Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

marion
5. jún 2012

@zuziq8 ak stihnes napisat kde idete do akeho hotela? A akou cestovkou. dakujem

zuziq8
5. jún 2012

@hanka.knizkova
@marion dakujem 🙂
marion ideme do Side - Hotel Belinda 🙂

marion
5. jún 2012

@zuziq8 dakujem, kuknem ho. A cestovka kt. Lebo baby tu vacsinou pisali rakuske. My este len ideme hladat. letiet chceme okolo 15teho 😉

hanka.knizkova
5. jún 2012

No já bych nejradši UM nebrala ani konvici kterou kvůli tomu budu muset koupit,ale zas když je takhle zvyklá denně tak jí to nechci kvůli dovolený brát 😒

libka1
5. jún 2012

@riamim parkovanie na viedenskom letisku mas lacnejsie ako v BA 😅

alienka73
5. jún 2012

@zuziq8 to my asi ideme tym istym lietadlom ze? 🙂 Tak sa zajtra uvidime, nas spoznate urcite, bude nas vela a budeme nahanat dievcata....

zuziq8
5. jún 2012

@marion jaj zabudla som cestovku napisat 😀 my ideme s Koalou, sla tak kamaratka pred rokom, oni sli ale z Popradu... boli aj v tom istom hoteli, takze to mame overene, boli spokojni... no pre nas rakuska cestovka nie je vyhodne, kedze sme z KE a to co by sme usetrili na cene zajazdu, tak precestujeme Ke - Vieden a spat... 😖

zuziq8
5. jún 2012

@alienka73 ano ano, ideme spolu, no my malu asi priviazeme k batozine, lebo je to take nezastavitelne sidlo 😀

alienka73
5. jún 2012

@zuziq8 tak to bude asi tym menom aj nasa Kristinka je taka 😀 , to keby som vedela dopredu tak dam ine meno🙂

zuziq8
5. jún 2012

@alienka73 vidis, aj sesternica ma Kristinku a tiez je take sidlo...asi to fakt bude tym menom 😀 ale ked mne sa to meno tak pacilo 😀

lara75
5. jún 2012

@riamim ako ti tu baby písali, vyber si z ponuky rakúskych kancelárii podľa času odletu napr.na www. tui-reiscenter.sk je tam presne na všetky dátumy rozpis timing odletov. Takto sme si vybrali aj my, nechceli sme cestovať v noci s malým dieťaťom. Ideme s Tui a odlety máme z Viedne o 15:10 a naspäť o 12:20:)

emily327
5. jún 2012

@zuziq8 stastnu cestu a hlavne presny odlet, uzite si to tam 😉

tanija133
5. jún 2012

Boli ste uz niektora ,alebo idete do Belconti v Beleku? ako sa Vam pacilo?

bosacka
5. jún 2012

@ivkapon a ako ste boli spokojni v turane? je aj tam dietne jedlo? ak nie, tak ma porazi... 😉 a nepamatas si nahodou, ci je konvica na izbe? pripadne vies nieco poradit, co vziat/nevziat ine ako sa tu vseobecne spomina?

sweetinka
5. jún 2012

Kocky boli ste uz niektora z vas v NARCIA resort hotel v Side? Chcela by som nejake recenzie od vas 🙂

ivkapon
6. jún 2012

@bosacka boli sme spokojní, čo sa nám nepáčilo, nad tým sme privreli oči (mali sme s čím porovnávať). Je tam diétne jedlo, aj som ho ochutnala. Vždy nejaké mäsko, zeleninka, príloha. Polievky nie sú vhodné pre deti, ale v tom teple si ich deti ani nežiadali. Konvica na izbe nebola, ale možno ju požičiavajú. Nám osobne nechýbala. Máme už väčšie deti. V jedálni bola aj mikrovlnka. Ak sme niečo potrebovali zakúpiť pre deti, tak priamo v hoteli je obchod so zmiešaným tovarom. Čo ma dosť prekvapilo, tak z vodovodných kohútikov šla úplne žltá voda. Zuby sme si umývali s minerálkou. V lobby bare, ktorý je otvorený nonstop si môžeš kedykoľvek vypýtať minerálku.

luucia
6. jún 2012

Ahoj holky,
v noci jsme se vrátili z Turecka, hotel Ali bey club manavgat 😉 a super, doporučuju všem, krásný hotel, skvělé služby, jídlo,..prostě 1* 😵 ted už tam začínaj hrozný vedra, my měli tak akorát 30stupnů 😉 poslední dny 35 ve stínu 😝

ivkapon
6. jún 2012

@marion V jedálni sa podáva vždy na raňajky mlieko, ktoré je možno ohriať si priamo tam v mikrovlnke. Môj syn ho pije a chutí mu. Dcéra pije sušené sójové mlieko, ktoré jej rozrábam priamo v jedálni. Je možnosť načapovať si do misky čistú prevarenú vodu.

hanka.knizkova
6. jún 2012

@luucia Ahoj 🙂 tak už jste doma jo?to je super že jste byli nadšeni 😉 já už tam chci taky odletět 🙂
A co v letadle jak jste to zvládli dobrý?

marion
6. jún 2012

@ivkapon dakujem to si ma potesila. Lebo kanvicu mam dost velku a nejaku malu kupovat kvoli par dnom sa neoplati 🙂

marion
6. jún 2012

@luucia vitajte spat doma. To s tou teplotou je naozaj tak vysoka. Fuha tak to neviem ako to zvaldneme. ☹

luucia
6. jún 2012

@hanka.knizkova holky to zvládly překvapivě dobře..starší úplně v klidu, ta už to zná 😉 a mladší si při přistání chvilku pobrečela, ale jenom asi 2 minutky a jinak spala nebo koukala na pohádku 😉 ted na zpátek byla úplně v pohodě 😉
@marion kdy jedete?? včera tam bylo fakt strašný teplo, to mi bylo až mdlo 😝 navíc voda v bazénu i v moři už byla jako kafe, takže žádný ochlazení 😝 ale třeba to trochu klesne 😉 my tam byli od 25.5. a to bylo příjemně, tak akorát na koupání, ale žádný strašný vedra 😉

marion
6. jún 2012

@luucia kedze som sa az vcera dozvedela ako je to s mojimi zubmi mudrosti tak zaciname hladat dovolenku od dnes. Chceme letiet okolo 16-20. Zuby su vraj ok a mali by vydrzat takze mozeme ist na dovolenku. 😉

emily327
6. jún 2012

ach jaj mame cas odletu ☹ 2:20 v noci ☹ fnuk

rybanocka
6. jún 2012

@katy1979

@emily327 no dnes mi volali, ze sa to posuva a zatial predbezny cas letu 5 minut po polnoci....uplne najhorsie....pretoze deti davam spat cca o 20:30 a kedze mame byt na letisku o 22:00,tak ich o pol desiatej mozem budit, no to bude "zabava".... 😲

ress
6. jún 2012

@emily327 koľkého idete? 🙂

emily327
6. jún 2012

@rybanocka fuuha no to by som moju malu vedela udrzat hore do takeho casu ale do 2:20 uz nie ☹ no ja rozmyslam,ze dam malu spat skor cez obed a potom sa ju budem snazit tak unavit aby o 19:00-19:30 uz spala a co to do 00:00 pospinkala len si neviem predstavit ten sok, ked ju o pol noci zobudim a pojdeme do hluku na letisko chuda moje male a potom hadam v lietadle pospinka no potom zase budenie na letisku a transfer autobusom chuda moje.. to jeden z nas bud ja alebo mm musime si ist s nou lahnut, lebo v lietadle nemozme spat s malou.... no uz sa tesim na prvy den dovolenky budeme ako vystavene pomarance ☹

emily327
6. jún 2012

@ress 13.6.

marion
6. jún 2012

@emily327 to je ale strasne ze taketo casy odletov .Ako pozeram vy ste rovnako stari ako nasa Lea. Neviem si predstavit cestovat v noci.

marion
6. jún 2012

Maminky este ma zaujima na ako dlho idete? My hladame zajazd manzel sa ma opytal ci 11 dni nie je vela. ☹ Mne sa zda ze 8 je malo. Ci to bude dost 😒