Skúsenosti s rekreačným poukazom - ubytovanie cez Booking

marseilles1
8. júl 2022

Ahojte 🙂 riešim jeden problém čo sa týka rekreačného poukazu. Už skôr som rekreačný poukaz dávala.no tentokrát sa chceme opýtať či nemáte niekto skúsenosť.ide o ubytovanie cez booking, no často keď ste registrovaní cez booking je zľava, ktorá bola aj teraz cca 10€. Takže celková suma cez booking je 100€. Suma stiahnutá cez Bankov účet je však 90€. Nakoľko booking mal zľavu. Samozrejme aj na faktúre je suma 100€. Či máte niekto skúsenosť s týmto že či bude aj preplatená tá suma 90€ ktorá je na stiahnutie účtu čo mi príde logické, aj keď zároveň na faktúre je 100€. Ďakujem za odpoveď ak sa niekto s týmto stretol.

stary_ujco
8. júl 2022

@marseilles1 fakturu ti ma dat ubytovacie zariadenie... Neverim, ze si stiahli 90 eur a vystavili fakturu na 100.

marseilles1
autor
8. júl 2022

@stary_ujco
Booking platí určitú sumu v zľave..takže nejde žeby ubytovanie dalo zlú faktúru..ide o ten zľavový rozdiel..pre ubytovanie je to koser lebo odo mňa sumu majú len ten rozdiel platí ako keby za mňa booking.kedze tam bola 10% zľava .

minesasubu
8. júl 2022

Fa ti poskytne ubytovanie na plnu sumu aku uctuje bookingu , to ze ty mas zlavu cez booking nema co ubytovanie zaujimat to je medzi tebou a bookingom , avsak rekreacny poukaz sa nepreplaca cely ale len polovica z neho

lucykelly
8. júl 2022

ahoj, preplatenú budeš mať sumu, ktorá ti odišla z bankového účtu 🙂 mám čerstvú skúsenosť, keďže som zaplatila reálne menej, ako bolo na voucheri zo zľavového portálu .. preplatili mi 55% zo sumy, ktorá mi odišla z účtu

janka_266
8. júl 2022

@marseilles1 vždy som mala faktúru na sumu, ktorú som zaplatila, bez ohladu na zľavu. Veď sa spýtajte pri ubytovaní na hoteli, ale tak či tak vám preplatia len z tých 90€, keďže tie vám odišli z účtu. A do budúcna je lepšie platiť nakonci pobytu, nech vám tam zarátajú aj prípadné jedlo/pitie na hoteli.

marseilles1
autor
8. júl 2022

@lucykelly
@lucykelly ďakujem 🙂 toho som sa obávala nakoľko hovorím cez booking som platila už veľakrát ale až po nejakej dobe je tam 10 % zľava a tým pádom mi booking ako keby preplatil 10€. Takže ďakujem dúfam že to prejde.

marseilles1
autor
8. júl 2022

@janka_266 tak možno ste nedávali rezerváciu cez booking, ak absolvujte určitý počet pobytov..booking vám potom dáva na každý pobyt 10% zľavu, čiže zaplatí za vás 10%. Firma ťažko môže dať na faktúru inú sumu keď booking jej zaplatí celú sumu..a nejde o ubytovanie v hoteli ale apartmány kde je vlastná kuchynka..čiže úhradu pitia a jedla..som nepotrebovala.ale tiež ďakujem 🙂

dadis
8. júl 2022

@marseilles1 Radsej si to dopredu over u ubytovatela. Ja som raz menila ubytko, lebo penzion a chatky prenajimali ako sukromni prenajimatelia 😳 len cez DIC - na Sk he vsetko mozne. Ale na druhom ubytku bez problemov dali fakturu...