Cesta na dovolenku autobusom s deťmi do 2 rokov

katarinajurikova
9. mar 2012

mamicky,ako zvladli vase deticky do 2 rokov cestu busom na dovolenku ?Chorvatsko,Taliansko,dajte nejaky tip ,na co isto nezabudnut mat po ruke? Ako cesta prebiehala?

katrinka8
9. mar 2012

Ahoj, my sme sice s takym dietatkom busom nesli, ale ked sme sli na take dlhe cesty na dovolenku busom dakedy davno, tak deti, co sli s nami, to znasali asi lepsie ako dospeli 😀 Ale zase je pravda, ze to boli vacsie deti, pretoze sa vyspali v ulicke, prip. na rodicoch na sedadlach, nemali problem sa poskladat v takom malom priestore. Ale take male babo, neviem, ako by to zvladlo. Ja by som zvazovala hlavne to, ze ci mi to dietatko vydrzi sediet take 4 hodiny v kuse, pretoze ono tie bezpecnostne prestavky su cca kazde 4 hodiny, plus to, ci sa cestuje prevazne cez den alebo v noci, riziko, ze nemozes zastat, kedy potrebujes, ako to vyriesis s prebalovanim, prip. ak uz nema dietatko plienku, s potrebou. Co ak bude nervozne a nebude sa moct zastat.. Asi by som tieto veci zvazovala a s nasou malou by som asi nesla, neviem si predstavit, ze by taku cestu zvladla v pohode - ona tazko obsedi na mieste a v autobuse sa neda priputat do sedacky 😀 . Ale velmi zavisi od povahy dietatka 😉
Ale keby som zvazovala cestu napr. lietadlom (to je v podstate podobne, len casovo asi kratsie), tak by som najma premyslala nad nejakymi hrackami na zabavenie, decku na prikrytie (niekedy je v noci v buse chladno), vankusik pod hlavu, oblubenu hracku, vlhke utierky, vodu (na pitie aj na osviezenie), nieco proti nevolnosti (pre kazdy pripad do zasoby)... Nic ine mi nenapada. Ale aj mna by zaujimali skusenosti mamiciek, ktore takuto cestu absolvovali 😉

jespera
10. mar 2012

mam kamaratku ktora ma tiez dve take male deti, oni su akcni - stale su niekde, proste zvyknuti cestovat, balit, maju system co kedy ako...a minuly rok sa vybrali do bulharska busom....prisli domov a vysledok bol ze nikdy viac...Inac ty osobne si isla niekedy na taku dlhu trasu busom? - v prvom rade malo priestoru, kopa ludi, vydychany vzduch, vies ked ti dieta zacne vystrajat v aute - pripadne na letisku, je to neprijemne ale da sa, ale v buse pri 40 ludoch - ja by som urcite nesla...a to je este ten lepsi pripad, ze sa nepokazi bus...ze nebudete stat v kolonach, ze sa nepokazi klima, ze nebudes mat plny bus starsich ludi.....straaaaaasne vela rizik ako sa dostat na psycho🙂

adriana2230
10. mar 2012

Ahoj, tak ja mám dobrú skúsenosť ja som cestovala minuly rok s 1,5r a do Grécka, cesta trvala 24hodin aj s prestávkam a zvládli sme to ako v pohode a boli sme 2x za sezónu. Ide o to že deti lepšie zvládaju cestu ako niektorý dospelý. Tiež aj keď sú tam iné detičky tak sa v strede busu ako v uličke troška zahrajú, pospia je prestávka a veščinou sa stojí na benzinkach a tam sú tie detské kútiky tak sa troška vyblázni.
Je to na tebe ale tak čo ja som bola tak boli aj s 5mesacnim a ako v pohode.

katarinajurikova
autor
10. mar 2012

@adriana2230 hm dakujem toto som potrebovala "pocut" 😀 urcite to nebude lahke,ale tak od coho su cestovky ,ktore robia zajazdy busom...auto nemame ... moc sa tesime....dufam,ze vsetko dopadne ok,myslim,ze ak sa pojde na noc bude sa to dat vydrzat...väcsinu casu asi prespi,o starsieho nemam boja,tomu sa da kinedryl a prespi...

katarinajurikova
autor
25. mar 2012

Tak koceny nakoniec ideme lietadlom 😉

kikina84
22. máj 2013

@katarinajurikova prave som sa chcela spytat ako ste dopadli cestou busom,ale vidim ze ste sli nakoniec lietadlom 😀 ..nasa mala je strasne hyperaktivna a ona v aute vydrzi sediet maximalne pol hodinu v utosedacke a v buse maximalne hodinu..preto cestujeme vsade vlakom..tak vydrzi aj tie 3 hodiny v pohode..no na dlhsiu cestu ako tie 3 hodky si netrufam s nou..to by bol extrem ,ja by som asi prisla o nervy 😀 ..takze preferujem to lietadlo,aj ked je drahsie,,Skoda ze ste nesli tym busom,velmi by ma zaujimalo ako prebiehala cesta.. 🙂 Boli ste odvtedy niekde busom na taku dlhsiu trasu? ja sa stale neodhodlavam s našou 😅