Najlacnejšia dovolenka v Chorvátsku?

lapulinka
29. jún 2018

Ahojte baby,
viete mi poradit bud z vlastnej skusenosti alebo ak o niečom viete, nejaké najlacnejšie ubytovanie na Severe CHorvátska prípadne v Istrii najlepšie nie daleko od mora. Chceli by sme íst s mužom a šest ročnou dcérkou vypadnut na takých 4 až 5 dní koncom jula alebo začiatkom augusta k moru do Chorvátska ale s čo najlacnejším ubytovaním bez stravy aby sme sa zmestili do takých 120 eur. Poradte.

mircalla
30. jún 2018

@jana_eyre Dovolenka ma byt aj o uzivani sa - v dobrom. Ako sa hovori Bez penez do krcmy nelez. My teda nemame luxusne dovolenky, tiez sme si posledne roky varili, ale zase odtial potial. Ubytko musi byt ok, nie 3 km od plaze a izba 3x4 metre s vyhladom na smetne kose. Tp radsej ostanem doma. Tiez byt schopna detom dopriat zabavu, zmrzlinu atd.

jana_eyre
30. jún 2018

@mircalla tak mozno prave tym, ze usetri za ubytko bude vediet dopriat dcere zabavu.. ved sa pyta iba na to, nic ine..

ja radsej usetrim za ubytovanie, ale zase potom nemame problem riesit financovanie ostatneho.. a ja btw ocenujem aj plaz dalej, lebo sa aspon prejdeme..

inak raz sme boli na luxusnej dovolenke, bola to pre nas maximalna nuda..

mircalla
30. jún 2018

kedysi sme chodili jest do restik, ale moja akcna dcera tam nevydrzi ani 20 min, takze mne vyhovuje skor daco jednoduche uvarit za 30 min a najest sa v apartmane ci na terase, ist do restiky je pre nas horor.

Co sa tyka plaze, tak pre mna apartman jedine blizko, uz som mala aj dalej od plaze nebolo to nic moc chodit hore, fakt to bolo najma s velmi malym dietatom unavne 2 krat za den v tych horucach, s vacsimi detmi sa to da. Bolo super si vybehnut pol minuty do izby, ked niekto nieco chcel

dai
30. jún 2018

@jana_eyre len uznaj ze toto je fakt mimo rozpocet... ved tam musia aj prist, prestravovat sa... beriem ze dovolenka je pre kazdeho o niecom inom ale cely cas rozmyslat ako v relativne drahej krajine navarim za 5 euro na den, ci zit na konzervach... neviem - ako proti gustu ziaden disputat ale podla mna aj trosku realisticky treba byt.. a teda ak ide o zmenu prostredia zoberiem stan a idem na senecke - aj ked sa obavam ze aj tam to moze byt za 120 problem....
@vevesh v turecku su 7hv hotely? 🙂
@tomiholjubavi aj ja rada spominam ako sme si v parizi kupili grilovane kura od marocanov a cerstvo upecene bagetky v pekarni a vino v samoske a jedli na trave pod eifelovkou, aj ako sme v grecku grilovali pri jazere nikoho uprostred nicoho a uprostred noci sme utekali lebo nas nahanala nejaka jazerna hliadka... len to bolo ked sme mali urcity vek a hlavne bez malych deti... netvrdim, dobrodruzstvo by to bolo aj teraz... otazne je ci by sme si to uzili akl rodicia.

jana_eyre
30. jún 2018

@dai ale ved sa pyta len na cenu ubytka, nie aby sa cela jej dovolenka zmestila do 120€..

dai
30. jún 2018

@jana_eyre hej... ale zarovrn dava urcite podmienky... podla mna sa jej tu zeny snazia len zrealnit predstavu o cenach v chorvatsku... ale ano, mas pravdu - ak ide len cisto o ubytovanie a na ostatne ma dostatocny budget tak sa mozno tazko ale predsa nieco najde len tam treba ratat s obmedzeniami - to blizko plaze by som hned vyskrtla zo zoznamu podmienok napr.

vevesh
30. jún 2018

@dai ano- oni maju ine hviezdickovanie- ich 4* nie su nase 4*
@jana_eyre ta cena na chorvatsko je nerealna, ak nebudu niekde stanovat 2 kilometre od plaze alebo nezmenia termin...

dai
30. jún 2018

@vevesh prepac do turecka chodim pravidelne a teda ine hv som si nikdy nevsimla... ktory hotel ma 7hv...?

jana_eyre
30. jún 2018

a dva km je daleko? my sme tak chodili kazdy den a nebolo to nic strasne 😁 (mali sme aj blizsiu plaz, ale ta dalej bola lepsia - sice sa za nu platilo, ale bol tam piesok a ostatne vymozenosti) ano v tom termine musia trocha zdvihnut rozpocet na ubytko, ak si nezoberu stan.. ak si vezmu ten, v pohode sa do 120 zmestia..

ja len zasnem nad tymi pouceniami, ze ak nema peniaze ma sediet doma a suchat nohami.. to mna teda popudzuje..

a potom sa cuduju preco sa ludia zadlzuju kvoli dovolenkam, ked na nich ostatni pozeraju cez prsty za to ze ich dovolenka nie je v luxusnom rezorte za 2000 a najlepsie na 14 dni..

@vevesh
@dai

vevesh
30. jún 2018

Napr. Mardan palace v antalya, sentido perissia side, shangri la bossporus v istanbule- je ich dost, staci ist na ggole- ale pozor, ked hladas cez eu turistickr stranky, zvacsa zbyknu pretransformovat na 5*- nie vzdy a ak su na vyhliadavacoch - napr. Ten , kde sme my zastavili, nie je na nete....

dai
30. jún 2018

@vevesh ok... ja som nikdy na tureckych strankach hotely nehladala takze neviem ich lokalne znacenia, aj tie najluxusnejsie vnimam ako dobre 5 hviezdickove hotely...
@jana_eyre tak to je zase to internetove domyslanie... mne to tiez pride ako to malomestianske k moru za kazdu cenu aj ked tam budem o suchych rozkoch hlavne ze potom poviem ze som bola na dovolenke v chorvatsku... ale ako pisem - je to to prve co mne napadlo podla mojich skusenosti a asi nie som jedina - preto asi tie reakcie. Zial clovek si vela domysla v prostredi kde nema dostatok faktov a preto mozu vznikat aj taketo odporucania.

jana_eyre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
30. jún 2018

@jana_eyre Ked chcem zmenu, idem nasim. Ked na to nemam, nejdem na dovolenku za kazdu, aby som tam nemohla nic robit a pocitala kazdy cent, ci vobec mam co jest. Mozno ta to popudzuje, podla mna logicke uvazovanie. Za 120 eur na par dni sa skratka neda

jana_eyre
30. jún 2018

sakra, omylom som zmazala svoj komentar, blby mobil..

hettinka
30. jún 2018

@dai myslím, že dovolenka v HR nie je nič, s čím by sa človek šiel vychvaľovať. Hoci my tam chodíme radi a z presvedčenia, nie preto, že na iné nemáme. Ale skôr to vo všeobecnosti ľudia vnímajú tak, že ideme “len” do Chorvátska.
Pre mnohých je HR synonymom dovolenky v lacnom apartmáne, kde prídu autom a varia si sami. Tak to byt môže a nemusí.
Pre nás je to momentálne lacnejšie, lebo šetríme na doprave. Na ostatných veciach nie. Ale dá sa aj na tom. 120€ je naozaj hraničná suma. Možno by bolo lepšie, keby napísala celkový rozpočet na dovolenku, dalo vy sa lepšie kalkulovať a nájsť kompromis.

vevesh
30. jún 2018

@dai viac menej eu znacenie je po 5*, celosvetove mas po 7*, kedze nie vsetci sa drzia toho isteho systemu znacenia hotelov - takze mimo eu plati ze 4* nie su 4* - dost rozdielne je to hlavne v afrike, blizky vychod a azia...

jana_eyre
30. jún 2018

@dai
@mircalla tak este raz skusim napisat to iste - preco si ludia nemozu domyslat pozitivnejsie? mozno jej dcera tuzi vidiet more a tak jej chcu splnit sen, mozno je silna alergicka a tak jej chcu pomoct v najhorsej alergennej sezone.. len na to jednoducho nemaju vela penazi.. nechapem preco by niekto siel na dovolenku len pretto aby mohol povrdat, ze bol na dovolenke.. ak by aj ano, co je na tom? nemusime s nim jest suche rozky, ak sa tak niekto rozhodne, je to jeho vec..

bola to jasna otazka o cene ubytovania, nevidim na tom nic na skritizovanie..

proste tu sa clovek moze opytat cokolvek, ale vzdy dostane kritiku..

hettinka
30. jún 2018

@vevesh ja by som do Turecka nesla ani zadarmo. Ani do hotela s 20*

vevesh
30. jún 2018

@hettinka my to mame na ceste k rodine, takze turecko mam krizom krazom prejdene a je to asi tak , ze kazdy podla svojho- ja by som napr. Nesla nikdy do bulharska aj keby co, ale to je moje subjektivne vnimanie...

vevesh
30. jún 2018

@jana_eyre uplny suhlas, ale na to margo negativneho vnimania u nas na sk v panelaku ide priamo o chvalenkarenie, kto kde bol (a je fakt jedno, ze napr. V chorvatsku hladovali ci v bulharsku sa len pozerali na druhych, lebo sli s 25wur vreckovym)- to je taka slovenska predpojatost a bez faktov to cloveka zvacsa ako prve napadne.....

jana_eyre
30. jún 2018

@mircalla a este doplnim to co som ti uz pisala, absolutne nikde autorka nepisala o rozpocte na ostatne veci a zabavu..

hettinka
30. jún 2018

@vevesh ja v paneláku nebývam a ľudia z okolia zo majú rôzne, dovolenkujú od exotiky až po vlastnú záhradu. Každý v rámci svojich možnosti. Tiež sa občas zamýšľam, kde na to berú (keď viem kde pracujú), ale možno fakt vezmú aj pôžičku. Čo by som ja teda dovolenku určite takto neriešila. My musíme premýšľať trosku, ako to nakombinovať, radšej ideme viackrát ročne na niečo lacnejšie, ako dat trebárs 4000€ za AI rezort v lete a zvyšok roka sedieť doma na zadku.

vevesh
30. jún 2018

@hettinka my tiez tak, viac krat,.viac miest a uvazujem co kde a za co dame peniaze- lebo ked usetris na hoteli,.mozes dat na stravu a opacne alebo na ine veci....

hettinka
30. jún 2018

@vevesh každý má asi krajinu, kam by nikdy nešiel, niekedy ak bez nejakého racionálneho dôvodu. U nás sa škrtá Napr. aj Taliansko, manžel má averziu k Talianom.

Kamoska je historicka a chodí pod stan, aby mala ta čo obiehať pamiatky. A to už je dôchodkyňa.

vevesh
30. jún 2018

@hettinka tak to si moze podat ruku s mojim😀😀😀

tomiholjubavi
30. jún 2018

inak niekedy treba dat aj tym krajinám, proti ktorým mame predsudky šancu 🙂 Možno by vás to Turecko či Bulharsko prekvapilo. Môj muž tak hovoril, že nepojde ani za svateho do rumunska, lebo sú tam len cigáni, zlodeji, mafia a špina 😠 dva roky som do neho hučala jak do plynovych kachiel a nakoniec som povedala, že pojdem teda sama s kamoškami. Tak naveľa naveľa išiel. A teraz hovorí, že je to najkrajšia krajina, v ktorej kedy bol a že sa isto vrátime. Naučil sa aj pár rumunskych fráz a púšťa si teraz ich disko odrhovačky.
To isté robil predtým aj s Albánskom a teraz ho miluje. Aj na Ukrajinu sa bál ísť a tiež si to tam zamiloval. Je lahke mat predsudky voci krajine, v ktorej sme nikdy neboli a o ktorej mame len vzdialene info od nejakych vecnych negativistov, co skritizuju hocico 🙂
Ja by som išla všade 🙂 Moje dalsie cestovatelske sny sú Moldavsko, Maroko a Mongolsko 🙂 tri "M" na ktore ešte muža nahúpem 😀

dai
30. jún 2018

@hettinka ja asi nemam krajinu do ktorej by som neisla - vsade je nieco zaujimave... keby mam vyberat medzi chorvatskom a tureckom s malymi detmi tak urcite vyhrava turecko... my riesime pocas roka viac dovoleniek takze neodsudzujem, neposudzujem - od stanu, cez karavan a turecky uai az po exotiku - hory, poznavacky , plazove pobytove - vsetko ma nieco - vzdy sa snazime hladat podla nasich preferencii pre dany cas a zlozenie skupiny ktora cestuje - a tam spada aj rozpocet - ak s nami cestuju aj menej zamozny ludia nemame problem sa prisposobit do urciteho stupna a naopak...
@tomiholjubavi maroko a celkovo afriku sme aktualne vylucili kvoli najmladsiemu, pobaltie mame prejdene este ako studenti... planovali sme teraz vietnam a ameriku ale teda babo spravilo trosku skrt cez rozpocet ( velmi pozitivny a lubeny skrt🙂)... ako som pisala - v kazdej krajine su krasne veci ked ma clovek otvorene oci...

hettinka
30. jún 2018

@tomiholjubavi ja mám predsudky voči krajinám, kde som bola raz a stačilo, alebo som mala nejaký iný osobný kontakt s ľudmi odtiaľ. Egypt a Turecko napríklad. Manžel zasa nemá rad Talianov, pracoval s nimi.
Bulharsku by som sa až tak nebránila ako krajine, skôr more tam má odrádza - riasy a medúzy.
Ale mám filozofiu, že dovolenka je taká dobrá, akú si ju človek urobí. Už sme Napr zažili aj týždeň zlého počasia, 24 stupnov a mrholilo, tak sme mali namiesto kúpacej dovolenky skôr poznavacku, užili sme si aj to.