostrov a mestecko bez obchodu a nocneho zivota.Na plazi odstup a isla som samozrejme privat,ziadny app dom alebo hotel.

luccy89
16. aug 2020

@xtremme ano ideme s malym 1r 8m a 12r. Ale kam chodime na plaz niesu ziadne atrakcie co by ich lakali, takze toho sa neobavam. Dnes sme sa chystali na nakup do nakupneho a poviem ti, ze z toho mam strach a nie z chorvatska😃. Tak asi radsej pozrem eshopy😂

xtremme
autor
16. aug 2020

@luccy89 akurat mam info od kamosky, co su na Hvare, vraj ludom zacina riadne drbat, kvoli Rakusakom, ktorí si svojich zvolavaju domov, zacinaju panikarit aj slovaci a vracaju sa predcasne domov, aby nemuseli podstupovať testy..
Takze bravo,niekomu sa znova podarilo ludi oblbnut a to ani nemuseli menit nariadenia a zelene krajiny vyhalsovat za rizikove.. Staci v ludoch vytvoriť paniku a o ostatne je uz postarane.. Mam z tohto humbugu uz riadne dost..

tslobik
16. aug 2020

@xtremme To je ale jedným z cieľov.

canerko
16. aug 2020

@xtremme Dnes 151 novy pripad.Ked tak bude pokracovat moze sa stat ze aj Chorvatsko zavre svoje hranice.Uz spekuluju z online vyucovanim hned od zaciatku.To pre mna znamena ze budem musiet dat vypoved v praci.

makova333
16. aug 2020

@xtremme A kde je problem? Proste vycestuj a hotovo, ved ziadny problem nie je podla teba. Tak v najhorsom si to predlzite 😀 btw v bubline nezijem, informovana som viac ako ty a nikde nepisem, ze ludia chodia iba do Chorvatska.

hettinka
16. aug 2020

@canerko vy nemáte ocr na deti, sk sú školy zatvorené?
A ke práva, že minuly školský rok v HR učitelia štrajkovali, potom bola Corona a deti sa viac neučili, ako učili? Počula som take niečo, tak ci je to pravda, slebo blud.

marianeta
16. aug 2020

@xtremme načo táto debata? Veď si presvedčená ,že sa nič nejde a rozhodnutá ísť..tak? Čo ťa po postoji iných ohľadom vyhlásenia našej vlády? Chces ísť tak choď..

marianeta
16. aug 2020

*nedeje*

nienna
16. aug 2020

A co tak sa zmieriť s tym, ze korona tu s nami bude uz mozno navzdy? A ze vlastne ani nie je o nic horsia ako chripka, zapal pluc a pod.? Mame XY pozitivne testovanych ludi, ale kolko z nich je chorých? A ak sú chorí, co presne im je? Ake maju problemy?

tslobik
16. aug 2020

@nienna Mnohí to pochopili, iní ešte stále nie. Lenže to nie je bohužiaľ o nás obyčajných ľuďoch.

kikulienkadd
16. aug 2020

Švagrina išla dnes,vracia sa v piatok,lekár z rodiny jej po návrate odporučil osobnú domácu karantenu. Hlavne,aby sa hneď nestretavala som všetkými z rodiny.

makova333
16. aug 2020

@nienna preco riesis ci sa s covid19 niekto zmieri alebo nie, to nie je tvoja starost ci sa niekto zmieri alebo nie. A k tomuto: "A ak sú chorí, co presne im je? Ake maju problemy?" Na nete je mrte videi s nakazenymi, Skus pozriet ako im je pri chripocke.

nienna
16. aug 2020

@makova333 pozerala som tych mrte videi a veru som nevidela rozdiel oproti chripke. S tym, ze drviva vacsina pozitivnych nema absolutne ziadne priznaky. To, ze niekto zomrel je smola, ze ho korona dorazila, bol by zomrel tak ci tak, no mozno o par hodin neskor. Samotny Covid nebol nikdy pricina smrti. Nechapem dokedy chcete zit v takomto strachu a obmedzovani, doteraz sme tu mali milion chorob a nevadilo vam to, preco ste sa nezabednili v bytoch ked bola chripkova epidemia? Naco je dobre toto strasenie? Zbytocne vznika nenavist

tslobik
16. aug 2020

@nienna Moji dvaja známi boli poz. ale jeden popisoval ako prechladnutie a druhý ako nejaká slabšia chrípka. Boli v izolácií ale s rodinou a žiadneho člena rodiny nenakazili.

nienna
16. aug 2020

@tslobik no cista katastrofa 😱

dzina007
16. aug 2020

kamoska je v baske a vravela ze vacsinou sa stretavaju so slovakmi na plazi... to mam pocit ze ja som viac zahranicnych stretla v aquacity poprad... 😀
vravela ze jasne vonku ziadne ruska.. ale ze vsade kde su v restauracii v obchode kazdy to rusko ma... aj zrmzlinar co predava zmrzlinu aj casnik co ich obsluhuje na terase... Mapa krajin sa upravuje kazde dva tyzdne takze ak teraz nenastane nejaky mordor tak zacnu prehodnocovat mapy 28. doteraz chorvatsko je stale krajina z ktorej ked sa vratite karantenu mat nemusite....

tslobik
16. aug 2020

@nienna Ja teda tým videám ale že naozaj neverím, tak ako médiám všeobecne. Keby si ľudia radšej čítali nejaké epidemiologické skriptá, med. literatúru alebo neviem čo.

hettinka
16. aug 2020

V sezóne 2017/18 sa chrípkou a chrípke podobnými virozami nakazili na Slovensku státisíce ľudí. Stovky skončili v nemocnici. Vyše 50 ľudí zomrelo. A riešilo sa niečo? Zatvárali sa školy, obchody, hranice? Denne informovali o hrozivých číslach?
Nie, nie a nie...
Ak ľudia ochoreli, dali si paralen, vypotili sa a slo sa ďalej. Mnohí s teplotou chodili do openspace kancelárie, alebo poslali deti do školy.

A teraz je aký dôvod na paniku? 900 aktuálne pozitívnych a 31 mŕtvych? Tak to isto...

Tych, co zomreli mi je ľúto, veľmi... ale boli to starší a chorí ľudia. Ľudia vždy na niečo zomierajú, bohužiaľ... a tie čísla mohli byt lepšie, keby v Pezinku neboli zakročili až po 2 týždňoch, ale hneď...

66gabi
16. aug 2020

Ahoj. Ja idem 22.8. s mojou rodinou do Zadaru.

makova333
16. aug 2020

@nienna preco si myslis, ze zijem v strachu 😀