Kam k moru s malým bábätkom?

tea333
16. jan 2011

Ahojte,
s mm uvazujeme ze zoberieme maleho k moru.samozrejme aj koly dovolenke, ale radi by sme aj vyskusali more a primorsku klimu koly ekzemu..poradite kedy a kam?
nechcem ist do arab. statov kde hrozi spinava voda a pod, cize ziadny egypt, tunisko, ani ziadna sialena exotika, hlavne koly chorobam a dlhemu letu.Nechcem ist ani do velkych horucav, takze dovolenka v lete nehrozi, zda sa mi to pre mimi ako trapenie.
pozerala som napriklad kanarske ostrovy, ale odradza ma to fukanie..inak by som tam isla tak v marci, ked je prijemne, ale nie horuco..s malym nechcem ist do tropickych horucav..
tak ma napadlo, ze mozno kreta, cyprus alebo sicilia niekedy v aprili? maji?
poradte 🙂

kaja73
16. jan 2011

U nas jednoznacne Chorvatsko.Autom sa viem kedykolvek zbalit v pripade potreby domov a cesta trva 7-12h,podla toho, ako daleko ides.Nie su tam ani horučavy,možes tam ist aj v hlavnej sezone.More je čistejšie ako vačšina inych mori.Ked ides letecyky ,treba sa najskor dopravit na letisko,tam čakat 2h,potom let,vybavovačky na letisku,transfer do hotela a už je to takmer tolko času ako cesta autom do Chorvatska-ak nejdeš moc daleko.My sme napr. minuly rok museli narychlo balit,a maleho na druhy den už aj operovali v Blave.Byt niekde letecky,tak sa domov nedostaneme a krpec by siel na operaciu v mieste dovolenky.

llenkapettko
16. jan 2011

Aj ja som za Chorvátsko, nie sú tam veľké horúčavy, ale aby ste sa mohli kúpať v mori, tak určite treba ísť v sezóne. Na začiatku je more veľmi studené.
A o čistote vody ani nehovorím - je to najčistejšie more ako som kedy videla.

ani3012
16. jan 2011

my sme boli v prostred leta v Taliansku a mali sme zimu...som povedala,že nikdy viac ,radšej pôjdem do Turecka,istota počasia a voda je tam super.

martinex
16. jan 2011

urcite by som volila chorvatsko alebo taliansko...v chorvatsku je ale prevazna vacsina plazi strkovych,cize v tomto ma vyhodu taliansko,kde je piesok..zaciatkom leta tam neni tak teplo a je tam aj cisto...ale ja zase nemam rada taliansku naturu,cize my urcite pojdeme do chorvatska...je tam aj kopec babyfriendly hotelov,alebo kopec ubytka v sukromi...ides autom,cestu si organizujes ako chces,da sa to zvladnut v noci ked deti pospia... a co je pre mna plusom strava je taka ako u nas,v potravinach tam nakupis vsetko,dohovoris sa po slovensky a chorvati su velmi mili ludia... a na ekzem malemu slniecko a primorska klima isto pomoze...
a este jedna vec,aj ked by si sa rozhodla pre dovolenku niekde dalej,isto by som nevolila marec-lebo pre dieta bude sok,ked sa z +26 stupnov vratis do uprsaneho pocasia a +15stupnov..a to v priebehu 2hodin co poletite domov. urcite mysli aj na to,aby si si tym neprivodila dalsie problemy, tvoj drobcek je na to este moc maly...tot moj nazor 🙂

alenockap
16. jan 2011

my chodime do Bulharska, cenovo vyhodne ba este lacnejsie ako tu u nas, dohovoris sa , ani daleko to nie je 😎 a chodili sme na konci sezony, bolo kusok menej ludi.

gretocka
16. jan 2011

my sme boli v Chorvatsku, ciste more, nam doktorka pri podozreni na atopicky ekzem povedala, ze urcite nie pieskova plaz., ale kamienkova.
Boli sme na prelome august/september, a uz bola zima na kupanie v mori, ale mali sme maly bazenik, do ktoreho sme drobcovi napustili morsku vodu, do 2 hodin bola teplucka.
Podobne podnebie, kratka vzdialenost - pre nas idealne...

janka_pn
16. jan 2011

my sme sli s 8 mesacnou do bulharska, ale veru sme si neuzili, zacali sa tlacit zuby, v lietadle klima, vela ludi, teplo, ine prostredie, v noci hluk.... a s tak malym ako mas ty, by som rozhodne sla uz len vlastnym autom max. do chorvatska, talianska... odkial sa vzdy mozem bezproblemovo vratit domov, v pripade potreby...

ivett1
17. jan 2011

ahoj...nasi znami chodia do Chorvatska v sezone- kazdy rok...boli tam uz aj s 3 mesacnym babom a nebol ziadny problem...uz sa im stalo, ze sa museli vratit kvoli zlemu pocasiu, ale este to iste leto sa tam vratili 😀 ...my sme boli minuly rok zaciatkom juna v Turecku v jednom z baby friendly hotelov (bolo tam kopec deticiek, aj batoliat) a stretli sme tam aj jednu rodinku zo Slovenska s devatmesacnym babatkom a 2 rocnou slecnou, ktori uz koncili a len si pochvalovali...
Ked nechcete riskovat "dlhy" let, tak mozno Taliansko, je tam tiez vela hotelov zameranych na klientov s malymi detickami (aj ked tam som chodila skor za slobodna za zabavou...na Siciliu 😎 )... z Greckych destinacii by som si urcite vybrala Kretu (ako navrhujes)... alebo Rhodos, ktory mi zas odporucil bracho - lebo su tam super animacne programy pre deticky 😵

kralicica
17. jan 2011

my ideme do emirátov, nie je to špinavé a nebezpečné (voda) ako egypt, v marci-aprílu je tam príjemne a ceny sú super. v kvalitnom hoteli nič nehrozí. 😎

dara76
17. jan 2011

My chodievame do Grecka (Rodos, Kreta...) v juni a sme spokojni. Na ekzem je ale vraj vhodnejsie chorvatsko. Ak by ste isli autom, je to super.

janinah
17. jan 2011

s dieťaťom do 1.roka som za dovolenku na Slovensku,z mnohých dôvodov,ale hlavne preto,aby to fakt bola pohodová dovolenka...do cudziny sa ešte nachodííííte 😉

lucia169
17. jan 2011

v septembri 2010 sme boli na Cypre, dcera mala 4,5 mesiaca, lepsiu dovolenku som este nezazila. Prijemne teplo, nie horuco, teple more, ciste plaze s jemnym skoro bielym pieskom {plati pre oblast ayia napa, inde sme neboli}. Tento rok ideme opat na cyprus, ale v juny kedze syn nastupuje do skoly, ide s nami aj sestra s 10 mesacnym babom a strasne sa tesime. Ja mozem cyprus len odporucit. Cestu som mala odsuhlasenu pediatrickou.

alias313
17. jan 2011

jednoznačne do Chorvátska. My sme boli s malým keď mal necelých 5 m prvý x to sme boli na Baška Vode. Bolo výborne, išli sme v noci celú cestu prespal. A druhý x sme boli keď mal rok a 4m na Murteri, tam bola piesočnatá pláž a bolo vynikajúco. Cestu tiež celú prespal a trvala len okolo 8 hodín, takže pohodka 😉 V lete sme plánovali aj my že pôjdeme letecky, ale asi o5 vyhrá chorvátsko 😀

zuzin78
1. feb 2011

ahoj, my sa teraz rozhodujeme ,ze pojdeme k moru, aj ked nasa mladsia dcerka bude mat len 4 mesiace. chceme ist len do Puly - Chorvatsko , to je od nas 7-8 hodinova cesta. chceme tam ist hlavne kvoli starsej, ma ekzemik,a ze vraj to pomaha. verim,ze malinkej cesta nebude vadit.
a keby sa nedaj boh nieco stalo, za 7 hodin sme na slovensku, letecky by som s takym malym nesla. je to pre neho sok,

svet1
11. mar 2011

Odporúčam Chorvátsko ostrov RAB je to cca 550km z BA. Vraví sa že je to vraj perla chorvátska. Čistá voda, pieskové a aj kamenisté pláže...

seva
11. mar 2011

Chorvatsko, ak nechcete v sezone, skuste v septembri, more je este teplunke. Nam sa velmi pacilo v Rabaci (sever Chorvatska, teda ziadne brutal horucavy, V Omisi, alebo Brele - tie su vsak dalej, pod Splitom).
alebo Korzika (naadherna, no financne narocnejsia a komplikovanejsia, co sa tyka dopravy).
inak, leteckej dopravy by som sa nebala, aj malinke deticky to zvladaju uplne v pohode (dokonca lepsie, ako starsie, ked uz chcu bezkat), a ak este nahodou dojcis, je to uplny ideal (pri vzlietani a pristavani je dobre, aby dietatko pilo, cim sa predide pripadnej bolesti usiek zo zmeny tlaku). vacsina malych deticiek let prespi...
urcite by som vsak zvazovala moznost vyskytu zdrav. komplikacii, cize, aka je zdrav. starostlivost v tej-ktorej krajine, pripadne, za ako rychlo sa da v pripade nudze docestovat domov na Slovensko.

radlinka
11. mar 2011

Skuste juzne Spanielsko, Siciliu ci ostrovy juzneho Talianska, tie maju vulkanicky piesok priam stvoreny na ekzemy a kozne choroby. Pokial chcete v jarnom obdobi tak urcite juh Spanielska, Grecko, Sicilia, Cyprus, Malta alebo ostrovy Stredomoria...da sa vybrat aj lokalita na Kanarskych, kde nie je tak velmi veterno, pretoze aj niektore grecke ostrovy su dost veterne, zavisi ktora strana ostrova a aka cistota plaze ci ludnatost. Velmi dobry je Jadran napr. aj na alergie.
Treba popozerat napr. rakuske a ceske cestovky (CEDOK) a tam je urcite viac vyberu ako v slovenskych a clovek nemusi cakat do prveho letneho terminu 😉

labus
11. mar 2011

ja jednoznačne odporučam Menorku hotel siete IBEROSTAR hotel PUNTA PRIMA je zameraný na rodiny z maličkými detmi...ponuka ho HyDROTOUR ked sme tam s nimy šli čudovala som sa kolko rodín z miminkami tam cestuje .. na mieste som pochopila prečo..je to raj pre taketo rodinky ...prijatelne podnebie a naozaj kvalitne služby pre rodiny detske menu....na izbách chladnička aj mini kuchynka na prípravu mliečka ...

katrinka8
11. mar 2011

@tea333 - ja by som tiez radsej uvazovala o septembrovom alebo inom jesennom termine, kedze nechces horucavy, pretoze v marci je more este urcite chladne. Po lete je este pekne vyhriate, hoci uz nie su take horucavy ako pocas hlavnej letnej sezony 😉

bzucinka2
14. mar 2011

my si nevieme vynachvalit Kretu, piesocnata plaz, pre nas hladame mensie hoteliky, nie velike, bazeny a teplo, boli sme pred 2 rokmi , ked mal syn 1,5 roka a tento rok ideme zase s druhym co bude mat rok, vrele odporucam 🙂

kiwinka
31. mar 2011

chcme ist prelom jun/jul k moru letecky, v tom case bude mat dcera 15mesiacov zhruba,,, rozmysla niekto podobne ? 🙂
pokukali sme rozne ponuky slovenskych CK,, rakuske nepozeram, lebo nechcem ist z viedne,, mala je dooost aktivna a este aj z BA do viedne dalsi boj v aute... 🙂 🙂 🙂
@labus spominala si Hydrotur-Punta prima Menorka, veeelmi pekne, chceli by sme, ale nemaju pre nas izbu,,oni ponukaju iba rodinne izby vacsie a my sme dvaja rodicia +15mesacna dcerka ...HM...
nemat eeste niekto nejaky tip? 😀 😀 😀

lucinocka
31. mar 2011

ahojte ja zijem aj pracujem v Chorvatsku a mala som vela rodin s malymi babatkami a boli spokojni🙂 tym, ze su na plazach aj stromy pod ktore sa da skryt, a nie je to take hrozne ani v hlavnej sezone 🙂 navyse blizko 🙂

zsuzsuka
9. apr 2011

Ahojte maminky, nemate niektora skusenosti s Aparthotel Green Village Resort v Lignano Sabbiadoro? ake su plaz v tejto lokalite?
straaasne pekne dakujem za odpovede...

komcatko2
16. apr 2011

My sa tiež chystáme toto leto do Talianska prvý krát.Konkrétne do tejto lokality.Čo som pozerala na nete,tak pláže sú tam krásne pieskové.Ale obrovské a dlhé.Prístup do mora je postupný,tak určite pre deti super.K moru poväčšine blízko.My budeme bývať v aparthoteli Claudia.Len neviem,aké sú tam cenové relácie v porovnaní na Slovensku.Mňa by tiež zaujímalo,keďže máme plnú penziu,v apartmáne nieje kuchynka,len stôl a stoličky a stravu píšu,že budeme mať v pohodlí apartmánu,ako sa to bude riešiť,či nám to donesú alebo ako...Kto prosím cestoval s cestovkou Piestanytour,ozvite sa.Vďaka.Jana

gabii83
30. apr 2011

ahoj mi sme boli v Chr. ked mala mala 8 mes. bolo fajn, ale jednu osobu navyse si zoberte, aby ste si mohli aspon kavu spolu na plázi vypit, plávat aspon 20 min. s muzikom, ja by som bez nej ani nesla, vlani sme boli na ostrove Hvar, ale to som ju iba preto nezobrala, lebo som ju uz chcela odstavit od MM. v tomto roku ju zase bereme a odteraz vzdy a o rok uz s dvoma detmi zas a zas a zas a zas. bola uplne fajn s deturencami, more, cerstvy vzduch bol ako anjelik odporucam v kazdom pripade. neboli sme cez cestovku mas tam tolko ubytovac. moznosti ze az az....
teda boli sme konkretne v sibeniku ak sa nemylim, a potom par minut autom od Stareho Gradu. ale neviem presne, ale tam je kopec peknych miest aj tien ihrisko.

ilijanka
30. apr 2011

nám odporučli Lopar na ostrove Rab, sú tam piesočné pláže a veľmi dlho je vraj plytká voda, takže deti sa môžu v pohode kúpať 😉

romisami
30. apr 2011

My ideme prvykrat k moru s detickami /1,5 roka a 3,5 roka/. Ideme do Chorvatska k Zadaru, dedinka Petrčane, hotel Pinija. Vyzera to byt super pre rodiny s detmi.

zuzkap2
30. apr 2011

my ideme 1.7 do Chorvatska na Rab-Lopar, mala bude mat vtedy necelych 8 mesiacov 🙂

juliett99
17. máj 2011

@dara76
ahoj mozem sa ta prosim ta spytat v akom letovisku na Rhodose ste boli?? My mame zapleteny Pefkos Garden hotel z ck Medina odlietame 7.6 je to blizko Lindosu

ak ste boli napis ci ste boli spokojny dakujem a nejake rady naco nemam zabudnut pre maleho 18 mesacneho. este som stakym prckom neletela
este som pocula ze je tam v tomto obdobi chladno na kupanie v mori, ze si ho teda deti moc neuziju.
moc dakujem za kazdu jednu radu