Cestovanie s polročným bábätkom

adkahaj
30. jún 2014

Ahojte baby 🙂 viem ze je tu viac takychto diskusii, ale aj tak potrebujem radu. Mam polrocnu dcerku a chceli by sme ist do Bosny. Otec je odtial, mame tam rodinu a vlastny byt. Je to 900 km. Povedzte svoj nazor, ci mozem s nou ist a ak hej ako si mam zorganizovat cestu, aby bola malinka spokojna. Co sa tyka cestovania mam zmiesane pocity, uz sme sice boli v tatrach ked mala 2 mesiace ale toto je dlhsia cesta

ichbinich
30. jún 2014

@adkahaj:
Urcite by som to nesla na jeden tah, ale s prenocovanim. 900km je dost aj pre dospelych.
Tipy: caste zastavky na prebalenie, nakrmenie, pohranie sa, oddychnutie od sedacky,... Nechat dcerku kopat si a lozit si na deke a pod., ponosit na rukach atd.
Hovori sa, ze dieta nema byt vo vajicku viac ako 2 hodny, ale neviem, kto to praktizuje a ako, lebo to by sme potom nikde nedosli 😉
My sme sli autom zatial najviac tych okolo 500km, to sa da na jeden tah, vzdy cez den, a okrem toho, ze niekedy trochu deti plakali alebo protestovali, nebol problem. Pri placi sme ale co najskor vzdy zastavili, samozrejme.
No a samozrejme nezabudnut na dostatocne mnozstvo vody, aj pre dcerku, aj pre vas 😉 Na okno dat tienidlo, do vajicka protipotnu podlozku alebo minimalne plienku, kotru mozes podla potreby vymenit. Nahradne oblecenie, ak by sa prepotila alebo nebodaj pogrckala.

adkahaj
autor
30. jún 2014

Dakujem pekne 🙂 ideme na tyzden tak snad sa to oplati.

ichbinich
30. jún 2014

@adkahaj:
Tak prajem peknu dovolenku!

adkahaj
autor
30. jún 2014

Inak je lepsie ist cez den alebo na noc?

bubelko
30. jún 2014

@adkahaj my sme robili s detmi 850 km bez prenocovania. so starsim sme isli az neskor, lebo 6m mal v zime, tak muz siel autom, ja lietadlom. pri mladsom sme uz isli autom, zrovna mal 6m.
vyrazali sme rano po nakojeni, potom prva prestavka - desiata - kratsia. obedova dlha - zaroven s olovrantom. potom sme tahali az po veceru - zas prestavka, potom uz priamo do ciela.
850km nam trvalo 12-13h, ak si dobre spominam.
skusali sme aj na noc, ale to sme my boli k.o. a deti fit. takze to robime len jednym smerom, ak sa ma o deti na dalsi den kto postarat...

bubelko
30. jún 2014

@adkahaj zalezi od toho, ci sa ti ma kto o to dieta na ten dalsi den postarat. my soferujeme v noci obaja, lebo jeden to fyzicky nezvlada - unava. muz je totiz cely den v praci a potom este soferovat a ja zas s detmi, takze tiez nevydrzim celu noc. prestriedame sa, podriememe, ale v podstate sme obaja hore.
no a dalsi den k tomu deti - horor.
ale ak mas niekoho, kto to prevezme, tak v noci s detmi je to jednoduchsie - ak spia. je to rychlejsie. ale ak nemate cestovnu vanicku, ale len vajicko, tak je aj tak nutne raz za cas urobit prestavku a to dieta z tej sedacky vytiahnut...

janickacrazy
30. jún 2014

@adkahaj Preco nejdete radsej lietadlom? S takym malym by som ja osobne autom isto nesla, moj mladsi v tom veku nevydrzal v aute dlhsie ako 2 hodiny, potom zacal plakat, no ale ved tvoje nemusi byt take, niektore deti to zvladaju, ine nie. Kazdy si pozna svoje dietatko aku ma povahu, ci sa s nim da ist autom na taku dlhu cestu. Moj ma uz 3 roky a teraz uz by som sa dala na take daco nahovorit, skor isto nie. Ked mal 6mes. isli sme lietadlom do Irska a v pohode, akurat vobec nespal cely den, ale aspon nereval. 😉

moni244
30. jún 2014

na takú dlhú trasu sme nešli, ale od jej 3 mesiacov sme cestovali vlakom, zväčša 3 hodiny, ale v lete aj 5-6 keď sme išli ďalej a malá to zvládala lepšie ako ja 😉 čiže myslím, že môžete ísť aj bez prenocovania, len si robte prestávky a poprípade si pozri nejaké ubytovanie cestou, keby náhodou bolo bábo nervné a potrebujete si oddýchnuť

adkahaj
autor
30. jún 2014

@janickacrazy neni zly napad lietadlo, ale tam jedine s prestupmi co je komplikovane. Chodime tam niekolko krat do roka, aj tehotna som isla, takze trasu mame zmaknutu, vsetko pozname. A ideme s rodicmi mojimi takze nas bude viac, snad to bude v pohode 🙂

ushuaia
30. jún 2014

@adkahaj my sme absolvobali cestu autom cca kol 1100 km ( tam a spat) cieze 2200 km ked mala dcerka 5 mes, sli sme na noc, je pravda ze zaberak je to pre vsetkych, ale cesta bola ok...:o))), oblec ju pohodlne, nejaky tenky overal, alebo bodynko +poldupky, maj po ruke tensiu deku, a nejake hracky ,zastavky sme robili 2, jedna pred polnocou druha nad ranom...UM sa lahko zarobi a na pumpe poziadas o horucu vodu na ohriatie (inak da sa kupit aj kanvica do auta, ale trva to neskutocne dlho...), vacsinou casu prespala, a spala aj na mne, predsa len autosedacka je nepohodlna na chrbatik... 😉 zvladli sme to ...inak od jej 3 mesiacov cestujeme lietadlom...urcite pohodlnejsie... 😀