Kde zoženiem potvrdenie, že sme BSM?

alicalilica
23. aug 2019

Ahoj kde mi dajú potvrdenie že sme s manželom v bezpodielovom vlastnictve? Potrebujem to dokladovať k uplatneniu nároku na rekreačný príspevok.Ďakujeeeeeem

gabriellka
23. aug 2019

@alicalilica tak taku volovinu som este nepocula. Si tie firmy vymyslaju take veci ze mam dost. Spytaj sa mzdarky ktory zakon jej to prikazuje a z akej institucie si to praje. Asi by som dala cestne prehlasenie ze sme

alicalilica
autor
23. aug 2019

Ahoj je to zo zákona už som to hľadala ....a ani čestné prehlásenie nemôže byť 😒....a áno volovina a parádna 🤗😁🤗

janka2501
23. aug 2019

Ale o rozdeleni BSM musis mat bud rozsudok, alebo od notara dohodu. To nejde len tak,ze si rozdelime majetok

diablikovci
23. aug 2019

Potvrdením by malo byt sobášny list. Od tohto dátumu všetko čo ste si kúpili vy tak je to v BSM. Či byt či auto či saláma🙂 Ak nemáte predmanželskú zmluvu.

renatik91
23. aug 2019

@diablikovci Náš právny poriadok tzv. predmanželskú zmluvu nepozná.

renatik91
23. aug 2019

@alicalilica “je to zo zákona už som to hľadala” - Z akého zákona?

korunka1
23. aug 2019

@alicalilica no daj ten zákon, tiež som zvedavá. Nechcú skôr zdokladovať, že spolu byvate?

vinkel
23. aug 2019

@renatik91 a tie všetky dohody sú.

xxxkatka
23. aug 2019

@alicalilica do tvojho BSM nikoho nic nie je a ziadny zakon nepodmienuje uplatnenie si naroku na prispevok na rekreaciu nejakym potvrdenim o BSM. Pravdepodobne si nieco nepochopila...skus sa spytat mzdarky este raz. Btw o tom, ze mate s manzelom BSM ti ani nema kto vydat potvrdenie.

yellow28
23. aug 2019

Sobasny list. Ten jasne deklaruje, ze ste manzelia 🙂 moj zamestnavatel teda toto vobec neriesil...stacilo, ze mi na fakturu napisali, ze sa pobytu zucastnil rodinny prislusnik a hotovo...

renatik91
23. aug 2019

@vinkel Čo znamená “a tie všetky dohody sú.”?

h2
23. aug 2019

@janka2501 Trošku od veci príspevok. 🙄 Nejedná sa o delenie majetku, ale práveže o potvrdenie, že ten majetok majú spoločný, čiže v BSM.

vinkel
24. aug 2019

@renatik91 že u nás predmanželská zmluva nieje. Ale existuju zmluvy a dohody čo sa dajú podpísať pred manželstvom.

xxxkatka
24. aug 2019

@vinkel ziadna takato zmluva nie je pravne vymozitelna.

zuzanka.zuzu
24. aug 2019

@vinkel môžem vedieť aké?

alicalilica
autor
25. aug 2019

https://podpora.financnasprava.sk/601211-Príspe... na tejto stránke som našla že môžu odomňa takýto doklad žiadať vycucla som aj konkrétny príklad " Príklad č. 12 - Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov a úhrada rekreácie
Ak rekreácia bola uhradená z účtu manžela (manželky) zamestnanca, ktorý má dispozičné právo k účtu, považuje sa takáto úhrada za hodnoverný účtovný doklad u zamestnávateľa ?
Odpoveď
Prioritne úhrada oprávnených výdavkov na rekreáciu má byť zaplatená z účtu zamestnanca. Jediný prípad, kedy možno akceptovať úhradu z iného účtu je v prípade manželov, ktorí majú bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Spôsob preukazovania tejto skutočnosti si určuje zamestnávateľ."

korunka1
25. aug 2019

Ten ich priklad je sice pekný, ale musia sa držať zákona a v ňom sa nič také nepíše

xxxkatka
26. aug 2019

@alicalilica ani zamestnavatel nemoze ist nad ramec zakona a vyzadovat od teba potvrdenie, ktore ti de facto nema kto vystavit.

oira
26. aug 2019

@alicalilica u nas mals kolegyna rovnaky problem. Presne - platila pobyt z uctu manzela. Vyriesilo sa to cestnym prehlasenim, ze su s manzelom v BSM ( sobasny list uz na personalnom bol evidovany)