Ako zabaviť dieťa pri mori?

mala_claire
17. jún 2017

AHojte baby. Ideme s malým na dovolenku k moru, má už rok aj pol. Dajte nejake tipy na zábavu na pláži. A niečo iné, ako stavať hrady z piesku. 🙂

mala_claire
autor
20. jún 2017

mne tato konverzacia lenickina dych vyraza... podla mna dieta je hyperaktivne, lebo je mu vsetko zakazovane, prikazovane, nikde sa s nim nechodi, drepi doma a je mu nevolno z vonku, lebo tam nikdy ani poriadne nebol, lebo sa mu tam nieco moze stat... sa nediv, ze je hyperaktivny. to nie je hyperaktivny, len jednoducho chce spoznavat svoje okolie a snad neskor sa mu podari spoznat aj svet. ukoji tak svoj chtic a ukludni sa. prosim, ukazuj mu veci, uc ho, co je nove vo svete, pred domom, za domom, ako vyzeraju hory,. lesy, moria a oceany, co v nich zije.. mam pocit, ze to dieta chuda chce a nedostava sa mu nicoho. iba stupli do usi. skoda.

dejna20
20. jún 2017

Podla mna zbytocna debata co sa lenicky tyka. Je to otazka penazi. Zije u rodicov, ma predlzeny rodicak kvoli nepriaznivemu zdravotnemu stavu maleho. Ma 250 euro prijem ci kolko je rodicak a z toho prispieva na stravu a kupuje veci malemu co potrebuje. Jej pristel nezaraba, resp ma tiez 250 euro kedze maju spolu 500. On zase musi prispievat svojim rodicom.

dejna20
20. jún 2017

Takze z toho mala nepojde predsa k moru. To jej preto rodicoa zakazuju, asi by ich roztrhlo, keby isla k moru a necha sa od nich zivit.
Tym padom jej nabulikali, ze tam je velky bubu, ktory zere deti.
To s tymi lekarmi neverim, to je bla bla bullshit na nas.
Ona pri mori nebola tak nevie, ze tam nie je tak hnusne dusno ako dakde medzi panelakmi. Ze twm nikto neodpadava. A ze na plazach su vsde slnecnikmi a neznamena to ze je dieta na upeku xy hodin, ale pekne v tieni, kde pofukuje morsky vetrik a citit slanu vodu.

elizita
20. jún 2017

@dejna20 velky bubu 😀

katarinamarkova
20. jún 2017

@lenicka6697 ok, chápem, že ked sa nechce tak sa nedá.....fakt ťa nitko nenúti ísť práve pri more. Aj ked by to malému s veľkou pravdepodobnosťou veľmi prospelo čo sa imunity týka a nehovoriac o kožných problémoch.
ale
prosím nenahováraj tu nikomu, že more je škodlivé a vysoko nebezpečné pre deti, keď si tam v živote nebola.

vieš, rozmýšlala si niekedy, že aj ty môžeš mať svoj vlastný názor? že to čo tvrdia ľudia okolo teba môže byť riadna hlúposť? zamyslela si sa niekedy nad tým, že aj ty by si mohla mať vlastný dospelácky život? Ja chápem, že to máš asi s malým trošku náročnejšie, ale to fakt nie je dôvod byť doživotným slepým otrokom svojich rodičov.