Dovolenka pri mori so štvorročným

annm81
13. okt 2021

Ahojte. Naše dieťa strašne túži vidieť more. Keďže hračiek má viac ako dosť, uvažujeme, že "pod stromček" dostane práve spoločnú dovolenku. Hľadám preto nejaké odporúčania, kam so štvorročným. Na geografickej polohe príliš nezáleží, pokojne počká do leta.

Máme zhruba predstavu, čo by sme chceli a čo by sme nechceli a ak má niekto osobné skúsenosti, budem rada ak sa podelí. More je teda základ. Rozhodne nechceme rušné letovisko, radšej nejaké malé pokojné miestečko. Ideálne, ak by bola dostupná aj piesková pláž, ale prežijeme aj bez nej. Pred dlhokánskymi preplnenými plážami uprednostníme malé zálivčeky. Pred tropickými horúčavami dáme prednosť trocha chladnejšiemu moru, možno na hranici toho, kedy by väčšina Slovákov už zvažovala vstup do mora kvôli chladnej vode. Rozhodne je pre nás dôležitá bezpečnosť - nech sa bez strachu môžeme sami aj s dieťaťom potulovať po okolí. Rozmanitosť je absolútne vítaná, ak sú na jednu stranu dostupné pieskové duny a na opačnú skalné útesy, tak super! Malý je dobrodruh, takže ak je v okolí sopka, kráter, hory, veľký vodopád, staroveké vykopávky, hrad, nálezisko dinosaurov, historické, technické, prírodovedné múzeum, alebo čokoľvek ďalšie, ešte lepšie. Polihovať týždeň na jednej pláži by nás nudilo, určite chceme vidieť viac vecí. Nepotrebujeme (nechceme) plnú penziu, animátorov ani nič podobné. Viem, mám veľa požiadaviek a ešte radšej by som bola, ak by sa dali splniť za rozumnú cenu. Existuje pre nás nejaké vhodné miestečko, alebo si nevynutne budeme musieť načrieť hlboko do vrecka? Má niekto dobrý tip?

lucik194
13. okt 2021

mna napada jun alebo september
sicilia
kanarske ostrovy
baleary

annm81
autor
13. okt 2021

@annm81 Ďakujem za všetky nápady! Máme z čoho vyberať a bude to teda ťažké rozhodovanie 🙂

floren
13. okt 2021

@annm81 skús pozrieť Thassos, za mňa top