Požičanie auta na Korfu

petka35
20. mar 2022

Ahojte. chystáme sa na Korfu, letenky ubytko zabezpečené cez booking, ale rada by som požičala auto na pár dní a prešla viac pláži ostrova.. na googli požičanie auta na 3dni 300eur, čo mi teda príde dosť.. Nemá niekto skúsenosť, tip na nejakú požičovňu? ďakujem

hivanik
20. mar 2022

Boli sme na Korfu pred par rokmi ....naši známy si požičali auto na jeden deň...koľko ich to vyšlo nepamatam ....Požičovne fungovali tak, že deň vopred si zarezervujes auto podľa ponuky aké momentalne majú...požičovne boli viac takže pobehať zistiť ponuku treba.

petka35
autor
20. mar 2022

@hivanik len potrebujem auto už na letisku, aby sme sa dostali k ubytovaniu a teda všetky požičovne, čo mi google našiel, sú neuveritelné pálky :(

hivanik
20. mar 2022

@petka35 ...tak v tomto neporadím ...transfer sme mali zabezpečeny cez cestovku ....A taxíky?

petka35
autor
20. mar 2022

@hivanik no však aj taxi je možnosť, aj autobusy jazdia, len to auto ma láka kvôlli viac dňom a preskúmaniu viac pláží, u nás totiž nehrozí ležať na pláži a už vôbec nie na jednej :D

jasminkaj
20. mar 2022

@petka35 v okolí letiska budú pálky, to je jasné.. Ak by si požičala auto niekde inde, dá sa aj za 50 eur/deň.

laura164
20. mar 2022

My sme boli na Kavose a tam sme si požičali skútre, bolo to pred 10 rokmi cca, ale sme šli autom z SK, tak auto sme mali svoje. Mali tam aj auta na požičanie, viem, že vtedy to vyšlo dosť lacno

jasminkaj
20. mar 2022

@petka35 letenky si bookovala cez Ryanair?

kataka10
20. mar 2022

@petka35 my sme si pozicali auto, az ked sme sa ubytovali. Na letiskach su to vzdy palky. Radsej sa dopravte busom a najdite nieco v lokalite, kde byvate, pripadne v najblizsom meste. Kazdopadne auto na Korfu urcite odporucam. My by sme sa bez neho unudili k smrti 😄 Korfu je na precestovanie krizom-krazom ako stvorene.

ella2015
20. mar 2022

@kataka10 prepáč, ale je to hlúposť, že na letiskách sú pálky, my sme mali opakovane požičané auto na ostrovoch kde sme boli a vždy bola dobrá cena ak nerátam vrchol sezóny, raz napr. Micra za 25€ na deň-minulý rok
@petka35 nepíšeš termín kedy sa tam chystáte a ak je to druhá polovica augusta tak to Ťa rovno sklamem vtedy tam stúpajú prudko ceny snáď všetkého

ella2015
20. mar 2022

@petka35 neviem kedy sa chystáte a aký počet ale napriklad teraz som našla Hyundai i20 na letisku za 340€

eeffka
20. mar 2022

@petka35 bola som na corfu min rok pohladam ti pozivnu, z letiska ta nalozi shuttle do pozicovne, asi 5min, je to o polovicu lacnejsie nez pozivovne na letisku, vybavte si vsak kreditnu kartu na platenie, lebo ak mas len beznu debetku navysia ti pozivovne ( to vsetky pozicovne) auto si berte najmensie ake vam treba, najma na severe su tak uzke cesticky ze cim mensie tym lepsie.

janai1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petka35
autor
22. mar 2022

@jasminkaj áno vyšli spiatočné aj s podpalubnou batožinou do 500eur pre 4osoby, ale v lete, teraz majú skvelé ceny na jar

petka35
autor
22. mar 2022

@ella2015 áno ideme 7.8 , žial inak kvôli dovolenke v práci sa nedalo, len v sezóne, s pálkou počítam, ale teda snažím sa nezohnať fakt za nejakých 80eur za deň :( 340eur na kolko dní pls?

petka35
autor
22. mar 2022

@eeffka áno cesty viem, že sú tam úzke, google maps som pozerala asi týždeň a podľa toho hľadala lokality a pláže, ktoré ma zaujali a tie cesty sú masaker inak :D noo mam len klasicku mastercard :(

eeffka
22. mar 2022

@petka35 auto stalo normalne 55-60na den, my sme mali cez tu pozicovnu za 40

ella2015
22. mar 2022

@petka35 ja som dala napríklad jún/júl 7dní za tých 340€, teraz keď som dala na 7dní 470€
https://www.rentalcars.com/

eeffka
22. mar 2022

@petka35 zle som ti povedala economybooking je portal, cestovka bola greenmotion, nasla som objednavku , 2dni sme mali,my sme chodili mhdckou (listok kupis v stanku papierovy , v buse je 100%prirazka) byvali sme v Ipsosse a posledne 2dni po vyletoch

ella2015
22. mar 2022

@eeffka ono zoženieš auto aj za cenu ako píšeš Ty ale v auguste to býva na Korfu o dosť drahšie

eeffka
22. mar 2022

@ella2015 ved ma cas, a osobne myslim ze korfu ma dost vymakany system busov

petka35
autor
24. mar 2022

@eeffka busy ma zaujali, my sme busom jazdili po celom východnom pobreží na Malorke a bolo to skvelé, vždy tak 10-15min na pláže akože parádička

lia09
22. júl 2022

@petka35 ahoj pozicali ste si nakoniec to auto?

lia09
23. júl 2022

@ella2015 prosim ta taku micru za 25€ kde najdem? 😁 ideme v sptembri takze nie v hlavnej sezone ale za menej ako 70-80 som nenasla😮‍💨

lia09
23. júl 2022

@eeffka platili ste len tych 67€ plus benzin? Dalsie poplatky? Niekde som citala ze v niektorych pozicovniach su dalsie poplatky navyse nad 100km

eeffka
23. júl 2022

@lia09 dostali sme s plnou nadrzou a aj vratit sme mali s plnou, boli tqm nejake pravidla o km ale nic co by sa tykalo turistov,skor aby si si z toho nespravila zivnost

eeffka
23. júl 2022

@lia09 od tejto pozicovne sme mali, na 7dni napr cca 41 na den
https://www.economycarrentals.com/en-us/carsele...

petka35
autor
23. júl 2022

@lia09 ideme v auguste, ale áno, zohnala som za 40eur na deň, na fb je stránka Dovolená na Korfu- je to pani Editka, ktorá je vydatá za Gréka a prenajíma tam aj apartmány, robí nejaké výletíky loďou atd a ona mi dala kontakt na jednu ďalšiu Češku, ktorá tam tiež žije a prenajíma autá

ella2015
23. júl 2022

@lia09 ja vyhľadávam cez net a vyhľadávače, kde sa ceny celkom menia takže v marci mi micru našlo za túto sumu, teraz mi napriklad našlo Toyotu Aygo za 325€ na tyzden