Let lietadlom a nádcha

michala11111
14. júl 2016

Ahojte, mám taký problém. Dovolenka zaplatená a ja som ochorela mám nádchu ale to ma až tak netrápi, horšie je že aj moja trojročná dcéra začína smrkať a odlet je o dva dni. Takže som už dosť nanervy, jednak to je prvá dovolenka s ňou takže prvý let lietadlom pre ňu a k tomu keď som si čítala že s nádchou by sa kvôli tým tlakom nemalo lietať. Prosím má niektorá ale reálnu skúsenosť s chorým dieťaťom a lietaním, resp. ak je len trošku prechladnuté teda ten soplík. Prípadne či niekto vie o niečom že by jej za deň nádcha prešla.
Ďakujem

janinah
14. júl 2016

do príručnej batožiny by mali dovoliť malú fľaštičku kvapky do nosa,takže nasadnúť do lietadla,vyfúkať nosy a nakvapkať kvapky kým vzlietnete,pomôže aj piť-prehltať počas vzletu a príletu

0silvia0
14. júl 2016

@michala11111 no ja som práve v lietadle dostala nádchu, klíma mi veľmi vadí, takže k vašej nádche keď sa pridá fúkanie klímy, tak nič moc...

mirka0703
14. júl 2016

my sme tak leteli do Dubaja ked mal syn 3r tak vtedy v utorok dostal nadchu a v stredu bola diagnoza zapal stredneho ucha... :-/ hned mu ich prepichli a v sobotu vnoci sme leteli.....davala som mu kvapky pred odletom a mal aj atb ale v lietadle ani nepipol....sa tesil ze letime a nastastie nemal problem.... to sme leteli 6hodin... davaj radsej najblizsie dni pravidelne kvapky do nosa aby sa to nezhorsilo a urcite to zvladnete.....drzim palce

galixx
14. júl 2016

Treba mat pri vzlietani a pristavani pootvorene usta aby sa uvolnil ten tlak, lebo inak to ide cez usi a mozes mat z toho hroznu bolest hlavy

krystofkal
14. júl 2016

@michala11111 s chorým dieťaťom nie, ale ja som letela s nádchou a pokiaľ som si dala sprej pred odletom a mala som pri vzlietaní pootvoerené ústa tak bolo všetko ok. Domov som odchádzala bez nádchy čo bolo pre mňa príjemným prekvapením ale more mi asi pomohlo 🙂

michala11111
autor
14. júl 2016

Juuuj ste ma trosku upokojili a este taka otazocka kde sa kupuju tie priehladne vrecke kde mozu byt tekutiny?

rheuska
14. júl 2016

@michala11111 môžeš použiť klasický sáčok zo zipsom. A na letiskach ich mávajú. Inak lieky môžeš brat do lietadla bez obáv. Ak bude veľmi zle, vypýtaj od letušinej niečo. Dávajú silne mentolove cukríky cmula to. Alebo kúp.

mima000
28. jún 2023

@rheuska viem ze stara diskusia, ale prosím ta ako zvládla len dcéra s tou nádchou? My máme ten istý problém teraz bohuzial

zuzina1988
16. sep 2023

@mima000
ahoj, prosim ta , leteli ste s malou??
ja som podobne na tom, mam velku obavu o maleho, je sobota, ma dost silnu nadchu, hlieny, v utorok by sme mali letiet 2 hodinovy let … ma 2 roky. ale nechcem ho trapit, nestoji mi to za to aby mal maly bolesti.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kapustik
30. sep 2023

@zuzina1988 ahoj...mozem sa opytat ..leteli ste nakoniec ?? Ako to dopadlo?? ...dakujem za info

zuzina1988
2. okt 2023

@kapustik
ahoj, nie neletel maly. mam skusenost sama so sebou ked som letela s plnymi dutinami, bola to velka bolest.
starka, kedze bola tiez chora, tak sa ponukla, ze bude s malym. inac by sme neisli vobec.
Prejednala som to s detskym lekarom, ten to videl tak 50/50, ze niekedy sa deti praveze doliecia pri mori. Ale ze najbezpecnejsie bude nechat ho doma.

maciatkolulu
2. okt 2023

Zlatéeeeee a zase debata,kde je sopel ok,ale v škôlke je zabijak,čo v školke aj v škole. Ja sa fakt bavím. Tu už nevadí,že sa môže nakaziť polkanletiska,polka lietadla,tehotné,starí ľudia,iné deti hlavne sa doliečiť pri mori🤣🤣🤣👏

zuzina1988
2. okt 2023

@maciatkolulu ak toto bola tvoja reakcia na moju, tak len este doplnim moje stanovisko:
je ine ked nadcha konci, viem ze dieta nema teplotu a ze som nonstop s nim, nechyta sa cudzich veci…
a je ine, ked dieta kycha, lieta mu to na vsetky strany a osopluje hracky naokolo.

tiezjedna
2. okt 2023

@maciatkolulu vieš koľko letiskového personálu je po celom svete v práci aj keď má ďaleko horšie veci ako nádchu?? By som sa ukľudnila...

maciatkolulu
2. okt 2023

@tiezjedna ja som absolútne kľudná 😅,narážam na toto....https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/davate-deti-do-skoly-ked-maju-kasel/?page=5#post-86785684

Takže je sopel choroba,či nie🤣🤣🤣🤣🤣👏,či podľa toho ako to vyhovuje usoplenej rodine. No zjavne.
@zuzina1988 ja,keď konci nádcha,aha,v inej téme nemá ísť dieťa do škôlky dokonca ani po odporúčaní doktorky po 10dnoch,lebo ešte kašle,podľa väčšiny mamičiek😉a inak,to,či niečo chytá,či nie,nemá vplyv pri klíme v.lietadle na šírenie smakociniek🙃

kapustik
2. okt 2023

@zuzina1988 dakujem za odpoved.