Ako bookujete požičanie auta v zahraničí?

sssilvia
24. jún 2023

Ahojte, akým spôsobom bookujete auto na dovolenke ? Dopredu booking, rentalcar, alebo cez rovno cez webovú stránku vybranej požičovne? Idem na Sardíniu, a musím auto dopredu riešit a hlavne cez požičovnu, kde berú aj debetné karty... aký sposob je najlepší a najvýhodnejší? Dakujem🙂

mimicka2013
24. jún 2023

@sssilvia no mam pocit ze je coraz viac nemozne pouzit debetnu kartu... 2x sme poziciavali priamo v destinacii pretoze sme brali len na den/dva a nie cely pobyt no a to nam kreditku netrebalo. Ale stale ak objedmavam v predstihu sedim nad tym dni a hladam bez kreditky a aj tak to dopadne ze treba kreditku...

lucik194
24. jún 2023

vacsina spolocnosti uz chce kreditku nie debetku

fineta
24. jún 2023

@sssilvia keď sme leteli do Alghera, požičiavali sme si auto dopredu z domu cez rentalcars... Ale žiadali kreditnú kartu, to je fakt ..

martinmmartin
24. jún 2023

priamo u firmy co to auto aj naozaj vlastni a poziciava ho. Ak ides cez expediu rentalcars a pod tak na tom zraba aj ten prostrednik a ty to platis. V taliansku nam najlepsiu skusenost s Centauro

sssilvia
autor
24. jún 2023

Ja som zatial našla požičovnu Centauro, na stránke má uvedené, že berie aj debetné karty. Zatial jediná, ktorá to mala v podmienkach, že berie aj deberné karty. Kedže bude top sezona, už len riešim najvýhodnejší sposob rezervácie

sssilvia
autor
24. jún 2023

@martinmmartin tých som našla.... dojednávali ste si aj nejaké poistky navyše, aby nerobili zbytočné prieťahy?

oli18
24. jún 2023

Uz dobrych par rokov dozadu sme si objednali auto na vyzdvihnutie na letisku v Malage a nedali nam ho, lebo sme mali debetnu kartu. Mam obavy, ze bez kreditu namas sancu.

yoxinka
24. jún 2023

Posledná skúsenosť z Talianska, február 2023. Na rezerváciu bolo treba kreditku. Zaplatili sme aj nejaké poistenie, ktoré ponúkali. Po príchode z letiska nám ujo povedal, že naše auto nabúrali, tak že musíme počkať na ďalšie. Počkali sme, ďalšie auto bolo pokazené, čo sme zistili my, keď nešlo naštartovať. Potom mali pre nás iba Fiat Pandu. Čo by bolo OK, ale my sme boli rodina s troma deťmi 🤣🤣🤣🤣. Ale teda, natrepali sme sa do tej Pandy aj s podsedákom aj s autosedačkou, syn v strede sedel trochu kantom, ale dali sme to. Po dvoch dňoch nám dali normálne auto, do ktorého sme sa normálne zmestili. Keď sme prišli, tak sme zistili, že máme len nejakú základnú poistku zaplatenú, ktorá nepokrýva kopu veci. Doplácali sme za poistku, ktorá kryla všetko, auto stačilo odparkovať a kľúčik hodiť do takej schránky, nikto sa naňho ani nepozrel. Inak, v Taliansku sa jazdí štýlom, že každá ulica je pretekársky okruh, takže tam natrieskať niekde auto nie je nič nezvyčajné. Inak to bola super dovča 😉.

martinmmartin
24. jún 2023

@sssilvia Za mna centauro absolutna spokojnost. Poistku som tam mal a pri predavani auta mi este potvrdili ze to mozem poskrabat ako sa mi zapaci ze nic sa uctovat nebude....a tak aj bolo

martinmmartin
24. jún 2023
sssilvia
autor
24. jún 2023

@martinmmartin Dakujem, to prišlo ako na zavolanie 🙏🙂

wodanka
24. jún 2023

@sssilvia auto zajednavame vopred, cez niektorý z vyhľadávačov car rental, skoro vždy chcú kreditu. Poistenie dávame základné a sami si potom robíme poistku na auto cez rentalcover, ta kryje všetko aj spoluúčasť.

martinmmartin
24. jún 2023

@wodanka Musis ale davat bacha lebo ked pozicovna vidi ze mas poistku z tretej strany tak si ich vela z toho urobi dojnu kravu . Tebe najdu nejaky skrabanec , najlepsie potom ako uz odletis aby si sa nemohla hadat , nauctuju ti plnu sumu a ty mozes ist to potom vybavovat s tvojou tretostrannou poistkou. Pozicovna skrabanec nikdy neopravi ( zaplateny ho dostanu) a kolotoc ide dalej . Na jednom skrabanci dokazu oholit desiatky klientov tretich poistovni. Popularne hlavne v spanielsku. Preto ja bookujem vzdy vsetko priamo u firmy ktorej to auto aj patri, a nikdy som este nelutoval a to som mal uz 2x totalnu skodu

vlado818
25. jún 2023

@martinmmartin To pocujem prvykrat ze kto vlastni auto da naj cenu. Auto som poziciaval x krat na celom svete nikdy nieje cena nizsia. To je ako s ubytovanim. Naj cenu maju vyhladavace agoda,booking,destinia a kopec inych.

wodanka
25. jún 2023

@martinmmartin pri odovzdávaní auta vždy podpisujem protokol, v ktorom je napísané ci som auto vrátila v poriadku alebo nie. Takže po mojom odlete mi už nič nezauctuju. Kópiu protokolu si vždy beriem so sebou.

sssilvia
autor
25. jún 2023

@martinmmartin akurát robím rezerváciu, ale pozerám, chcú aj danové číslo..... musím byt fyzická osoba s pridelením Dič, aby som si mohla požičat auto, alebo to ide aj bez toho? Dakujem