Do Chorvátska s dvojročnou dcérou

spartakt
14. jan 2018

ahojte... v lete planujeme ist s dvojrocnou dcerkou na dovolenku do chorvatska... teda v lete uz bude mat 2,5 roka... chcel by som sa teda spytat ci mate njekau vhodnu destinaciu kde ste aj osobne boli a s osobnymi skusenostami kde by pre take male dieta to bolo najlepsie? hlavne pozvolny vstup do mora... aby to bolo blizko a samozrejme co najmenej morskych jezkov... 🙂 najlepsie pieskova plaz kde by nebol ziadny... 🙂 ak mate nejake rady budem vdacny 🙂

jana_eyre
14. jan 2018

pozri pine beach pakostane.. boli. sme tam v roku 2015 s dvoma.detmi.. planujeme aj tento. rok.. je to pieskova plaz, nic jej nechyba, nie je to tak daleko a mesto je krasne.. my sme pocestovali aj okolie..

tuqanqa
14. jan 2018

@spartakt jednoznacne Lopar. Boli sme loni. Cista voda, piesocne plaze, najxnamejsia Rajska plaz kde ides aj 30-40m a stale plitka voda. Aj mensie deti ako tvoja sedeli vo vode a cachtali sa ako v bazeniku.Vecer vela zabavy a vyzitie pre deti, auticka, vlacik, trampoliny. Boli sme posledni augustovy tyzden a max.spokjenost. Neolutujes.

lulu2014
14. jan 2018

zdravím...záleží od toho koľko chcete investovať ... my sme boli na viacerých miestach...piesok nevyhľadávam...skôr malé kamienky. Ale boli sme napr. na Istrii hotel Mimosa ...tam sme boli s 1 ročnou ... je to záliv kamene ale v mori piesok. Je to pozvolné ale nie že by sa dalo ísť ďaleko od brehu a voda po kolená. Ale dospelému po pás celkom ďaleko.
Sú tam aj bazény ... možnosť využívať všetky vrátane kempingového.
Alebo Hotel Duje / Srima/ hneď za Vodicami tam je pláž neupravená...tráva piesok štrk...ale voda tmavý piesok a cca 50 m malá voda....aj ore tieto menšie deti.... alebo je tam potom veľadalších pláží. tu sme boli o rok neskôr takže mala 2 roky. Pekne behala vo vode v koliesku....Potom sme boli v Drašniciach ...malé kamienky ale tam to išlo rýchlejšie do hĺbky....ale bolo super. Vo Vodiciach boli preprachaté malé pláže...
Rovinj nemal pekné more....tam sa tiež nepáčilo. Dobre bolo aj v Dramajl....tam teiž jemne pozvolne....nikde neboli ježkovia.
V medulíne boli väčšie kamene a aj menšie....dlho sa dá ísť do mora....a dlho voda po členky či kolená....ale tam boli kamene ktoré sa mne už nepáčia. Inak bolo fajn.
Ale sú pláže piesok---- Bol ....len ak máte kočík je to problém....a dosť ďaleko.... alebo ptom ostrovy aj tam sú pekné pláže. Na ostrove Krk je liečivé bahno a do mora môžete ísť aj 150m a stále voda po pás.....a dlho iba členky či kolená. Ježkovia nie sú. Ale mušličky áno.

hettinka
15. jan 2018

@spartakt hotel Corinthia v Baske na ostrove Krk

stanulienkat
15. jan 2018

Urcite NIN. Voda po kolena a teplucka. Idealne pre deti. Boli sme tam niekolko krat. Akurat rodic si nema velmi kde zaplavat.

zuzina316
15. jan 2018

My sme boli s takmer dvojročnými dvojičkami na Baške. Sú tam síce drobné kamienky ale v pohode to bolo. Nám to nevadilo. Jednoduchšie ubytovanie ale poskytli 2 postieľky a blízko mora.
@hettinka

katinka71
15. jan 2018

my sme boli na Rabe na rajskej plazi byvali sme v hotely Plaza ten bol najblizsie ku nej,tam je dlho plytka voda,tam je pieskova plaz a neboli ziadni jezkovia

freefamme
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
freefamme
15. jan 2018

My sme boli v lete tu po prvýkrát (po 30 letách v Jugoslávii 🙂 ) by som sa vrátila na to isté miesto. https://www.booking.com/hotel/hr/tourist-settle...

elizita
15. jan 2018

My sme boli v Omis-Duce.. pieskova plaz.. mne to islo na nervy ale mala sa nevedela nabazit piesku aj vody..

88bambulka88
15. jan 2018

My sme boli tiež s 2ročnou Krk Baška a super..a tie kamienky myslím že boli lepšie ako piesok..naša si tie kamienky užila :D

elizita
15. jan 2018

A rok predtym sme boli na Istrii, v Rabacu, kamienkova plaz. Mala mala skoro 1,5r, no ked ju trochu voda zhodila a padla na kamienky, tak ju to bolelo... inak zbieranie a hadzanie kamienkov to bolo jej 🙂

hettinka
15. jan 2018

Mne chorvátske “pieskové” plaze nesedia, ten piesok nie je taký ako v Taliansku alebo v Grécku, je to skôr prach a bahno, vraj liečivé, ale Chorváti hovoria, že to len turisti sa v tom mágaju.
Skôr by som si vybrala štrkovú plaz s pieskovym dnom v mori. Ta Baska je presne takáto. A výhoda je, že aj dospelý si záplava. Na 1 deň sa dá ísť okupat na Rab na pieskovú plaz. Navyše, je to blízko a netreba ísť trajektom.
Corinthia má svoje vnútorne aj vonkajšie bazény, aj s časťou pre deti, super strava, asi najlepšia, čo sme v 3* hoteli jedli, animácie, bezbariérový prístup - kočíkom sa dostaneš z izby až na plaz. Dávajú 2 deti do 7 rokov zdarma a rodinne izby sú pekne veľké.
Navyše prostredie je nadhera, mestečko, je kam chodiť. A nie je to take, že od pláže hneď do kopca.

My sme tam boli so 16-mesačným synom, overené na vlastnej koži.

rembura
15. jan 2018

vir, lopar, rab, vodice, to su podla mna vhodne destinacie na dovolenku aj s detmi. bud piesok alebo pozvolny vstup do vody, vsetko ciste pekne a aj vela atrakcii pre deti

lillystranska
15. jan 2018

ja som počula od kamoša, že sa tam neoplati isť že celkovo chorvatsko zdraželo. My chceme tento rok isť síce vôbec neviem ako čo lebo to bude moja prvá dovolenka v živote takže už teraz mam z toho stres

hettinka
16. jan 2018

@lillystranska mám dojem, že všetko zdraželo, okrem arabských krajín ( kam by som ja nešla ani zadarmo).

My sme boli teraz dva toky po sebe v Albánsku, čo sa cenovo s letenkami asi vyrovná HR vlastnou dopravou, všetko ostatne je drahšie. Grécko pre 4 ľudí pod 3500 na 10 dni letecky v hoteli nezoženieš.
V HR vieme byt 2 týždne za 2000-2500€ v hoteli.

spartakt
autor
16. jan 2018

Dakujem za odpvede... my sme zase nie tak narocni a postaci aj byvanie na sukromi a nemusi to byt vobec hotel so stravou 🙂 vsetkym dakujem za rady a inspiracie 🙂

hettinka
17. jan 2018

@spartakt no práve sukrimie je v Baske dosť drahé a aj strava, keďže je zo ostrov. S malým dieťaťom vyjde hotel cenovo podobne, možno aj lepšie a máš animácie, bazény a navarené 👍😀

katinka71
17. jan 2018

pre nas 3 vyjde vzdy lepsie hotel s polpenziou ,s bazenom a n animacie pre 6 r,ako sukromie s varenima a tak ,mne mm nedovoli na dovolenke varit a zaoberat sa s nakupmi,to mame cely rok doma

hettinka
17. jan 2018

posielam jednu chuťovku z Bašky ... pláž je taká prázdna preto, že je to fotené cez veľkú noc ... inak odporúčam takýto termín, kúpať sa spravidla nedá (hoci naše decká dávajú aj 15-stupňové more), ale Krk je fajn aj na poznávačku. Vo Vrbniku je najužšia ulička na svete, vinárne, de predávajú víno dopestované výlučne na Krku, v Punate je prístav a vlek na vodné lyže, prírodná pláž v Stara Baška je síce zle dostupná,a le nádherná, existuje tu množstvo cyklotrás a dokonca aj jaskyňa Biserujka. Za pozretie stojí aj malé al milé akvárium v Baške, či "hlavné mesto" Krk. Kto má blízko k histórii, je tu aj cesta, na ktorej sa dajú nájsť všetky písmená Cyriliky, my sme našli len pár z nich ...

hettinka
17. jan 2018

A minulú veľkú noc sme boli na Istrii v Rabaci ... inak tiež celkom fajn pre rodinky s deťmi, tiež je tam pozvolný vstup do mora v časti pri hoteloch Hedera, Narcis, Mimosa (my sme boli v Hedera) ... aj s dôkazom, že v apríli sa dá kúpať v chorvátskom mori (pre odvážnych 😀 )

nelinka2009
25. jan 2018

@spartakt bilice

miriamka24
28. jan 2018

@tuqanqa na kolko vas to vyslo?

tuqanqa
28. jan 2018

@miriamka24 ubytko si uz nepamatam, byvali sme v centre, vsetko nadosah, pecivo..., plaz asi 30 krokov od ubytka. Cela dovolenka s jedlon, cestou, atrakciami, darcekmi, vyletmi...asi1200€. Jeden den sme mali pozicanu lod a obeplavali sme cely lopar a navstvili vsetky plaze. Boli sme aj v rabu, pitom v takej ukrytej restike v zalivu. Chodili sme na alko koktejly, vobec sme sa nejako nesetrili a bola to nej dovca v chorvatsku.

tuqanqa
28. jan 2018

@miriamka24 prva je z loparu Rajska plaz, druha je z tej ukrytej restiky v rabu a tretia z veze v rabu. Este som zabudla ze sme boli posledny augustovy tyzden, to uz tiez ceny za ubytko klesaju a nieje to taka masovka. Navyse pocasie je znesitelne. My sme mali iba jeden den pod mrakom a ten sme vyuzily na vylet do rabu.

tuqanqa
28. jan 2018

@tuqanqa pozeram ze sa fotky poprehazovali..

miriamka24
28. jan 2018

@tuqanqa vdaka za info

sisa2111
9. feb 2018

Aky mate nazor na Tucepi? Ideme do Chorvatska prvy krat a vybrala som Tucepi. Bol tam niekto?

spartakt
autor
9. feb 2018

Tak tam je super len je to uz dost daleko... boli sme tam a je tam naozaj paradne...

elizita
9. feb 2018

@sisa2111 uz je to dost prepchate, uz to nie je to co to byvalo