Dovolenka 2016 v Chorvátsku

lucka63
11. apr 2016

Chcela by som sa Vás spýtať na Vaše skúsenosti s dovolenkou v chorvátsku čo sa týka prítupu ľudí, ceny v obchodoch, či sa oplatí si kúpiť vlatné jedlo alebo stačí kúpiť si až tam. My by sme chceli isť na dovolenku do Omišu dedinka Staniči ( Apartments Rubis ) tak by osm sa chcela spýtať či máte nejakä skúsenosti. Ďakujem

8291
11. apr 2016

Boli sme vlani v lete,nejake potraviny sme si aj zobrali,veľa sme dokupovli,cenovo približne ako u nás,niečo lacnejšie,niečo drahšie.Týždeň nas vyšiel okolo 1000-1100€.v tom bol zaratany apartmán 530€,nafta,dialničné poplatky,strava...proste vsetko.Boli sme 2dospele osoby,1.ročne dieťa a 15.ročný pubiš😁.Po

nelinka2009
11. apr 2016

No to uz by za to bol aj leyecky all inclusive...

maminecka266
11. apr 2016

@lucka63 ono je to rozne. My sme vzdy chodili tak, ze sme si nakupili a brali to tam. Minuly rok sme sa rozhodli, ze stacilo. Ze nie, ceny su tam cca rovnake a ideme na dovolenku aby sme si ju uzili a nie si odopierali veci. Tak sme chodili sem tam aj na vecere, sem tam som nieco uvarila a bolo to fajn 🙂

8291
11. apr 2016

@nelinka2009,s ročným dieťatom sme nechceli letieť,predsa čokoľvek sa stane sadame do auta a sme za par hodín doma.a s manzelom ešte predtym ako sme nemali malú sme 10 rokov lietali na dovolenky 2x do roka a veru ani raz sme sa nezmestili do 1100€ aj s vreckovym,hoci vtdy sme chodili minimálne na 10-12dní.All inclusive do 1000€ sa odrzkadlí bud na ubytovaní alebo strave.aspon za 10rokov naša skúsennosť.

dasa71
11. apr 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

najlepsie je si zobrat nejaku stravu aj z domu a zbytok uz kupite aj tam.. v chorvatsku to drahe nie je, ale tak slovenske potraviny su predsa topka 🙂

kvojtanikova
11. apr 2016

@lucka63 ahoj ja sa tiaž pripájam k názoru že netreba si veľa vecí brať so sebou aj tam sú supermarkety ako u nás a veci stoja približne rovnako, pokiaľ ti nevadí varenie tak sa tam dá normálne prestravovať ako doma. V reštaurácii sú jedlá drahšie ale tiež nie nejako extrémne. Ja by som balila len také veci, na ktoré sú deti zvyknuté (napr. obľúbené cereálie a podobne). Ľudia sú v pohode aj keď neviem teda teraz po tých migráciách ako to beží, ale myslím si, že turistické lokality nebudú mať problém.

levandula247
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka63
autor
11. apr 2016

Ďakujem pekne za odpovede 🙂 takže bežné potraviny tam V pohode kúpime či už V obchode ale na trhoch, chcela by som sa ešte spýtať koľko trvá cesta do omisu cca aj s prestávkami

lucka63
autor
11. apr 2016

@kvojtanikova ďakujem A V reštauráciách je aj normálna ponúka jedál či len tie ich špeciality?

jukov
11. apr 2016

@lucka63 tatarskú nie - nepoznajú

mimado
12. apr 2016

@nelinka2009 A kde aka destinacia? Tiez chodime autom vyjde nas to podobne, pozerali sme letecke zajazdy, nech ratame ako ratame vzdy to vyslo okolo 3000 € . teraz by som sa uz aj letiet bala, hlavne kam ? Turecko, Grecko, Egypt urcite nie.
@lucka63 Chodievame roky do Zatonu pri Zadare to je severnejsie cesta ZA- ZADAR 10-max12 hodin. Potraviny vozime hlavne vody. ale daju sa aj tam kupit v 5 litrovych flasiach, cenovo je to uz dost podobne ako tu. Ked tak zobrat par trvanlivych potravin, dake vody. V tom teple ani moc jest nechuti. Boli sme v 2007 Omis -Duce, to je zrejme kusok od Stanici bol tam supermarket, aj market pri nasom ubytku, ale je to uz skoro 10 rokov, obchodiky budu vsade.

lucka63
autor
12. apr 2016

@mimado aha ďakujem

smutko4
12. apr 2016

@mimado my sme do zátonu minulý rok išli 14 hodín, zápcha nenormálna, a to som kvôli 2 ročnému synovi vyberala, aby cesta netrvala dlho, pôvodne mala byť iba 9 hodin

smutko4
12. apr 2016

@lucka63, v omši - duce, sme boli 4 roky dozadu, Cesta cca 10 hodín, a sú tam pekárni čky, supermarket Studenác niečo ako naša jednota, ten je v takom malom nákupnom centre, rybí trh, stánky s ovocím. Blízko je aj Split a veľké nákupné centrá.

mimado
13. apr 2016

@smutko4 Ak ste isli v sobotu .... MY chodime ktory kolvek iny den, ale nikdy nie v sobotu, menia sa turnusy, cesty su prepchate.

tucniacka11
13. apr 2016

@mimado tak voda sa už naozaj neoplatí voziť od nás

silvusinka353
13. apr 2016
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

@mimado tak vody by som naozaj netrepala do chorvatska z domu, zbytocnost riadna