Od akého veku by ste vzali dieťa k moru?

19. apr 2024

Mám 2 otázky.
1.Od koľko rokov by ste išli s dieťaťom k moru?pozerala som raz reláciu, kde sa odbornik vyjadril, že s dieťaťom do 3 rokov je k moru ísť zbytočné.pamätať si to aj tak nebude a môže byť horšia adaptácia na inú klímu a jedlo.
Syn má 8. s ním k moru ísť už je to v pohode.dcérka má 2,5 roka.s ňou už by som tiež išla.ALE...
2.a tu je druhá otázka.išli by ste keď je veľmi aktívna, vymýšľa, neposlúcha.to by som ešte ustriehla, ale nehce jesť.je veľmi prieberčivá.minulý rok sme boli na 2 dni na výlete tu na Slovensku a tam mi začala odmietať jedlo a aj to, čo má rada.boli sme len 2 dni, ale pri mori budeme najmenej týždeň.išli by ste alebo počkali, kým bude staršia, rozumnejšia a nechá si vysvetliť, že musí aspoň niečo zjesť.

zabka1987
21. apr 2024

@katarinka289 no ja som nebola ochotná sa dať očkovať kôli tomu a nič okolo toho cirkusu robiť , muž mal homme office takže sme mali bohovský kľud od reality dosť dlho . My ale si užili naplno dvor a ten kľud 😂 vtedy mi to stačilo pravdupovediac .

michala11111
21. apr 2024

Záleží od dieťa a od vás...s dcérou sme boli prvý krát keď mala 2,5 roka bolo to úplne super, stále sa hrala v piesku a my od nej na lehátku. Aj na výlety sme šli proste sme si to užili,prežila na hranolkoch a pečive, nič jedlu nedala ale hladká neostala....
Ale s druhým mladším synom sme boli keď mal tiež 2,5 roka a to bolo úplne onicom stále plakal, nechcel tam vôbec späť takže som s ním bola na izbe od 12tej do piatej aby aspoň hodinu pospal takže moja dovolenka bola na hotelovej izbe a to nehovorím aké cyrkusy robil v autobuse, na letisku či v lietadle proste des...a to isté bolo keď mal 3,5 roka stále reval že chce ísť domov takže záleží od dieťaťa pokiaľ neskusite vedieť nebudete

katarinka289
21. apr 2024

@zabka1987 Ani my nie sme ockovani a otestovat sa,bolo to najmenej.Ja som ani na chvilu neuvazovala,ze ten rok nikam nepojdeme. Tiez mame dvor s bazenom,ale more musi byt

matkahelka
21. apr 2024

@zabka1987 my sme boli 2 ci 3x pocas oboch covid rokov pri mori a bez ockovania.vsak stacil trapny antigen. a raz sme boli ako prekonani v tom limite 180dni ci kolko to bolo.

zabka1987
21. apr 2024

@katarinka289
@matkahelka tak my sme neriešili vtedy a mali sme dosť urevaneho syna v tom čase narodeného tesne pred kovidom , ešte som tu mala starku na starosť ale neľutovali sme . Dosť veľa sme porobili na dvore a trávili čas so starkou ktorá počas kovidu odišla 😢 neviem , vtedy som to ako nutnosť ozaj nebrala i keď fakt to more aj u nas musí byt a v ten jeden rok, či teda dva roky sme neboli ozaj úplne nikde , čo ma ani s odstupom času vôbec nemrzi . Starka odišla na kovid je paradox 😨 ale som rada , že som jej obetovala všetky moje dni a nikdy nezabudnem na jej vďaku , že som nedovolila aby ju strčili do domova . A paradox , že ten covid dostala koli jej deťom ktoré sa na nu vykašlali v najhorších časoch a tak isto aj počas toho ako ochorela a nakazili ju oni . Doteraz sa neviem zmieriť s tým , že odišla a obetovala by som všetky dovolenky , no žiaľ . Ale inak tiež som za to aby sa išlo za každých okolnosti k moru . Mne minule leto každý tukal na čelo , že ideme s 5 deťmi a najmenší mal iba 2 mesiace a neľutujem , okrem mora sme ešte pár dni zostali potom na Balatone ❤️ tento rok plánujem riadny trip 😂 manžel snáď predýcha .

stadokoni
23. apr 2024

To závisí na tebe ja som mala rok a pol a išli sme do Turecka takže ako to vezmeš ja by som povedala že od 1 roka môžeš

rakahaka
23. apr 2024

Dcerka isla ked mala 2,3 aj 4roky, syn mal 7mesiacov prvykrat, potom 1r7m aj 2r7m
Kazde obdobie malo do seba. Ked mal 7mesiacov sice vela na rukach ale vedel aj pospat v kociku a my si uzit s 2rocnou more. Najvacsia sranda s nimi bola ked mali 4r a 2r7m to sme sa od rana do vecera brodili hradmi piesku na kraji mora. Jedlo all in, cize cokolvek chceli si dali, nikdy neboli hladny.