Chcem ísť na prázdniny bez muža

6. aug 2020

Žienky potrebujem jednu malú radu. Radi by sme išli k mojim rodičom s malým má 4 roky na prázdniny len pár dní ale bez muža vlastne si tam ako keby bez neho oddýchnuť v poslednej dobe je to s ním doma ťažké nepripúšťa iné názory a správa sa ako keby bol Boh. Aj doma aj v robote. Ako mu to mám šikovné povedať aby sa zas neurazil alebo nechcel ísť s nami lebo doteraz sme stále chodili spolu.. ďakujem

777januska777
6. aug 2020

Ja by som urobila opak, dieťa dala na prázdniny a s mužom si urobila voľno, trošku oddýchnuť od dieťaťa a obnoviť lásku 🙂 ale ak tak nechceš a chceš ísť s dieťaťom bez muža, tak normálne povedz, že si ideš od neho oddýchnuť a že aj on si môže oddýchnuť od vás. 🙂

suve99
6. aug 2020

No, povedz mu na rovinu, že chceš si spraviť výlet sama so synom... Partnerstvo je nielen o láske, ale najmä o rozhovore, dôvere, odpúšťaní, rešpektovaní... Ak bude namietať, povedz mu, čo Ti vadí na jeho správaní v poslednú dobu, dôležité je KOMUNIKOVAŤ...

syslik81
6. aug 2020

na rovinu ako si to tu napisala.. aspon bude mat cas sa nad sebou zamysliet

tinkag
6. aug 2020

ja tak chodím uz 12 rokov a pohoda. A to nie na par dni. Keď deti boli deti menšie, boli sme tam cele prázdniny, okrem spoločnej dovolenky samozrejme-vtedy sme prisli asi 3 dni predtým domov. A potom až predposledný prázdninový den. Tieto prázdniny som tam chodila "na tyzdnovky", pretože rodicom sú tiež každým rokom starší a menej vládzu, takže chodím pomáhať. Bývajú 50 km od nás, na dedine, mame tam bazen, ovocné stromy, záhradu. Len poviem, ze idem napr. zavarat broskyne, hrusky a prídem až piatok poobede. Naše leto bolo doteraz taketo. Ale cez víkend vždy niekam ideme, bud na bicykle, alebo nejaký výlet-napr. zamok Halič, Tarzania na Taloch.Chod a oddýchni si.

zuzka38
6. aug 2020

normalne, ze xces ist na prazdniny so synom k vasim, ze poterbujes byt sama.. na tom nie je nic zle

hipuska
6. aug 2020

Len jedna vec, ak čakáš, že si uvedomi, že bez vás mu je "smutno" a sa popravi, toto sa nestane

0silvia0
6. aug 2020

keď už máš zábrany povedať mu narovinu, skús ako ti radila @tinkag , povedz, že mama potrebuje pomôcť so zaváraním, že jej ideš pomôcť a jeho by to asi nebavilo, tak pôjdeš iba s dieťaťom.

lindusss2016
6. aug 2020

@hipuska ale moze sa stat. To, ze sa to nestalo u vas, neznamena, ze to je vseovecne platny standard.

simsalabim
6. aug 2020

@tinkag wow, aj sa u vas tolko zavaranin zje? Nevrtam, len ma to zaujima. My sme doma s mamou tiez tolko zavarali a po niekolkych rokoch nezjedene vyhadzovali... ja teda doma zavaram len tak decentne, par poharikov jahodoveho, marhuloveho, cernicoveho dzemu (tym mam na mysli tak z kazdeho druhu). Kompoty u nas nejdu a uhorky zavara svokra v mnozstve ako pre statne rezrvy, tak tie berieme od nej. Ostatne prebytky rozdam susedom.
A pre zadavatelku - napad od @0silvia0 je dobry.

tenerifka
6. aug 2020

Ja som mu to pvedala asi takto: Drahy, beriem nase baby na 2 tyzdne do Thajska, zvladnes to tu bez nas? Jasne, ze zvladol

ajka0207
6. aug 2020

@tenerifka a nepýtal sa prečo nemôže ísť s vami?

hipuska
6. aug 2020

@lindusss2016 pri tej jeho povahe akú opisuje? A keď sa uráža za všetko? To bude skôr ofucany

henrietkatr
6. aug 2020

AK JE OFUCANY A ROBI TI DOMA DUSNO, ANI BY SOM MU TO NEHOVORILA A PROSTE BY SOM SA POBALILA A SLA. NECH SA ZAMYSLI NAD TYM PRECO SI VLASTNE POTREBUJES OD NEHO ODDYCHNUT

codal
6. aug 2020

Já bych mu to normálně oznámila, nevidím v tom problém. Muj muž o prázdninách pracuje, má volno jen cca 10dni z prázdnin, takže já jezdím za kamarádkama, se ségrou a mamkou na par dní na chalupu, na tábor, on je rád, že mám program a i on si od nás trochu odpočine, zajde na kolo, udělá si něco na autě a nemá výčitky, že se nám nevěnuje.

tenerifka
6. aug 2020

@ajka0207 kvoli praci by nemohol, to sa vie vzdy, ze cez sviatky ma najviac prace, ale preto nebudeme sediet my doma.

tinkag
6. aug 2020

@simsalabim v pohode, neberiem to, ze vŕtaš, alebo nejak zle. Ak by sa to nezjedlo, nerobíme s tým, ved to vidíš podla seba. My zakaždým zjeme 7dcl zavaraninu na posedenie, niekedy aj 2. Moje deti milujú všetko ovocie, v zime nestačíme kupovať a takto v lete je to na nezaplatenie jest svoje len tak zo stromu. Ale napr. moja svagrina a jej malý taketo nič nezjedia, tak už svokra zavari len par fliaš pre ich spotrebu. Ja som robila napr. aj bazovy sirup. Chcela som aj višňový, ale višne sme zavarili a dali aj do mrazničky-vykostkovane, do bublaniny, moje deti to v zime majú rady, nosia to aj do školy ako maškrtu. A to ti ešte poviem, ze tuto zimu+jar sme spotrebovali asi 20 kg medu. Čaj nosia do školy + doma a len tak med tiež zbožňujú, ani neboli choré. Mame med agatovy a do školy do čaju im dávam kvetovy,lesný z Horehronia. Uvidíme aká bude spotreba naďalej, podla toho sa prispôsobíme, ale zatiaľ naše dievčatá rastu a lubia papkať 😊🙂

paulinoocka
6. aug 2020

Podla mna nemas mat preco vycitky, ze chces byt chvilu bez neho. Ono az je naozaj hentaky, tak isto si musis vyvetrat hlavu, len ci sa nieco u neho zmeni je otazne. Aby si u mamky nebola castejsie ako doma

lindusss2016
6. aug 2020

@hipuska my jeho povahu nepozname. Vieme len jednu stranku veci, ten opis moze byt dost subjektivny, kazdy ma svoju pravdu. Jedno som sa v zivote naucila: Spravanie nasich muzov je len a lrn nasim zrkadlom. My mame v rukach to, ako s nami budu zachadzat. (Samozrejme hovorim o normalnom psychicky zdravom cloveku)

wiw8
6. aug 2020

Ja by som to asi urobila tak, ze deti vysikovala a ostala by som par dni sama s drahym doma, nech si uzijeme jeden druheho predsa je to ine ked sme sami a ked s detmi. Takze toto by som urobila a ak by to nemalo efekt, ze ziadna zmena, tak by som sa zbalila a sla k rodicom "zavarat"

autor
7. aug 2020

Ale ja necakam že sa zmení , ja už som na to mudrovanie a vecnu pravdu zvyknutá a keď mám náladu aj sa snim o Tom pohladam ;) a zaváranie by nám neuveril ale inak nápad dobrý .. vymyslela som to dokonale nechám ho si užiť teraz dovolenku s nami a keď on pôjde do práce na sluzobku my k babke ;) a aj ovca bude celá aj vlk sýty ;) naša komunikácia je v pohode len niekedy sa mi zdá že sa dokáže uraziť viac ako náš syn ;)

robin30
7. aug 2020

@tinkag ja normalne par zavaranych jablcok od teba kupim

tinkag
8. aug 2020

@robin30 zavárané jabĺčka?! Take nemáme 😊😆 Inak my to zjeme, uz v marci nebudeme mat 🤭😋🤣