Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gabina23
29. máj 2018

@macik061 ahoj rozhodli ste sa pre sea planet?

usmiateslniecko
29. máj 2018

@ikushka19 letíme z BA, dúfam že bude super počasie a užijeme si to ☺

usmiateslniecko
29. máj 2018

@summerlili jasné napíšem, skús sa mi potom pripomenúť ak by som zabudla ☺

lilien1914
30. máj 2018

@lenkael kedy?

macik061
30. máj 2018

@gabina23 ano prečo?

gabina23
30. máj 2018

@macik061 len tak my sme tam boli pred dvoma rokmi..peknu dovolenku prajem

macik061
30. máj 2018

@gabina23 a ako boli ste spokojní?

gabina23
30. máj 2018

@macik061 koli deckam by som tam nasla ale inak krásny hotel aj služby dobre. Ale my ideme hlavne koli moru a tu sa mi nepáčilo.

ikushka19
30. máj 2018

@usmiateslniecko tak aj my ideme😁 uz sa tesime

lenkael
31. máj 2018

@mirkie ahoj. Pozeram ze uz o chvilu letite. Napis mi potom ako to tam je . Ake je more plaz a tak....dakujem

mirkie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanik001
5. jún 2018

Zienky, ako je to v Turecku s mliekom? Mala ma 3 roky, ale bez kakavka je stratena. Normálne tam kúpim mlieko alebo si ho mám niesť zo Slovenska? Sušené jej ale nechuti .

baumka
6. jún 2018

@tanik001 v hoteloch je normálne mlieko v reštaurácii k dispozícii,buď studené alebo teplé, je tam aj kakao,takže si kľudne môžeš sama urobiť. Určite aj v obchodoch majú mlieko,ale ako píšem, v hoteloch majú všetko,v prípade potreby alebo požiadaviek sa obráť na manažérku hostí,ktorá sa denne pohybuje v hoteli,alebo priamo v reštaurácii na kuchárov,čašníkov,oni vedia zariadiť aj špeciálne požiadavky ohľadne stravy alebo diéty.

baumka
6. jún 2018

@tanik001 ešte dodám,že v hoteloch býva aj obchod s potravinami,kde to mlieko určite dostaneš a tým pádom si ho môžeš kúpiť aj na izbu,ak ho chceš mať k dispozícii nonstop. Ak by náhodou aj mlieko nebolo,stačí obchodníkovi povedať a on ti ho zoženie.Turci sú v tomto veľmi flexibilní,napr. my sme pred pár rokmi kupovali sluchátka a mali rôzne farby,len nie fialové,aké by sa nám najviac páčili. A majiteľ obchodu povedal,že nie je problém a do 2h ich nám doniesol. TAkže mlieko bude najmenší problém. 🙂

martinka150
6. jún 2018

Aj my ideme s 5 rocnym a 22 mesacnym.

mirkie
10. jún 2018

ahoj. Sme akurat v turecku, hotel sentido turan prince. A je to vazne super. Izby, bazeny, more, jedlo, personal... zatial sme velmi spokojni 🙂 dnes vacsie vlny boli, nasa mensia sa boji vojst do mora, ale fajne inak
@lenkael

lenkael
10. jún 2018

@mirkie jeeej sa tesim ze je super. Co more a plaz? Nie su tam skaly? Niekde som citala ze su. More je teple? Izbu mate aku v hlavnej budove alebo vo vilkach?

lenkael
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilien1914
11. jún 2018

@mirkie jejjjj aj my tam ideme, toto je to ze?

gabina23
11. jún 2018

@baumka ahoj prosím ťa vieš mi poradiť ? Síce ideme do side star resort druhý krát ale min.rok som neriešila mesto a prechádzky. Nevieš čo je odtiaľ najblizsie aby sme šli popozerat? Je side ďaleko? Alebo dáke mestečko? Dakujem

baumka
11. jún 2018

@gabina23 ahoj. Najbližšie je tržnica,pešo do 10 min,ak ste tam ešte neboli. My sme minulý rok boli v Side. Dá sa tam ísť dolmušom,cena +-2 euro,ale môže to trvať dlhšie,keďže dolmuš zastavuje pri viacerých hoteloch/zastávkach. Nás nakoniec ukecal taxikár a išli sme s ním,dohodli sme sa na cene 15€ tam a 15 naspäť. A bolo to určite rýchlejšie. Okrem toho taxikár išiel až na parkovisko tesne pod vstupnú bránu do Side,takže sme sa tak nenachodili ako ked sa ide dolmušom,lebo tie parkujú na jednom parkovisku,od ktorého treba ešte pár minút šlapať do centra Side. On nás tam aj potom čakal,stačilo povedať,koľko hodín sa zdržíme a odviezol nás naspäť. Bolo to fajn,lebo v horúčave sme boli skôr na hoteli. Cesta s ním do Side asi 10 min,dolmušom rátam tak polhodinu. Ale určite toto mestečko stojí za to-pekný prístav,pamiatky,reštiky,..... Ak chcete len nákupy,tak je dobré ísť aj do Kumkoy,je to bližšie ako Side,je to živé stredisko s množstvom obchodov a v centre je Kumkoy shopping center (klimatizovaný,sú tam aj wc). Manavgat je ďalej ešte za Side,tam sú aj trhy - každý štvrtok (menšie) a pondelok(väčšie) ,kde okrem šatstva predávajú domáci svoje produkty,ovocie,zeleninu,grilovanú kukuricu. Tam sme ešte ani my neboli,ale určite sa chystáme. 🙂 Tu je pár fotiek https://www.holidaycheck.at/m/bauernmarkt-manav...

a tu je pár foto z minuloročného Side:

tanik001
12. jún 2018

@baumka ďakujem

jankadr
12. jún 2018

pls hotel Trendy Lara bol niekto?

gabina23
12. jún 2018

@baumka
Ahoj ano na tej tržnici sme boli je naozaj veľká 😊 len som chcela trošku popozerat dáke zaujímavosti. Ďakujem za odpoveď inak sim zabudla odpísať 😆

1marek
12. jún 2018

@jankadr my sme boli v Trendy Verbena a bo super všetky TRENDY sú dobré a v Lare je novinka 2017 bol otvorený a má super cenu a služby !!!! Odporúčam pozri tripadvisor.com

jankadr
12. jún 2018

@1marek no prave tam mame moznost

1marek
12. jún 2018

Ak je dobrá cena neváhajte, budete spokojný, nový hotel spoľahlivá sieť TRENDY

edenka100
13. jún 2018

@1marek nie je otravny ten transfer loďkou na pláž? Dospelí v pohode, ale s detmi neviem??? Večer sa dá vyjsť niekam von z hotela?

jankadr
13. jún 2018

@1marek uz je zajednane.kupili sme na nas vyhovujuci termin poslednu izbu

jankadr
13. jún 2018

@edenka100 ten hotel je postaveny za inym hotelom,pred ktorym je plaz.deli ich taky kanal,cez ktorym si za dve minuty tam a vraj je to v pohode.kamos robi v cestovke a jeho kolegyna tam bola.a vraj vyborne jedlo aj bazeny a vyzitie pre deti(otazka co deti a more),ale urcite tam s nimi pojdeme.a za mna plus kratky transfer.bola som vo viacerych hoteloch v turecku a vzdy bola spokojnost.a ako som bola v komplexoch vzdy nejaky cas trvala cesta na plaz,kedze tie komplexy su velke.a teda urcite lepsie ako hladat volne miesto na kamenoch v chorvatsku.v turecku bolo vzdy volne na kehatkach pri bazenoch a aj pri mori.a vyhoda barov a obcerstvenia vsade.uteraky a slnecniky velke plus.