Spanie s deťmi v jednej izbe na hoteli - skúsenosti

patkanik
29. máj 2021

Prosim, poradte vase skusenosti. Planujeme rodinnu dovolenku ( predlzeny vikend) s nasimi dvomi detmi (1,5 a 3,5r). Ale ako vyriesit spolocne spanie v jednej izbe? Mladsie dieta uspavam sama ( nakojim, odidem z izby, same zaspi). A starsie dieta spi same vo svojej izbe. Samozrejme ze chodi spat az o pol ( hodinu) neskor ako mladsie. Citame rozpravky a potom same zaspi.
Ako to vyriesit na hotelovej izbe? Nechat ich potom na “ kamere”, aby sme mohli aj my sami posediet este ? Ci ist spat vsetci naraz? Mladsi je samozrejme viackrat v noci hore, a vstava strasne skoro (5:30🙈). A druhe si pospi aj do 7:00. Bojim sa, ze sa nevyspime a bude to katastrofa. 🤷‍♀️

hailey1
29. máj 2021

@patkanik neda sa vziat nejaky apartman, kde by bolo viacero izieb? Nas ma coskoro 8 mesiacov a neznesie nas uz teraz v izbe 😂 a za dalsie... co budete mat z dovolenky vy?

patkanik
autor
29. máj 2021

@hailey1 tak, mame vyhliadnuty hotel, kde apartman vychadza omnoho drahsie. Tak sa nam to zda zbytocne.

leuchtturm
29. máj 2021

A kde si chcete ist posediet? Nenechavala by som deti same na hotelovej izbe.

ukulela
29. máj 2021

@patkanik dve noci sa utrasu. Aj za cenu, sú dieťa uspis na rukách. Nečakaj, že v cudzom prostredí budú mať domáci režim. Druhá vec, dieťa na izbe samé nikdy.

denden77
29. máj 2021

@leuchtturm predpokladam, ze na balkone 😁
inak toto si ja tiez vobec neviem predstavit, lebo ako pise @hailey1, nasa skoro 9m spi sama v izbe a ja ju svojou pritomnostou skor rusim, nie este chrapajuci muz napr. 🙊🙉🙈😁

littlebubble
29. máj 2021

Nenechávaj deti na izbe samé.Nikdy.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januarova
29. máj 2021

@patkanik , určite samé deti na izbe nenechaj, ani s vysielačkou.
Ja mám už väčšie deti a ani teraz ich samé na izbe nechávame.
Nikdy nevieš čo sa môže prihodiť

patkanik
autor
29. máj 2021

@januarova same nehrozi nechavat. Hlavne mi ide o to spanie, zaspavanie. Skusenosti?

gerfinka
29. máj 2021

@patkanik na dovolenke budete mat podľa mňa aj tak iný režim. My sme boli teraz na svadbe mimo domu, vydržali sme tam s takmer 3 ročnou a ročnou asi do 21:45 s tým ale ze mladšia zdriemla na terase reštaurácie v kočíku. Potom sme išli na izbu, ja s deťmi som už zostala spať a manžel sa vrátil ďalej baviť. Boli sme na pobyte aj keď mala mladšia 4 mesiace asi. Ale dostali sme mezonetovu izbu. Dole bola prístelka, tam spal manžel so staršou, ja s mladšou hore na manželskej posteli. Keď deti zaspali, len sme na izbe debatili potisku.

patkanik
autor
29. máj 2021

@patkanik S prvym dietatom sme boli len raz ( malo 12mes) a ked sme ho uspali, sli sme do kupelne, dali vinko a potom sli potichu spat😄

januarova
29. máj 2021

@patkanik nesilila by som to na dovolenke s presným režimom. Dala by som ich spať spolu v rovnakom čase a s manželom môžte mať pekný večer aj potichu pri slabšej lampe 🤭
My sme to tak pár krat mali na dovolenkach.
A to neboli moje deti dobrí spáči. Ale na dovolenke, vylietani, plní zážitkov, unavení to fungovalo....

lavender273
29. máj 2021

Viem ze si pisala ze apartman je predrazeny, ale ked uz idem mna dovolenku tak idem tak aby som si aj ja oddychla a mala svoj priestor a nie po kupelkach pit vino. Aj vy / rodicia mate narok na zasluzeny oddych.

paskolinka
29. máj 2021

my sme tak boli s jednym dietatom (3,5 rocne), ked zaspal, tak sme si uz len citali na izbe, prip. pozerali nieco so sluchadlami na notebooku, svetlo malemu nevadi. ako nie je to idealne travenie vecera na dovolenke, ale da sa. to bola klasicka izba. potom sme boli v inom hoteli, kde to sice nebol apartman, ale ta izba mala taky tvar do L-ka a kym dieta spalo v jednej casti, tak my sme kludne pozreli aj film na druhom konci.

hori
29. máj 2021

Ja som na dovolenke za kazdu "srandu", ale do jednej izby s tak malymi detickami, tak to by ma nikto nenahovoril. Tu nejde len o vecer - ako budu spat poobede?

nikiki29
29. máj 2021

My sme presne pre toto išli do apartmánu, oddelená spálňa od ostatnej časti izby bola jediná podmienka ktorú sme vyžadovali bez milosti. Inak sa to nedá, nikto si neoddýchne, uspíte deti (keby aj hneď obe naraz a bezproblémovo) a vy budete sedieť v kúpeľni? Aj cez obedný spánok? 😳 to čo je za relax 😑

cammeronka
29. máj 2021

Vzdy sme boli s detmi na jednej izbe, a holt ano vecer uz nikam, sak zase nebude to naveky..nenechala by som ich samych a srdce mi tiez pistalo niekam ist, ale ratala som s tym, ked idem s detickami, ze sa neda 🙂

somtunovaa
29. máj 2021

My chodíme s detmi kade tade od narodenia. A ja som názoru že cez deň sa prispôsobujeme my deťom a večer oni nám. Takze sú s nami v bare, v restike do noci. Staršej dám mobil (áno mobil, nevidim na tom nič zle, dieťa malo cely deň nejake aktivity), mladšia pospi v kočíku, niekedy si nájdu rovesníkov a majú o zábavu postarané. A potom netreba riešiť žiadny režim, deti večer zaspia ani si nevsimnes kedy. Alebo hotely ponúkajú aj službu “stráženie deti” skúste sa poinformovat či nie je taká možnosť.

oliali
29. máj 2021

@patkanik my sme boli takto na dofci ked mal mladsi 2 a starsi 5... dovtedy mladsi spal v nasej spalni, uspavala som, starsi vo svojej izbe, zaspaval uz sam, ukladal ho manzel.... na dofci sme riesili co s nimi, mai sme izbu kde boli 2 miestnosti, v jednej bola manzelska postel a v druhej bola rozkladacia pohovka .... z oboch bol vychod na ten isty balkon/terasu... skusili sme ci zaspia spolu na rozkladacom gauci, prvy vecer vymyslacky, druhy vecer menej a cuduj sa svete celu dovolenku krasne zaspavali sami spolu... my sme sedeli na terase a nenapadko kontrolovali 😂a popijali vinko.... samozrejme po navrate domov sme rovno stahovali detsku postielku k starsiemu do izby aby sme nenarusili novy rezim ...

dkethe
29. máj 2021

Prepanajana 🙈🙈 my s muzom nechame na vysielacke deti vzdy, aj polroka mala dcerka. A to som fest zodpovedna matka. Ale nebudem na dovolenke o 8 vecer lezat potichu v tme a dubat do mobilu 🤦

Vobec neries tieto veci. Nejak zaspite. V kociku/ na rukach.. dovolenka je o uzivani a treba upustit od niektorych narokov. A taktiez nie je pre kazdeho, mnohi maju z vyletov s detmi doslova horor tak radsej mikam nechodia. Uz ty musis vediet co ti je prednejsie, a co zvladnes 🙂

simca06022011
29. máj 2021

Nikdy sme nemali s týmto problém, na dovolenke je trochu iný režim.. Ak budete mat izbu s balkónom posedite tam. Deti by som sa snažila uspať naraz, aby sa nebudili navzájom. Kľudne sa môže stať že sa ti tak počas dňa unavia, že budú späť hocijako a hocikde večer..
My ale vzdy berieme izbu keď nie apartmán (tie sú väčšinou komplet vybavene s kuchyňou a tam) , tak takú dvojizbovu s "obyvackou". Neviem ci aj taka sa vola apartmán 😊 to nám vyhovuje najviac.

leskovael
29. máj 2021

My keď sme niekam išli, tak sme 90% výletov riešili apartmán, boli sme aj v izbe, vtedy sme mali vysielačku, ale teda pre mňa je rozdiel vysedavat v hotelovej kaviarni /restike, alebo mať súkromie v apartmáne v druhej izbe...za mňa apartman.

katarinka289
29. máj 2021

@patkanik nase deti maju 6 a 9r. Na dovolenky k moru chodime odkedy mali 1 a 3. Az minuly rok sme mali prvy raz apartman s dvomi spalnami.Aj to nam dali bez objednania.Nikdy neriesim zvlast izby.12dni sme v jednej 2+2pristelky.Deti spia,my sedime na terase

simona92101
30. máj 2021

@patkanik boli sme na pobyte v Tatrach na 4 dni ked mala dcerka 1 rok.naschval sme kvoli tomuto hladali apartman cize zvlast spalna a zvlast obyvacka,dcerka chodila o 19tej spat,neviem si predstavit v jednej izbe sediet potichu potme 4 dni kazdu noc,..skuste pozriet iny hotel,popripade len apartmany nie v hoteli.takto si to velmi neuzijete..

heidy222
30. máj 2021

@dkethe presne. Zrovna vcera sme boli vo vinici v penzione, mali taku Vináren s terasou rovno pod oknami izieb. Notmalne sme maleho 1,5 rocneho uspali a vysielacka cez mobil a sedeli sme od neho 5 m vzdusnou ciarou, s tym ze bol tiez vchod do izbovej casti na ociach a zamknute. Nechapem co je na tom zle.
Ale vacsinou chceme Balkon. Deti mame v podobnom veku, ked musia spat spolu v izbe tak ide mladsi o nieco neskor a starsia o nieco skor spolu. Trvame na apartmane, Balkone a tiez sa striedame s manzelom na vecernu prechadzku. doteraz nebol problem.moje deti spia na cestach lepsie lebo su unavene to zazitkov

1mata
30. máj 2021

@patkanik neuzijete si spolocne chvile s partnerom. Urcite priplatit a budu nerusene aj deti aj vy si posedite. My sme mali vzdy apartman presne kvoli detom, malicku som uspala (zaspavala o 18:00), starsia si isla sama lahnut za nou ked uz spala a my sme mohli bez toho aby sme rusili deti a deti rusili nas, posediet o nieco dlhsie 🙂
Jedna miestnost pre 4 osoby je naozaj malo.

patkanik
autor
31. máj 2021

Dakujem za vase nazory, skusenosti. Predsa len pouvazujeme o inom hoteli s moznostou apartmanu🥰