Na Mallorcu s lietadlom, mám veľký strach, a letíme aj s deťmi.

nadaa1
20. máj 2019

Ahojky ešte som neletela s lietadlom a sa bojím chceli by sme ísť na Mallorcu letieť budeme zo Stuttgartu sú to 2h. Lietadlom ale ja sa bojím je bezpečné lietanie ? Niet sa čoho báť ? Aké skúsenosti máte s letom ? A názor na to vy ? Letíme aj s detmi. Bojím sa či to lietadlo nepadne jak v niejakom filme 😣 prosím pomôžte ako mám prekonať strach ďakujem

zooeynka
20. máj 2019

Daj si 2 panaky pred cestou a budes v poho.

eliska13
20. máj 2019

@nadaa1 hlavne nerob paniku, aby si nenahnala strach deťom na celý zivot.Letela som viac x a v poriadku ani turbulencie neboli, ale musím si dať predtým ukludnovak.Tiez mám nepríjemný pocit po lieku je to fajn.Letevka doprava ja najbezpečnejšia na svete😋

eliska13
20. máj 2019

@zooeynka tak prvý x som to spravila a búšilo mi srdce a strach ešte vacsi

zooeynka
20. máj 2019

@eliska13 tak si pila malo ;)

eliska13
20. máj 2019

@nadaa1 môj otec letel len raz strašne sa bál a celú dovolenku mal pokazenú, lebo stále myslel na to, že musí ísť naspäť😁prečo ideš lietadlom, keď sa tak bojíš?pôjdeš raz a uvidíš, že niet sa čoho báť.chod k obvodnej predpíše Ti liek na ukludnenie

tyrkysova_kobyla
20. máj 2019

@nadaa1 je to bezpecne? Povedz si, kolko letov sa denne uskutocni. Stale je to statisticky najbezpecnejsia doprava. Prvykrat dom letela minuly rok na Malorku aj ja, bolo to uplne super, start, let, vyhlad zhora, manevrovanie, pristatie, uzasny zazitok 😊

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alica_matejka
20. máj 2019

@nadaa1 tak v konecnom dosledku letecka doprava sa berie za najbezpecnejsiu, dve hod su ako nic, rychlo ti to ubehne daj si nejaky kinderil aj utlmuje nebudes taka vystresovana podla mna, hlavne sa snaz aby si to nepreniesla na deti 🙂

martinka13
20. máj 2019

Letecká preprava je štatisticky najbezpečnejšia v pomere prepravených osôb a nehôd. Ja lietam nerada, ale na niektoré miesta sa inak nedá.... Buď strach prekonam a uvidím, alebo nie. Ja si dám vždy panaka. A paradoxne s deťmi sa mi lieta lepšie. Stále ma zamestnavaju a nemám čas všetko sledovať. Držím palce a krásnu dovolenku prajem

katulienkax
20. máj 2019

Ja by som si to s tebou hned vymenila ja by som lietala stále🙂 a najlepsie turbulentné lety jak na husenkovej drahe, inac je to nuda

mimiqa
20. máj 2019

Cela ja 🤣😂dva panaky pomozu✌

katulienkax
20. máj 2019

A aute moze do teba hocijaký blázon napáliť ja sa viac bojím v aute

katulienkax
20. máj 2019
laurita285
20. máj 2019

Mám skúsenosti! Spadli sme 3x do mora 😢 čo je mega zlá štatistika lebo som šla lietadlom len 4x 🙄

tatkoamamka
20. máj 2019

@laurita285 coze????

baumka
20. máj 2019

@laurita285 ale u seba v blogu píšeš,že lietaš tak 50x do roka. Tak ako to je?

simca06022011
20. máj 2019

Bojis sa letiet? Pozri si koľko každe leto zomrie ľudí na ceste, či v aute alebo autobusoch... Ja sa furt bojím že sa nám pokazí auto 😂 ale dovolenku mi to nepokazí 😁

dskjhfdlkdjhl
20. máj 2019

@nadaa1 spytam sa takto: Co je bezpecne? Niekto nalieta hodne km a niekto sa dokaze prizabit aj v kuchyni.

prasiatko30
20. máj 2019

@katulienkax presne mam vacsi strach na sk cestach alebo v autobuse ako v lietadle😅

andreasko
20. máj 2019

ja mam strach z vyšok čo ti poviem ...ale manžel dostal od zamestnavatela dovolenku na Krete a musela som sa prekonat dala som si panaka a nie jedneho a dako som ten let prežila ..ta pasia ked som sa o dve hodiny kupala v mori stala zato ....ale nevravim nie som stale s tym stotožnena teraz idem po x rokoch znovu letecky k moru o mesiac presne a veru zacinam mat obavy zas citim nervozitu nic budem musiet dat zasa panaka a nemysliet nato ...ked si predstavim cestu autom a 1600 km tak radsej to lietadlo ...veru

laurita285
20. máj 2019

@baumka bol to joke, snád neveríš tomu že lietadlo v ktorom som sedela 3x spadlo do mora a ja som to ešte aj prežila

baumka
20. máj 2019

@laurita285 mohla si dať iného smajloša potom. 🙂 JAsné,že mi to v tomto podaní znelo podozrivo a nepravdepodobne,preto som sa ozvala,lebo človek tu na MK číta už všetky možné výmysly.

No a k téme autorky: Naša prvýkrát ako 2,5ročná sa strašne tešila na let,doslova letela k lietadlu ako prvá. 😀 Takže my sme sa s ňou tešili a nemali sme času na strach. Možno @nadaa1 aj u vás to tak bude, niekedy deti prekvapia aj v pozitívnom smere svojich rodičov. V lietadle bude tiež kopec rodín s deťmi, uvidíš, že to bude ok a cesta ubehne rýchlejšie,akoby ste išli niekam autom alebo busom.

vikusjk
21. máj 2019

@nadaa1 neboj ;) ono ked sa ma nieco stat, tak sa to stane a je uplne jedno, ci si vtedy v lietadle, v aute, alebo doma. Moj manzel sa boji lietania (vysok celkovo) dost ze dost, ale letel uz styrikrat a teraz ho caka zatial najdhlsi, stvorhodinovy let. Zatial som zistila, ze mu pomaha, ked si da pred cestou velke pivo :D Musis byt kludna, hlavne kvoli detom, nech su tie pokojne ;) Ak si myslis, ze to nezvladnes, poziadaj o nieco na upokojenie bud v lekarni, alebo aj na predpis.

flower24
21. máj 2019

@nadaa1 Bola som na tom pred rokmi podobne ako ty, velmi som sa bala letiet, kedze mi pri leteckom nestasti zahynul blizky clovek...no tuzba vidiet viac zo sveta bola silnejsia ako strach a odkedy som zacala pravidelne letiet, je to (nepoviem ze uplne v pohode), no ovela lepsie. Mne pomohol prave prvy spolocny let s dietatom, ked mala dva roky. Tym, ze som na nu nechcela preniest strach, bola som kludnejsia a najme, staras sa o dieta, na strach neostane cas, nevies kedy a pristavas 😀 Ona bola uplne v klude, dokonca si to uzivala a ako bola vacsia a l;eteli sme a boli nahodou turbulencie, dokonca ma ona ukludnovala 🙂 Odvtedy si len poviem, ze turbulencie su sice neprijemne, no nie nebezpecne 😉

mery34
21. máj 2019

@nadaa1 pilotka @jenna318 tu mala par odbornych clankov o lietani a vzdy davala mile rady vsetkym vystresovanym osobam, co mali stres z letu. Dakujeme

zuzumajko
22. máj 2019

@nadaa1 lexaurin, cokolvek na upokojenie. Alkohol si nedavaj, ak budes nervozna, este by si vracala. A neboj sa, lietanie je omnoho bezpecnejsie ako akakolvek ina doprava 🙂 neviem ake stare mas deti, ale urcite by som svoj strach na tvojom mieste nedavala najavo. Deti musia ten let brat ako zazitok 🙂 ver, ze taky kratky let vam ujde ako voda. Vezmi si do lietadla nieco sladke, co mas rada. Odmen sa za to, ze si sa prekonala 🙂 lietanie je ten najuzasnejsi zazitok na svete. Nic sa nevyrovna pocitu, ked vyletis nad oblaky a pod tebou nadherna biela perina. Nemas sa coho bat, je to kratky let 🙂

janne318
20. júl 2019

@mery34 Áno, som tu späť. Ak by ktokoľvek potreboval čokoľvek prekonzultovať, opýtať sa, poradiť, zmierniť zbytočný stres - s radosťou budem aspoň trošku nápomocná. ☺

maciatkolulu
20. júl 2019

@tatkoamamka
@baumka dievčatá,to fakt ste si mysleli,že 3x padla do mora😂😂😂😂pomooooc
@nadaa1 nechápem,keď sa bojíš naco ides lietadlom. Každý má iné skúsenosti,niektoré lety sú pohodové,inde sú turbolencie a problémy. Kebyže sa niečoho drsné bojím,tak sa tomu vyhýbam. A či sa niet čoho báť? No dopredu ti nikto nič nepovie.... Už ti viaceré napísali,že letecká doprava patrí k najbezpečnejším.

luckasvec
26. apr 2023

@tyrkysova_kobyla keby s tebou trepalo ako s nami ze aj letušky museli celý čas sedieť a byť pripasane tak neviem ci by to bol taky super zážitok 😅 ale našťastie som niečo také zažila len raz, zožrala som vtedy bol blistra neurolu 🤣