Máme nárok na storno dovolenky na Rodose kvôli požiarom?

Zodpovedané
26. júl 2023

Dobrý deň,

máme zakúpenú dovolenku na ostrov Rodos, kde máme letieť o 4 dni. Momentálna situácia na ostrove je zlá z hľadiska bezpečnosti, keďže sú tam nekontrolovateľné požiare.

Cestovka neakceptuje storno dovolenky bez poplatku z našej strany, nakoľko náš hotel nie je aktuálne v zasiahnutej oblasti. My ale máme obavy vycestovať. V zákone je uvedené, že v takomto prípade máme právo na bezplatné storno.

Ako by sme mali postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na bezplatné storno Vám vznikne len v prípade, že by ste mali letieť priamo do oblasti zasiahnutej / ohrozenej požiarom.

Konkrétne informácie nájdete na webových stránkach gréckych úradov, príp. na webe slovenského ministerstva zahraničných vecí.

Ak dospejete k záveru, že máte nárok na storno a rozhodnete sa, že si tento nárok uplatníte, je nevyhnutné o tom bezodkladne písomne informovať príslušnú cestovnú kanceláriu. Ďalšie detaily ohľadne storna zájazdu budú zrejme uvedené v obchodných podmienkach dotknutej cestovnej kancelárie.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk