Nákup dovolenky cez internet a nezaplatenie zálohy

michala11111
13. jan 2024

Ahojte, objednala som letnu dovolenku cez internet cez Fischer keďže na stránke mali písané že je bezplatné storno. Nakoľko sa manželovi dovolenka nepáčila tak som to neriesila a zálohu nezaplatila. Teraz mi píšu že mi chcú účtovať storno poplatky lebo to bezplatné storno je len 35 dní pred zájazdom. Nevzťahuje sa tu 14 daňové odstúpenie od zmluvy pri kúpe cez internet? Myslíte že mi reálne dajú zaplatiť storno aj keď im žiadne náklady nevznikli?
Ďakujem za rady

anjelicek26
13. jan 2024

Ale ty si od ziadne zmluvy pisomne neodstupila,ty si len nazaplatila. To je trosku ine,ze? Treba zaplatit storno poplatky a do buducna sa najprv dohodnut v rodine,kam chcete ist..

dzulli1980
13. jan 2024

Ty si nezaplatila zálohu, no od zmluvy si neodstúpila, či? ... áno, reálne Ti budú účtovať storno poplatky.

gemerka17
13. jan 2024

@michala11111 nastuduj si ich obchodné podmienky. Čo viem, tak v Bube je to tak, že keď objednas a nezaplatis do pár dní zálohu, tak sa to samo zruší a ide sa ďalej.

lenkahvh
13. jan 2024

toto maju na stranke uvedene:

Dovolenku je možné zdarma zrušiť v období 45-30 dní pred odletom bez udania dôvodu. Podmienkou je storno všetkých osôb v rámci jednej zmluvy o zájazde. Storno zájazdu zdarma sa nevzťahuje na zájazdy do exotiky.
Výnimky sa riadia Všeobecnými obchodnými podmienkami. V prípade storna zájazdu mimo vyššie uvedeného platia storno podmienky podľa všeobecných podmienok.

Tie vseobecne obchodne podmienky su rozsiahle ale preletela som ich ocami, vyzera, ze naozaj budes musiet zaplatit storno poplatky. Mala si pisomne odstupit od zmluvy, to tam maju tiez pekne popisane ako, kedy, co.

michala11111
autor
13. jan 2024

@lenkahvh áno teraz čítam že môžem odstúpiť od zmluvy podľa paragrafu 20 ale teda neviem ako

lenkahvh
13. jan 2024

@michala11111 takže ty ešte spadas do tých 14 dní?

lenkahvh
13. jan 2024

@michala11111 nájdi si presny vzor na internete a pošli podľa pokynov cestovky mejlom alebo poštou
Vyhľadalo mi ich hneď

michala11111
autor
13. jan 2024

@lenkahvh áno spadam ale mi povedali že ich ako cestovky sa na nich 14 dní nevzťahuje...a neviem ako overiť čo je pravda

sylvie
13. jan 2024

@michala11111 blbost co ti tvrdia, pozri paragraf 21 ods.5, posli im to..
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...

sylvie
13. jan 2024

@michala11111 Pri zmluve uzatvorenej mimo predajného miesta je cestujúci oprávnený odstúpiť od zmluvy o zájazde aj bez uvedenia dôvodu a bez povinnosti zaplatiť odstupné v lehote 14 dní odo dňa uzatvorenia zmluvy o zájazde; ustanovenie odseku 4 sa použije primerane. Oprávnenie cestujúceho podľa prvej vety sa nevzťahuje na zájazdy, ktorých cena je znížená z dôvodu ich poskytnutia v krátkom čase po uzatvorení zmluvy o zájazde a vylúčenia práva cestujúceho odstúpiť od zmluvy o zájazde podľa prvej vety.

michala11111
autor
13. jan 2024

@sylvie presne som to už pozrela a písala som im odstúpenie a zacitovala zo zákona...uvidime

michala11111
autor
15. jan 2024

Ak by to niekto do budúcna čítal. Cez Fischer už nikdy viac. 3x som im písala mail o odstúpenie od zmluvy v leho 14 dní ich odpoveď zákon sa nevzťahuje na kúpu zájazdu, volala som im a stále tá istá odpoveď, vyhrážky že musím zaplatiť 200e storno alebo ísť...
Až keď som im poslala citáciu zákona číslo, paragrafu až potom mi to uznalo a že výnimočné...

ptvw
15. jan 2024

@michala11111 neprišla Ti nejaká sms s kódom ktorý si dávala akože podpisujes zmluvu? Ja som v juli 2023 tak objednávala ale my sme chceli ísť takže to bolo ok a sa mi zdá ze mi to tak prišlo vtedy