Sú soplíky s prímesou krvi dva týždne po nádche v poriadku?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

17-mesačná dcérka mala pred 2 týždňami nádchu. 3-5x denne sme jej dávali izotonický morský sprej Physiomer Baby a odsávali soplíky s odsávačkou na vysavač. Ďalej sme jej dávali 2-3x denne Nasivin, maximále 5 dní. Niekedy pri odsávaní mala v soplíkoch trošku krvi a to pretrváva aj doteraz.

Teraz, keď už nemá nádchu, tak jej soplíky neodsávame. Preventívne jej večer dávame Physiomer a učíme ju smrkať. Niekedy má trošku krvavý soplík.

Je takýto stav dva týždne po nádche v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to normálny stav. Ak nie je krvácanie väčšie, ale je iba občas trošku krvi pri smrkaní, tak nejde o nič patologické.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas