Risknete ísť tento rok do Grécka?

vieruna
8. jún 2012

My sme chceli ist tradicne do Chorvatska. Neviem co sa tento rok Chorvatom porobilo, ale tusim strasne zdrazeli. Co sme zistovali, tak len cisto ubytko by nas vyslo cca 1200 eur. A to sme este nic nejedli, netankovali, nepoistovali sa.... Kvoli podmienkam, cenam, babyfriendly a roznym inym veciam zvazujeme bud Turecko, alebo Grecko. Ja sa toho Grecka trochu bojim. Akoze ani nie sluzieb v rezorte, ale skor, ci zrovna v den nasho odchodu si niekto, kto ma na to vplyv nezmysli strajkovat, alebo nieco podobne. Co vy na to??

dasa999
13. júl 2012

Ahojte. My sme sa v pondelok vrátili z dovolenky z Grécka, konkrétne sme boli na Zakhyntose. Na ostrove nebolo po kríze ani stopy, všetko fungovalo, či už v hoteli alebo na pláži. Ľudia milí, ochotní a prívetiví. Rozprávali sme sa s jedným barmanom, ktorý tam chodí už 11 rokov cez sezónu si zarábať. Povedal, že žiadnu krízu oni nepociťuju, iba to že vďaka fámam tam dovolenkári menej chodia. Takže dovolenku v Grécku vrelo odporúčam, mňa znovu grécko nesklamalo. 🙂 🙂 🙂

adiaca
17. júl 2012

Ahojte, prave si chceme zajednat nejaky last minute s odletom v sob -ned. do Grecka. Ktory ostrov odporucate? A hotel? Ideme 1x s malou - rok a pol, dost mam obavy z letu, ako to zvladneme.... dolezite je, aby sme uz nemuseli dlho cestovat z letiska do hotela. Kolko trva zvycajne let z BA do Grecka? A kde je idealne s malymi detmi? Diky

marcy30
20. júl 2012

Ahojte, boli ste niekto v hoteli Almyra village? Ake mate skusenosti?

lulana79
20. júl 2012

Tak my už máme po dovolenke... V stredu sme sa vrátili z Kréty, hotel Santa Marina, asi 7km od Heraklionu. Boli sme maximálne spokojní po všetkých stránkach... Let nám nemeškal a dokonca na ceste domov sme vzlietli o 20min skôr... 🙂 Na budúci rok už budem vyberať určite aspoň 12 dňovú dovču 🙂

janelinka
28. júl 2012

Baby,na bud.týž.letíme na Krétu- Amoundara,hotel Marilena-viete mi niektorá povedať,či treba nejaké extra oblečko na obedy a večere, zatiaľ čo sme chodili stačili tričko a šortky,no tu máme v pokynoch aby sme si to zistili,vraj niektoré hotely,nepúšťajú na večeru takto oblečených a vyžadujú " slušný odev" . a ešte niečo,viem že je to asi otrepaná téma,no pre 15mesačné bábo čo sa týka pitia do lietadla zo sebou ako to je? ďakujem 🙂

veverka84
28. júl 2012

@janelinka my sme boli na krete ammoudara apolonia beach resort bol to 5 hviezdickovy hotel pred restauraciou bol nakresleny pan a predciarknute kratase a nakreslene dlhe nohavice.my sme nosili tesne pod koleno ale vela zien minisukne a pod. nikto nic nepovedal...takze asi kaslu na to...co sa tyka lietadla ja mam teda vacsie deti ale v pohode boli aj v blave aj v heraklione na letisku mala som velku mineralku odpila som si a nikto viac neriesil.ked sme isli tam som mala este termix ktory som zabudla vybrat z tasky povodne ho mala dcera zjest na letisku a muz mi potom hovoril ze sa ho pytali ze co to je a on ze termix 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a tiez to viac neriesili 🙂 tak krasnu dovolenku,inak ak by vas nahodou lakala ponuka ist do kretskeho akvaria nedoporucujem je to velmi slabucke,my sme sli lebo mame doma morske akvarko no bol to des malicke do par minut obehnute a islo sa dvoma spojmi a este riadny kus pesi...

prdelinka12
28. júl 2012

@adiaca let trva max 4 hodiny 🙂

janelinka
28. júl 2012

@veverka84 tak to si ma celkom potešila,už som premýšľala že čo za oblečko budem musieť zabaliť 🙂 no my ideme do 4hviezdičkového tak hádam nebudú vymýšľať 😉 tiež chcem malej zobrať nejakú výživu,letíme o piatej ráno,tak aby mala niečo na papkanie( inak ešte kojím) pani v cestovke mi vravela že len 1dcl vody na osobu si môžeme zobrať 😀 😀 čo mi prišlo akési divné 😒 diky za tip na aký výlet neodporúčaš ísť,dobre vedieť. ďakujem a potom dám vedieť ako dovča dopadla,no už teraz dúfam,že na 1 😉 😉

veverka84
29. júl 2012

@prdelinka12 a to kam do grecka?my sme sli na kreta 2 h 10 min 🙂

amouramour
29. júl 2012

@janelinka do lepsich hotelov, 5hviezd. sa to patri a vacsinou aj vyzaduju slusnejsie oblecenie na vecere a obedy

prdelinka12
29. júl 2012

my sme leteli z viedne a prestupovali sme v atenach...aj z viedne aj z aten trval let dve hodiny.viem ze je to urcite menej,tak som napisala len max 4 hodiny,nie presne.max 4 hodiny je v rozsahu do 4 hodin,co znamena ze mozu letiet dve,tri hodiny alebo tak

janelinka
29. júl 2012

@amouramour tiež si myslím,že nám budú stačiť šortky(trištvrťáky) a triká 🙂 a ešte je lepšie keď si golfáč zabalíme alebo ho len tak dáme naložiť ? mám pripravené také priesv.igelit.vrece 😉

panki
12. aug 2012

Ahojte. Neviem, ci to patri do tejto temy ale zbytocne novu zakladat nechcem. Odlietame 29.8. na Korfu do baby hotela a moja 2 rocna dcera je zavisla na nutrilone, zaujima m.ma ci tam bez problemov kupim bud nutrilon alebo nieco podobne? Nechcem to tam vlacit, lebo mi to zaplni pol kufra. A s plienkami by tiez nemal byty problem kupit ze? A este jedna otazka, ma mala narok na batozinu myslim nejaky mensi kufrik, nie ako prirucnu. Dakujem

veverka84
15. aug 2012

@panki ahoj my sme boli sice na krete ale 12 km od hotela sa dalo dostat mhd alebo autom pozicanym a plienky kupit v heraklione.nutrilon neviem to som si nevsimla ale tu som kopovala detske oblecko a plienky som videla ale znacky ani ceny vobec neviem 🙂 vidim ze mala nema dva roky asi bude v lietadle ako infant cize sediet na tebe priputana s tebou teda ak ste jej nekupovali letenku samostatnu.ked bude infant nema narok na batozinu ziadnu.
ale ak idete vyslovene do baby hotela tam by mohli mat aj priamo v nejakom ich hotelovom obchodiku tie plienky ten nutrilon to by som asi neriskla aj z toho dovodu ze uz je rozdiel medzi nasim a rakuskym nutrilonom ze vraj aj inak chutia neviem...tak peknu dovolenku a daj vediet ako bolo na korfu my sme sa rozhodovali medzi korfu a kretou ale isli sme v juni a vtedy ze je na korfu este chladnejsie aj more aj vzduch oproti krete 🙂

panki
15. aug 2012

@veverka84 ahoj, ano ide ako infant...5.9. priletime a 6.9.ma 2 roky. Uz som si zohnala obrovsky kufor tak dufam, ze tam vsetko napracem a zmestim sa do 15 kg 🙂 uz sa tesim, ze sa zasa po 4 rokoch vraciam do milovaneho grecka 🙂

reluska
3. sep 2012

@kajkape Hlásim návrat z Pelopnézu, žiadne obavy zo štrajkou, úplna pohoda, minulé leto Kréte, rovnako bez problému...toto grécke halóó, robia len média.....boli sme 11 dní, nádhera, krásne more, boli sme pozrieť aj v Pygrose, jediné načo si dať pozor - siesta je od 14 - 18.00h a potom otvárajú len tý čo chcú, ak chce niekto nakupovať, tak len od 09 - 14.00h. A ešte zažili sme neskutočné teplo - Olympia 50st. na pláži cez 41 st. škoda že už sme späť..

hasleerka
2. jan 2013

@veverka84 akurát pozerám ten hotel čo ste boli, má v ponuke tip travel ...ako sa ti páčila pláž??? boli tam kamienky či viac piesok???? starali sa tam aj o deti, alebo si robil každý svoj program ... a do mesta bolo daleko či dalo sa aj pešo prejsť??? díky

veverka84
6. jan 2013

@hasleerka ahoj no plaz bola miestami uplne pieskova a niekde drobne kamienky ale ako uz bol vstup tak boli akoby take neviem platne kamenne ale neboli to tie betonove ako byvaju v turecku nebolo to zle ale uz by som sla na taku plaz ako sme mali na malorce to bolo uplne naj aj more...do mesta sme sli mhd za 2 eura do heraklionu pesi sa dalo po takom chodniku boli obchodiky restauracie a tak ale do heraklionu by to bolo asi daleko aj s vacsimi detmi.co sa tyka animacii boli tam dva detske kutiky kde sa venovali detom jeden pre rusov a druhy pre nemcov cize bolo naznacene ze nie pre slovenske deti ☹ ale byvali pri bazene vselijake sutaze ,cvicenia a pod kde bol vitani kazdy 🙂 inak hotel okolie a strava super a vyhoda velmi blizko k letisku co som ja pri malych detoch ocenila 🙂

turistka
7. jan 2013

@veverka84 a stacili prosim ta kapacitne lehatka a slnecniky pri mori?

veverka84
10. jan 2013

@turistka ano vzdy sa nasli tusim len raz sme mali dve a boli sme styria dokonca vela krat super flek hned v prvej radi pri mori decka sa mi hrali a pekne som na nich videla 😀 problem bol skor pri bazenoch tam ked sme chceli musel niekto vstat a rano o 7 hodit uterak 😀

carrie28
20. feb 2013

Ahojte, veľa čítate slovenskú tlač a venujete pozornosť médiam, ktoré fakty podsúvajú, ako sa im chce 🙂 Grécko ako dovolenková destinácia je úplne v pohode, nemáte sa čoho báť, žijem tu, tak vám prázdniny v tejto prekrásnej krajine môžem len odporučiť 🙂

katy1979
27. mar 2013

@libka1
@martinka13
@luciamili babulky viete mi povedat ako ste boli spokojne s lindos princess? Ci skor ako je to so stravou? Nie ze mi tam deti budu hladovat. A ci je aj bar na plazi. popr. ako je to tam s cistou vodou? ci ju najdeme balenu vo flaskach vsade alebo si pytat pri bare ci ako to funguje?

libka1
27. mar 2013

@katy1979 Ahoj, strava vynikajuca, deti si urcite vyberu, je tam aj detsky bufet, ale tam boli same sprostosti, robili vela cestovin a zeleniny vselijakej dusenej, hladovat urcite nebudu 😉 bar velmi blizko plaze, par metrov a hned vedla aj taky velky pristresok kde sa dalo cely den najest (pizza, ovocie, kolace, spagety, hranolky...) flaskova voda v chladnicke, pri bare sme nikdy nepytali, tak to neviem, stacila nam ta chladnickova 😉 spokojna som bola, bola som sice uz aj na lepsej dovolenke ale aj tato bola fajn, co sa mi nepacilo bol pristup do mora, urcite na topanky 😒

katy1979
27. mar 2013

@libka1 dakujem. lebo to bola tak rychlo vybrana dovolenka tak len ci som neprestrelila. V grecku sme este neboli tak som zvedava. ovocie predpokladam ze je tam tiez dostupne. Tie topanky si zapamatam a nabalim. boli ste popozerat aj nejake mestecka v okoli ci s detmi ste boli len v rezorte?

libka1
27. mar 2013

@katy1979 na peso je tam blizko dedinka a do Lindosu chodi spred hotela autobus. Stale boli jablka a melon ak sa dobre pamatam, viem ze nebol velmi velky vyber ovocia, ale boli sme zaciatkom juna... pre deti je to tam naozaj pekne urobene, je tam super ihrisko, bazenik krasny... akurat co mam zlu skusenost ze sme isli cez satur a prisli sme tam rano o 6 a dostali sme izby poobede o 2.. zmenili nam na poslednu chvilu let a ten zaciatok bol hrozny... inac su tam (alebo teda vtedy boli) vsade slovensky casnici (v kazdom bare skoro a v jedalni ich bolo asi 10, nejake studentky z topolcian tusim), aj na recepcii bola jedna slovenka 😅 a aj jedna animatorka...

katy1979
27. mar 2013

@libka1 my ideme tiez satur. Tento problem sme mali minuly rok v turecku. let nam posunuli o par hodin. ale dozvedeli sme sa to dva dni pred odletom takze sme vsetko stihli ale rodinam s demi davali izby hned. takze do hodinky sme mali izbu. My ideme na konci juna tak uvidime.

luciamili
27. mar 2013

@katy1979 ahoj,no zo stravou nebol vôbec problém bola výborná a bar je aj na pláži,voda tam je pitna a nalievaju balenu aj v minibare na izbe je balené,ja som z tej vody robila aj malému mlieko a nebol problém 🙂

libka1
27. mar 2013

@katy1979 no tak v lindose nebola na recepcii najmensia ochota to riesit a to bol zaciatok juna, ale vraj boli plne obsadeny 😖 sedeli sme tam na sedackach v hale skoro 8 hodin 😝 inac okrem tohto mozem len pochvalit, ale uz by som sa tam nevratila, mozno prave vdaka tej prvotnej udalosti 😅 neviem, nepocitujem potrebu sa tam vratit...

hasleerka
11. dec 2013

ahojte, uvítala by som vaše skúsenosti z tohto leta, viete mi niekto poslať link kde ste boli, cez akú cestovku a či by ste zase išli??? díky

hasleerka
13. dec 2013

@katy1979 ahoj môžem ťa poprosiť kde presne ste boli, máš niekde link??? ako si bola spokojná???