Zúfalá z dovolenky, poraďte last minute na máj

danushik
15. máj 2019

Prosím, poradíte mi nejaký dobrý last minute na máj?
Niečo exotickejšie?
Avšak Thajsko a Áziu veľmi nie. Na Bali a Dominikánskej je vraj koncom mája daždivo, tak ak niekto bol, napíšte, či ozaj pršalo. Plus ma odrádza ten dlhý let 🤦🏻‍♀️
Oplatí sa niečo tu bližšie?
Možno Turecko, Egypt, Chorvátsko?
Aké máte skúsenosti? Ja som voči týmto "našim" dovolenkovým destináciám trocha skeptická, ale napíšte vaše skúsenosti a rada zmením názor 😊🙏🏻🗺

deti95060810
15. máj 2019

v Chorvátsku je chladné more v máji...

nikushka46
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikushka46
15. máj 2019

exotiku by som riesila na jesen/zimu (november-marec), ale v Turecku a Egypte by uz malo byt super pocasie aj v maji 🙂, Cyprus je vraj celorocny a co tak Dubaj?

missdiva
15. máj 2019

@danushik v maji je na Chorvatsko zima (pokial sa chcete kupat). Turecko a Egypt by som aktualne neriskovala.
Na Bali sme boli v dazdovej sezone ale mali sme stastie na pocasie, ked prsalo tak len cez noc.
Tipy na maj: Malajzia, Kanarske ostrovy, Emiraty, Jordansko, Azorske, Cina, Maroko.

nistika
15. máj 2019

Turecko a Egypt je skvelý, prečo si na to skeptická? von medzi ľudí v týchto krajinách radšej nie, ale rezorty majú fantastiké, súkromné pláže animácie a kvalita za relatívne malý peniaz ak máš stravu, oni jedlom teda nešetria. ale more je studené všade aj v Turecku, možno ten egypt by šiel

soldi
15. máj 2019

znamy su akurat na kanaroch. spokojni su, teplo tam je a let 5,5 hodiny

hettinka
15. máj 2019

Tento rok je v HR špeciálne zima, majú tam búrky, more tiež do 15°C, aj keby sa oteplilo, more teplé nebude. V Egypte je teplo už, ale ja osobne by som nešla, ale na zvážení každého, či chce byť zatvorený v zlatej klietke. To skôr Maroko.

katulienkax
15. máj 2019

Ja osobne si myslim ze jedine Egypt ked nechceš ďaleko ale zas ja mam rada vodu nad 26 stupňov a to ani v Egypte zatial asi nebude. ja by Som dala v Egypte nieco poznavacie. A ano Maroko je úžasne ale na poznavacku tam je skoda vylihovat pri studenom Atlantiku.

brunettegirl1989
15. máj 2019

@nistika my sme chodili aj mimo rezort a úplne v pohode

hettinka
15. máj 2019

@brunettegirl1989 no, ked si človek odmyslí tú špinu všade... My sme tiež chodili mimo rezort v r. 2000, keď o terorizme nebolo počuť, ale teraz, no nešla by som. My sme boli v decembri a kúpali sme sa, aj more teplé, len sa skoro a rýchlo stmievalo, noci chladnejšie.
Známi boli nedávno, na letisku ozbrojenci, autobus sprevádzalo komando, v hoteli stráž, pred hotelom stráž ... na výlety len obmedzene mohli. Že nemali z toho dobrý pocit, lebo však aj tomu strážnikovi môže prepnúť v hlave. Dali sa nalákať na nízku cenu.

mogaa
15. máj 2019

@danushik choď do cestovky a pozri si aktuálne ponuky.....kočky ti tu môžu poradiť všeličo, ale je otázne či bude aktuálna ponuka, či ti bude vyhovovať termín, cena.....

nistika
15. máj 2019

@brunettegirl1989 veď v turecku aj my ale úplne vpohode to teda nebolo. vošli sme do nejakého trhového obchodu, a zrazu 4 čudný turci stáli okolo nás bez slova a fakt neviem kam to smerovalo. potom prišli ďalší náhodný ľudia a sa to rozpdlo...ale tak treba mať na mysli že sú miestami naozaj v týchto krajinách čudáci asi keď tak len medzi plne zaľudnené oblasti a patrične oblečené aj keď to nieje arábia a sú na turistov zvyknutí, určite dlhé nohavice a z egypta som tiež počula šialené hystorky s domácimi

danushik
autor
15. máj 2019

@soldi idem to hned pozriet 🙂

danushik
autor
15. máj 2019

Ďakujem za odpovede dievčence. Celkom sme sa dnes zapozerali na Maledivy. Avšak ak tam, tak sme chceli len water bungalow, a tie neviem nikde v rezorte zabookovat. Prekvapivo.Musim pochvalit buduceho manzela. Nasiel neskutocny rezort na Krete, tak mozno aj nejakych 500€ este usetrime a nepoletime tak daleko. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

baklik
15. máj 2019

@danushik daj tip 🙂

martinella1
16. máj 2019

@danushik len pozor, lebo severná Kréta je veterná a preto sú tam takmer stále vlny...ale inak je tam krásne

vikusjk
16. máj 2019

@brunettegirl1989 ste boli v Egypte? Kde presne, ak smiem vediet? Dakujem

brunettegirl1989
16. máj 2019

@vikusjk hurghada seagull rezort 🙂 ako každý večer sme boli vonku je to v podstate v centre mesta a bolo super aj keď niektorí arabi hrozne otravni, čo sa týka dopravy katastrofa tam väčšina nemá ani vodičský preukaz. Treba byť samozrejme obozretní ale netreba sa báť. Ja cestujem po svete už dosť dlho a bola som už naozaj všade či na silvestra alebo v inom mesiaci a som tu...

vikusjk
16. máj 2019

@brunettegirl1989 tak to som rada 🙂 do Hurghady sa chystáme tiež, ale teda nejde podľa mňa o nejakú že najlacnejšiu dovolenku, takže by som nerada mala zlú skúsenosť, aj keď človek nikdy nevie... tiež to máme blízko tej pešej promenády, tam sú vraj dobré večerné prechádzky, tak hádam bude fajn. Nechcela by som byť len zatvorená v rezorte

klaudulixx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ave_eva
16. máj 2019

Skúste madeiru,to nádhera 🙂 pripadne siciliu

brunettegirl1989
16. máj 2019

@vikusjk veď práve egypt je super je tam veľa možností stvorkolky, šnorchlovanie, výlet loďou, diskotéky. Mňa by tiež nebavilo ležať 10 dní iba na pláži. V pondelok letím do izraela čiže spojim aj pamiatky a kúpanie v mŕtvom mori.

vikusjk
16. máj 2019

@klaudulixx to uz je tam tak horuco? 😅

vikusjk
16. máj 2019

@brunettegirl1989 uzivaj 🙂

danushik
autor
16. máj 2019

Vyhral Coral bay na Cypre 🙂

klaudulixx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klaudulixx
17. máj 2019

@vikusjk áno je 🙂 :3

brendaa
19. máj 2019

@danushik oman?

danushik
autor
19. máj 2019

@brendaa tam som pracovala... ;)

brendaa
19. máj 2019

@danushik ty sa mas😉. Co tak Komory alebo Kapverdy?