Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuzla2
24. máj 2013

@chani ano my sme boli so vsetkym spokojni🙂 strava super (24h denne k dispozicii🙂), ubytko taktiez..na izbe minibar,ktory kazdy den doplnaju, rychlovarna je tiez...aj nejake caje su tam,kava,cukor🙂 trezor na izbe zadara..v jedalni je aj mikrovlnka...hracky do piesku urcite treba...jedina mensia nevyhoda,ze lehatka su dost daleko od mora..inac vstup do mora perfektny...pozvolny vstup...juj hned by som sa tam vratila 😔 aj sme si mysleli,ze si to zopakujeme (aj,ked tvrdime,ze 2x na to iste miesto nechodime)...ale uz nam treba platit aj za syna a to uz vychadza neskutocne draho 😢 jo a je tam aj slovenska animatorka Julka 😉

chani
24. máj 2013

@zuzla2 super, lebo mlady muz este taha pred spanim mlieko, tak to by bolo super 🙂🙂 tak ano bola to supa ta cena, mm az zle ostalo ale 5 rokov sme nikde neboli rpi mori a najblizsie 2 roky ani nepojdeme. Len dufam ze to jak tehula zvladnem 🙂 je treba si na nejake jedlo davat pozor? Okrem teda majonezovych salatov? Nejake ovocie a zelenina kt sa vyhybat?

chani
24. máj 2013

@zuzla2 aj bazen bol ok? zasuvky maju take iste ako my ze? A este otazocka ohladom WiFi, je na izbe pripojenie ci ani nie?

zuzla2
24. máj 2013

@chani my kupujeme dovce na last minute,takze to vychadza lacnejsie ako su normal ceny 😉 my sme jedli vsetko...nebol ziaden problem a to sme boli v Turecku uz po 2x..zasuvky su take iste ako u nas..Wifi sa da chytit aj na izbe(len my sme sa pripajali iba cez telefony,takze to slo pomalsie...btw..na balkone sme mali najlepsi signal 😀 ) v bazene sme boli az raz, aj to iba v detskom..jednak sa tam dost rychlo obsadzovali lehatka a jednak chodime k moru (do bazenov mozeme ist aj na SK 🙂 )..aj na toboganoch bol manzel s dcerou az raz 🙂 inac neviem na kolko idete, raz do tyzdna je tam turecky vecer(len sa to stale meni, v prvy tyzden bol v stredu, na dalsi vo stvrtok)..cize sa veceria vonku, sedi sa okolo bazenov, odporucam si ist najst miesto skor..

zuzla2
24. máj 2013

@chani jo a je tam skvele detske ihrisko..s trampolinou (rozdelena na 3casti)...a na plazi je tiez take malinke...ze smykalka,hojdacka a este cosi 🙂 a urcite vyskusajte gozleme a poobede fantasticke sisky...neviem, o kolkej davaju aj cukrovu vatu 😀 no a zmrzlina nesmie chybat tiez..doobedu,poobede a pocas vecere 😀

chani
24. máj 2013

@zuzla2 ideme Len na 8 dni, ale aj to staci🙂 jaaaj ja sa na zmrzku assi neodvazim 🙂 super s tym ihriskom🙂 ratam ze aj my budeme viac pri mori ako pri bazene, ale tak pre istotu, detsky bazen asi vyuzijeme. A co to je to gozleme?🙂 my sme kupili first min ze 25per zlava ale furt supa. Najviacsiu paniku mam z odletu 3.30 rano eee

chani
24. máj 2013

@zuzla2 to wifi pripojenie si davaju aj dako zaplatit ci nie?

zuzla2
24. máj 2013

@chani wifi je zadarmo..(neviem preco maju uvedene v CK,ze za poplatok) a prihlasis sa,ze zadas myslim,ze cislo izby a cislo pasu...uz si to presne nepamatam..gozleme je ich jedlo..robi ho tetuska vonku pri bazene ..pride mi to ako nase lokse,ale plnene 🙂
my sme tiez pozerali,ze hoc by sme sli aj na 8dni (doteraz sme boli vzdy na 10noci)..ale,ked som si pozerala spat predbezny cas odletu do KE,tak som povedala,ze ani nahodou 😀

chani
24. máj 2013

@zuzla2 cez aku cestovkku ste boli?

zuzanka7834
24. máj 2013

@erinka123 my sme v nom boli pred dvoma rokmi, vyyyborna dovolenka. Ale neviem posudit ako pre deti, lebo my sme vtedy este ziadne nemali 😉

lauraa
24. máj 2013

@nefertitka ved prave to je sukromne parkovisko a je tam dlhodobe statie zakazane, este dobre 2 -3 dni ale 2 tyzdne by som neriskovala......odtaihnutie tiez nie je zadarmo....

erinka123
24. máj 2013

@zuzanka7834 myslíš v Belle? 😉 aj ja som tam bola pred dvomi rokmi tiež a mala som len 12ročnu,teraz mame maleho ma 8 mesiacov tak som sa rozhodla že s nim idem prvi krat tam kde to pozname. a kedy ste tam boli presne? my koncom juna 2011

nefertitka
24. máj 2013

@lauraa no ja viem, len moj muz ma svoje muchy zas, uz nejde ani o to ako pojdeme, ale o to, ze si postavil hlavu....autom nepojdeme, ja idem taxikom aj s dietatom a on nech si ide ako chce...este den pred dovolenkou sa musi dotahovat 😠 utopim ho v mori 😝

zuzla2
24. máj 2013

@chani boli sme cez Hechter..myslim,ze oni jedini ponukaju tento hotel... 🙂

nefertitka
24. máj 2013

jeeej ja uz budem zajtra na plazi 😀 juchu
mi to dochadza uz:P

erinka123
24. máj 2013

@nefertitka jaaaj ty potvorka uz sa budeš slnit 😎 užite si poriadne,v dobrom zavidim my mame z toho hotela krasne zažitky 🙂

nefertitka
24. máj 2013

@erinka123 dakujem🙂 dufam, ze aj my budeme mat 😉 my sa vratime a vy pojdete, to zas ja budem zavidiet 😀

chani
25. máj 2013

@zuzla2 aj my ideme cez hechter. Potom na letisku v tur to ako prebiehalo? Asi zbytocne otazky, ale aspon budem presne vediet do coho ideme 🙂

kvietok23
25. máj 2013

ahojte,boli ste niektora v Evren Beach v Side? my ideme 25.juna - presne o mesiac 🙂))

zuzanka7834
25. máj 2013

@erinka123 tak sme sa presne minuli, my sme boli od 10. juna sa mi zda 🙂 12 dni. Jedna z naj dovoleniek 🙂
Od kedy idete?

hvaculkova
25. máj 2013

ahojte,viete mi niektora poradit či cestovat do hotela Grand Prestige Spa,Side,ak mate skusenosti,dajte prosím vediet,chceme cestovat 15.9-22.9

maamiinkaa
25. máj 2013

Ahojte žienky, rada by som privítala nejaké info o hoteli - Hotel Grand Side v oblasti Side - Kumkoy.
Letíme z Krakowa cez polskú cestovku TUI 26.6. na 14 dní a najmladšia dcérka má už čoskoro 3 roky.
Máte prosím niekto vlastné skúsenosti z tohoto hotela? Veľmi uvítam klady 😵 aj rady 🙂
A ešte jedna otázka - čo existuje pre deti okrem kinedrilu na prespinkanie letu ??? 😉

erinka123
26. máj 2013

@zuzanka7834 tak sme boli termin po vas,pamätam si že my ked sme čakali na izbu tak vy ste isli domov a vätšinou z vašho terminu čakali v lobby bare....teraz ideme 14.6. inak sa tam všetko zmenilo,cely personal od managerov až po čašnikov,aj animatori uz su iní...mame krasne spomienky,hlavne dcera...teraz ideme prvý krat aj s drobcom ,dufam že všetko dobre dopadne aj let aj pobyt.

sakura
26. máj 2013

@kvietok23
Ahoj my sme boli v minuly rok 🙂

kvietok23
26. máj 2013

@sakura ano a spokojna, kedy ste boli? v akom termine? ziadne problemy ste nemali - hnacky a pod ..

amaca
26. máj 2013

Ahojte, viete poradit ako je to s plazami v Turecku? Niekde pisu, ze najkrajsie su v Side, ini zase ze v Alanyi, najkrajsia je vraj Kleopatrina plaz. Mam v tom chaos. chystame sa v polovici juna aj s 3 rocnym synom, ale netusim, co zajednat, lebo pre mna je pekne ciste more prvorade. Dakujem za kazdu odpoved a skusenost.

strihalka
27. máj 2013

@hvaculkova Letime tam v nedeli 🙂
Prihlas se za 14dni, a podam ti info 🙂

palomka
27. máj 2013

ako dlha trva let z KE do Turecka? dakujeeem. rozmyslame nad Tureckom a Kretou. ale podla pocasia aj vo svete to velmi ruzovo na europu nevyzera :/

nikinka1111
27. máj 2013

dievčatá prosím o radu. tie ktoré lietate do Turecka z Viedne cez rakúske cestovky máte niektorú ktorú naozaj neodporúčate? ďakujem

nivi
27. máj 2013

@amaca juj a teraz poviem, ze najkrajsie je okolie Oludeniz :D + milujem plaz v Cirali

V Side su pieskove s pozvalnym vstupom (zapadna cast), okrem casti najblizsie k pristavu tam su skaly vo vode. Vychodne plaze su pieskove nie take preplnene ale vstup je vatsinou strkovy a je to taky bum schod do hlbokej ale potom je opat piesok a ani voda nieje az tak hlboka. no ako kde.

V letu su plaze udrziavane.

Alanya ma tiez pekne pieskove plaze, zalezi ale kde si. Kleopatrinu v Antalyii si ludia pochvaluju. ale nepovazuje sa za top, mozno je top v tej oblasti Side, Alanya.
Tak ono vies 100 ludi 100 chuti.