Do Tatier s trojročným dieťaťom

jana311
23. máj 2017

Maminky, prosim poradte, co nemame obist v Tatrach. Ideme s 3-rocnymi dvojickami. Budeme tam 4 dni. Nieco nenarocne, co sa oplati vidiet a zvladnu to aj deti. Prevysenie Lomnicaku v pohode? Boli ste? Zvladli ste to? Nebol problem? DAKUJEM ZA VSETKY RADY A NAPADY

magmolatus
23. máj 2017

@jana311

Vrbické pleso pri stredisku Jasná, dostupné parkovisko.
Kúsok odtial Dämanovská jaskyňa slobody ale to asi pre krpca v nosiči, či šatke. Mi sme tak šli s 2,5 ročnou.

A určite choď do Zookontakt v Liptovskom Mikuláši. Vstupné 5 eur/osoba, oplatí sa.
Malá ani nechcela odísť.

h2
23. máj 2017

@jana311 Ahoj, my sme boli so synom pred 2 rokmi, mal vtedy takmer 4 roky, pochodili sme toho celkom dosť, páčila sa mu Belianska jaskyňa, aj Studenovodské vodopády, ale predsa len, je to dieťa, takže prírodné krásy silne zaostávali za vnútorným ihriskom Kamzíkovom na Skalnatom plese, to bol jeho najsilnejší zážitok. 🙂

katrinka8
23. máj 2017

Ahoj, my sme boli s dcérkou 1x v Tatrách, keď mala nejaké 2 roky aj 2-3 mesiace, to isté synček, ten mal nejak tesne pred 3 narodeninami, keď bol 1x ako peší chodec. Úplne v pohode dali prechádzku okolo Štrbského plesa, ďalej sme boli na Hrebienku (lanovkou pozemnou) a odtiaľ peši dali na vodopády Studeného potoka a späť - cestou sme sa zastavili na Bilíkovej chate. S dcérkou sme boli aj na Skalnatom plese lanovkou a tam zvládla prechádzku okolo plesa.
Našim sa ale asi najviac páčili presuny vlakmi medzi Smokovcom, Lomnicou, Štrbou atď. a lanovky 😉
Lomničák by podľa mňa 3-ročné deti už zvládli, ale zase treba brať do úvahy hlavne počasie (hore môže byť ozaj zima, neviem, kedy idete) - čiže veľké teplotné rozdiely, treba tomu prispôsobiť aj oblečenie a rátať s tým, že hore nie je moc čo robiť pre deti. Chodí sa "vonku obzerať po okolí" (môže byť v sekunde zamračené, viditeľnosť žiadna, ale o pár minút slnečno zase), to neviem, či by ich bavilo. Vo vnútri je bar (reštika), ale tak človek tam asi moc nejde kvôli tomu 🙂 Vari sa chodí na 20-30 minút (toto si nepamätám presne) - lebo je tam len tá 1 lanovka, čo chodí hore aj dole.
Plus to, ako deti reagujú na veľa ľudí na malom mieste (lanovka hore býva obvykle dosť plná a stojí sa tam (sa mi zdá), môže sa aj dosť hojdať.
Ja zase si myslím, že ZOO kontakt sa neoplatí až tak, to vstupné je nenormálne, na to, aby tam 4-členná rodina strávila tak nanajvýš 2 hodiny za 20€ je to priveľa peňazí (v porovnaní s inými, lepšími ZOO). Kontakt so zvieratami je v dnešnej dobe pomaly v každej ZOO alebo na lepšej farme. Ale podľa mňa sa určite oplatí zastaviť sa cestou na Salaši Krajinka pri Ružomberku, jednak kvôli kuchyni (mega dobre tam varia a nečaká sa dlho na jedlo) a jednak kvôli teda tým zvieratkám, atrakciám a dajú sa tam nakúpiť ich výrobky.

jana311
autor
23. máj 2017

@katrinka8 DAKUJEEEEEEM VELMI PEKNE...Ideme teraz v sobotu 🙂

jana311
autor
23. máj 2017

@magmolatus DAKUJEM

jana311
autor
23. máj 2017

@h2 VELMI PEKNE DAKUJEM

katrinka8
24. máj 2017

@jana311 - užite si pekný výlet. Snáď budete mať fajn počasie 🙂

katrinka8
24. máj 2017

A ešte mi napadla aj Tricklandia: http://www.tricklandia.sk/sk/home/ (v Starom Smokovci)
Je to nové, my sme ešte neboli - čiže nemám osobnú skúsenosť zatiaľ, ale vraj je to super, ľudia si to veľmi chvália. Ale vraj sa treba aj objednať - stačí asi zavolať, vraj je niekedy možnosť ísť aj bez objednania, ak tam náhodou nie je veľa ľudí. Ale v prípade nie moc dobrého počasia to môže byť dobrá zábava pre deti aj dospelých.

Dajú aj kúpiť zľavnené lístky na zľavomate (nedávno som na to náhodou natrafila, tak som si zapamätala):

https://www.zlavomat.sk/zlava/604907-vstup-do-g...

ivanapetrasova
24. máj 2017

Do bodky súhlasím s @katrinka8 🙂 boli sme so synom prvý raz keď mal 2,5 roka a presne sme to tak absolvovali ako píše. Pekný výlet prajem 🙂

jana311
autor
24. máj 2017

@katrinka8 DAKUJEEEM. Listky sme si presne cez zlavomat kupili minuly tyzden 😉. A ano, este tu rezervacku na presny cas si treba urobit, lebo tam pustaju len presny pocuet ludi, tusim 22 na danu hodinu. DAKUJEM KRASNE