Najlacnejšia dovolenka v Chorvátsku?

lapulinka
29. jún 2018

Ahojte baby,
viete mi poradit bud z vlastnej skusenosti alebo ak o niečom viete, nejaké najlacnejšie ubytovanie na Severe CHorvátska prípadne v Istrii najlepšie nie daleko od mora. Chceli by sme íst s mužom a šest ročnou dcérkou vypadnut na takých 4 až 5 dní koncom jula alebo začiatkom augusta k moru do Chorvátska ale s čo najlacnejším ubytovaním bez stravy aby sme sa zmestili do takých 120 eur. Poradte.

bucko555
29. jún 2018

@lapulinka dobrá si ved za to nenájdes poriadne ani na slovensku nic, my ideme dvaja dospelý plus jedno dieta na 5 dni tu na slovensku a vyjde nás to 130 a to veru ziaden luxus, bez stravy podotykam

evittam
29. jún 2018

@hettinka Kvôli jednemu dnu sa "terigat" hodiny busom? No, si radšej napustim "lavor" a namočím nohy na balkóne.😂😉

lapulinka
autor
29. jún 2018

hettinka dík pozriem na to.

hettinka
29. jún 2018

@evittam tak vieš, na nás sa tiež pozerajú ako na bláznov, že do HR chodíme cez veľkú noc na 3 noci, že sa to neoplatí ... ale nám cestovanie ako také nevadí, neberieme to ako "teriganie sa".
Takto na otočku by sa mi asi tiež nechcelo, ale keby nemám inú možnosť, tak raz za čas, prečo nie... kamoška si to chválila, že v buse spali a cely deň sa kúpali.

evittam
29. jún 2018

@hettinka Tak kazdy sme na niečo ine. Proste ale ked na niečo nemám tak sa tam "nehrabem" za kazdu cenu..
U mňa slovo dovolenka ma úplne iný význam-nie sa s prepáčením j.bat niekam pod stan o sackovych polievkach len aby som mohla povedat,ze som bola pri mori-ako to bolo po prevrate.😁😙

hettinka
29. jún 2018

@evittam medzičasom tiež chodíme do hotelov, sumy niekde úplne inde, nevarím, relaxujem. Ale za mladi som precestovala trištvrte Európy autobusom so stanom a ešusom, spomienky na celý život, videla som veci a miesta, kam sa asi už nedostanem. Zlenivela som 😀

evittam
29. jún 2018

@hettinka Tak to je nieco ine.😉 Bavíme sa tu o dovolenke a s deťmi.😉

hettinka
29. jún 2018

@evittam decká toho znesú viac, ako dospelí, a ten stan, to je pre nich dobrodružstvo a romantika zároveň. Inak, v HR sú kempy naozaj veľmi dobre vybavené.
Ked sme mali málo peňazí (síce nie až takto málo), boli sme na prelome august/september v takých 2-hviezdičkových depandansoch, ubytko ako z prvej republiky, ale stravu a služby sme mali z hotela, byvali sme priamo na pláži, super bolo, za 500 s 2 deťmi aj so stravou. Depandanse Medena ... ale už asi zdraželi aj tie.
Na FB som aj v takej skupine, kde píšu baby fakt dosť akčné, cestujú low-cost s malými deťmi. Neviem, či by som sa ja osobne na to dala, to si každý musí zvážiť, ale dá sa dnes cestovať naozaj za pár eur, ak človek zníži nároky. Tuto zakladateľka je asi nenáročná, len chcú k moru.
Samozrejme, bude musieť variť - nemusí sačkové polievky, da sa vystravovať rovnako ako doma. ja som raz varila 5 dní za 100€ sme nakúpili v LIDL a normálne veci, rizoto, palacinky, polievky, niečo ugrilovali, kuracina, vajíčka... tiež to nebola pre mňa pravá "dovolenka". To sme boli tak, že týžden normálka v hoteli a rozhodli sme sa na 5 dní ešte zostať dlhšie.

katarina644
29. jún 2018

za 120 eciek som este nezazila. ja neviem, to sme 120 eur platili na noc v holiday park orava, pre styroch. a to sme na slovensku a nie v zahranici. za tie prachy by som sa nehrabala ku moru. to ani na slovensku za tie prachy nic nenajdete, nieto este cez sezonu v chorvatsku.

jana_eyre
29. jún 2018

jasne ze sa da najst aj lacne ubytovanie, len treba pocitat s nizsim standardom.. ked clovek hlada a rozmysla najde 😊 popripade pozicajte si stan a chodte.. a dlzka sa mi zda uplne v pohode, my dlhsie aj tak pri mori nevydrzime..

ALE tu je link,
https://www.booking.com/searchresults.sk.html?a...

kde si uprav nastavenia a hladaj..

nerada uz niekolky krat pisem o bookingu lrbo to bude vyzerat ako reklama, ale my cez tento.portal chodime na dovolenky bezne.. tento rok sme boli pakostane na 5 dni (mobilny dom) pobehali sme si okolite mesta, okupali sa.. potom sme zamierili na jednu noc do zagrebu (apartman - isli sme autom cez obedny spanok deti) kde sme pobehali mesto a zoo, na dalsi den ked isli deti spat do auta sme isli smer balaton - heviz, kestzhely (apartman) kde sme stravili dva dni, raz sme sa kupali, druhy den sme pobehali muzea..

ubytovanie tejto dovolenky nas vyslo cca 600€ - 2dospeli, 3 deti.. stravovali sme sa aj doma aj vonku.. my taketo tripy milujeme.. buduci rok planujeme pozicat karavan, alebo ist do apartmanu zadar par noci a potom zagreb par noci.. zagreb jr nadherne mesto, chceme ho riadne spoznat..peknu dovolenku..

jana_eyre
29. jún 2018

ako zbezne citam, zase je to tu.. clovek skritizovany uz aj za to, ze na dovolenke neminie majland..

hettinka
29. jún 2018

Pre porovnanie cien SK verzus HR, tak nás tento rok 3-dňová minidovolenka na Štrbskom Plese cez jarné prázdniny vyšla rovnako, ako veľkonočný pobyt v HR.
Ubytko sme mali porovnateľné, v obidvoch prípadoch dve dvojposteľovky s polpenziou, neobmedzeným vstupom do bazéna a fitness. Strava bola v HR podstatne lepšia, na SK bol zasa o niečo lepší wellness. Obidva pobyty v exponovaných termínoch - raz jarné prázdniny, druhýkrát veľkonočné. Slovensko je drahé tiež, alebo aj lacné, v závislosti od nárokov. Rozdiel je ešte v cene dopravy, aj to si treba všetko zarátať.

jana_eyre
29. jún 2018

@hettinka inak ja som tak bola s mamou v taliansku v bibione na tri dni.. dva dni cesta jeden pri mori.. mala som 11, mama uplne svorc, lebo moj otec ma nasledky po mozgovej a mama sa o neho musela starat, plus 4 deti... chcela mi ako najmladsej ukazat more a urobit radost a ze aka velka radost to premna bola.. bol to krasny den.. potom sme boli este aj na tyzden neskor a sice sme jedli skromne, bolo to premna ohromne.. mne sa take dovolenky velmi pacia a myslim, ze cestovat by mal kazdy kto ma chut aj ked ma na to minimalny rozpocet.. pre vlastnu psychicku pohodu..

tomiholjubavi
29. jún 2018

Ahoj Lapulinka,
byvam v HR aj robíme s apartmánmi, tak ti skúsim poradiť.
cena býva velmi pohyblivá a silno záleží od termínu. Napr. my mame apartmány aj za 40 euro na den cakumpik aj s klímou, ale ten istý apartmán v iný tyzden máme aj za 150 euro na den a v pohode ho predáme. Závisí od festivalov, vrcholu sezony, feriagosta (tj celozávodné dovolenky v taliansku) atď.

Prelom júla a augusta a prvý augustový týzden je ten úplne najdrahsí, aký ste si mohli vybrať. Ak chcete lacnú dovolenku, skúste zmeniť termín. Bud začiatkom júla, alebo koncom augusta, prípadne jún a september sú za smiešne ceny. V septembri sa vám oplatí ísť. More je vyhriate z celého leta, vonku je teplo, ale nie sparno a nie je ani nátresk.

Cena dalej záleží od lokality: Istria, ostrovy a Dubrovačka oblast sú drahé. Dubrovník je extrémne drahý (a ani to neni az také terno). Osem euro sme platili za hodinu parkingu mimo centra mesta, maly sendvič desať é a podobné pálky. Ak idete na rozpočet, Dubrovníku sa vyhnite. Lacná a pekná oblasť je Makarská (ale tá ma nevýhodu, že sa tam budete cítiť skôr ako na Morave 😀 a je tam aj nával).
Všeobecne, celé chorvátsko je krásne a plné nádherných, malebných miest. Čiže vybrať sa dá. Plno ľudí chodí kempovať, bud karavanom, alebo stanom. Existujú aj kempy, kde rentajú unimobunky. To je lacné a dá sa tam spraviť idylická dovolenka.
Všeobecne platí, že čím novší, modernejší, vybavenejší a bližšie k moru situovanejší apartmán, tým drahší.
Ani by som nepovedala, že chorvátsko nejako špeciálne zdraželo v poslednej dobe, lebo ja som ešte ako študentka bola s rodičmi v gradaci a už roku pána 2008 platili 80 e/noc za apartmán hned pri mori. Bol tam vtedy aj náš ujo s rodinou. On zostal v akejsi ešte menšej dedine, mal apartmán dva kiláky od mora, zariadený v štýle socializmu a platil ho 40 e/noc.

Čiže, nájsť môžete aj veľmi lacno, ale musíte buď:
*ísť v lacnom termíne
alebo sa uspokojiť s apartmánom daleko od mora a skromne zariadenejším
alebo ísť do kempu
alebo mať šťastie a nájsť niečo na poslednú chvilu zrušené, kde vezmu hocikoho, len aby neboli prázdni. Ale v tomto vašom termíne by som sa na to nespoliehala, lebo vtedy nájde skoro každý kupca za lepšiu cenu.
Dalsia vec ako ušetriť je robiť "paštikára" 🙂 pekne nabaliť plný kufor konzerv, zemiakov, cestovín a variť si sám. Netreba sa toho hanbit, aj my mávame takých hostí a vôbec to nie je znak chudoby. Prídu napr. poliaci na aute 3x drahšom od nášho a plný kufor potravín a detom ani zmrzlinu nekúpia. Jednoducho šetria. Chorvátsko je určite destinácia, kde sa dá ísť aj lacno, akurát treba vedieť ako na to 🙂

hettinka
29. jún 2018

@tomiholjubavi myslíš, že sa oplatí voziť potraviny z SK? Tu je tak draho, že sa to s HR asi aj vyrovnáva. V rámci okolitých krajín sú u nás potraviny najdrahšie. V tej cene si zemiaky a cestoviny asi kúpi aj v HR v LIDLi.
Mne sa najviac páči okolie Zadaru, aj tento rok tam ideme. Boli sme už aj na Makarskej, aj na Istrii, každá oblasť má svoje čaro. Ale Zadar milujem.

lianka123
29. jún 2018

@lapulinka ahoj. Silno suhlasim s nazormi ze je uplne ok ze hladate co najlacnesjsie. Deti su velmi nenarocne. Potrebuju vzduch, mamu a jedlu sa prisposobia. Drzim palce aby ste nasli.

bluka2
29. jún 2018

Ubytovanie cez Couchsurfing možno?
Divím sa týmto názorom, ja som bola aj ďalej aj dlhšie za menej peňazí a boli to najlepšie zážitky, "out of the box" a to, že nebola reštaurácia, ale nejaký sendvič s vajcom a podobne na care vôbec neubralo. Záleží, čo človek od dovolenky chce

tomiholjubavi
29. jún 2018

@hettinka ja osobne si myslim, že potraviny tu nie su nejaké extra drahé. ani ked niekde ideme, tak si so sebou nevozíme nič, ale vzdy si nakupime v tej ktorej krajine, aby sme porovnali ponuku a kukli co maju inde a u nas nie 🙂
ale ludia to bezne robia, neraz vidim, ze turisti si dovezu plny kufor jedla. tak im sa to asi oplatí. neviem ake su ceny v polsku, česku, či na slovensku, ale ratam že asi menšie, lebo odtialto sú najčastejší kufroví gastronomovia...inak aj moja mama paštikári 😀 možno je to zvyk 😀 ...vzdy prídu k nám a nesú jedlo, jak keby išli do nejakej hladovej doliny. ešte som ju od toho neodučila. ona hovori, že sa to oplati. tak neviem.

tomiholjubavi
29. jún 2018

@bluka2 inak presne, najradsej s muzom spomíname, ako sme boli v taliansku a kúpili sme si v akychsi potravinách tuniaka v konzerve a plastove lyzicky a jedli sme to v aquilei pod pamatníkom 😀 čo sme jedli v ktorej reštike si vobec nepamatame. ale toto bol super zazitok

vevesh
29. jún 2018

@bluka2 ono sa samozrejme da aj lacnejsie ist- ale v chorvatsku, nedaleko od mora a cez top sezonu v danej sume to nevidim realne...tiez sme nasli na blind v grecku izbu na tyzden za 60e pri mori ci 50e prenocovanie v 7* hoteli v turecku aj s ranajkami ako rodina - ale to sa ti nepostasti vzdy taketo veci vystriehnut...🙂

hettinka
29. jún 2018

@tomiholjubavi podľa mna neoplatí. Skôr je to zvyk. Poliakom sa možno oplatí, majú lacnejšie potraviny ako my. My kupujeme miestne potraviny vždy.

lubik87
30. jún 2018

@lapulinka my sme boli predminuli rok v zadare bez stravy autom na 8 noci 2 dospelí 1dieta za 210€ ale cena=kvalita...dá sa nájsť bývanie u domácich aj za lacnejšie ...ale nikdy viac ...za jedlo sme.minuli také prachy že sme mohli ísť do All inclusive pomaly 😂

mircalla
30. jún 2018

@lapulinka Do 120 eur? Poradim. Radsej ostante doma. Dovolenka nema byt o zivoreni

mircalla
30. jún 2018

Jedine ak myslis 120 eur na den. My sme mali apartman bez stravy za 70. Teraz ideme do Talianska pod 110 eur na den nic nie je

durikovajana
30. jún 2018

Ahoj, my chodíme každý rok do Chorvátska alebo do Talianska a vždy si varíme. Nemyslim, že by sme sa mali za to hanbiť. Vlani sme boli v Chorvátsku a celý týždeň nás vyšiel do 800€. A to sme deťom dopriali aj zmrzlinu, kolotoče.... Potraviny si nosíme z domu lebo zeleninu a ovocie máme zo záhrady, vajíčka a mäso tiež domáce takže zbytočne by som to kupovala keď z domu to mám zadara.

jana_eyre
30. jún 2018

@mircalla dovolenka ma byt o zmene a to uz je snad na kazdom za kolko 😉

laska201
30. jún 2018

@jana_eyre veru aj taky jeden den mimo domu dokaze cloveka nabit energou a nemusi to byt zrovna pri mori.Hocijaky vylet trevars aj do zoo je lepsie ako sediet doma.qqa

syja
30. jún 2018

@lapulinka Tak na prelome júla augusta za túto cenu určite nie. Pozri prelom augusta a septembra. Napr. Tu máš v auguste za 35 eut http://www.hrvatska.sk/filipijakov/apartman-tur... v septembri ešte menej. To som len
tak náhodne našla skus pozrieť stránky apartmanija a hrvatska ale pod 30 eur asi nenandes

syja
30. jún 2018

Na prelome juLa augusta mi najlacnejsie našlo toto za 14o na 4 noci https://www.booking.com/hotel/hr/guest-house-mi...

hettinka
30. jún 2018

Moja skúsenosť je, že na nete sú VŽDY vyššie ceny, ako keď sa človek chce ubytovať na mieste na blink. Rádovo aj 20-30€.
Náš najdrahší apt. bol za 80€, ale to sme mali celé podkrovie domu s vlastným vchodom, 3 spálne, obrovská obývačka, kuchyňa. Bol pre 8 ludí vo Vodiciach.