Od akého veku by ste vzali dieťa k moru?

19. apr 2024

Mám 2 otázky.
1.Od koľko rokov by ste išli s dieťaťom k moru?pozerala som raz reláciu, kde sa odbornik vyjadril, že s dieťaťom do 3 rokov je k moru ísť zbytočné.pamätať si to aj tak nebude a môže byť horšia adaptácia na inú klímu a jedlo.
Syn má 8. s ním k moru ísť už je to v pohode.dcérka má 2,5 roka.s ňou už by som tiež išla.ALE...
2.a tu je druhá otázka.išli by ste keď je veľmi aktívna, vymýšľa, neposlúcha.to by som ešte ustriehla, ale nehce jesť.je veľmi prieberčivá.minulý rok sme boli na 2 dni na výlete tu na Slovensku a tam mi začala odmietať jedlo a aj to, čo má rada.boli sme len 2 dni, ale pri mori budeme najmenej týždeň.išli by ste alebo počkali, kým bude staršia, rozumnejšia a nechá si vysvetliť, že musí aspoň niečo zjesť.

zuzlicek44
20. apr 2024

My máme jedno dieťa také že neobsedí,treba za ním behať,dávať pozor,atď...poviem pravdu,vyberáme si kde ideme... Nechce sa nám všade chodiť,behať za ním, upozorňovať atď.. poviem príklad. Ideme len do takej kaviarne alebo restiky kde majú " oplotenie" aby neušiel 😁 tak isto aj návšteva...s prvym sme šli všade,s druhým si vyberáme. ALE . Na dovolenke sme boli. Ale na apartmáne. Do hotela by som s ním nešla. 😉
Malý mal 1,5roka keď sme boli na dovolenke

dori2
20. apr 2024

my sme boli ked mala 8mesiacov prvykrat s nou 🙂 nebol problem s nicim. aj so synom chodievame pd jeho roka

luba28
20. apr 2024

syn mal 16 mesiacov ked bol 1x pri mori a to v Bulharsku autom ,,so stravou priblem nebol,,ale bratov syn ma 20 rokov a ked su na dobolenke dodnes je len na pizzy a ovoci ci zelenine a pecive so sunkou ,,on nic tam ine nezje ,,doma to maju podobne od mala s nim

11bodka11
20. apr 2024

S mojou ked mala 2,5 roka by som urcite nesla. To by nebola dovolenka. Len behanie za nou, akurar na inom mieste. Teraz bude mat 3,5 v lete a chceme ist. Ale s nou aj tak bude tazko.

sandyka90
20. apr 2024

Určite by som šla 😉
Netreba sa riadiť vekom, treba s nimi ísť..
Problémy s jedlom, so správaním a s hocičím môžu byť rovnako aj doma medzi 4 stenami. No ale pri mori to hravo zvládnete 😉 Dovolenka, rodičia vypnú od roboty...menej stresu...slnko, voda...to je najlepšie

giannkak
20. apr 2024

My sme v 4 mesiacoch boli na dovolenke

tiezjedna
20. apr 2024

u nás to nebolo o rokoch, ale o mesiacoch

mircalla
20. apr 2024

V tom veku uz kludne ano. Dcera si ako 3 rocna uz pamata dovolenky, sama mi teraz rozprava, co tam navyvadzala

elizita
20. apr 2024

To je nejaky divný argument že si to nebude pamätať. To akože do 3r by sme teda nemali nikde chodiť s deťmi,veď načo,nič si nezapamataju 🤦 nechápem čo nad tým filozofujes.. veď si svojpravna,pri takýchto veciach ciyltst akože odborníkov alebo konzultovať s cudzími ľuďmi???

zushorvath
20. apr 2024

Boli sme s 9 mesacnym v Taliansku.. nejedol rovnako ako aj doma nejedol :D prezili sme, dobre bolo. O rok na to sme boli opat a bolo perfektne.

monique89
20. apr 2024

Ahoj, s detmi prvykrat pri mori, ked mali 4 a takmer 2 roky (predtym len wellness na Slovensku, kvoli peniazkom...) - all inc Turecko letecky, za mna topka... Potom nas stoplo necakane 3. tehotenstvo, rusili sme v novembri kupeny first minute, lebo by som cestovala v 7. mesiaci s dvoma malymi detmi... Potom korona, nasledne znova Turecko s detmi 8, 6 a necele 3... Super, minuly rok sme nesli a velmi som lutovala, tento rok ideme znova a deti sa uz tesia, ja ani nehovorim ❤️ Urcite chod do toho...

aceris
20. apr 2024

Zvazila by som hlavne ako zvlada pobyt na slnku. Napriklad my sme boli ked mal prvorodeny 1 rok a teda na dovolenke sme dosli na to, ze ma alergiu na slnko. Plus ho dostipali komare a vyzeral ako by mal kiahne. 3x sme boli na pohotovosti. Takze s tak malym by som nesla. No 2,5rocne uz neznie tak zle. Naozaj hlavna otazka ako zvlada slnko a pripadne ci nie je citliva na zmenu stravy. To zas moja mladsia poslednu dovolenku aj ked na slovensku preplakala ze ju boli brusko....dodnes ma problem ak je jedlo co i len trosku mastnejsie.

zafir01
20. apr 2024

V 10 mes sme boli . Odvtedy v pohode chodíme na striedačku počas roka hory ( Alpy ) , more .
Mám tri deti . Najmladšie má 2 . Ideme aj tento . Moje deti sú dosť živelné a energické , nechcem použiť slovo neposlušné 🫣😂 . Vždy máme kopec zážitkov .
Tento rok ideme na takmer 3 týždne na úplný juh Talianska

zabka1987
20. apr 2024

Chodíme bežne 😂🙏 názor odborníka ? Ani by mi nenapadlo pozrieť akože . Minulý rok mal najmenší 2 mesiace a áno tiež mám živé dieťa a dokonca 5 detí a dovolenku sme si užili ale ja neviem aké máš ty výchovné metódy . Môj 4 ročný je extrémne živý by som povedala , no stačí , že dvihnem hlas a je zle to vie . Určite by som koli tomuto neukratila o dovolenky zvyšok deti a teda pravdupovediac ani seba . Stačilo , že sme cez kovid neboli pri mori

basska_b
20. apr 2024

Necitala som komenty, ja len k tomu jedlu. Hovori sa, ze treti den je adaptacny. U mojej dcerky to plati, tiez sme od jej 2.5roka zacali mat tento problem, ked prideme k svokre alebo na dovolenku, 2 dni nechce jest a na treti den sa rozje...

duppka13
20. apr 2024

Tento rok sa chystame prvy krat, bude mat 2.5 roka. S jedlom vymysla tiez ale beriem to tak ze od hladu neumre a ked bude hladna bude jest. Akurat dnes sme boli na vylete a zobrala som z domu oblozeny chlebik, doma by ho nezjedla a vonku hladna bola tak sa po nom zaprasilo.

dasakvasnicova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
20. apr 2024

zalezi od dietata, 7mesacny bol syn v chorvatsku, najlepsia dovolenka, take dieta netreba nikde nahanat, dokopy nic riesit a cim mensie dieta, tym pohodovejsia dovolenka, bol v kociku, pol dna vzdy prespal, stacilo nakojit, kapsicky/prikrmy som mala z domu, pri kociku sme sa prestriedali…
praveze take uz co samo beha, musis davat 2x viac pozor nez doma a celkovo podla mna ovela viac starosti v cudzom prostredi a teda neoddychnes si podla mna ani omylom. ale ako pisem, zavisi od dietata, su 7m deti ktore v aute nezvladnu ani 500m do obchodu a take, co daju autom chorvatsko jak nic

asdfka
20. apr 2024

My sme sa teraz vratili z dovolenky, mala skoro rok, 12 hodinovy let zvladla bravurne, nad nase ocakavania.
Cestou domov som sa zakecala vo vlaku s jednym panom, a on ze uz by isli na dovolenku so 4rocnou ale ze sa mu to zda este skoro. Asi si o nas pomyslel, ze sme nenormalni rodicia 😀

lulu0123
20. apr 2024

S 2,5 rocnym sme boli na Zanzibare co boli 2 lety 5 a 6 hodin. A uplne uzasne sme si to cela rodina uzili. Jedlo sa vzdy naslo co si dal.Tiez je priebercivy.Ale cestoviny a pecivo boli vzdy.A este na melone fical.
S detmi sme neboli na dovolenke v zahranici jedine ked sa narodili a mali v lete 3-4 mesiace.Dalsi rok sme uz sli.S najstarsou teda v 10.mesiacoch a s dalsimi dvoma tesne po roku.Vzdy bolo super a oddychli sme si.

jaond19
20. apr 2024

Najnizsi vek boli 3 mesiace. Dovolenky robime predsa aj kvoli sebe a svojmu restartu, ci na dospelych nezalezi? To by sme pri 3 detoch cakali zakazdym 5-6r kym si to budu pamatat? To by sme si teda moc zivot neuzili. S ohladom na vek sme vsak prisposobili lokalitu a termin (cize mimosezona). Ziadne rozpalene plaze, tlacenica medzi ludmi ani exotika ci dlhý let.

luckynat
20. apr 2024

Prvykrat v troch mesiacoch v dubaji…a co ze z toho on nic nemal, hlavne ze ja som z toho nieco mala 😉 a na starsich surodencov treba tiez mysliet, predsa nebudu bez mora kvoli mensiemu surodencovi…

monika15
21. apr 2024

Od 3 mesiacov uplne v pohode. Mi sme zacali od 11 mesiacov 🙂 a chodime dodnes . Nikdy sme nemali nijake problemi. Netreba sa riadit kto co povedal.... 🙂

nikiki29
21. apr 2024

S prvým synom sme boli ako 6 mesačným. S druhým synom ideme ako 4 mesačným. Pamätať si možno nebudú, ale my áno. Sú to krásne chvíle.
A od hladu neumrie… vždy sa nájde niečo, čo nakoniec zje.
Ale vybrala by som európsku krajinu určite…

a_da99
21. apr 2024

Dcérka bola pri mori prvý krát keď mala 2,5r (išli by sme aj skôr, ale mala zdravotne problémy, operácie…) a mladší bol prvý krát keď mal 7m. Jeho som vtedy ak tak len kojila takze stravu sme neriesili.
Ja mám obed deti veľmi divoké, je to pre rodiča trochu diskomfort, ale neznamena to že budem sedieť teraz 10rokov doma 🤷🏻‍♀️ Tie dovolenky s malymi deťmi nie sú pre rodiča, ale pre dieťa.

gaabriela2212
21. apr 2024

Dcerka mala 9m a v pohode.

dalyn
21. apr 2024

Za mna by som isto pockala, ale neviem presne do akeho veku 😝 Samozrejme vobec nesudim ludi, ktori chodia na dovolenky s detmi. S manzelom sa venujeme naplno detom cely rok (vylety, spolocna lyzovacka, kratke pobyty na Slovensku, v Prahe …), letnu dovolenku si venujeme pre seba s manzelom a to ci uz bol napr. Egypt, Taliansko, alebo Karibik. Skratka sme si povedali, ze tyzden/ dva z celeho roka bude iba o nas a pre nas ❤️ Aj ked si myslim, ze mame dobre deti- 6,5rocny a 3,5rocna (nenarocne na jedlo, same sa dokazu zahrat, prisposobive …) aj tak na ne 27/7 musime davat pozor a mat ich na ociach a viem, ze by spolocna dovolenka nebola len o nas 🙂 Deti maju all inclusive (a to doslovne co sa tyka nielen stravy, ale aj programu) u mojich rodicov a vsetci su spokojni 🙂

katarinka289
21. apr 2024

S mladsou od 1,5roka lietame k moru. Nejde len o to,ci si to ona pamätá.My spomienky mame na to,ako bola pri mori malinka a druha vec je,ze morsky vzduch je zdraviu prospesny v akomkolvek veku.Nasej zmizol ekzem po prvej dovolenke pri mori

katarinka289
21. apr 2024

@zabka1987 my sme boli aj cez kovid.A bolo to uzasne. Tam sme na chvilu zabudli,co sa to vo svete deje. Plaz poloprazdna.Prisli sme domov a na kupalisku 2000 ludi.A ze dovolenkujte kvoli zuriacemu virusu doma 🤔🫢🤦‍♀️

tilly
21. apr 2024

@katarinka289 cez kovid sa najlepšie cestovalo a lietalo. Vôbec mi nevadilo rúško, keďže lietadlá boli poloprázdne a letenky za facku. A už leto 2022 bol masaker všade, to už sme si nechali more na jún a september.