Kufor - letecká spoločnosť Wizz Air

soja88
5. nov 2022

Zaujíma ma len osobná skúsenosť. Neleteli ste teraz niekto touto spoločnosťou do Londýna ?
Na palubu je možné bezplatne si zobrať palubný kufor veľkosti 40x30x20 cm. Tak mam aj rezervovanú letenku bez podpabubnej batožiny. Ak by som sa náhodou doňho nepobalila pustia ma na palubu aj s väčším 55x40x20?? Letim z BA. Dakujem za každú info

loginexistuje
5. nov 2022

proste s kufrikom bez priority neprejdes ani omylom na to si davaju pozor ine je ruksak ale kufor proste nie

noami12
5. nov 2022

@bubchen86 presne aj ja vyslo ma tých pár cm viac ako samotná letenka

lucik194
6. nov 2022

v septembri sme s nimi leteli, vsetci 4 sme mali len ruksak, dva splnali rozmer, 2 nesplnali rozmer.

ziadna priority batozina, proste zbaleny na dovolenku len v ruksaku.

rozdiel navyse 10 cm u ruksakov

s ruksakmi nekontrolovali nikoho, lebo ruksak potlacis do toho kastlika na meranie, kufor nepotlacis, kufor ked sa im nezdal, merali.

neda sa Ti zobrat ruksak?

soja88
autor
6. nov 2022

@lucik194 áno rozmýšľam aj o tom, že si zoberiem len ruksak. Dakujem za info z osobnej skúsenosti

marca12
6. nov 2022

@soja88 Urcite budes doplacat. Este tak pri vahe o kg naviac sa obcas stane,ze prizmuria oko,ale pri vacsom rozmere nie.

marca12
6. nov 2022

@soja88 kufor urcite neber. S batohom o par cm vacsim by si este presla,ale s kufrom urcite nie.

srferreira
6. nov 2022

@soja88 my mame taketo tasky vsetci traja, a kludne sa zbalim do toho aj na 10 dni. Tato splna rozmery - pod sedadlo co je v cene letenky, vela sa do nej zmesti. Aj maleho vzdy len do toho som balila, co pre dieta sa vzdy berie extra. Odporucam kupit do buducnosti 🙂 a budes mat zarucene, ze prejdes a nikto si ta ani vsimat nebude 😉 kila ani tak nikto neriesi ako rozmery.
Teda aspon mne este za tolke lety ani raz nevazili batozinu, samozrejme okrej tej podpalubnej.

soja88
autor
6. nov 2022

@srferreira dakujem veľmi pekne za skúsenosti a rady

soja88
autor
6. nov 2022

@marca12 určite zoberiem tašku, alebo nejaký ruksak … s kufrom už nebudem ani špekulovať

kacusik69
9. nov 2022

@soja88 pustit pustia, ale za poplatok… platit sa da potom len kartou (nemusi byt kreditka) a poplatok je taky ako je uvedeny na stranke leteckej spolocnosti… rozdiel ako popisujes je ocividny a ako zamestnanec letiska garantujem ze poplatok tam bude ak bude natolko viditelny…

patkaa555
9. aug 2023

Prosím vás niektorá ste už letela cez Wizzair s dieťaťom bez miestenky? Stoja viac ako samotná letenka. Dcéra má 2 roky. Chceme ísť na otočku do Londýna ale samozrejme za pár € sa to dá otočiť, no nie s miestenku a batožinou. Nám úplne stačí ruksak. Tak chcem vedieť či nemáte skúsenosti,ze ak nastúpite do lietadla a požiadate o pomoc s nájdením miesta pre 2 či pomôžu ak vidia dieťa. Alebo prípadne ak už bude lietadlo plne a ja nájdem miesto len pre 1 , či si ju môžem nechať na kolenách pri vzlete a prílete ? Čo síce pochybujem ale ktovie?

kacusik69
9. aug 2023

@patkaa555 budete mat miesta spolu, ked si spravite check-in… ale treba dcere kupit letenku presne podla vekovej kategorie aku ma… a ak uz mala 2 roky, pri vzlete a pristavani bude sediet na svojom sedadle

kacusik69
9. aug 2023

@patkaa555 a este dodam a upozornim ze treba pas pre obe

niekto2hy
9. aug 2023

@kacusik69 Ahoj.Prosím,môžem sa spýtať?Keď si robím rezerváciu letu online a nevyberiem si miesta na sedenie,tak mi potom systém pridelí nejaké miesto bezplatne,alebo ho budem musieť doplatiť?Ďakujem.

kacusik69
9. aug 2023

@niekto2hy bezplatne, ale nahodne = nie je zarucene spolocne sedenie (netyka sa ak leti dieta do 12 rokov, vtedy bezplatne a spolu)

patkaa555
9. aug 2023

@kacusik69 rozmýšľala som ešte nad priority že nabehnem do lietadla medzi prvými a vyberiem si. Ale podľa toho čo píšeš, môžem ušetriť na priority pretože pri check-in mi systém automaticky vyhodí miesta na sedenie a dcéru dá kumne. Správne to chápem. Čo mi odporúčas ty? 🙏

kacusik69
9. aug 2023

@patkaa555 nie je volne sedenie, sedadla dostanete nahodne, ak si nezakupite, ale vzdy sedadlo mat budete, nemozete si vybrat ake chcete… Wizzair ak dobre viem neuctuje “seta” poplatok (poplatok za to aby sedelo dieta pri dospelej osobe), takze ked si budete robit 24 hod pred odletom check-in, miesta vam da pri sebe automaticky, ak ma dieta spravne kupenu letenku zodpovedajucu veku…bez priority mate v cene len malu prirucnu batozinu, klasicka 55/40/20 len s priority… a teda nezabudnut pasy, nie OP

Wizzair ma prehnane ceny sedadiel… takze ja by som v tomto pripade hlavne ak chces usetrit, nekupovala… dvojrocne dieta nebude sediet same, aj keby zrovna let bol natolko plny, ze by vas nejakym sposobom rozsadilo