Boli ste na plavbe veľkou loďou s deťmi?

tilly
13. apr 2012

zvazujem dovolenku, taku poznavacku lodou, je to po stredozemi, spanielsko, taliansko a tak... je to velikanska lod a dobra lodna spolocnost (rc), nie ako costa 😀
http://www.sonnenklar.tv/angebot/91931.html
boli ste niekto na takom niecom s detmi?

ja som bola na velmi podobnej lodi, trosku vacsej a v karibiku a bolo tam teda velmi vela deti, len som si ich nejak nevsimala, len som vnimala, ze tam su, tak neviem, ako by zvladali tie vylety a teda je to citit, ze je to lod, cize to trosku trasie stale, ze ako by to zvladali...

ma niekto skusenost? dik

anw
26. apr 2012

@tilly Ahoj . 9 rokov som na lodiach robila (ci uz riecnych alebo zaoceanskych) . Treba sa dobre informovat o moznostiach pre deti. Väcsina je uz vybavena detskym kutikom a animatorom. Co sa tyka stravy tak sa urcite dohodnete na niecom ``EXTRA`` pre deti ak by teda spolocnost detske menu neponukala. Tiez planujem nejaku cruise s malou ale este je skoro. Tak za dva roky dame nejaky Pacifik....najkrajsie miesta na svete (teda pre mna). Prajem krasne plavbu 😎 😎 😎 😎

tilly
autor
26. apr 2012

@anw tak rc mal bohate svedske stoly, aj fit stravu aj nesolene a tak... cize dalo sa vybrat...

monika15
26. apr 2012

@blumka
@tilly
mi chceme velmi do parku ich na par dni na flloridu....
=)=) dufam,ze sa nam to raz podari 🙂)

blumka
26. apr 2012

@monika15 my sme uvazovali nad disneylandom v parizi, ale toho roku nejaka dovolenka nehrozi, takze mozno neskor..a mozno to raz spojime s tou lodou a pojdeme na disney cruise 😉

monika15
26. apr 2012

@blumka
mi to uz planujeme trety rok 🙂 ale mm bol ze joj ta nemame deti teraz mame syna ale este je maly,....
chceme pockat kym bude mat 4 ci 5 rokov... teraz by z toho nemal nic....
a potom hladame akciu a hned ideme 🙂)) mame to na 2 hodky letom 🙂 alebo 2 dni autom heheheh 🙂)
tak uvidime co bude lacnejsie. 🙂

diiid
26. apr 2012

@ tilly @blumka ja zijem v New Yorku a ta ista lod ponuka vylety z NY do Karibiku, a kanady, a jednym smerom do Europy, potom sa bude plavit v stredozemnom a znova pride do usa. Na stranke sa daju pozriet fotky lod je tusim Disney Magic.

mirkadena
26. apr 2012

@papuka ďakujem Ti za príspevok, potešila si ma. Vo svojom okolí som mala len dobré ohlasy a recenzie od ĺúdí. V tom máš určite pravdu, že je to nezabudnuteľný zážitok. My ideme cez spoločnosť MSC konkrétne loď SPLENDIDA.Už som mala aj ohlasy od niektorých neprajníkov, či som normálna, že ideme na loď, či sa chceme potopiť a bla bla. Ale neviem veď lietadla padajú a ľudia lietajú, autá havarujú a ľudia chodia. Tak snáď dopadne všetko dobre. Aj napriek tomu čo sa stalo s tou Costa. Ja sa teším, verím, že si to užijeme. A ideme partia s deťmi, takže aj to 🙂)) ako som písala určite dám info ako bolo. A práve preto, že ideme s deťmi, že to nebude klasika pláž a hotel, lebo to pre deti tiež nie je naj. Celý deń na pláži a v horúčavách. Takže to bude niečo iné 🙂))))))))))))))))))

mirkadena
26. apr 2012

A keď sa nám bude páčiť, tak tú Disney určite v budúcnosti navštívime a super keby to robili tu okolo Európy. To by bolo super. To už budú deti vačšie, hlavne dcérka. Čo sa týka stravy na lodiach MSC, bola som informovaná, že detské menu tam je a široká možnosť výberu, tak uvidíme, či je to pravda. Možno potom hodím aj nejaké foto a popis 🙂)) inšpirácia pre ďalšie mamičky. Ináč už mi viac ľudí povedalo, že ani tá cena za celý pobyt nie je vysoká. Lebo keby chcel človek pochodiť všetko tak by to stále určite viac. Sama to poznám, lebo sme už pochodili európske metropoly a teraz to budeme mať všetko v jednom 😉 😉 😉 aj keď času podľa mńa až toľko nebude, lebo večer loď z každého prístavu odchádza, v noci sa pláví a ráno opať nové mesto 🙂)) Akurát v Barcelone budeme 2 dni, čiže možno aj na pobyt pri mori bude čas. Uvidíme hlavne ako počastie a teplota vody v mori a uvidíme. AK EŠTE MÁTE NIEKTO NEJAKÉ SÚSENOSTI TAK ŠUP SEM S NIMI. Rada sa inšpirujem, prípadne niečoho čoho sa treba vyvarovať napríklad.

tilly
autor
26. apr 2012

@monika15 ja by som isla do disneylandu, do universal, do toho vodneho oceanaria, co tam maju... vsade 😀 na floride je toho kopec a teda snad by zostal cas aj na shopping 😀

diiid
26. apr 2012

@monika15 jej disneyworld v orlande je moje naj. miesto na dovolenku Hlavne Epcot park ale aj Magic Kingdom. Bola som uz par krat a s detmi chcem ist prvy krat tento rok. Od nas je to 3hod. let a letisko odkial su priame lety do Orlanda je o 2 ulice od mojho domu.

monika15
26. apr 2012

@tilly no prave..... uz ledva cakam aby mal maly 4 🙂)
@diiid wow..... 🙂))

papuka
27. apr 2012

@mirkadena ahoj, ja keby som mohla, tak idem znova, nebojím sa potopenia, nebojím sa lietania, a to som už toho nalietala tiež dost, ja si poviem, čo sa má stat to sa stane, nevyhneš sa tomu, ale prajem Ti aj celj vašej partie prekrásnu dovolenku.a kedže sa blíži slnečný víkend, tak aj pekný víkendík, papa

blumka
27. apr 2012

@mirkadena @papuka, kebyze sme mali takto uvazovat ze jedna-dve lode sa potopia a uz nikdy na ziadnu nejdem, tak to by sme nemali sadat ani do auta. Ja som tiez toho nazoru ze co sa ma stat sa stane, hoc tu pred domom na mna moze spadnut skridla zo strechy 😉
takze krasnu dovolenku prajem a @mirakedna poriadne si to uzi 😉

tilly
autor
29. apr 2012

baby, davam do pozornosti jednu uzasnu plavbu... je to super zorganizovane, bola som presne na tejto teraz v novembri... aj sa tam behalo kazde rano po hornej palube, aj sa cvicilo, aj bola super particka, perfektne vylety so super "veducou zajazdu", super to bolo...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4457534...

blumka
30. apr 2012

no baby, neuverite, ale vcera sedime vecer pred telkou a mm cosi hlada na nete a ja ze co robis? Hladam nejaky karavan na leto 😀 😀 nejako ho to chytilo.. Vraj ze uvidime ako vyjdeme s peniazkami a ze moznoooo 😅

tilly
autor
11. máj 2012

@mirkadena prijemnu plavbu a uzite si to a potom daj vediet, ako bolo 😉

tak k tym potopeniam... asi je treba vybrat si dobru spolocnost... ked mala costa hned dva problemy za sebou, tak neviem a carnival sa mi tiez nepacili tie lode, v cozumeli sme parkovali vedla seba a neviem preco, zdala sa mi taka... neviem ako to opisat... skratka nepacila sa mi 😀

@blumka no, neviem, ci zozenie karavan na leto, uz boli vsetky vyrezervovane, ked sme zhanali my, hlavne prelom jun/jul su majstrovstva vo futbale v PL, vela ludi si ich poziciava na ten ucel...
ale daj vediet, ci zohnal, lebo ja by som dala prve dva julove tyzdne taliasnko, od hora az dole...

ja som akurat uvazovala, ze ci by nam nebolo lepsie vacsie auto 😀 teda mame 7 miestny minivan, ale taka caravella by sa hodila 😀 tam by sme sa teoreticky aj nudzovo vyspali a hlavne nabalili tam vsetko potrebne (co u nas znamena 3 bicykle a chariot a vsetko okolo toho...)...

blumka
11. máj 2012

@tilly no sak som mu hovorila..ale ked u nas to je tak, ze sa rozhodneme ze ideme, tak ak nejaky bude tak pojdeme ak nie tak vymyslime nieco ine 😉

tilly
autor
11. máj 2012

@blumka 😀 😀 u nas niektore dovolenky boli take, ze doobeda sme sa s deckami nudili na dvore, ze co budeme robit vecer a zajtra... a mm, ze ved podme do chorvatska 😀 a tak sme sa vecer pobalili a isli... 😀
nastastie si vieme obaja robotu zorganizovat aj takto narychlo, tak je pohoda... ale teraz by som chcela nieco prve dva julove tyzdne, uvidime, ake bude pocko, lebo v auguste ide starsi s mojimi rodicmi do grecka, tak nech nema dovolenky hned po sebe

blumka
11. máj 2012

@tilly 😀 tak to ste teda poriadne akcna rodinka 😉

tilly
autor
11. máj 2012

@blumka neradi sa nudime... ale vela zalezi od pocasia, a kedze predpovede byvaju tak na 10 dni, tak vsetko robime narychlo... ale tak co mas balit alebo ine hovadiny... zbalit sa viem do hodinky v klidku...

blumka
11. máj 2012

@tilly to je pravda a niekedy su taketo narychlo naplanovane dovolenky lepsie ako tie co sa planuju dlho...a hlavne ja niekedy mam take stresy ci mam vsetko a kde som co dala, ze velakrat je to lepsie, proste len pris, pobalit, nahadzat a ist a nerozmyslat 😀 😀

tilly
autor
11. máj 2012

@blumka jasne, nastastie neberieme ziadne lieky a ostatne sa da vzdy kupit... 😉 hlavne dovolenka dost zavisi od pocasia a to je v takom chorvatsku premenlive a treba ho vystihnut... a neradi sa viazeme na nejaky zajazd, preto s cestovkami letecky chodievame minimalne

tilly
autor
30. máj 2012

tak my zas uvazujeme, ze ci ideme sem https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4756728...

su tam 4 dni v orlande....

@mirkadena ako bolooo??? 😵

mirkadena
30. máj 2012

@tilly, blumka,monika15
Ahojte, tak ako som sľúbila, že napíšem, tak som tu 🙂 Dovolenka dopadla dobre, báječne 🙂 Maximálna spokojnosť. Super organizácia na lodi, jedlo, kajuty ( my sme mali s balkónom, čiže ešte lepšie). Nastupovali sme v Janove, žiadne zdravotné problémy sme nemali. Hlavne detičky to zvládali super. Mám 4 ročné a 16 mesačné. V kajute prichystaná postieĺka pre dcérku, grátis. Denný servis v kajute, každodenné upratovanie. Hlavne čo sa týka detí, veĺmi som spokojná. V reštaurácii detské stoličky, detské menu- detský jedálny lístok aj v reštauráciách s obsluhou, potom aj v bufete veľký výber jedál aj pre deti. Prebaľovacie pulty na každej toalete na lodi. My sme mali aj kočiarik, takže aj prechádzky na lodi boli. Hlavne sa nám páčil detský kútik. Ináč som bola milo prekvapená, lebo oficiálne v každej agentúre Vám povedia, že kútik je pre deti od 3 rokov a deti sú rozdelené do skupín od 3-6 r a potom od 6 a viac. Ale nevedela som, že je možné, aj pre deti od 10 mesiacov do 3 rokov. Čo nás veľmi milo prekvapilo.To sme sa dozvedeli až v info novinách, ktorá máte po každej večeri v kajute. Každý večer Vám ich steward prinesie. V nich sa dočítate všetko, čo sa bude diať nasledujúci deň, výlety atď. Pre tieto najmenšie detičky bola možná opatera každý deň na max 90 minút. v určený čas. Syn bol už v tej skupine od 3 rokov a chválil si. Fantastickí animátori. Tiež bol k dispozícii detský bazén s mini vodičkou, tak po členky, čo sa deťom veĺmi páčilo. Morská voda v bazénoch. Čiže sme si mohli s manželom krásne ležať na lehátku a detičky sa nám pekne čľupkali. Ináč, veľa detí bolo na lodi a aj akcie pre ne. 2 x vystúpenie v štýle Mickey a Aladin .... atď. Baby, MY SA EŠTE NA TAKÚTO DOVOLENKE VERÍM, ŽE EŠTE VRÁTIME. Určite odporúčam a nebojte sa ísť s detičkami. My sme taká akčná rodinka, ale kľudne aj pre rodinku, ktorá takýto zájazd ešte neabsolvovala. V noci sa loď plaví a každé ráno sme boli v inej destinácií. Plavili sme sa s MSC SPLENDIDA a trasa - Janov, Barcelona, Tunis, Malta, Sicília, Rím a Janov. Ak by ste mali niekto otázky, rada poradím, hlavne ak sa niekto chystá s tak malými detičkami. Bol to oddych, oveľa vačší ako na klasickej dovolenke 🙂))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

mirkadena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blumka
30. máj 2012

@mirkadena super sa to cita... 😉
ja stale hovorim, kto taku dovolenku zazije tak sa bude chciet na lod urcite vratit 😀 😉

lubka474
30. máj 2012

@mirkadena
zelam pekny vecer. Moje dcery cestuju spolu s manzelovymi rodicmi na MSC Splendida 9.6. Baby su uz velke,maju 10 a 14, ale i tak mam obavy, nakolko neovladaju amglictinu na 100%. Mozem poprosit nejaky mailovy kontakt na vas, mala by som par otaziek. Vopred dakujem. Lubka

mirkadena
30. máj 2012

@blumka áno máš pravdu, ja neĺutujem 🙂

mirkadena
30. máj 2012

@lubka474 jasné, pošlem IP 🙂

sirinka
30. máj 2012

@tilly preco nie...my sme boli sice iba na katamarane v HR tyzden, deti mali 3 a 1 rok, plus ja na zaciatku tretieho tehu a v pohode...
ved to pre nich bude ako nejaky hotelovy komplex...a ci z toho nieco budu mat, ten starsi urcite ano...a ten mladsi mozno...nasa klarka si tu dovolenku dost pamata a stale sa pyta, kedy pojdeme opat....