Letná dovolenka - to fakt také ceny?

31. jan 2023

Ahojte, pár rokov sme neboli pri mori, naposledy 2019, cestovka, klasika Grécko 10-11dní, 4*hotel, allincl., vyšlo nás to 5000,-€ (4 dospelí).
Teraz ked hladám podobnú dovolenku tak nenájdem v tejto kvalite pod 8000,-€ 😲
To fakt takto išli ceny hore?
A keď som si uplne na začiatku dala že teda ideme s kvalitou a službami trochu, fak len trochu vyššie tak mi to vypluvlo 16tis. 😲
Ja viem že sa dá letenku osobitne, potom cez booking, prenajať auto... ale my sme vzdy ocenili ze pri letnej nemusime nic riesit. Asi zacnem dovolenku planovat takto. Ako ste na tom vy? Zlavite z narokov na sluzby/hotel/miesto, idete bez cestovky alebo pocitate s vyssimi cenami?

tiezjedna
5. feb 2023

@adonish to určite nie je😉 V lete má more v CRO bežne viac než 25 stupňov, zatiaľ čo v Turecku v máji dosahuje teplota okolo 21 st.

alica_tn
5. feb 2023

@adonish no, v máji má more iba 21 - 22 stupňov, to je pre mňa fakt studené.

adonish
6. feb 2023

@tiezjedna chodila som dlhe roky cez leto do Chorvátska ako mala a more mi prislo chladnejsie. Ale tak kazdemu vyhovuje niečo iné 😊

adonish
6. feb 2023

@alica_tn v hotelovom bazene bolo 22 stupnov a more bolo citelne teplejsie. 21/22 su nejake priemerne teploty merane ktoviekde. Nebudem sa ale hadat. Kto chce nech ide, kto nechce nech ide kam chce a kedy chce. nam to vyhovuje, najma tam je pekne teple pocasie a nie tak vela ludi.

tiezjedna
6. feb 2023

@adonish záleží kam, na Istrii je teplota iná ako v strednej Dalmácii

renuska33
17. feb 2023

Neviem do akej miery je to ešte aktuálne každopádne pozrela som si hotel v Grécku konkrétne na Korfu kde sme boli minulý rok. A ceny sú rovnaké, ako minulý rok vychádza to na cca 1000 eur na osobu. All inclusive, vyjdes z terasy priamo do bazéna ☺️ plus pri hoteli je ďalší spoločný bazén - piesočnatá pláž samozrejme lehátka bez poplatku , skvelé jedlo, drinky- úžasný prístup zamestnancov. Skús pozrieť Roda beach hotel and spa.

elief
17. feb 2023

@renuska33 boli ste tam spokojní?? Ďakujem

elief
17. feb 2023

@renuska33 vlastne čítam znovu a áno, my tam ideme v júli... Dalo sa aj šnorchlovať??

renuska33
17. feb 2023

@elief veru, dalo. Priateľ nerobil takmer nič iné celý deň . ☺️ Pre mňa bola jediná nevýhoda to, že dlho dlho bola voda veľmi plytká a teda mala som pocit, že som prešla kilometer od brehu, kým som bola ponorená vo vode a ešte to, že každé ráno musel priateľ utekať obsadiť lehátka lebo ak sme tak neurobili o 9 už nebolo miesto ☺️ inak maximálna spokojnost so všetkým od jedla cez čistotu cez program pre deti a prístup zamestnancov či už na recepcii či čašníkov či upratovačky + výlety ktoré boli buď cez cestovku alebo nejaké organizoval priamo hotel ☺️. Teda čo mi ešte napadlo tak hlavný bazén mal hroznú vodu. Samozrejme bola slaná, ale bolo tam príliš veľa chlóru stipalo ma z nej celé telo. Avšak voda v bazénoch pri "domčekoch" bola príjemná aj keď som si hrozne želala aspoň jeden bazén so sladkou vodou ☺️ neviem teda či vy idete priamo do hlavného hotela alebo do " domčekov neviem ako inak to nazvať ☺️ ale verím že neoľutujete ☺️

veverickav
17. feb 2023

@ropucha6 my detto 😀 normalne sme sli skor domov, brutus teplo bolo , fuj

bluka2
17. feb 2023

Ja som v Grécku s deťmi v 2021 bola za 300€ na mesiac ubytovanie - zakynhos, 5 min. pešo od mora. Strava vyšla úplne lacno - v najbližšej reštaurácii. Zrejme tá kvalita nebola rovnaká ako to za 4000€, ale nemyslím ani, že by to bol až taký 10 násobny rozdiel - bolo nám skvelo 😀 takže som presvedčená, že v grécku sa stále dá dobre nájsť. 3 letenky z Viedne priamy let plus kufor do 100€ spolu (Wizzair) stali.

elief
17. feb 2023

@renuska33 v podstate my už teraz vieme, že budeme spokojní, chceme čistú izbu, dobré jedlo a pitie, more a šnorchle... Určite nejaký jeden vyletik, chodíme vždy v hlavnej sezóne, tak vtedy sú hotely plné, máme už svoj systém dovolenkový, takže v pohode to zvládneme, ideme samí dvaja, synovia sú dospelí... Zbožňujeme grécke ostrovy a ich atmosféru, minulé leto sme boli na Kose, polku ostrova sme prevozili na e- bikoch... Moc ďakujem za odpoveď 🙂🙂🙂

vevapeto
17. feb 2023

.

renuska33
17. feb 2023

@elief jedine, čo bolo naozaj zle bolo ich víno 😁 teda minimálne minulý rok sa naozaj nedalo piť. Ale v jednom bare mali prosecco - to bolo výborné plus aj drinky boli vcelku v pohode ☺️
A ak by ste si chceli požičať auto a ísť na výlet odporúčam priamo cez hotel (ak idete cez cestovku dajú vám ponuku ale nepovedia vám,že si auto viete požičať priamo cez hotel a o dosť lacnejšie ☺️)

elief
17. feb 2023

@renuska33 ďakujem, áno to víno väčšinou za veľa nestojí 🥴😆, nájdeme isto niečo, čo nám zachutí

lucinddas
21. feb 2023

@anjelicek26 ahoj, bookla som letenky do Biilundu a chceli by sme stráviť par dni na ostrove Fano. Vieš mi poradiť ubytovanie? Neviem, nič súce nájsť - 2 dosp. + 2 deti. Ďakujem

chiara_elle
21. feb 2023

@bluka2 to bolo co za ubytko prosim ta? nejaka izbicka? apartman? je to strasne lacne.

bluka2
21. feb 2023

@chiara_elle vidim, ze na leto maju uz pomerne vybookovane, ale este tam nieco je. mne sa najviac pacila ta 50% zlava pri mesacnej rezervacii. myslim, ze sme tam 2 alebo 3 mesiace boli, az kym nedosla aj tam zima :D

missdiva
21. feb 2023

@bluka2 wow vyzera to tam super! Niekedy vyuzijem.

bluka2
21. feb 2023

@missdiva Ale skoro mi spadla sanka, lebo na maj nema uz -50% za mesiac, takze to teraz vychadza 900 eur, co je trojnasobok. Tak teraz uz neviem, ci to vtedy bol nejaky korona-special alebo co. Lebo uz som uvazovala, ze tam pojdem v lete na mesiac, dam svoj byt v Nemecku na mesiac na prenajom, pojdem na dovolenku a zarobim 😢

bluka2
21. feb 2023

Vlastne uz na ziadny mesiac nema tych -50%...ak mu to ostane volne, mozno zjednam

bublinka127
22. feb 2023

@prunee prosím idete na Zakynthos cez cestovku ?

prunee
22. feb 2023

@bublinka127 Ano, ideme cez Satur.

bublinka127
23. feb 2023

@prunee kukla som riadne ceny

yoxinka
5. júl 2023

My sme práve na Kose. Dvaja dospelí tri deti. Bývame v dome s veľkou záhradou, vonkajším sedením, strmčekmi a kvetinkami s ceľkým bazénom. K moru to máme cca 5minút, do centra to máme cca minútu, napriek tomu je tu tichučko a máme súkromie. Polovicu dovolenky sme mali prenajaté auto. Sme tu 9. deň, zajtra ideme domov. Stravuje sa v reštikách, sem tam spravím sendviče alebo nejaký ľahký obed. Raňajky klasika pečivo, mussli. Domáci nám nechali poloplnú chladničku, vždy keď prídu niečo donesú. Predvčerom 13 vajec 🤣🤣🤣. Včera sme to rátali, dovča nás bude stáť do 4000€. Letenky sme kupovali koncom februára, ubytko bookovali v marci. Ja som v Grécku prvýkrát, ale pohostinnosť milota a dobrota miestnych ľudí ma uchvátila. Neskutoční sú! Keby ideme do hotela, vyšlo by nás to minimálne 6000€ a v Grécku je škoda sedieť v hoteloch, podľa mňa. Večere nás stáli 40-70€, podľa miesta a reštiky. Jeme hlavne u domácich v klasických tavernách a to jedlo je strop! Takmer všade nám po večeri priniesli dezert na účet podniku. V jednej reštike si zavolal šéf deti a dal im zmrzku. Isto sa dá ísť na lacnejšiu dovču, ale treba pre to niečo spraviť, nie len sa spoliehať na cestovku.

elief
5. júl 2023

@yoxinka a v ktorej časti Kosu ste?

yoxinka
5. júl 2023

@elief
Mastichari

elief
5. júl 2023

@yoxinka my sme boli minulý rok na Kose, úchvatný ostrov.... Zbožňujem Grécko, áno, oni by sa rozdali.... Ja uprednostňujem All.... Boli sme v Marmari... Prešli sme polovicu ostrova, druhú si nechávame do budúcna

autor
5. júl 2023

Pozeram ze tema ozila. My sme si nakoniec vybrali, bude nas to stat 5000 co je ok. Ideme na Kretu 😊