Mýto v Taliansku

gabrielahud9
12. júl 2017

Ahojte, chystáme sa autom do Talianska na dovolenku, cca 3-4 dni iba./4 dospelí/ Chcem sa Vás spýtať čo na to hovoríte. Boli ste? Koľko cca vyjde mýto v ITA? A kam by ste odporúčili? 🙂

maris5
12. júl 2017

Ahoj,my sme sa pred par dnami vratili. My sme boli skoro az na Juhu Talianska. Myto je pomerne drahe. Nas cesta nadol vysla cca 90 €. Usek hranice At az benatky stoja 20 €.Priprav sa uz na kolony. Kopec nemeckych karavanov a talianov iducich na dovolenku 🙂

gabrielahud9
autor
12. júl 2017

@maris5 Ďakujem, plánujeme iba niekde hore. Lignano, Rimini a tak.. keďže iba tak na predĺžený víkend. Asi je lepšie ísť ešte vo štvrtok ako v piatok však? či je to jedno, kolony aj tak?

maris5
12. júl 2017

My sme isli v piatok a okolo Bologna po Riminy boli kolony, po zjazde na Riminy bola tiez kolona ale neviem aka dlha, mysme isli do San Marina, myto bolo 20+27 e ak si dobre pamatam.

vroni
12. júl 2017

@gabrielahud9, my sme sli predminuly stvrtok. Cesty ludoprazdne, dokonca ani Rakusania este nemali cesty ozdobene 80 a znackami, ako sa tam strasne pracuje (kazdy rok to vystavuju na rovnakych miestach a robosov ani techniku som tam este nevidela. Takze to bude asi len prazdninova dekoracia). Myto od hranice po Lignano (teda odbocku na Lignano) stoji 11,40 euro jednym smerom. Naspat sme sli v nedelu, to bolo dost aut po celej ceste, ale zapchy neboli, len asi 10 minut sme cakali pri vyjazde z dialnice, lebo Talianom vypadol platobny system a bolo treba platit v hotovosti...

co_co
12. júl 2017

My by sme chceli ist do Talianska na aute ale neviem, ci je to vhodna, kedze nasa Ester ma este len 4 mesiace. Absolvovali ste niekto takuto dovolenku aj s malym dietatkom?

vroni
12. júl 2017

@co_co, skriatok mal pri prvej ceste 7 mesiacov, lenze je rozdiel, ci ides z Bratislavy ci z Humenneho..... So stvormesacnou uprostred sezony by som asi nesla, mozno skor zaciatkom septembra. Aj menej aut a ludi bude, pocasie byva ok a aj dieta bude o zastruhany chlp vacsie....

co_co
12. júl 2017

@vroni Tak vyrazali by sme z Bratislavy a premyslali sme ist tak v strede augusta. Len presne tohto sa bojim, ze vela aut bude a este aj vsade vela ludi. Mas pravdu, ze ten september by bol asi lepsi. Skusim navrhnut muzovi, ci by sa mu dalo vybavit dovolenku a uvidi sa. Velmi chcem ist pri more

nyusika
12. júl 2017

hlavne majte dopredu zabezpecene ubytovanie, lebo v auguste maju Taliani vsetko obsadene.
a pocitajte s vyssou cenou za ubytovanie, to, co je lacne, je des a hroza

gabrielahud9
autor
13. júl 2017

@nyusika plánujeme ísť do kempu, do stanu.. ešte sme nikdy neboli tak by sme si to chceli vyskúšať. Boli ste niekto už takto v ITA? Ako to tam chodí?

vroni
13. júl 2017

@gabrielahud9, v Lignane je Camp priamo na plazi, urcite si treba rezervovat miesto vopred, byva dost plny, ale je top vybaveny, sprchy, wc, obchody, ihriska.... Ale len chodime okolo neho, ceny a tak netusim, ja som skalny nefanusik dovolenky pod stanom 😉

natalka13
13. júl 2017

Na 4dni niekam hore, Bibione a blizke okolie. V strede augusta treba pocitat so zapchami, hlavne ked uz zides z dialnice a ides k moru.
Myto podla vzdialenosti kam ides.

gabrielahud9
autor
13. júl 2017

@natalka13 hej, chystáme sa niekde hore. Lignano a blízke okolie. Boli sme tam už viackrát len netušíme ako to funguje s kempom a stanovaním :-/

eliska07
13. júl 2017

@co_co my sme boli s malým v IT v Lignane, keď mal prelom 5 a 6 mesiaca, na začiatku augusta pred dvomi rokmi a musím povedať, že to bola najlepšia dovolenka 🙂 malý v tom čase bol len plne kojený, takže žiadne starosti s ohrievaním stravy alebo mlieka, či celkovo kŕmením, veľa čase vtedy ešte prespal, takže sme mali pekne lehátka a slnečník na pláži a pekne v chládku spinkal buď v kočíku alebo sme ho dali na lehátko. Aj večer na prechádzkach spal pekne v kočíku a domov sme ho preniesli pekne vo vaničke a ani sa nezobudil. Až v noci, keď sa prebral na prvé nočné kŕmenie som ho zvykla prebaliť a prezliecť na spinkanie a potom tak pekne až do rána.

Ak dieťatko nemá zdravotné komplikácie určite takú dovolenku odporúčam 🙂 a z BA je to naozaj na skok 😉

ivka225
13. júl 2017

@gabrielahud9 Ako vidis, do Lignana chodi takmer kazdy. Skuste ist este o kusok juznejsie, tam bude o dost menej ludi. Mohla by som ti odporucit napriklad Eraclea Mare, camping v peknom borovicovom lese a pokojnejsia atmosfera ako v Lignane.

gabrielahud9
autor
13. júl 2017

@ivka225 veď uvidíme kde nakoniec skončíme. každí mi hovorí ohľadom kempu niečo iné. Niekto že by sme si mali dopredu rezervovať miesto v kempe niekto že to nie je potrebné. Takže sa tešíme kde zakotvíme 🙂

mimik79
13. júl 2017

@gabrielahud9 pani z nasej cestovky nam poradila ze ak sa chceme vyhnut kolonam na mytniciach tak treba tam prist do tej 8 max 9.00 alebo potom prichadzat az vecer.

meluela
13. júl 2017

@co_co sever talianska ma stale pomerne velku epidemiu osypok, so 4m co este nema MMR ockovanie by som tam nesla. my sme kvoli tomu zrusili taliansko a to ma uz nasa cez 1r
RUVZ aj Mzvsr neodporuca neockovanym osobam cestovat do tejto oblasti.

natalka13
13. júl 2017

Rimini zas az tak blizko nieje.
ked ste uz boli vies aj kolko asi stoji myto.
v auguste by som si miesto v kempe rezervovala radsej ale ak idete dospelaci mozete aj hladat volne kempy.

gabrielahud9
autor
13. júl 2017

@natalka13 hej s tým hľadaním by sme to mohli zvládnuť.. ak nevyjde jedno bude druhé.. ale predsa.. ak by si náhodou mala nejakú stránku kde by rezervácia bola možná, bolo by fajn 😊😊

natalka13
14. júl 2017

@gabrielahud9 joj ja niesom na stanovanie. este tak mobilny dom by som v IT zvladla.
Minuly rok sme boli hotel Valdor , Cavalino Treporti a to bola taka rezidencia pri plazi, s kempom s mobilnymi domami, kempom pre stany.....bazenom. pekna zahrada vsetko pod vysokymi borovicami. Take tichsie miesto, nie ako trebars Lido di Jesolo ale nam slo o bicyklovanie v miestnych lagunach.r
www.valdor.it
mas tam aj online booking
poziciavaju aj bicykle.

natalka13
14. júl 2017

@gabrielahud9 je tu aj skupina dovolenka v Taliansku tam ti mozno viac poradia

gabrielahud9
autor
14. júl 2017

@natalka13 Ďakujem si zlatá

tutinka121
16. jún 2018

Ahojte 🙂 opat by som rada rozbehla tuto temu 🙂 chceli by sme ist tento ork tiez na predlzeny vikend do bibione alebo lignano ... 🙂 problem je vsak ubyovanie na dve noci 🙂 neviete mi poradit, kde hladat? dakujem 🙂

lenkald
14. júl 2018

my mame tento rok prvykrat v ponuke nas apartman v Bibione aj v auguste, kedze sme ho len teraz dokoncili a tento tyzden sme sa odtial vratili, pistemi spravu, najdete na FB Apartman Zodiaco Bibione