Podvody na booking.com

teleskop
20. máj 2023

Šli sme na kratku dovolenku izba iná ako na foto malá ponizujuce ubytovanie, krátka manžel sa nevie narovnať v sprche, majiteľ hotela zamieta reklamáciu booking call centrum sa mi vyhováralo ako riešite podvodníkov pri ubytovaní cez booking?

janai1
21. máj 2023

Toto je zase diskusia... Nadávaš ale ni e i schopná ani napísať názov hotela .... Tak asi taká chyba s hotelom to nebude ako len Vaše neprimerane očakávania

mircalla
21. máj 2023

Cez booking som bola vzdy spokojna. Nenazyvala by som to podvodom, len lacne a menej kvalitne ubytko. Vzdy idem podla recenzii. Minimalne 9 z 10, ine ani nepozeram. Podvod je nieco uplne ine.

kedze si nedala nazov. tak sa tazko vyjadrit. Raz som s nimi riesila cenu, na priamo bola ovela nizsia. Nepochodila som

teleskop
autor
21. máj 2023

Ja stále rozmýšľam aký má význam teda bookingovy server keď nepreveruju svoju ponuku. Ja si viem v rámci troch cudz. Jazyko nájsť na nete ponuky v miestnych reklamách..

mamina7070
21. máj 2023

@teleskop a preco tu nenapises o aky hotel islo ? a fotky daj do recenzie

mircalla
21. máj 2023

@teleskop Ake mali hodnotenie? Uz si tuto otazku dostala par krat...Celkovy rating...Nenapises nazov, to tazko...
Ako maju preverovat miliony ubyt. zariadeni? Na to su prave recenzie

maranco
21. máj 2023

Skúsenosti s bookingom
1. prišli sme na miesto, tam neobývaná barabizňa, pavučiny na vstupných dverách a nikde nikto, voláme prenajímateľovi a nadiktoval iné súradnice príchodu ako bolo na bookingu, tam to už bolo ok. Asi chcel zatajiť pred susedmi/úradmi, že prenajíma byt.

2. mali sme nočný príchod, umožňovali to za príplatok 20€ v poznámke uvedené číslo letu, kedy má pristáť lietadlo a odhadovaný čas príjazdu na ubytovanie. Volali mi hneď po pristátí keď som vystupoval z lietadla, povedal som, že teraz nemôžem práve zostupujem po schodoch a ozvem sa keď vyrazím z letiska.
Pri spätnom volaní na to číslo ktoré aj bolo uvedené ako kontaktné ozve sa záznamník že volám mimo pracovnej doby. Prišli sme na miesto nikde nikto, volám na podporu bookingu, nejako sme sa v riešení nepohli lebo, že im tiež nedvíhajú, asi po hodine prišiel prenajímateľ (nedalo mu že sme neprišli tak sa tam šiel pozrieť) ukážem mu vytlačenú rezerváciu aj s poznámkou o nočnom príchode, zobral mi telefón a vynadal bookingu, že mu nedali vedieť čas príchodu a nechali nás s dieťaťom na ulici v aute.

3. kamoš v Izraeli našiel na recepcii hotela povaľujúci sa vytlačený papier, bez dozoru kde boli údaje o jeho platobnej karte, mysleli sme že si údaje o karte necháva len booking a nedáva ich prenajímateľom

ostatné ubytovania prebehli v poriadku

mircalla
21. máj 2023

@maranco Tu poznamka o prichode ide aj priamo ubytovatelovi, to je zvlastne...Dostanu vsetky info ako to rezervujes.

mircalla
21. máj 2023

@teleskop Tusim raz sme mali hroznu izbu (streda a kontajnery pod nami) ale bolo to na jednu noc len, tak som sa na to vykaslala.

maranco
21. máj 2023

@mircalla to číslo z ktorého prišiel hovor bolo akoby call centrum firmy a spravovali viacero ubytovaní v tom meste, ten človek čo v noci prišiel bol čo sa staral len o ten jeden komplex. Tak niekde na trase sa stratila info o príchode, my sme číslo napriamo na neho nemali, a pri pristátí niekto iný volal cez ich call systém.
Čakal som že podpora bookingu nám začne hľadať náhradné ubytovanie na jednu noc a nie, že prevoláme pol hodinu do Anglicka a riešenie nikde.

janai1
21. máj 2023

@maranco 3. už zmenili. Hotely už nemajú prístup k údajom karty a všetky overenia robí len booking

@mircalla vieš čo, toto sa nám pravidelne stáva, že správy ktoré hostia odoslu im ukazuje ako poslané a k nám sa nikdy nedostanú

stanzi
21. máj 2023

Aktivne cestujem uz vyse 10 rokov, takmer vzdy vyuzivam Booking, iba raz sa stalo ze bol problem, a vtedy to Booking vyriesil k mojej spokojnosti (z ubytovania sme odisli este pocas pobytu a nasli si ine, a nemuseli sme to prve platit). Vzdy problem treba riesit este pocas pobytu. Ja len trochu nerozumiem, ked ubytko bolo tak zle, preco tu nedas jeho nazov?

majasimon
21. máj 2023

Toľko pindov na booking, ale meno ubytovacieho zariadenia a mesta nikde. Tak ak je autorka vytočená do nepríčetnosti ako prezentuje, aký je problém napísať tu názov a mesto, aby na jednej strane mali zlú reklamu a na druhej strane sme mali možnosť sa vyhnúť takému "hnusnému" ubytovaniu

mircalla
21. máj 2023

@janai1 @maranco Okis. Ja inak vzdy pisem aj ubytovaciemu zariadeniu pred prichodom cez booking portal, ci je vsetko ok a ci maju vsetky info
No autorka skus riesit priamo s hotelom. Asi by som to riesila s nimi

simca06022011
21. máj 2023

len za toot nemoze booking... treba to pofotit, nakamerovat, aj postavit sa do sprchy, ukazat vsetko atd... a reklamovat cez booking. nech ich riesia. Ono vela zariadeni tak upravuje kadeco, nedivila by som sa ani recenziam. Tiez sme boli takto v chorvatsku, nadsena som nebola, lebo na bookingu boli ine apartmany na fotkach, ale nam dali uplne ine izby, predpotopne, otrasne. Na druhej strane problemy sme vyriesili dost rychlo.. pozeram uz recenzie aj mimo booking.

simca06022011
21. máj 2023

@maranco to s tou platobnou kartou je blbost... ked uhradis niekde, nikto nema pristup k cislu tvojej karty, ani ja ako obchdonik. Vidim pekne vyhviezdickovane takmer vsetky cisla karty. nedokazem proste cele cislo karty ani napr. bezpecnostny kod ani nic z nikade stihanut. Platobna brana cez ktoru sa plati, si to pamata, ale viem "reagovat" iba na tu transakciu zadanu. Takto je to par rokov...

mandzula
21. máj 2023

@teleskop zajednali sme cez Booking hotel, no ked sme tam prisli, na chodbe nas napadli srsne, co recepcny "vyriesil" Biolitom s tym, ze vsetko je ok, mozeme sa ubytovat. Odmietli sme, odisli a Booking nam peniaze automaticky vratil.

janai1
21. máj 2023

@simca06022011 to nie je blbosť... Kedysi to bolo tak, že keď si zadala kartu pri rezervácii tak sa dali stiahnuť všetky údaje - číslo karty, platnosť a CVC
Veď ty ako pracovník recepcie potrebuješ všetky údaje aby si vedela cez terminál stiahnuť peniaze

maranco
21. máj 2023

@simca06022011 tak to funguje u štandardných platobných brán, že obchodník nemá prístup ku karte
u bookingu to prekvapivo fungovalo inak, že priamo obchodníkovi posielali aj údaje karty, mohol si naúčtovať prípadne dodatočné platby
Keby v tom čase na recepcii sa ponevieral niekto iný, mohol si kľudne odfotiť údaje kariet.

starý článok
https://index.sme.sk/c/20246654/hladate-ubytova...

v komentári píše aj prenajímateľ
Vulcan Riders 19.8.2016 - 14:33

využívám systém Booking.com
mám hotel a beru objednávky jen přes Booking.com s podmínkou placení předem. Od Bookingu mi přijde mail s upozorněním, že mám objednávku od hosta. Otevřu si jejich stránkua v extranetu si vytisknu údaje od hosta a údaje na jeho kreditní kartu. Zadám částku a příslušné čísla do termínálu a stáhnu si z hostova účtu peníze. Po tomto úkonu ihned ve skartovači likviduji údaje o tostově kreditní kartě.

simca06022011
21. máj 2023

@maranco 2016...

teleskop
autor
21. máj 2023

@maranco ďakujem za relevantnú odpoveď z výpovednou hodnotou

teleskop
autor
21. máj 2023

@simca06022011 mám videá a fotky oslovila som aj tv, psy majú štandardné väčší koterec podľa eú nariadenia..ako sme mali my izbu. Všetko sa zajtra rozposle kam treba aby toto už nikto nezažil..a booking, ak nevrátia všetky prachy prišli o solventnejo klienta bohužiaľ..

teleskop
autor
21. máj 2023

@mandzula wow toto sme mi nemohli spraviť neskoro večer, utahani, pes s nami....

janai1
21. máj 2023

@teleskop no a už nám konečne povieš aký hotel?

teleskop
autor
21. máj 2023

@zuzanka.zuzu tak toto sú brutálne nekalé praktiky..

mandzula
21. máj 2023

@teleskop my sme do hotela dorazili vecer o pol 11, no ked sme po naletoch srsnov velkych ako palec polonahi utekali na recepciu, bolo rozhodnute, ze tam isto neostaneme.😀

teleskop
autor
21. máj 2023

@janai1 😃

teleskop
autor
21. máj 2023

@mircalla pozerala som si zákon danej krajiny, je to podvodna al. Klamlivá reklama

teleskop
autor
21. máj 2023

@mircalla úvod debaty.m

teleskop
autor
21. máj 2023

Už som zodpovedala všetko čítajte diskusiu a hlavne pýtam sa ja na booking a ich riešenie reklamácii

janai1
21. máj 2023

@teleskop čo ti je na tom smiešne?

no a keďže nevieš napísať ani názov hotela považujem toto za absolútne vymyslenú blbosť ktorá mala zase len zdvihnúť počet komentárov. Keby to bola pravda tak to rovno napíšeš.